Květen 2013

Henri Monfort

29. května 2013 v 21:15 Zdraví
Vzhledem k současné návštěvě francouzského spisovatele Henriho Monforta v ČR, uveřejňuji rozhovor, který proběhl s tímto zajímavým mužem v lednu 2012 …

Henri Monfort - člověk, který už devět let nejedl

Osmapadesátiletý spisovatel Henri Monfort z francouzského Nantes přijel v listopadu do Česka na pozvání Jaroslava Duška a svými přednáškami vyprodal sály po celé republice. Důvod? Tvrdí o sobě, že žije nezávisle na jídle.
Henri Monfort přijel do Česka na pozvání herce Jaroslava Duška
Zvětšit obrázek
Henri Monfort přijel do Česka na pozvání herce Jaroslava Duška
FOTO: Petr Hloušek, Právo
úterý 3. ledna 2012, 11:15
Bez jídla člověk přežije nejvýš tři měsíce, bez vody tři týdny. Vy tvrdíte, že nejíte devět let. Jak je to možné?
Je třeba jasně rozlišit mezi hladověním a pránickou potravou. V tom je veliký rozdíl. Já se vyživuji, ale ne jídlem. Pokud hladovíte, vyčerpáte svoje zásoby a maximálně po čtyřech měsících je po vás. Mnoho lidí má dualistický pohled na svět. Tady jsem já a to je vesmír. Pokud se vnímáme odděleni od vesmíru a přírody, vyčerpáme si brzy svoje miniaturní zásoby. Pránická potrava, kterou se živím já, je výživou. To znamená, že jsem sice přestal jíst, ale naprogramoval jsem své buňky tak, že nebudu hladovět, ale vyživovat se vesmírnou energií.
Takže vy sice nepřijímáte fyzickou potravu, ale nehladovíte?
Jím nonstop dvacet čtyři hodin denně. Mé buňky si berou pránu ze všeho, co mě obklopuje.
Pijete tekutiny?
Vodu piju, protože tak jako se sprchujeme zvenku, já se vodou čistím zevnitř. Když ale jsem třeba na dovolené, tak ani nepiju.
Kolik vody pijete denně?
Dnes je to například jeden lok.
Potřebujete vodu k přežití?
Můžu přežít bez vody. Existuje muž, který nejí ani nepije už sedmdesát let. Je mu osmdesát pět let. Vyšetřovali ho vědci v nemocnici (v západoindickém Ahmadábádu, pozn. aut). Byl několik měsíců čtyřiadvacet hodin denně pod dohledem kamer. Vyšetřovali ho i magnetickou rezonancí. Zjistili, že skutečně nejí ani nepije a má orgány pětadvacetiletého muže.
Vy jste se taky podrobil lékařskému vyšetření?
Ne. Nevstoupím do medicínského systému. Už byly případy, kdy lidi jako on byli vyšetřováni lékaři, ale vždy to bylo zameteno pod koberec. Nezveřejnilo se to.

Zemřel Ježíš na kříži ?

29. května 2013 v 20:27 | Jaromír Marek |  Záhady kolem nás

Zemřel Ježíš na kříži ?

( úryvek z článku - Rajské peklo - ČASOPIS Koktejl / autor Jaromír Marek, redaktor Radiožurnálu ČRO 1 )

Zemřel Ježíš na kříži a vystoupil na nebesa, nebo mohl žít i dál i po svém ukřižování? Bestseller Dana Browna Šifra mistra Leonarda zpochybnil křesťanské jistoty. Erwin Lutzer, chicagský pastor knihu dokonce označil za "nejvážnější útok proti křesťanství, jakého kdy byl svědkem". Přesto v indickém Šrínagaru žijí lidé, kteří neochvějně věří, že právě zde byl Ježíš pohřben.

….

