Červenec 2015

AA Michael - Zrození duše Nové Země - Změny a Nové začátky v červenci 2015

31. července 2015 v 7:36 | Celia Fen |  Channeling
Archanděli Michael prostřednictvím Celie Fenn, červenec 2015

Milovaná Světelná rodino, červenec slibuje, že bude měsícem naplněným změnami, posunem a novými začátky. Budete jednak tyto změny a posuny cítit hluboko ve své bytosti, ale uvidíte také mnoho změn objevujících se na vnější nebo sociální úrovni. Nová duše Země se rodí do zjevení na Planetě za pomoci Diamantových Křišťálových dětí, a tak se rodí i nová společnost a nové způsoby bytí, které splní vaši hlubokou touhu žít na vyšší úrovni vědomí a bytí.

Časoprostorová energie v červenci bude usnadňovat tyto změny, aby napomohla tomuto procesu. Druhý Úplněk v červenci bude "Modrý měsíc", což, jak víte, je mocná síla pro vynášení hlubokých skutečností, které jsou ponořeny v podvědomí, jak na individuální úrovni, tak na úrovni společnosti, na povrch. Samotný Modrý měsíc bude 31. července. První úplněk bude v Kozorohu/Raku a s Plutem v Kozorohu je již aktivován mocný příliv proměny a změny. Druhý úplněk bude ve Vodnáři/Lvu, a bude usnadňovat projevení energie Nové Země, tak jak se blížíte ke Lví bráně 8/8/8 8. srpna.

Červenec vám také 26.7. přináší Planetární Nový rok a den předem, 25.7. "Den Mimo Čas" .To je okamžik, kdy, jak staří chápali, jde o dokončení a zahájení mocných Vesmírných a Galaktických cyklů ve vztahu k Zemi. Tento Den Mino Čas je okamžikem předtím, než začnou nové cykly, a jste pobízeni, abyste ho strávili hravou tvořivostí, dovolili starému skončit a novému začít. Sami pro sebe se rozhodněte, co potřebujete uvolnit, vypustit, a co potřebujete, abyste začali nový cyklus, když vstupujete do tohoto nového cyklu mocných Nových Začátků. Samotný den 26.7. je dobrou dobou k tomu zaměřit svůj záměr a pozornost na to, co byste chtěli vytvořit, projevit a na to, čeho byste chtěli dosáhnout v novém cyklu 2015/6. .....................

FRAGMENT SOLAŘINA REPORTU NA ČERVENEC 2015 - ENERGIE KONVERGENCE

31. července 2015 v 7:34 | Solara |  Channeling
Velká konvergence 30. června nám přinesla mocný kolektivní posun, který mnohým z nás naprosto mění život. Nepřinesl nám jen obrovské probuzení z naší zabydlené samolibosti s jakou si libujeme ve starých způsobech života, ale také mocný příliv Nové Reality.

Energie Velké konvergence budou mocně cítit až do poloviny července. Během tohoto období jeden po druhém odskočí mnoho připínáčků, které nás připevňovaly k našim starým životům a ukotvovaly v dualitě,

Velkou konvergencí jsou do našich životů přinášeny vlny nových informací. Tyto nové informace pocházejí z naprosto nové úrovně a jsou něčím, k čemu jsme předtím neměli přístup. Některé z nich pocházejí z nejhlubších zákoutí našich Zapečetěných objednávek a odhalují další podrobnosti našeho Pravého Účelu a Pravého Směru. Mnozí z nás konečně spatří umístění svých Pravých Domovů. To je informace, na kterou jsme čekali. ........

Co se stalo s Bohem ?

30. července 2015 v 8:32 | www.trodas.wz.cz |  Humor


Retrográdní fáze Venuše: Vztahová karma plnou parou vpřed

27. července 2015 v 8:12 Horoskop
Věci se budou přiostřovat a vztahy přitom budou ústředním tématem. V jádru všeho bude láska, ale spolu s tím bude také záležet na tom, jak moc si lásky vážíme a co pro nás láska opravdu v našich životech znamená. Pokud jste zpochybňovali spojení (nebo nespojení) jakéhokoli druhu - tyto myšlenky ke konci července naberou na obrátkách. Nová láska, stará láska, neopravitelná láska, láska, která je ve skutečnosti touhou, láska mezi přáteli, ztracená láska, absence lásky a všechno mezi tím bude nyní hrát svou roli.


Všechna blízká spojení, která máme s druhými lidmi, začnou mít úplně nové významy.

Důvod toho všeho souvisí s pěknou malou planetou jménem Venuše. 25.července 2015 totiž vstoupí do své retrográdní fáze.

Z astrologického hlediska je retrográdní fáze Venuše jedním z nejdůležitějších období pro záležitosti lásky. Dochází k ní každých 18 měsíců a pokaždé, když Venuše začne tančit svými kroky vzad, stávají se vztahy tématem každé lidské mysli.

Karma je v tomto období také důležitá, což ho dělá ještě zvláštnějším. Kdokoli, koho potkáme, může přijít s novým objevem nebo lekcí. Bude důležité být si vědomi lidí, s nimiž se v tomto období budeme stýkat. Někteří z nás budou proplétáni s lidmi, s nimiž jsou hluboce a karmicky spojeni.

Tyto vlivy se mohou projevit různými způsoby. Některým z nás se dostane příležitosti někoho naprosto neočekávaně potkat a bláznivě se zamilovat. Jiní mohou projít procesem obnovení zlomené lásky. Milenci z minulosti se mohou najednou vrátit zpět a navázat s námi nová spojení. Lidé, u nichž bychom to dříve nepředpokládali, nás najednou více přitahují. V tomto čase se nemožné stává možným.

Nejsou to však pouze pohádky, a tak mi dovolte říct to na rovinu.
Objevená nová spojení může být těžké vstřebat - obzvláště když jsme je nehledali. Bude nám hráno na struny našeho srdce a v našem životě vyvstane mnoho otázek týkajících se lásky. Možná budeme muset učinit těžká rozhodnutí a uvědomit si, zda jsou druhé šance opravdu možné. Láska bude mít novou tvář a může nás vést k prozkoumávání nových teritorií. Pokušení se nechat se svést a podvádět své partnery, abychom se přesvědčili, zda je tráva na druhé straně opravdu zelenější, může být velké. Venuše je planeta lásky, ale také planeta touhy. Chce to, co chce, a to někdy vytváří i pokušení ochutnat zakázané ovoce. Na druhé straně rovnice budou stát naše hodnoty. Někdy se věci uspořádají tak, aby nám pomohly uvidět krásu a hodnotu toho, co již máme.

Toto vzácné období začne 25.července 2015. Bude trvat následujících šest týdnů a svého vrcholu dosáhne 6.září 2015. Velmi zajímavé na tom je, že krátce poté, co se Venuše vydá opět přímým směrem, dojde k zatmění Slunce. To znamená, že mnozí lidé v závěru léta započnou úplně nové cykly. Pro některé to znamená zhmotňování ve vztahové oblasti jejich života.

Ve zbytku léta budeme prožívat mnoho obratů a změn. Do vší té směsi se navíc přidá i superměsíc - aby tomu přidal ještě trochu šťávy.

