Listopad 2015

Horoskop na období 1. – 6. 12. 2015

30. listopadu 2015 v 20:44 | Petra Nel |  Horoskop

Stále pokračuje konjunkce z minulého týdne Slunce se Saturnem v kvadratuře na Neptuna. Z této konjunkce odešel Merkur, který symbolizuje mysl, a vytvořil nový aspekt s Uranem, což je příznivé pro vystoupení z tlaku, strachu a pesimismu. Naopak se objevují nové možnosti a příležitosti, jejichž pomocí se otevírají nová řešení. Jen je potřeba být ochotný ke změnám, přestat trvat na svých přesvědčeních, očekáváních a představách. Zároveň se Merkur dostává do kvadratury s Jupiterem v Panně. Novou možnost řešení nenajdete, pokud budete ve všem hledat pochybnosti, chyby a za každou cenu to budete držet v kontrole mysli. Vaše mysl je omezená a pokud se budete držet jen vašich představ, očekávání a potřeby všemu rozumět, nové řešení a novou cestu neuvidíte, i když bude před vámi. Je někdy až neuvěřitelné, jak sami sobě dokážeme zamezovat vidět nové možnosti. Tato řešení přicházejí z podpory Ducha, kde panují neomezené možnosti.

Mars v konjunkci s Černou lunou, která pokračuje z minulého týdne, se dostává do kvadratury s Plutem a Uranem, a tím celé působení ještě zesílí. Pluto v dynamickém aspektu symbolizuje mocenské síly, touhu po ovládání a manipulaci. Objeví se zde neovladatelná zloba, nenávist a bezohlednost. Uvnitř člověka se probudí tyto síly a tím pozná, nakolik má přijaty své instinktivní pudy . Není to o tom je potlačit, ale přiznat si je a přijmout. Jen tak prosvětlíte ty nejzákladnější instinkty, které jsou v prazákladu "zvířecí". Naučit se s těmito energiemi zacházet je procesem vývoje člověka. Kultivovat své nejzákladnější pudy a postupovat k vědomému lidství. Mohli bychom přirovnat člověka se základními instinkty k vrahovi, který zabije vše, co mu překáží, aby si mohl vzít to, co patří někomu jinému, aby jemu bylo dobře. Je zde touha po moci a pocitu, že si mohu vše dovolit. Dalším aspektem je manipulace a ovládání. Tato energie se využívá již více s rozumem a schopností vypočítavosti. Člověk už nebude zabíjet (nebo na to už bude mít své lidi ), aby si vzal to, co patří někomu jinému, ale naopak využije manipulaci, ovládání a svou moc.

Využije sílu moci, aby získal to, co chce. K tomu se přidává opozice Urana na Marse a Černou lunu, která dělá zkraty, nehody, poruchy, úrazy a výbuchy. Když zadržujete svou zlost, vztek nebo lítost a tyto emoce stále rostou, jak se dějí další a další situace, které je aktivují, jednou to neudržíte a nekontrolovatelně vybuchnete. Někomu vynadáte a možná tomu, kdo to vůbec nezpůsobil, ale už to bude neudržitelné. Nebo se nečekaně rozpláčete a zhroutíte se. V této době je velmi silné vnitřní napětí, kdy v sobě cítíme tlak, nervozitu, nesoustředěnost, roztěkanost a podrážděnost. Objeví se nespavost, která povede k podrážděnosti a vymezování si hranic. Když se ve vás nahromadí napětí, pak může přijít emocionální výbuch, úraz, nehoda nebo poruchy elektrických přístrojů ve vaší blízkosti. Kolem nás se objeví hodně podrážděnosti, lidé se budou na veřejnosti hádat, urážet a obviňovat. To, co byste dříve s klidem přešli, například do vás někdo vrazí, v této době okamžitě vyjedete do útoku a vzteku. Proto tam, kde bude více lidí, bude panovat dusná atmosféra plná možná nečekaných situací. Zkraty, unáhlenosti, hysterie a agresivita. Mohou kolabovat elektronické přístroje, internet, mobilní sítě. Objeví se na silnicích velké nehody.