KERSTENOVA STOPA

Začátkem devadesátých let napsal německý historik a bývalý učitel religionistiky Holger Kersten knihu se skandálním titulem: Ježíš žil v Indii. Ve svém úspěšném díle vychází především z dlouholetých výzkumů indického historika a mystika Fidy Hassnaina. Ten se už dlouhá léta snaží ověřit platnost staré kašmírské legendy o životě a smrti jistého Juzy Asafa, což prý není nikdo jiný než Ježíš. O pár let později stojím před branou malé vilky v Chanapora Colony v indickém Šrínagaru. O měsíc dřív jsem na internetu objevil emailovou adresu Fidy Hassnaina a bez větších ambicí ho požádal o schůzku a rozhovor. Netrvalo ani dva dny a odepsal. Teď jsem před jeho domem na okraji neklidného Šrínagaru. Jaký asi je muž, který chce přepsat novodobé dějiny? Na zápraží mě vítá osmdesátiletý důstojný pán. Vyzařuje z něj zvláštní klid. Na sobě má sněhobílou halenu a kalhoty, stejně bílé, jako jeho krátce střižené vousy. Brýle se zlatými obroučkami připomínají jeho předlouhou dráhu státního úředníka. Vzděláním historik a právník strávil celý život ve službách indické vlády. Byl generálním ředitelem kašmírského Státního archivu a Muzea archeologie, přednášel na univerzitě ve Šrínagaru. Napsal řadu knih především o starých dějinách Kašmíru a lingvistice. Na zdech pracovny visí zarámovaná ocenění a čestné doktoráty indických i zahraničních univerzit. Za celoživotní přínos vědě jej v roce 2009 vyznamenala i vláda státu Džammú a Kašmír. Sám sebe přitom označuje za sufijského mystika.

Morální dilemata dneška a Laskavost

29. května 2013 v 13:33 | Woody Allen / Claire Buckisová |  Úvahy
"Morální dilemata dneška jsou stejná, jako byla na počátku věků. Lidé jsou draví a soutěživí," prohlásí suše. "Řešíme sice globální oteplování nebo hladomor v Dárfúru, ale v hloubi je to pořád ta samá věc. Nemáme se rádi. Vždycky jsem měl pocit, že kdyby se zmocnili vlády nějací fanatici, odstranili by nejdřív všechny černé a všechny Židy, a pak další skupinu, další a další. Nakonec by zůstali jen dva a napadli by se jen proto, že jeden je pravák a druhý levák."

Woody Allen

.... jak podobné tomu co píše E. Tolle v knize Nová Země :

Kolektivní projevy šílenství utvářely většinu naší historie. Ta je do značné míry dějinami šílenství. Kdyby byly dějiny lidstva klinickou studií života jednoho člověka, diagnóza by zněla asi takto:
chronické paranoidní halucinace, nutkavé sklony k vraždění, extrémnímu násilí a krutosti vůči domnělým "nepřátelům" - nevědomí promítané do vnějšího světa; psychopat s několika krátkými světlými okamžiky.... ale lidé nejsou všichni stejní, najdou se i laskaví a o Laskavosti je článek od Claire Buckisové:


Vyplácí se laskavost?


Laskavější lidé jsou nejen spokojenější, ale dožívají se i vyššího věku. Nevěříte?

Autor Claire Buckisová

Spousta věcí, které nám znepříjemňují život - od škrábance na autě po dveře zabouchnuté před nosem - způsobuje pouze a jen nedostatek ohledů. Zkuste si aspoň na chvíli představit svět, kde jsou k sobě všichni trochu vlídnější. Snažíte se zařadit v proudu aut a hned vás někdo pustí. V samoobsluze někoho necháte předběhnout jen proto, že spěchá. Vracíte se k autu a kdosi za vás do parkovacích hodin přihodil drobné.