Jako astrolog se nemůžu dočkat tohoto nového typu energie, který vstoupí do hry. Bude to obrat, který je velmi potřebný a který lidem připomínám - obzvláště těm, kteří se plácají ve vztahových zmatcích. Budou se utvářet nová spojení a stará budou zanikat. Objeví se mnohá překvapení.

Je třeba si být v tomto období vědomi také dalších věcí. I když hlavním bodem budou naše vztahy, tato energie se může zhmotnit i jinými způsoby.

Můžeme začít řešit náš vzhled. Budeme přemýšlet o změnách svého stylu nebo o něčem jiném, co bychom se svým zevnějškem mohli udělat. Přítomná energie nám pomůže dělat kroky k tomu, abychom si znovu vybudovali své sebevědomí v oblasti toho, jak vypadáme.

Z astrologického hlediska doporučuji s čímkoli drastickým vyčkat až do 6.září (např. plastické operace apod.) Zkrášlující výsledky tohoto druhu by nemusela dostát očekáváním, když se planeta krásy pohybuje vzad. Je to také dobrý čas na přijetí krásy zpět do svých životů i do svého okolí. Můžeme pocítit nutkání se doslova dívat kolem sebe a vidět, co nás skutečně dělá šťastnými. Můžeme cítit volání vnést nové prvky krásy (jako obrazy nebo jiné dekorace) do svých domovů.

Venuše také souvisí s naším zdravím. Její retrográdní fáze je dobrým časem k tomu, abychom se podívali, zda se o sebe opravdu staráme tak, jak bychom měli. Možná jsme se nechali natolik unášet pomáháním druhým, že jsme začali zanedbávat sami sebe. Toto nadcházející období bude skvělým časem k soustředění se na naše zdraví.

Také peníze s Venuší souvisejí. Někteří z nás mohou v tomto období začít přehodnocovat jejich hodnotu v našich životech. Mohou také vyvstat otázky naší vlastní hodnoty a otázky, zda jsme či nejsme patřičně vyrovnáváni.

A tak si běžte zaškrtnout ve svém kalendáři: 25.7. - 6.9. 2015.


Připravme se na spojení, ke kterým nás Venuše přivede a které nám pomůže objevit. Na konci tohoto období budeme mít o hodně jiné pocity ohledně svých vztahů i sebe samých.

Venuše nám všem přichází napomoci zaměřit své vědomí na lásku, vztahy, na co, čeho si vážíme a za co sami stojíme. Je to mystické, kouzelné a důležité období, které nenastává zase tak často. Využijte toho a těšte se na překvapení, která jsou tu v zásobě pro každého z nás.
V tomto létě lásky nás volá karma.

Pro milující srdce není překážek...

25. července 2015 v 22:15 Ostatní
Kristeen Rheault a jej manžel Luke na svojej svadbe, tak ako to býva dobrým zvykom a tradíciou si chceli zatancovať so svojimi rodičmi. Lenže pre Luka to bola tak trochu prekážka.

Jeho mama žila s ALS - amyotrofickou laterálnou sklerózou už od narodenia. Je to smrteľné neurodegeneratívne progresívne ochorenie, ktorého výsledkom je strata tých častí mozgových buniek, ktoré sú zodpovedné za svalové pohyby. Ani to však nezabránilo Lukovi v tom, aby si so svojou mamou, ktorá je odkázaná na invalidný vozík, zatancoval v deň svojej svadby.

Jeho rozhodnutie dojalo nielen všetkých prítomných, samotnú mamu, ale aj tisíce ľudí na celom svete, ktorí si pozreli nádherné video z ich svadby. Práve teraz máš tú možnosť aj ty!

( Zdroj: http://najky.webnoviny.sk )


Čínské rčení:‭ ‬Nechat jednu stranu sítě otevřenou‭

24. července 2015 v 7:41 Citáty a Moudra

Kolem roku‭ ‬1766‭ ‬př.‭ ‬n.‭ ‬l.‭ ‬vládl v zemi poslední král dynastie Sia,‭ ‬neobyčejný tyran a zhýralec,‭ ‬což způsobilo mezi lidem velké rozhořčení.‭

Aby uchránil lid před utrpením,‭ ‬Tchang,‭ ‬náčelník kmene Šang,‭ ‬tyrana svrhl a založil dynastii Šang‭ (‬1600‭ - ‬1066‭ ‬př.‭ ‬n.‭ ‬l.‭)‬.‭ ‬Když byl Tchang ještě náčelníkem,‭ ‬byl mezi svými poddanými velmi oblíbený kvůli své dobrotě a milosrdenství ke všem vnímajícím bytostem.‭

Jednou se Tchang procházel venku v přírodě,‭ ‬když tu narazil na muže,‭ ‬jak chytá ptáky do velké sítě natažené do tvaru klece a mumlá si pro sebe:‭ "‬No tak,‭ ‬ptáčci,‭ ‬ať už si létáte vysoko nebo nízko,‭ ‬na východ nebo na západ,‭ ‬pojďte všichni do mé sítě‭!"

Tchang se zastavil a pověděl tomu muži,‭ ‬že jeho metoda chytání ptáků je bezohledná,‭ ‬protože neušetří ani jediného ptáčka,‭ ‬a že by měl nechat alespoň jednu stranu sítě otevřenou.‭ ‬Tchang síť rozřezal na třech stranách a pak si lehkým hlasem zamumlal:‭ "‬Ptáčci moji,‭ ‬leťte si,‭ ‬kam chcete,‭ ‬doleva nebo doprava.‭ ‬A jestli už vás život omrzel,‭ ‬přileťte do této sítě‭!"

Všichni lidé včetně muže,‭ ‬který ptačí past nastražil,‭ ‬byli dojati Tchangovým slitováním nad ptáky.‭ ‬Uvědomili si,‭ ‬že je to velký člověk a že k lidem musí být ještě milosrdnější.‭ ‬Zpráva o incidentu se rychle roznesla široko daleko.‭

Když se o tom dozvěděli náčelníci okolních kmenů,‭ ‬všichni slíbili Tchangovi svou oddanost,‭ ‬jelikož měli za to,‭ ‬že bude dobrým králem.‭ ‬Tchangovi se dostalo podpory od více než čtyřiceti kmenů a umožnilo mu to získat dobrý základ pro ukončení vlády tyrana z dynastie Sia a založení nové dynastie Šang.‭

Z tohoto příběhu vzešlo pořekadlo‭ ‬網開一面‭ ‬(wǎng kāi yī miàn‭)‬,‭ ‬což doslova znamená nechat jednu stranu sítě otevřenou.‭ ‬Původně rčení znělo‭ ‬網開三面‭ ‬(wǎng kāi sān miàn‭)‬,‭ ‬neboli nechat tři strany sítě otevřené.‭

V současnosti se toto pořekadlo používá k vyjádření něčí shovívavosti tím,‭ ‬že osoba,‭ ‬která učinila špatný skutek,‭ ‬dostane odpuštění nebo možnost své chování napravit.‭

Tento příběh o Tchangovi byl zaznamenán v oddíle III.‭ ‬proslulé čínské kroniky Kniha vrchních písařů,‭ ‬jejímž autorem byl‭ ‬S‭'‬-ma Čchien.‭


( zdroj: http://www.epochtimes.cz )

Kryon - Co to dělá? ( 1. část )

22. července 2015 v 20:04 | Lee Carroll |  Channeling

Tento živý channeling Kryona byl přijat v Laguna Hills v Kalifornii, 29. listopadu 2009

Zdravím vás, drazí, já jsem Kryon z magnetické služby. Sedím před jedním z mála publik na Zemi, kterému nemusím vysvětlovat, kdo jsem. Panuje zde shoda ve víře, v pochopení, že energie, která naplňuje tuto místnost, jakkoli ezoterická, je tak skutečná. Existuje zde chápání toho, že není možné rozpustit víru, když cítíte, že se něco dotklo vašeho srdce. Nemůžete říct svému intelektu, aby tyto věci ignoroval, když cítíte lásku Boha na svém rameni.