6. 12. Mars opustí Černou lunu a celá konstelace T-kvadratura zůstane mezi Marsem- Plutem- Uranem, tato pozice je i možností válečného konfliktu. Záleží na nás, nakolik v sobě máme nahromaděný vztek a agresivitu. Pokud je v sobě nepřiznáme, nepřijmeme a budeme dál v sobě živit své nenávistné pocity a především pocity strachu, nahromadí se té energie tolik, že se bude muset vyventilovat přes válku. Celá tato konstelace je osudová záležitost mocenského principu mužů. Ovládá je Mars - bojovník, ničitel, nebo spíše touha po moci. V horoskopu minulého týdne jsem psala, že tato doba je o mužích a zároveň je pro ně osudová. To znamená, aby muž konal, potřebuje impuls, smysl pro koho to má dělat, což je žena a rodina. Žena naplňuje muže, buď ho podporuje a vede do "Nebe" nebo do "pekla". Pokud muži chybí cit od ženy, je krutý, bezcitný, nelítostný a podle toho bude jednat. Pokud muž je naplněn láskou a úctou od své ženy, je ohleduplný. Je potřeba podotknout, že někteří muži odmítají dostávat lásku od ženy, protože v minulosti byli ženou velmi zraněni. Takoví muži jsou odpojeni od zdroje a většinou se to projevuje vnitřní prázdnotou, kterou pak nahrazují nějakou závislostí, alkoholem, prací, majetkem, mocí, sexem, ale stejně je to nenaplní. Aniž by si to muži uvědomovali, tím to způsobem se mstí ženám, ale ve skutečnosti především ubližují sobě.

T - kvadratura působí od 1. - 18. 12. 2015, je to velmi náročná a hektická doba. Právě Merkur v harmonickém aspektu na Urana, který symbolizuje vyšší vědomí (svobodné, neomezené), ukazuje na jedinou možnou cestu, jak se otevřít nové cestě. Je potřeba konat JINAK. Přestaňte trvat na tom, že vše má zůstat tak, jak bylo! Stará doba skončila a my jsme před prahem nové doby. Vše staré, co již naplnilo svůj význam, naplnilo vlastní určení a tím tedy skončilo. Je potřeba otevřít se možnosti JINAK. Procházíme dobou, kdy se vše hroutí, můžeme to nazvat, že hmota prochází rozpadem. To znamená, že i mentální forma (Matrix) se rozpadá. Nečekané změny, unáhlaná rozhodnutí budou každodenní součástí. Tak, jak vše fungovalo doposud, již nefunguje. Jak jinak, to budeme objevovat, poznávat, učit se a realizovat. Je to dlouhodobý proces. Podporou a možnou inspirací bude doba od 3. 12., kdy se Slunce dostává do harmonického aspektu s Uranem - vyšším vědomím. Objeví se nová inspirace, vize, originalita, jedinečnost, nové vědomí a uvědomění. Každý máme v sobě vyšší vědomí, neomezené vědomí a od 3. 12 bude rozrezonováno, abychom mohli v sobě najít to nové, jak jinak tam, kde právě budeme ve své životní situaci. Zároveň se i společensky může najít nová cesta, jak celou situaci řešit bez válečného konfliktu.

Zviditelňuji i nebezpečí válečného konfliktu, ne proto, abychom propadali strachu, ale proto, abychom si uvědomili, že pokud se něco nezmění, může tato situace nastat. Zároveň je nutné, abychom byli zodpovědní za svůj vztek, nenávist, lítost a strach a vědomě je přetvářeli. Uvědomili si svůj stín, který tím, že ho uvidíme, poznáme a přijmeme, nás přestane nevědomě ovládat. Tím spojíme polaritu světla a tmy, plusu a mínusu a přestaneme se odmítat a odsuzovat. Sjednotíme tím v sobě polaritu a staneme se celistvými, podle toho začneme také konat. Pak nastane nová doba.