Mistr Hilarion

28. května 2013 v 14:07 | Marlene Swetlishoff |  Channeling

Poselství pro týden 26.5. 2013 - 2.6. 2013

Milovaní

nyní se vaše cesta vpřed a vzhůru ještě více propojuje s radostí a krásou, která sídlí ve vaší duši, což vede k pocitům růstu a nekonečných možností. Otevřete se vizi nových začátků a dovolte si přijímat štědrost Vesmíru, neboť vám přináší schopnost užívat si plodů svých nejhlubších snů. Cesta před vámi je očišťována a nyní je třeba jediné - otevřít svá srdce. Nechte svou fantazii vznášet se na radostném očekávání příchodu nového dne, který je čistý jako nepopsaný list a na který můžete psát život podle svého výběru, vše, co je třeba, je vaše aktivní účast.
Následujte pokyny svých upřímných tužeb a nebojte se mít velké sny. Pochopte, že máte možnost získat to nejlepší, co může život nabídnout. Mnozí z vás jste již připraveni vykročit mimo hranice starých paradigmat, která se již rozpadají před vašima očima. Vy jste katalyzátory pro právě probíhající změny. Dostali jste se na své cestě do bodu, který potřebuje vaši víru a přesvědčení, že vše je v pořádku a že se před vámi prostírá nový život.Neopouštějte svou víru a trvejte na tom, aby se vaše záměry staly skutečností. Na éterických úrovních života probíhá spousta aktivit, které vám mohou ve vašem úsilí pomoci.
Tato doba vyžaduje neustálé přehodnocování svých očekávání a vnímání toho, jak by co mělo být. Jak jste si asi všimli, většina z toho stejně nedopadla tak, jak jste si představovali, protože jisté síly zaměstnávaly vaši pozornost mnohem bezprostřednějšími problémy, jako je zajištění základních životních potřeb. Tyto síly se spojily, aby rozptýlily vaše soustředění na důležitější hodnoty života, ty, které váš život zkvalitňují a přinášejí určitou míru osvobození od bídy a nedostatku. Žijete v konzumním světě a jste to vy, kdo se musí rozhodnout, do jaké míry budete v tomto světě hrát aktivní roli.

Pokud zvolíte jednodušší život s menší potřebou získávání nejnovějších věcí a přístrojů, poskytne vám to prostor pro život plný opravdové radosti z obyčejných maličkostí, které stačí pouze zaznamenat a ocenit. Kouzelný den a krásné seskupení mraků na nebi poskytnou silné momenty radosti a porozumění. Nádherný západ slunce na konci dne vám může požehnat svým inspirativním a povznášejícím poselstvím nekonečné krásy, která se dá nasávat a vychutnávat s nekonečným potěšením. Všude kolem vás existuje kvalitní život, který vyžaduje jen minimum finančních prostředků. Je jich spousta a jsou volně dostupné díky elementárním bytostem, které vám denodenně slouží jen pro samu radost z tohoto dávání.
Všímejte si všech zázraků přírody, které obklopují váš domov a okolí, neboť všude, kam se podíváte, najdete krásu. Vnímejte krásu v srdcích vašich milovaných, kteří snaží vytvořit vám život přinášející větší pohodlí a potěšení. Bez jakéhokoli očekávání si všímejte dárečků, které vám každý den přinášejí, aniž by za ně požadovali cokoli na oplátku. Učiňte štěstí jiného člověka jako svou prioritu a zjistíte, že když přinesete štěstí druhým, přinesete ho také sami sobě. Děkujte každý den za vše, co máte a co dostáváte, neboť tímto způsobem toho dostanete ještě více.
Do příštího týdne...
JÁ JSEM Hilarion

©2013 Marlene Swetlishoff/Tsu-tana (Soo-tam-ah) Strážce Symfonií Milosti
www.therainbowscribe.com
Pro všechny poutníky na Cestě Lásky, do češtiny přeložila Lenka D.. (www.transformace.info). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

Štěstí

26. května 2013 v 8:05 | Wan |  Úvahy
Předkládám vám výběr ze tří článků, co mají společného?