Přesto jsou tací, kteří mají pocit, že intelekt a emocionální srdce k sobě nepatří, že jedno by nepodporovalo druhé - že si konkurují. Říkají, že si musíte vybrat jedno nebo druhé. To je výsledek vaší singulární předpojatosti, která říká, že všechno musí vyhovovat jediné cestě nebo směru myšlení a že propojení je kompromisem. Ale je to právě ten kompromis, který vyvažuje lidskou bytost, obzvláště tu, která vystoupila ze singularity a která chápe, že intelekt a emoce společně vytvářejí věřícího. Neboť intelektuální člověk nemůže popřít lásku Boha. Nemůže popřít domov (intuitivní pocit, že Stvořitel je uvnitř). Avšak co si přeje popřít, je to, že všechno se to děje ve 3D. Takže by se dalo říci, že je tady bitva ve vnímání mezi 3D myslí, která chce všechno rozškatulkovat do existujících singulárních přihrádek, a kvantovou myslí, která je schopna rozebrat lidskou předpojatost singulárního myšlení a propojit ji se vším ostatním.

To je předmětem dnešního poselství. Můj partner je znepokojený, protože loni jsme mu sdělili, že přijdou některá poselství, ve kterých bude vysvětlovat nevysvětlitelné. Toto je jedno z nich a on cítí, že to přichází. Je to těžké, jelikož to vyžaduje, aby svým myšlením vystoupil z přihrádky své vlastní reality, a aby překládal skrze filtr vycházející z odlišného paradigmatu, kvantového.

Dali jsme mu příležitost myslet jinak, aby to dokázal učit… Je znepokojený, protože to doslova rozbíjí paradigma současné metafyziky. Ty věci, o kterých cítíte, že jsou "za fyzikou" (slovo "meta" v metafyzice) stále zůstávají předpojaté ve 3D.

Pracovníci světla věří, že rozumí záležitostem metafyziky…že definují tento způsob myšlení. Ukotvili ho, umístili atributy do šuplíků a řekli: "To je to, co znamená ´za fyzikou´," a přitom nikdy nepochopili, že pravda přesahuje jakoukoli fyziku. Musí. V každodenním životě musí.

Dovolte, abychom to na okamžik shrnuli. Ne, nedovolte. Nedovolte. Dovolte, abychom zde na okamžik pouze seděli a milovali vás. Ano, chci vás učit tyto věci. Ano, chci s vámi rozmlouvat. Ale teď, pouze na okamžik, vám chci jen sedět na klíně, protože vás znám a už je to doba, kdy jsem vás naposledy spatřil… a kdy jste mi dovolili, sdílet vaši energii tak jako teď. Řekněte, že je to v pořádku. Jen na chvilinku. Někteří lidé by tento okamžik nepochopili. Kdyby vás potkali na ulici, nepochopili by tento okamžik. Je to znovuspojení, které je vám dáno s naprostou láskou, abyste mohli učinit další krok…

Kryon - Co to dělá? ( 2. část )

22. července 2015 v 20:03 | Lee Carroll |  Channeling
Takže je tady kvantový nástroj a člověk chce rozškatulkovat každý tvar a barvu tak, aby "něco dělal"!

Lidské bytosti myslí singulárním, přímočarým způsobem. Jdou přímo k věci a řeknou: "Jakou singulární věc to umí? Na kolik jich musím hrát, abych byl vyrovnaný? Kolik čaker, kolik not, kolik barev? Vezmu si je všechny!"

Chápete, co tím myslím? Pojďme se teď chvíli vrátit a chci vám dát vhled do toho, co ví mistr hrající na Tibetské mísy. Je kvantovým tvůrcem. Mísy mají různé barvy, jsou z různých materiálů a mají různé velikosti a tvary. Když se na ně hraje (rozvibrují se do zvuku), vibrace vytvářejí ve vzduchu rozdíl, protože jsou slyšet jako tóny v hudbě. Hlavní tón se nazývá základním tónem, který ucho slyší, protože je nejhlasitější. Obklopené základním tónem jsou jak horní, tak spodní tóny, některé za schopností lidského sluchu v obou směrech. V této nádherné, kvantové muzice jsou vibrace tvořící energii, která doslova mluví s Akášou a svým způsobem vytváří jazyk duše… a člověk se nemůže ptát: "Co to dělá?"

Je tu mísa, která dokáže mluvit s vaší duší! Kvantové vibrace se dostanou do vašich uší a vytvoří kvantovou událost ve vzduchu kolem vás, neboť vzduch ví, kdo jste. Zná mísu a elementy v míse znají vás! To je kvantová událost. Když si vyberete mísu, ona to ví! Když se na ni rozhodnete hrát, když jste sami v temnotě, utěší vás. To není o vašem srdci nebo o zelené barvě, není to ani o notě F. To všechno je lineární. Je to skutečně o kvantové inteligenci, která je na úrovni duše. A jak to má mistr vysvětlit člověku, který se ptá: "Co to dělá?" ....

Horoskop na období 20. 7. – 2. 8. 2015

20. července 2015 v 19:23 | Petra Nel |  Horoskop

Slunce vstupuje 23. 7. před 6 hodinou ranní do znamení Lva. Toto znamení v člověku podporuje nalezení své individuality, jedinečnosti a nalezení svého středu. Pochopení, že vše, co tvořím, je tvořeno skrze mně a tím mít v sobě pokoru. Jsem prostředníkem projevení Božského tvoření. Když jsem jen v egu, chci získat uznání, ocenění, důležitost a pozornost. Zvýší se potřeba zviditelnit sebe a snadno spadnu do sobectví.
Slunce v konjunkci s Merkurem trvá do 28. 7. Je to doba, kdy potřebujeme vše pochopit, uchopit myslí, cítíme nutnost věcem porozumět. Jsou velmi dobré podmínky ke komunikaci, pro jednání s úřady a na nové obchodní smlouvy. Merkur - Saturn přináší hloubavé a systematické myšlení.

Tím, že je Slunce v trigonu na Saturna do 29. 7., je tu příznivý vliv právě pochopení hlubší podstaty Lva. Máme tři úrovně, ve kterých energie, tedy i znamení, působí. Saturn dodává moudrost, zodpovědnost využít své dary, schopnosti, svou osobnost. Tento aspekt pomáhá k udržení si své pevnosti a odolnosti při velmi silném aspektu Urana a Marse - hádky, boje, skrytá agresivita. Díky tomuto aspektu dokážeme využít, poučit se a zachovat se moudře, když jsme spojeni s vědomím. Slunce - prozřetelně se dívat do budoucnosti. Když budete propadat nejistotě, chaosu a neklidu, který povede k podrážděnosti, pak vám to říká, že nejsi spojen se svým vědomím - Sluncem.