Přeji vám požehnané dny Petra Nel

Velice si vážím a děkuji podporovatelům článků.

Pokud se vám horoskopy Petry Nel líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 8274212621/5500, variabilní symbol: 123456789
Děkuji. Petra Nel a realizační tým.
Upozornění:

Text na této stránce (tzn. horoskop včetně toto upozornění a zdroje) je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem.

autor článku: Petra Nel Smolová

zdroj: www.astrologiepetranel.cz

Okrajové části potravin jako životodárný lék

30. listopadu 2015 v 9:54 | Zuzana Švédová |  Zdraví


Čím více čtu a jednotlivé potraviny zkouším a "studuji", dochází mi, kolikrát jimi plýtváme. Vezměme si třeba jen obyčejné brambory, které ve své tmavé slupce ukrývají celou řadu vitamínů skupiny B, z nichž bych vyzvedla deficitní kyselinu listovou, dále pak vitamín C, křemík a větší množství vlákniny. Mimo to, vaříme-li brambory ve slupce, tedy vcelku, ušetříme cenné minerální látky, které by se po rozkrojení rozptýlily do vody.
Takto uchystaný pokrm má zároveň nižší glykemický index, zasytí tedy na dobu mnohem delší. Před použitím hlízy pečlivě omyjme, vybírejme pouze takové, které nejsou zelené a neraší z nich klíčky. Takové hlízy ukrývají solanin, který zatěžuje játra, proto vybírejme obezřetně.

Pórek, jeho nadzemní zelená část a kořínky
Další z mých oblíbených zelených ingrediencí, bez kterých se v kuchyni neobejdu, bude pórek. Všimla jsem si, že většinou používáme pouze jeho světlou část, neboť je jemnější a vizuálně přijatelnější. Kdybyste však věděli, již ji nevyhodíte…
Oproti bělostné části, ta zelená obsahuje vyšší podíl chlorofylu, zeleného barviva, které čistí naši krev. Zároveň zde najdeme až dvojnásobné množství vitamínů rozpustných ve vodě, A, C a B a taktéž vitamín života, E.

Tip na rychlý vegánský oběd
150 g žampiónů
150 g pórku
himalájská sůl
brambory ve slupce
10 g kokosový olej
kari koření
Do menší zapékací misky vrstvíme plátky žampiónů a pórku. Jemně osolíme a zhruba 30 minut dusíme. Směs pustí výtečnou šťávu. Zároveň na plechu pečeme brambory, které jsme i se slupkou rozkrájeli na čtvrtky, pokapali kokosovým olejem, jemně osolili a okořenili kari.
Pokud chcete, aby pórek zůstal dlouho čerstvý, vložte jej do sklenice s vodou, která ovlaží kořínky. Rostlina postupně absorbuje vodu, dle potřeby ji tedy dolijme, snažme se však, aby do kontaktu s vodou nepřišla jeho nadzemní část. Takto vyživený vydrží pórek celé dva měsíce. Záleží samozřejmě na kvalitě kořínků. Ty nevyhazujme, i v nich se ukrývá celý zástup výživných látek. Samozřejmě, pokud již kořínkům odzvonil umíráček, nekonzumujeme je.

Kedlubnové listy
Mé želvy se po nich vždycky mohly utlouct, upřednostňovaly však ty, které byly z domácích kedluben. Jejich nosíky poznají pesticidy na míle daleko. Kedlubnové listy, stejně jako vrchní část pórku, obsahují zajímavé množství chlorofylu, ale také vitamínu C, železa, draslíku, vápníku a hořčíku, kterého ukrývají víc, než samotný plod. Má babička z listí chystávala kedlubnové zelí, kdy zelené části promísila s nastrouhanou kedlubnou, ochutila kořením, případně smetanou a dusila. Já její know how jemně upravila, z kedlubnových listů chystám smoothies, kdy je mixuji s kiwi a jablkem. Takový koktejl mi pak dodá energii na celé dopoledne. Listy lze také odšťavnit a docílit tak efektu zeleného ječmene......................