Nejbohatší beze snů
Na cestě jsem hledala rozdíly mezi zeměmi. Jedla jsem brouky, syrové ryby, klaněla se prodavačkám v japonských supermarketech, koupala se oblečená v moři, smála se na kremacích. A pak mi to došlo.
Uvědomila jsem si, jak jsme si vlastně podobní, jak toužíme po podobných věcech. Obzvláště mě fascinovala touha po pocitu štěstí! Zdálo se, že čím větší ekonomické bohatství, tím smutnější národ. " Nemůžeš tu mít vlastní sny," říkali mi japonští kamarádi nad pětichodovou suši večeří. Naopak v madagaskarském buši měly děti největší radost z prázdných pet láhví od vody. Nejvíc vysmáti byli samozřejmě na Bali a zda se, že o tom i moc dobře vědí. Místní ženy zde každý den připravují dary bohům. Stačí jeden banán, květ ibišku, zapálená vonná tyčinka a krátká modlitba, ve které děkují za vše, co mají. Minuta každý den, při níž si uvědomí všechno to štěstí, kterého se jim dostává.
( úryvek z článku "Kolem světa za čtyři měsíce" Lucie Radová/ čas. Koktejl 1/XXII )

Bohatství ke štěstí nevede …

Rakouský milionář Karl Rabeder se zbavil svého pozemského majetku,aby mohl aby mohl pomáhat druhým - a zároveň pomohl i sobě samému.

Pracujeme pro budoucno a vůbec nedokážeme žít.
Svět velkého byznysu a spotřební společnosti mu nesedí. "Máme prý nakupovat, abychom se měli dobře. Štěstí to však nepřináší, a tak nakupujeme pořád víc. Jenže z toho stejně nejsme šťastní, jen lépe manipulovatelní. Jsme jako stádo ovcí: zleva štěká pes, který nás straší finanční krizí a tím, že bychom mohli přijít o práci. Zprava další vnucuje drahé pojištění pro případ nemoci. A tak pracujeme pro budoucno, a vůbec nedokážeme žít. Něco o tom vím," naléhá Rabeder zvyšujícím se hlasem, jako by přednášel svědeckou výpověď. "Žil jsem takhle pětadvacet let. Neustále jsem bohatl a cítil se pořád hůř."
Jako trenér rakouského týmu mladých plachtařů procestoval Jižní Ameriku a povšiml si, že mnoho lidí v méně rozvinutých zemích žije smysluplněji. "Pokaždé, když jsem ze Salvádoru přiletěl do Frankfurtu, koukal jsem na lidi kolem a říkal si: Nedošlo tady k teroristickému útoku? Pak jsem si ale uvědomil, že úzkostlivé výrazy jsou ve vyspělém světě normální. Pokud jde o štěstí obyvatelstva, patří ve skutečnosti Evropa, Japonsko i Spojené státy mezi rozvojové země."

Lidé se ho často ptají, jestli si myslí, že změní svět. Ta otázka mu lichotí; zamyslí se a nakloní hlavu: "Potenciál růstu," ukáže si na srdce, "je tady."

( úryvek z článku "Bohatství ke štěstí nevede, tvrdí rakouský milionář Karl Rabeder" autor E. JANE DICKSON / Reader's Digest duben 2012)

celý článek ZDE
Afrika vás změní … k lepšímu!

Afrika je pro Danu Feminovou "výhra", zdroj inspirace. "Učí mě pokoře a toleranci, nabíjí mě a obohacuje," říká. Raduji se z každého posunu a úspěchu místních lidí, to je pro mě největší odměna."
A zdá se, že i Afrika má Danu ráda. Dvakrát do roka zde stráví měsíc, ale přesto nikdy nebyla vážně nemocná a nic zlého se ji tu nepřihodilo. To je v chudinské Africe až neuvěřitelné.
Dana se tady "nakazila" snad jen milým úsměvem a optimismem, který obdivuje u zdejších lidí. A úspěšně ho šíří dál.
Taková epidemie by nám vůbec nepoškodila. Víte, jaké byly první dojmy keňských koordinátorů, kteří navštívili Česko? Kromě údivu, že tu máme silnice a metro, metro které jezdí včas podle jízdního řádu, si mysleli, že máme zrovna státní SMUTEK. Proč by jinak lidé v ulicích byli tak smutní a zamračení?
( úryvek z článku "Afrika vás změní … k lepšímu!" Dana Feminová/ časopis Moje Země 3/2012 / Dana Feminová založila v roce 1995 Humanistické centrum Narovinu)