Mars v kvadratuře na Urana od 18. 7. do 2. 8. je aspektem, který přináší velké napětí. To následně způsobuje nehody, úrazy. Aspekt Mars kvadratura Uran je aspekt chirurgického řezu. Proto řezné rány, poranění a zároveň zlomeniny z nehod při sportu či autonehod. Pokud se potlačí jakýkoliv vztek, agrese nebo lítost, dojde k emocionálnímu výbuchu nebo k úrazu, pokud toto napětí nebude projeveno. To neznamená být neurvalým člověkem, který kolem sebe křičí a je agresorem nebo ublíženou chudinkou. Jde o to v sobě přijmout Marse - energie konání, činu, pudu sebezáchovy, která na druhé straně je i vztekem, zlobou, bojovnou energií, když jsme v ohrožení. Máme v sově Tvořitele a Ničitele. Podívejte se na svého ničitele. Objeví se chaos.

Uran prochází 7 let Beranem a má "za úkol" změnit - otevřít vědomí nového Já v nás: uvědomění si, kým jsem. Nalezením sebeuvědomění a sebevědomí. Poznání svého Jáství a tím ve svém vědomí poustoupit dál. Nalézt své pravé Já, nalézt sám sebe. Kde se chováme ještě jako děti? Jak reagujeme, když se cítíme ohrožení? Jak se chovám, když chci něco získat, když něco potřebuji? Mars v Raku se chová někdy dětinsky a jako rozmazlené dítě si chce vyvztekat nebo vyplakat to, co chce. Přece takové bezbranné dítě nemůže být zákeřné. Pozor! Opak je pravdou. Když před vámi stojí "chudinka", opustíte bdělost. Nenapadne vás, že je tam skrytá agresivita a především sobectví dosáhnout svého. Když před vámi stojí agresor, víte, kdo před vámi stojí a vy jste v pozornosti. Už chápete tu zákeřnost? Tento aspekt se nemusí objevit v agresi a v hádkách, ale skrze bezmocnost, pozici oběti a skrytá je velká sobeckost a bezohlednost. Tím se vytváří potlačená agresivita, která potom musí prasknout jako vřed. To se pak může projevit skrze emocionální výbuch, úraz a ve celosvětovém měřítku přírodní katastrofy - sucha, zemětřesení, tajfuny, výbuchy, boje. Objeví se technické závady, problémy s počítači, mobily, internetem, auty.

Napětí v lidech je vygradované, neustálé změny, rychlé události, velký tlak okolností na člověka vede k velké únavě a vyčerpání. Tím se snadněji stáváme podráždění, nesoustředění a emocionálně nestabilní. Ve světě se objeví hodně neshod, nespokojenosti, které povedou k veřejným protestům. Starý systém se hroutí, ale za každou cenu ho chtějí mocní udržet, a proto se musí světová situace ještě vyhrotit. Mars s Uranem vždy žádá změnu, aby to, co nefunguje, prošlo nalezením nové cesty a změnou společenského uspořádání.

Venuše v konjunkci s Jupiterem - (bohatství srdce, hojnost), v kvadratuře se Saturnem - procházíme zráním ve svých hodnotách, citech, lásce. Venuše (19. 7. - 31. 7.) vstoupila do Panny, kde přichází střízlivost a hlavně udělat si jasno ve svých hodnotách a citech. 25. 8. se Venuše stává retrográdní a začne se pomalu navracet zpátky do Lva, kam vstoupí 1. 8. Jupiter dává Venuši bohatost, naplnění a optimismus v lásce. Tím, že je kvadratura od Saturna, bude prověřováno vaše "štěstí". Na jedné straně prožívání uvědomění si svého bohatství lásky, schopnosti milovat, tvořit a být v hojnosti a na druhé straně se může objevit pocit, že právě vám osud nedovoluje toto bohatství a hlubokou lásku dostat zvenčí. Je něco, co vám brání od života dostat "štěstí." Ve spojitosti kvadratury Jupitera a Saturna je potřeba udržet rovnováhu mezi přijímáním a dáváním, mezi plýtváním a šetřením, mezi poživačností a askezí. Objeví se pocit stagnace. Pocit, že vám není umožněn růst a vývoj. Objevíte se znova v situaci, kterou jste prožili již mnohokrát a mysleli jste si, že jste již udělali vše pro to, abyste ji pochopili, přijali a překročili. Z toho poplyne pocit stagnace a nedostatku. Objeví se štěstí, láska, bohatství ale s nějakým omezením. Vše bude na dosah, ale nebudete to mocí mít. Můžeme to přirovnat ke stolu hojnosti, kde jsou všechny pochoutky, ale vy si nebudete moci vzít (působení do 12. 8.). Týká se to i financí.

Hezký týden. Petra Nel

Tento text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně zdroje a aktivního odkazu. Zdroj: www.astrologiepetranel.cz. Autor článku: Petra Nel Smolová.

Léčení s etikou - příběh o známém čínském lékaři Pchi Tchungovi

18. července 2015 v 2:37 OstatníKromě zdravotnických znalostí byl Pchi Tung rovněž znalcem vojenské strategie, psal výjimečně přesvědčivá pojednání a byl pomocníkem císaře Liou-sioua, zakladatele dynastie Východní Han.
Při ošetřování pacientů zapomínal Pchi Tung i jíst a pít. Léčil všechny s velkou péčí a bez preferencí. Nezáleželo mu na tom, jestli jsou bohatí nebo chudí. Když za ním přišli nemajetní lidé, někdy jim poskytl bezplatně léčbu i léky, a vždy každému ochotně pomáhal. I když ošetřoval krále nebo vysoké úředníky, nikdy po nich nežádal víc než po ostatních.

Král lékařů
Jednou byl Pchi Tung předvolán na císařský dvůr, aby vyléčil nemocnou princeznu. Její trápení posoudil jako chronické zažívací potíže vedoucí k nechutenství. Lékař tedy pro ni připravil pilulku. Když si ji princezna vzala, pocítila neprodleně žaludeční nevolnost a začala zvracet. Začala pak pít více vody, o několik dní později se jí vrátila chuť k jídlu a zlepšila se jí pleť.
Po vyléčení princezny se Pchi Tung bál, že by mu císař mohl nabídnout její ruku, a tak se urychleně vrátil do své domoviny.Panovník chtěl svou vděčnost přesto vyjádřit, a tak Pchi Tungovi udělil titul "Král lékařů" a nechal mu v jeho rodném městě vystavět několik chrámů.

Oddaný syn
Brzy poté, co mu byla tato čest prokázána, se Pchi Tung dozvěděl, že je jižní část Číny zaplavena morem. Odcestoval proto na místo, aby tam léčil choré. Mezitím však došlo k nepříjemné situaci, že mu doma onemocněla matka.
Pchi Tungův bratr mu poslal dopis popisující příznaky matčiny nemoci, ale i když Pchi Tunga matčina nemoc velmi trápila, měl na jihu příliš mnoho pacientů a nemohl je opustit. Na takovou dálku však věhlasný doktor nemohl najít žádný lék, kterým by matku vyléčil.
Churavé matce Pchi tung velmi chyběl, a tak se jeho bratr rozhodl přivést ji za ním na jih.
Pchi Tung začal zjišťovat diagnózu své matky hned po jejím příjezdu, ale stejně ji nedokázal vyléčit, protože postrádal správný lék. Matce se po nějaké době začalo velice stýskat po domově, a tak Pchi Tung požádal bratra, aby ji vzal zpět domů. .....................

Zmrzli na kost a přesto přežili

16. července 2015 v 16:24 Záhady kolem nás

Každoročně umrznou ve světě stovky lidí. Případy jedinců, kteří v hlubokých mrazech postupně upadli do bezvědomí, a přesto přežili, označují mnozí za zázrak. Někteří vědci ale naznačují, že možná jde o projev skryté schopnosti, kterou má v sobě každý z nás. Svědčí o tom i případ Jean Hilliardové.
Když zcela zmrzlou, teprve devatenáctiletou dívku, přivezla sanitka do nemocnice v minnesotském Fosstonu, téměř nikdo už nedával jejímu životu šanci. "Byla tak studená, jako kdyby vylezla z mrazáku, jako by šlo o kus zmrzlého dřeva. Obličej měla úplně bílý. Vypadala popelavě, přímo smrtelně bledě," vzpomínala na prosincové události sestra Dorothy Killianová. "Po připojení na monitor měla tep jako v agónii. Jeden úhoz a pak nic. Potom dva. Věděli jsme, že se něco ozývá, ale že už jde o srdeční rytmus krátce před smrtí."

Jean se snažil zachránit doktor Ryan Kelly. "Byla naprosto mrazivě chladná. Nemohla hýbat ani ohýbat končetinami a celková situace nevypadala moc příznivě," uvedl lékař. "Při promrznutí člověka se začnou vytvářet ledové krystalky v buňkách, které je ničí. Na prvním místě je důležitý stav prochladlých končetin, promrznutí rukou a nohou je prvním stadiem omrznutí. Vnitřní teplota těla klesá, a když začnou chladnout vnitřní orgány, jejich fungování je stále obtížnější, až nakonec přestanou pracovat úplně. V té chvíli je více než pravděpodobné, že pacient zemře."
Pomohl jen zázrak
Zdravotníci v nemocnici dělali vše, co bylo v jejich silách. Avšak Rosie Erickson, která tam pracovala jako úřednice, tušila, že mladé ženě pomůže zřejmě jen zázrak. Zvedla telefon a vytočila číslo jejího známého pastora z kostela. Vysvětlila mu situaci a řekla, že by se za Jean měli modlit.
S prosbami boží pomoci začali blízcí rodiny Hilliardových v devět hodin dopoledne a během několika minut se za její duši modlilo kolem třiceti lidí. Kolem poledne Jean procitla. "Probudila jsem se v nemocnici. Všechno bylo tak mlhavé, a lidé se mě ptali, kdo jsem a kladli i jiné otázky. Nebylo mi jasné, proč se mnou tak hovoří, ani proč se ke mně takto chovají," vypověděla později mladá žena.
Mladá žena se zotavovala ve Fosstonské nemocnici necelé dva měsíce a k překvapení všech se zcela uzdravila.

24 dní spánku v horách
35letý Japonec Mitsutaka Uchikoshi se 7. října 2006 vypravil s přáteli do hor. Po výstupu na horu Rokko se od skupiny oddělil a na vlastní pěst se vydal dolů. Zřejmě po cestě zakopl a upadl do bezvědomí. "Ležel jsem... na travnaté ploše, bylo mi na sluníčku dobře a nakonec jsem usnul," řekl Mitsutaka novinářům na tiskové konferenci. Víc už si nepamatoval. Záchranáři ho našli až 31. října. Ležel tam v zimě, bez jídla a pití, 24 dní! "Byl podchlazen a ve stavu podobném hibernaci," uvedl doktor Shinichi Sato, jenž muže ošetřoval. "Nicméně funkce jeho mozku zůstaly zachovány, aniž by došlo k jejich poškození, a na sto procent se uzdravil," dodal lékař.

Dva měsíce pod sněhem
Dlouhé dva měsíce v mrazivé izolaci přežil švédský muž, který se svým autem uvázl v závějích. V mrazech, které někdy dosahovaly až třicet stupňů pod nulou, se živil jen sněhem. Zesláblého muže objevili lidé projíždějící na sněžných skútrech.
Někteří lékaři po záchraně čtyřiačtyřicetiletého muže spekulovali, že se mu v mrazech, které dosahovaly až minus 30 stupňů, podařilo přežít díky hibernaci.
"Lidé nemohou hibernovat jako medvědi. Pokud ochladíte tělo, tak se vám samozřejmě metabolismus zpomalí, ale pochybuji, že byste to přežili," svěřil se serveru telegraph.co.uk doktor Ilf Segerberg. Podle něj muže nejspíš zachránil takzvaný iglú efekt.
Šlo v těchto případech o zázrak nebo o projev schopnosti hibernovat?

( Zdroj: http://magazin2000.cz )

Kryonovy „Marshmallow Messages“ – červen 2015

15. července 2015 v 7:54 | Lee Carroll |  Channeling
01. 06. 2015 - LÁSKA - NOVÉ SLOVO NA PĚT PÍSMEN

Nakonec vám povím něco, co už jsem říkal. Chci, abyste to slyšeli znova a znova. Důvodem pro opakování je to, abyste pochopili, co vidíte. Temnota se bude pokoušet vyhrát - teď, když bylo rozsvíceno světlo. Má jen jeden nástroj, který je však velmi mocný - skutečně velmi mocný. Tento nástroj může dosáhnout na nejvyšší z nejvyšších a zničit je. Může se dostat až k pracovníkům světla, léčitelům i channelerům. Je to slovo na pět písmen - STRACH.

Pokud se bojíte, pak vyhráli. Chci, abyste o tom přemýšleli. Oni to vědí. Dovolte, ať to prozáří vaše srdce tak úžasným způsobem, že už tu nebude to hrozné, ovládající slovo na pět písmen. Už ani nebude existovat. Projděte těmito časy a pamatujte si je, protože jste je očekávali a pracovali jste kvůli nim. Pracovali jste pro nové slovo na pět písmen - a tím slovem je LÁSKA.
(Pozn. překl.: v angličtině jsou to slova na čtyři písmena - FEAR a LOVE.)

~ Kryon prostřednictvím Lee Carrolla ~ - z Kryonova channelingu "Energie budoucnosti" - 7.12. 2014


08. 06. 2015 - VĚTŠÍ CÍL

Nikomu neposlouží, když bude věřit, že je zde tolik nebezpečí, že zahynete. Vaší smlouvou je držet toto světlo v každé zemi, v každém jazyce. Je mnoho těch, kteří dělají to, co vy. Existuje zde větší cíl než jen žít svůj život a doufat, že jste to zvládli. Existuje cíl, kdy jste skutečně zodpovědní za změnu energie na planetě - jeden den za druhým, v radosti, ve zdraví a s účelem (pozn. překl.: za jakým jsme přišli na tuto planetu).