pro Aliastro sestavil Wan

Mistr Hilarion - Poselství pro týden 19.5.2013 - 26.5.2013

22. května 2013 v 15:38 | Marlene Swetlishoff/ |  Channeling

Mistr Hilarion - Poselství pro týden 19.5.2013 - 26.5.2013

Milovaní,
v těchto dnech se projevilo mnohé, o čem se dříve nevědělo. Jde o informace, které musí spatřit světlo světa, aby se o nich vědělo a mohlo se s nimi pracovat nejen individuálně, ale v národním a celosvětovém měřítku. Nyní se stále častěji projevuje to, v čem není jednota a soulad. Svět potřebuje být očištěn od všeho, co udržovalo jeho obyvatele v iluzi, jak žít svůj každodenní život snesitelným způsobem. Tyto pravdy je zpočátku těžké přijmout, lidé se teprve začínají probouzet do uvědomění, jakým způsobem to vlastně funguje, což jim umožní pochopit a z jiné perspektivy vidět, jak dosud žili.Zažít tento jiný pohled je velmi nepříjemné a je to rozčarování, protože to znamená, že lidé na Zemi musí čelit svým vnitřním stínům, stínům svých blízkých a také stínům celé své společnosti. Pochopení přichází teprve až poté, co dokážete překonat tyto iluze, které byly vetkány do samé struktury moderní civilizace tak, aby se všechny deformace pravd zdály být přijatelné. Lidé Země si tímto obdobím procházejí rychle a propojují se s pravdami, které žijí v jejich srdcích. Ti, kteří udržují tyto mýty, se stále zoufale snaží udržet u moci, kterou měli po celé věky, ale vyšší kosmické energie, které nyní pronikají k planetě, nedovolí v této činnosti pokračovat.
Světlo používá svou moc zejména tak, aby odhalilo vše, co již déle neslouží nejvyššímu dobru planety a jejích obyvatel. Vše musí být odkryto a zpracováno, vše musí být probuzeno ze stínů, kde to leželo ukryto pod povrchem. Každodenní život každého jednotlivce v každém koutě světa se mění a s touto změnou přichází chaos, který zde bude trvat, dokud nebude vše vyřešeno a rozpuštěno. Přicházející energie se snaží dosáhnout této změny uvnitř každého jednotlivce a v rámci všech operačních systémů, které slouží obecnému blahu lidí a planety. Těchto změn bude dosaženo díky sjednocené síle lidí.
Vy, kteří jste se na tyto časy připravovali, nesmírně pomáháte v těchto dobách změn tím, že udržujete své světlo, svou integritu a svou odvahu a vytrvalost ukotvováním světla do jádra Země. Umožňuje to Zemi udržet si lepší stabilitu, než bylo dosud možné. Nenechte se zastrašit vnějšími projevy těchto změn. Všechno je v pořádku a Země se posouvá do vyšších dimenzí. Země je nesmírně vděčná za pomoc, které se jí každodenně dostává od těch, kteří jí posílají světlo díky své ochotě být svodidly vyšších energií.
Tato doba je ta nejúžasnější a všichni, kdo sledují proces vzestupu probíhající na této planetě, chovají nejvyšší respekt a obdiv k lidem, kteří se rozhodli být součástí tohoto velkého díla a ochotně mu věnují své úsilí a posílají své světlo. Každý z vás nosí ve svém srdci sílu, odhodlání a záměr vzestoupení celého lidstva společně se Zemí a tato skvělá příležitost posunu do vyššího světla, které tento proces dostalo do nové úrovně, je nyní ukotvována a začíná promítat svůj vliv do všech aspektů života na planetě. My, kteří již věky sloužíme této planetě a všem jejím lidem a obyvatelům, jsme hluboce vděční za světlo, které roste v každém lidském srdci.
Do příštího týdne…
JÁ JSEM Hilarion
©2013 Marlene Swetlishoff/Tsu-tana (Soo-tam-ah) Strážce Symfonií Milosti
www.therainbowscribe.com
Pro všechny poutníky na Cestě Lásky, do češtiny přeložila Lenka D.. (www.transformace.info). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.