~ Kryon, přijato Lee Carrollem ~ - Z Kryonova channelingu "Načasování velkého posunu" - 21.3. 2009


22.06. 2015 - KAŽDÝ ŽIVOT

Vaše vyšší já je kouskem Stvořitele. Narodili jste se s ním. Je to stejná duše, kterou jste měli v každém svém životě. Uvědomujete si to? V každém vašem životě ta samá duše. Je to přítel, který byl s vámi během úplně každého života, společně s innate. Někteří z vás se dokázali natáhnout a dotknout se toho přítele - a tehdy jste nejmírumilovnějšími na celé planetě. Dokážete to vnímat? Vzpomínáte si na to? Jak by se vám líbilo cítit se tak po celou dobu? Je to jako byste měli své rodiče zpět - ukryté ve svém nitru, odkud se na vás dívají. Můžete se jich dotknout, oni se mohou dotknout vás. Můžete se kdykoli dotknout jejich rukou. V čisté lásce. Jsou to rodiče, které jste si vždy přáli mít, pokud jste takové neměli - rodiče z druhé strany závoje. Takové to je…

~ Kryon, přijato Lee Carrollem ~ - Z Kryonova channelingu "Proces" - 4.12. 2011

29. 06. 2015 - AKÁŠICKÉ DĚDICTVÍ


Když se narodíte, vaše duchovní instinkty jsou poháněny vaším akášickým dědictvím (instinktivní vzpomínkou na to, co jste se naučili v minulých životech). Víte, že máte Boha v sobě. Víte, že máte pomoc. Intuitivně víte o své oseté biologii a o lásce těch, kteří vás oseli. Všechny tyto věci máte vrozené a to vytváří lidskou bytost, která dokáže to, co žádná lidská bytost v tomto okamžiku nedokáže - změnit tuto planetu!

~ Kryon, přijato Lee Carrollem ~ - z Kryonova channelingu "Rekalibrace krystalické mřížky" -


Zdroj: e-mailové "Monday Marshmallow Messages" od Kryonova týmu (www.kryon.com)

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky do češtiny přeložila Marie Kuchařová (www.posvatnesrdce.cz a www.kryon.webnode.cz). Tuto českou verzi je možné dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

Kryon - Kdo jste ?

15. července 2015 v 7:52 | Lee Carroll |  Channeling
Tento živý channeling byl přijat Lee Carrollem v Sedoně v Arizoně při tzv. Letní světelné konferenci, 4. června 2015

Zdravím vás, drazí, já jsem Kryon z magnetické služby. (Dlouhá pauza.)
Zde vždy nastává pauza. Je těžké to vysvětlit, protože každá lidská bytost je jiná. Reagujete na Ducha odlišně. Když vstupujete do meditace, máte svůj vlastní způsob. Možná vám někdo říká, jak byste to měli dělat. Vy si to vyslechnete a děláte to po svém. Vztah, který máte se svou innate, se svým vyšším já, s šišinkou a Duchem je VÁŠ, je jedinečný. Jedinečnost těch, kteří jsou nyní přede mnou, pohání naši lásku k vám. Pro vás je tak snadné dívat se na ten oceán tváří, ať už zde sedíte či stojíte. Když se seskupíte, máte tendenci ke stejnosti. Všichni lidé zde jsou spolu ze stejného důvodu ve stejnou dobu, máte stejnou pozici - sedíte zde na židlích… ach, to však není to, jak vás vidíme my.

Chci toto téma rozšířit. Proč vás tolik milujeme? Proč vás Duch miluje tak, jak vás milujeme? Ach, já vím, že jsme rodina, ale co víc v tom je? Umělkyně Debbie pro vás právě prezentovala určité myšlenky. A pokud jste pochopili něco z toho, co bylo "tématem pod čarou" toho, co učí, uvědomuje si a vidí, pak to bylo to, že energie, kterou jste měli, se kterou jste se narodili a která vás obklopovala - byla v menšině, pokud šlo o podíl tmy a světla. Můžete říct: "No, špatné věci se dějí." Ovšemže ano. Kdybych vám řekl, že u nového člověka a nového lidstva bude méně těchto druhů věcí, věřili byste mi? Pokud je pravda, že vaše vědomí se stává moudřejším, a že začínáte vytvářet svou realitu, pak to znamená, že vaše děti a ti, kteří budou následovat, se nebudou muset mořit se starou energií jako vy. A vy se divíte, proč vás tolik milujeme...........

Velitel Aštar - Váš současný vzestupný let

15. července 2015 v 7:50 | Natalie Glasson |  Channeling
Poselství velitele Aštara přijala Natalie Glasson, 29.5. 2015

Tato doba na Zemi, která zahrnuje celý váš život, je obdobím mocného probouzení. Všechno ve vás má příležitost se probudit a rozkvést do nádhery Stvořitele, to znamená, že stejné příležitosti jsou připravené i ve vaší realitě a zkušenostech. Nikdy předtím jsme nebyli svědky tak mocného probuzení v tak rychlém tempu a s hlubším vědomým uvědoměním. Jste bytosti probuzení, jste podporou rozvoje vědomí a vývoje sebe sama a těch, kteří budou žít na Zemi v budoucnosti. Nyní je čas vzdát hold objevování se božství, odehrávajícímu se ve vašem bytí, protože to váš prožitek mnohonásobně posílí.

Probouzení božství ve vás se odehrává na více úrovních vašeho bytí, než kterých si vůbec můžete být vědomi. Ve vašem fyzickém těle se odehrávají exploze světla, které vybuchují dovnitř vašich buněk jako rychle tekoucí řeka a ovlivňují vaše orgány a všechny aspekty vašeho fyzického těla a transformuje je v rychlejší vibrace světla. Světlo božství proudí vaším bytím a provádí transformaci ve vašem éterickém, emocionálním, mentálním a duchovním těle a také transformuje všechny aspekty vašeho aurického pole. Světlo, které přijímáte, má vyšší a rychlejší vibraci, než jakou jste ve svém současném životě zažili. Proudí od božského Stvořitele skrze vaši duši s jediným úkolem transformovat; posiluje vaše bytí, aby se stalo skutečným a absolutním představitelem božského Stvořitele. ......

Vytrvalost bambusového semínka

14. července 2015 v 8:42 Citáty a Moudra

Matka příroda skrývá ve své říši mnoho lekcí pro plný spokojený život. Obdivuhodná rostlina, čínský bambusový strom, rozhodně není výjimkou. Svou silou a pevností je přirovnávaná k oceli. Její růst je neskutečně rychlý. Ovšem pouze pod nezbytnou podmínkou, kterou se dnes naučíme integrovat i do svého života. Příběh explosivního růstu začíná…
Připravíme výživnou půdu a něžně do něj vsadíme malé semínko čínského bambusového stromu. Zaléváme ho a věnujeme mu každodenní láskyplnou péči. Západy slunce svižně střídají jedno svítání za druhým, dny plynou, týdny ubíhají, měsíce přinášejí svá klimatická specifika a my stále plni nadšení a vytrvalosti dáváme semínku vše, co potřebuje. Nedočkavě vyhlížíme první klíček. První rok se utopil v minulosti a konečně přicházejí první měřitelné výsledky. A sice žádné. Vůbec nic se nestalo. Rok vydatné systematické péče a ani náznak vyklíčení.