Deset příznaků, že jste na konci své energetické cesty

14. května 2013 v 11:24 | Jennifer Hoffman |  Duchovní růst

Jennifer Hoffman
Mohla jsem tento článek nazvat ,,Deset cest, jak poznat, že vašemu životu došel benzín", protože přesně takový pocit máte, když se ocitnete na konci energetické cesty - jako auto, jemuž došel benzín a které tedy nikam nejede. Znamená to ale jen, že stezka, na níž se nacházíte, vám už nenabízí žádnou další energii a neexistuje nic, co by bylo možno v tomto energetickém prostoru stvořit, protože nyní jste na odlišné energetické úrovni.
Na své stránce na Facebooku jsem před pár dny zmínila, že jsme všichni tento týden asistovali otevření a aktivaci určitého energetického portálu, který sice dříve existoval, ale byl po celé věky neaktivní. S tímto novým energetickým portálem máme přístup k takové spoustě nových a různých frekvencí, které způsobí, že si mnohem více uvědomíte omezení své současné stezky a stejně tak fakt, že toho k dispozici máte mnohem více. Jste na konci své energetické cesty a je čas zvážit změnu pohonné hmoty z bezolovnatého benzínu na raketové palivo.

Je to trochu, jako byste žili v pohodlném, obyčejném domově a zašli na návštěvu do obrovského, honosného sídla jako je třeba Biltmore Estate (Asheville, S. Karolína). Když se pak vrátíte domů, náhle vám to tam připadá malé a ne příliš elegantní. Když čelíme novým frekvencím, jež mohou náš život rozšířit mnoha různými způsoby, vyhlíží náš život najednou malý, těsný a omezený. Vidíme, kde můžeme provést změny a divíme se, proč jsme tyto příležitosti neviděli dříve. Posuzování tu však není příliš užitečné, protože nám to na naší stávající energetické cestě nebylo k dispozici, nicméně s novými frekvencemi se nabízejí nové možnosti.
Jak ale poznáme, že to, co vidíme, je možné, a jak se s tím máme spojit a manifestovat to? Jsme chytří, silní, nadaní a dost schopní, abychom sami sobě vytvořili nové možnosti? Jsme, pokud se s těmi novými energiemi spojíme, avšak nejprve se musíme odpojit od energetické stezky, která nám již dobře neslouží, protože nemá odpovídající frekvenci, jež by umožnila manifestaci těchto nových potenciálů. Každá energetická frekvence má jistý limitovaný potenciál, a jakmile té úrovně dosáhnete, není nic dalšího. Je to pro příslušnou energii konec cesty a dále vám není schopna posloužit při vytváření nových aspektů vašeho života. Týká se to i vztahů, situací a lidí ve vašem životě.