Dobrá. Možná bambus potřebuje ještě trochu času, buďme trpěliví. "Mrazivé noci, parná letní výheň a další klimatické nešvary přeci jen nebyly nikterak příznivé," chlácholíme své obavy, abychom vydrželi v dalším snažení. Konvičkou i nadále snášíme pravidelnou vláhu mladému semínku, po celý druhý rok. Ovšem, zhola nic se nezměnilo. Žádné výsledky. Žádné stéblo naděje, ani jiné konejšivé volání přírody. Máme chuť ponechat bambusové semínko napospas svému osudu. "K čemu je mé úsilí, když po dvou letech každodenní práce nevidím žádný růst," pláčeme nad hromádkou vlhké zeminy.
Sbíráme zbytky odhodlání a střípky víry, které jsme před dvěma lety do semínka vložili, a s pevným závazkem pokračujeme v péči. Zaléváme, hnojíme kompostem. Děláme vše, co je v naší moci tak dobře, jak jen svedeme. Nazíráme ze všech stran, zda odněkud, z nějakého skrytého místa, něco nepozorovaně neraší.

Nic. Třetí i čtvrtý rok jsou odkrojeny z historie a původní vize silného bambusového stromu jsou téměř pohřbeny za oponou naší mysli. Jak zdrcující. Poskytli jsme tu nejlepší dostupnou půdu. Zasadili jsme semínko s láskou a nadějí.
S vírou jsme jej zavlažovali a použili ta nejlepší hnojiva. A odměna? Nepěkná fraktura sebedůvěry a srdce potrhané zklamáním. Frustrace intenzivně vyvěrá na povrch a touha vztekem rozdupat nevinnou cibulku sílí.
Ovšem uprostřed vrcholící mizérie, někdy v průběhu pátého roku, se stane něco neskutečného. Slabounké bambusové dítko se prokousalo skrze půdu až ke světlu. Vidíme růst. A jaký panečku! Najednou nemůžeme uvěřit svým očím. Strom roste doslova před

očima! To čtyřleté zoufalé nic během následujících šesti týdnů dospěje do výšky téměř tří metrů. Po nepříjemném mnohaletém tichu před bouří přišla masivní přírodní exploze. Nečekaná a neskutečně strmá.
Život je často jako čínský bambusový strom. Mnohdy bývá odrazující a vytrvale vykrádá elán. Napíná nás a s nadílkou výsledků je velmi úsporný. Přestože očividně děláme správně věci a den za dnem platíme nemalou cenu, nic se neděje. Častokrát i po velmi dlouhou dobu. Ale jak by řekla sama příroda: "Prostě vydržte! Pokračujte! Nadále konejte správné věci! Je nezbytné, abyste ve svém srdci vytvořili síť mohutných kořenů, které ustojí a vyživí masivní růst, až na něj budete připraveni. To může trvat dlouhá léta. Avšak vydržte! Výsledky a odměny přijdou vždy. Těm, kteří vytrvají i v dobách, kdy je růst neviditelný."

Každý z nás má v současnosti zasazené nějaké své bambusové semínko. Všichni jsme v určitém bodě na pomyslné časové ose, v konkrétní fází péče a příprav. Vyvstává tak prostá otázka, týkající se nás všech. Tušíte, co by se stalo se semínkem, kdybychom to na konci čtvrtého roku vzdali? Odpověď si jistě domyslíte. Proto vytrvejte, jinak se nikdy nedozvíte, k čemu obrovskému všechno to zdánlivě bezvýsledné úsilí vedlo!


( Zdroj: http://www.laska-vztahy-duse.cz)

Kryon - Navzdory všem očekáváním

13. července 2015 v 8:15 | Lee Carroll |  Channeling
Tento živý channeling Kryona byl předán v Montrealu v Kanadě, 17. října 2009

Tento živý channeling byl upraven [Leem a Kryonem] a doplněn pro lepší porozumění čtenářů. Často se totiž stává, že živý channeling má v sobě energii, kterou psané slovo nenabízí. Užijte si tedy toto rozšířené poselství.
Zdravím vás, drazí, já jsem Kryon z magnetické služby. Řekl jsem to dříve, právě zde v energii této budovy. Vždy je zde množství lidí, kteří tomu nechtějí věřit [channelované zprávě]. Dokonce i dnes zde budou tací, kteří si přede mne sednou jako staré duše, jako ti, které znám, a zkříží své ruce a řeknou: "Je to lidská bytost, která předstírá, že channeluje." Nechtějí si myslet, že by to mohlo být skutečné. Přesto bude vedle nich ten, kdo je léta schopen vidět barvy a kdo prožívá atributy interdimenzionality. Je to zajímavé, dva lidé, bok po boku - jeden s naprostým nesouhlasem s tím, co se odehrává, a druhý, který je léčen.

Takže co vám to říká? Naznačuje to, že jste svobodní, naprosto svobodní v tom, jestli budete nebo nebudete absorbovat energie, které leží před vámi. Tak to je, a dnes večer nebude z mé strany žádná snaha přesvědčit toho, kdo přesvědčen být nechce. Jsem zde s informacemi. Jsem zde s láskou a jsem zde pro ty, kteří si chtějí užít tuto energii..........

Horoskop na období 13. – 19. 7. 2015

13. července 2015 v 8:11 | Petra Nel |  Horoskop

Přijetí zodpovědnosti

Slunce na počátku týdne (do 15. 7.) - vrcholí kvadratura s Uranem, což přináší hektičnost, časté změny, nesoustředěnost a podrážděnost. Zároveň se Slunce dostává do trigonu se Saturnem ( 13. - 29. 7. ) a každý den bude zřetelnější stabilizace a zklidnění, pokud nebudete v pozici soupeření, dokazování a boje. Mars se dostává do opozice s Plutem, což přináší touhu po moci a ovládání, sklon k destrukci či agresivitě a přepínání sil. Následně na víkend již začne působit Mars kvadratura Uran, to ukazuje na sklon k riskování, objeví se napětí, které vede k úrazům, výbuchům a hádkám. Aspekt Slunce se Saturnem všemu dává zodpovědný přístup, potřebu konat krok za krokem, systematicky, rozumně a prakticky. Když si v sobě udržíte disciplínu a důvěru, tak vás časté změny zvenku nerozhodí. Snadno rozlišíte, co je podstatné a co ne.

Merkur v konjunkci s Marsem v Raku, v harmonickém aspektu na Neptuna do 17. 7. vede k hluboké tvořivosti, inspiraci a emotivnosti. Snadné vyjadřování svých myšlenek, tvůrčího potenciálu, citů, vizí a intuice. Mysl a vůle je vedena vyšším vědomím. Následně se pak tato konjunkce dostává do opozice s Plutem - mocenské hry mysli a vůle. Mysl a vůle je nástroj, jak na zemi tvořit a konat. Pokud je spojena s vyšším vědomím bytosti, je mysl a vůle využívána v souladu. Pokud je mysl a konání pod nadvládou ega, objevují se mocenské a egoistické hry, které jsou zaměřeny pouze na svůj prospěch. (Objeví se bezohlednost, pesimismus, negativní myšlenky, destrukce a touha ovládat.)Tím je mysl a vůle používána v rozporu s vyšším vědomím bytosti. Představte si, že vyšší vědomí bytosti je zlatý paprsek, který vychází z centra božství a je propojen s bytostí na zemi.

V tomto paprsku je zapsáno vše, celý osud duše. Toto vyšší vědomí se s námi snaží komunikovat skrze vize, inspirace, intuici a nápady, aby nás dovedlo tam, kam má. Pokud jsme příliš zahlcení myslí, emocemi, nejsme schopni slyšet toto jemné komunikování. Jak jsem již napsala, mysl a vůle je nástroj pro fungování na zemi. A bývá velmi často oddělené od vyššího vědomí a naše skutečná práce má být na tom, abychom se propojili se svým vyšším vědomím a šli v souladu s ním a naplnili to, co člověk naplnit má. Když se příliš odkloníme od záměru vyššího vědomí, je člověk ze života odvolán. A dostane novou příležitost po připomenutí svého vyššího vědomí mezi životy. Ale to je už velmi extrémní odchýlení. (Pozor! Ne každá smrt znamená odchýlení.)

Často naše vyšší vědomí zasáhne bez našeho lidského vědomí. To aby nám pomohlo. ;-) Např. abychom odjeli na určité místo, kde potkáme toho, koho máme atd.
A při tomto aspektu si budete muset uvědomit hry a pokušení mysli a vůle, které vás budou chtít odvézt z vaší cesty, nebo vám vnutit negativní - egoistické postoje. Prohlédnete je?
Může vám pomoci nahlas si říci (mysl to potřebuje slyšet): "Jdu v souladu se svým vyšším vědomím. To, co je mé, ať u mně zůstane. A co mi nepatří, ať odejde."

Novoluní nastává 16. 7. po 3 hodině ranní. Sabiánský symbol novoluní v Raku je : Žena a dva muži, ztroskotaní na malém ostrůvku v jižních mořích. Žena symbolizuje emocionální život, muži zase mentální a duchovní aspekt. Tato symbolika je o třech aspektech našeho nitra. Tyto tři úrovně potřebují spolu spolupracovat, aby došlo k využití veškerého potenciálu. Pak se uvolní mocná energie. Důležité je si uvědomit vzájemnou souvislost: jedno bez druhého nemá sílu k přežití.

Novoluní je v harmonii se Saturnem a to dává hloubku, zakořenění, pevnost a velkou odolnost. To, co během novoluní 15.- 16. 7. bude probíhat, má dlouhodobý vliv a trvanlivost.

O víkendu buďte opatrní na silnicích a vzdejte se jakéhokoliv riskování a unáhlenosti.

Spokojený týden. Petra Nel

Tento text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně zdroje a aktivního odkazu. Zdroj: www.astrologiepetranel.cz. Autor článku: Petra Nel Smolová.

Středověký lektvar je účinnější než antibiotika

10. července 2015 v 7:27

Lék obsahující i volskou žluč, který připravili britští mikrobiologové podle staré receptury, porazil zlatého stafylokoka. Na něj, jak je známo, mnohá antibiotika neúčinkují. Odkud měli naši dávní předci tak překvapivé znalosti? Zdravotníci dnes hovoří o "antibiotické krizi". Mnozí bakteriální původci různých chorob se naučili vzdorovat antibiotikům a léčba řady infekcí je stále komplikovanější. Farmakologové proto hledají nové léky. Studují i receptury dlouhá staletí uložená v univerzitních knihovnách. Návod na výrobu překvapivě účinného léku našli britští vědci v saském rukopisu z 10. století Medicinale Anglicum známém také jako Bald´s Leechbook - Baldova felčarská kniha.

Kniha středověkých receptů napsaných na pergamenu vznikla zřejmě už v 9. století za vlády saského krále Alfreda Velikého. Historička Christina Leeová z Nottinghamské univerzity přeložila text z originálu knihy uloženého v Britské knihovně do soudobé angličtiny a její kolegové mikrobiologové pod vedením Freyi Harrisonové se rozhodli vyrobit lék podle dávné receptury. Nebylo to jednoduché, i když předpis na tzv. oční balzám určený podle autora středověké knihy k léčbě "ječného zrna" nevypadal složitě. Jeho základní složky tvoří česnek, cibule, volská žluč a víno. Vědci si hodně lámali hlavy s volbou vhodného vína, protože se neví, jaká vinná réva se v té době v Anglii pěstovala a jaká vína se z ní vyráběla. Freya Harrisonová dodržovala pokyny autora dávného receptu v každém detailu. Rozdrcený česnek a cibuli smíchala se žlučí a vínem přesně ve stanovených poměrech a podle návodu nechala vzniklou směs kvasit v mosazné nádobě devět dní. Před použitím směs propasírovala přes husté plátno.

Jak dopadly testy?
Účinky léku experimentátoři nejprve otestovali v laboratoři na původci jedné z nejrozšířenějších infekcí - na bakterii Staphylococcus aureus - zlatý stafylokok odolné k antibiotiku methicilinu. Nákaza mikrobem, který bývá často označován pouze zkratkou MRSA (methicilin rezistentní Staphylococcus aureus), je hodně častá a její léčba bývá komplikovaná. Vědci nasadili bakterii na podklad z kolagenu a napodobili tak podmínky těžkého zánětu měkkých tkání, jenž sužuje početnou populaci nemocných. Bakterie za těchto podmínek antibiotikům účinně vzdoruje. Na středověký recept však byl stafylokok krátký. Do druhého dne bylo "po stafylokokovi". "U žádného antibiotika jsme tak razantní efekt nepozorovali," říká Freya Harrisonová.

Jak to funguje?
Každá z ingrediencí zázračného lektvaru - česnek, žluč, víno i cibule - samy o sobě vůbec nedokážou zlikvidovat obávaného stafylokoka. Ale ve vzájemném propojení a přesném množství jde o neskutečně účinný lék, který daleko převyšuje antibiotika.
Doktorka Freya Harrisonová předpokládá, že středověký oční balzám může obsahovat několik účinných látek a bakterie si s jejich kombinovaným účinkem nedokáže poradit. Možná ale během přípravy léku vzniká zcela nová látka s razantním účinkem.

Jde tedy o nový lék? Doufejme, že ano.
V 50. a 60. letech minulého století se věřilo, že všechny bakteriální infekční nemoci budou brzy nadobro zlikvidovány. Ukázalo se, že je to velký omyl. Bakterie si totiž během několika málo let vytvoří na antibiotika rezistenci, jsou vůči nim odolné. Například tetracyklin byl zaveden v roce 1952 a rezistence se projevila o čtyři roky později. U erytromycinu to trvalo pouhopouhý rok, u vancomycinu naopak celých 15 let, u gentamycinu zase jenom tři roky. Porovnáme-li to s dobou, kterou potřebuje farmaceutický průmysl k vývoji nového antibiotika a jeho uvedení na trh, což trvá v průměru deset let, dojdeme k závěru, že boj s nebezpečnými bakteriemi se tímto způsobem vyhrát nedá. Ledaže oživíme znalosti našich dávných předků.


( Zdroj: http://magazin2000.cz )

Pomůcka pro Ježišovy učedníky

8. července 2015 v 12:13 | www.diskutnici.cz |  Humor