Zde je hlavních deset příznaků, podle nichž lze poznat, že vaše stezka již dosáhla svého limitu, kdy vám energie ve vašem životě moc neprospívá a vy se nacházíte na konci jedné cesty, připraveni vydat se na jinou:
  1. Váš život se vám už nelíbí, máte pocit, že vás omezuje a je vám těsný, a víte, že tam venku je pro vás něco více naplňujícího, ač ještě netušíte, co to je.
  2. Nelíbí se vám, co provádíte se svým životem, což může zahrnovat vaši práci, kariéru, finanční situaci, vztahy nebo místo, kde bydlíte. Můžete to vnímat i jako odčerpávání energie.
  3. Věci, které vám přinášely potěšení, vám nyní nepůsobí žádnou radost. Možná si ani nevzpomínáte, jaké je být šťastný/-á.
  4. Cítíte se odpojeni od lidí kolem sebe a snad je už ani nemáte rádi (je jedno, kdo to je, týká se všech vztahů a lidí, včetně rodinných příslušníků). Snad se vám i trochu vyhýbají (nebo hodně), anebo - když jste s nimi - vám konverzace připadá nucená a je pro vás těžké s nimi komunikovat.
  5. Cítíte se uvízlí, neschopni pohybu žádným směrem a dost možná buď hodně toužíte po změně a jste ochotni se kvůli tomu pohnout kterýmkoliv směrem, nebo jste tak zmateni, že nejste právě teď ani schopni uvažovat o tom, že byste něco podnikli.
  6. Zdá se vám, že postrádáte motivaci, chybí vám tvořivost a ctižádost. Při provádění byť jen jednoduchých, známých věcí máte pocit, jako byste se brodili silnou vrstvou bláta.
  7. Cítíte se být poněkud duchem nepřítomní, zmatení a vaše myšlení je zamlžené. Je pro vás složité se soustředit a zaměřit se i na ty nejmenší věci, a zdá se vám, že trvá neuvěřitelně dlouho, než něco dokončíte.
  8. Trávíte spoustu času sněním o tom, že jste někde úplně jinde - kdekoliv, kromě svého vlastního života v této chvíli.
  9. Vnímáte silné pokušení zmizet, utéci, odejít na nějaké neznámé místo a opustit svůj současný život, abyste zjistili, co vás učiní šťastnými.
  10. Máte nutkání uklízet svůj obytný prostor, zbavovat se věcí, které už nechcete, a když se probíráte svými věcmi, jste překvapeni, jak velkého množství z nich jste ochotni se vzdát.
A co dál? Jak překonat ten nedostatek motivace a celkové sklíčenosti, jež vás nyní zaplavuje?
Přestože vám to může připadat jako ta nejhorší noční můra, je to vlastně váš nejsilnější okamžik, jelikož váš strach ze změny může být malý v porovnání s tím, jak moc si přejete změnu a jste ochotni ji připustit. A právě tehdy se to může stát. Bez ohledu na to, jak silný a slibný je potenciál oné energie, dokud si neuvědomíme, že stezka, po níž kráčíme, pro nás už nemá v zásobě žádnou energii, a nejsme ochotni zvážit novou, zůstává veškerý potenciál té energie pouhým potenciálem.
Dalším krokem je pouvažovat, co můžete podniknout. Co z toho, s čím jsme spojeni, nyní můžeme propustit? Pro jaké výsledky můžeme už teď začít budovat základy? Vaše sny vám poskytnou odpověď na otázku ,,Co chci?", takže věnujte pozornost svým tajným přáním, tomu, co následuje vaše prohlášení typu ,,Přeji si..."
Můžeme postoupit od nespokojenosti a skleslosti k podniknutí podnětné akce, pokud víme, že jsme-li v depresi a nešťastní, došli jsme na konec nějaké energetické stezky. Jestliže budeme následovat stezku svých snů a nadějí, začne se nám otevírat nová stezka. A když učiníme odvážný krok, rozšíříme potenciál té nové energie do podoby nové reality našeho života.

Copyright ©2013 Jennifer Hoffman & Enlightening Life OmniMedia, Inc.
http://enlighteninglife.com
(Reprodukce českého překladu v nezkrácené podobě je povolena pouze pro bezplatné/nekomerční webové stránky, a pokud je připojen aktivní odkaz na původní zdroj/autora a tato poznámka - pro www.reiki-centrumpraha.cz přeložila Lucka K.) 13. 05. 2013

Nic a nikdo nemůže zastavit mistra ...

6. května 2013 v 19:59 | Lee Carrolla |  Channeling

Nic a nikdo nemůže zastavit mistra, kterým jsi. Nikdo se nesmí odvážit tě brzdit nebo ti klást kameny do cesty. Stáváš se pak téměř spoluviníkem, když někomu dovolíš, aby tě brzdil. Popřemýšlej o této moudrosti. Kým nebo čím jsi pro ostatní, že tě brzdí? A kdo jsi ty, že si to necháváš líbit?

( Kryon - Být mistrem živlů )

Křivda

3. května 2013 v 20:02 | Eckart Tolle - Nová Země |  Duchovní růst

Když například přemýšlíte o své křivdě, vytváříte negativní emocionální energii, která ovlivní vaše vnímání toho, co se děje V přítomnosti, i vaše Současné reakce a chování.
Jedna hluboká křivda je schopná zamořit většinu vašeho života a uvrhnout vás do zajetí ega.