Doreen Virtue: Karetní výklad pro týden od 30. 11. do 6. 12. 2015

30. listopadu 2015 v 9:45 | Doreen Virtue |  Horoskop

49. týden 2015 - Ahoj, tady je Doreen a toto je váš týdenní karetní výklad pro týden od 30.listopadu do 6.prosince. Dnes bych chtěla pracovat s Vykládacími kartami archanděla Michaela, protože se toho ve světě tolik děje! Blíží se nám také období svátků a když se energie zesílí, je vždy dobré zavolat si na pomoc archanděla Michaela. Jeho jméno znamená "Ten, který je jako Bůh" a stejně jako Bůh může být s každým zároveň, protože je všudypřítomný.
Někteří lidé tvrdí, že archanděl Michael má ego, že se může unavit, že může být jen s několika lidmi a ne se všemi, ale to vůbec není pravda. Archanděl Michael je čistá energie. Nemá žádné tělo, takže se nemůže unavit, a rozhodně nemá žádné ego. Anděly a archanděly neuctíváme, ale jsou pro nás darem od našeho Stvořitele, stejně jako když my sami dáváme druhým dárky, aby se z nich těšili. Takže nám tak Bůh dal strážné anděly a archanděly. A archanděl Michael je největší z nich.

Tak jako vždy karty nejprve zamíchám a požádáme Boha, aby poslal zprávu všem, kdo tento výklad sledují, a tak mezitím také vnímejte své pocity a myšlenky. Vyberu tři karty představující začátek, střed a konec týdne.
První kartou pro začátek týdne je Věnujte pozornost svým snům. Andělé říkají, že to také znamená věnovat pozornost své intuici, myšlenkám, i těm zvláštním myšlenkám, které vás napadnou v průběhu dne, vizím, znamením a tak dále. Znamená to, že se vám nyní dostává mnohých forem Božské komunikace. Cítím, že se vám otevřela velká brána, kterou proudí energie, ale protože váš život je možná dost hlasitý, zejména kvůli příchozím svátkům, věcem, které se zrychlují, a nátlaku, který je na vás vyvíjen, potřebujete nyní čas v tichosti, abyste mohli slyšet. Dobrou zprávou je, že i když některé věci přeslechneme v průběhu dne, vracejí se k nám znovu během našeho spánku. V té době spí také naše ego, a pro anděly je tedy snazší se k nám dostat. V tomto týdnu, i když se se mnou můžete hádat, že žádné sny nemáte, máte je. Je fyziologicky nemožné nesnít. Možné je to, že si je nepamatujete. Když se však před spaním naprogramujete pomocí afirmace "Pamatuji si své sny a jejich důležitá poselství", pak si následující ráno možná nebudete přesně pamatovat celý sen, ale to důležité zůstane uloženo ve vašem podvědomí, odkud vám to bude pomáhat. Kromě toho mi také říkají, abyste VĚŘILI. Věřte odpovědím, které dostáváte. Protože jdou důvěryhodné - jsou přímo od Boha.

Na střed týdne nám vychází karta Nevinnost. To je zajímavé, protože když jsem karty míchala, přesně na tuto jsem pomyslela. Je to karta odpuštění sobě samým. To znamená, že se máte přestat snažit být dokonalí a vzdát se svého perfekcionismu. Přestaňte se trestat. Potřebujete k sobě mít soucit. Ano, my všichni děláme chyby, avšak přesto nás Bůh všechny stvořil nevinné, tak jako je on sám. Ano, můžeme dělat věci, které zraňují druhé a které si nikdo z nás dělat nepřeje, protože to nás samé zraňuje ještě víc než ty ostatní, zejména později, kdy si uvědomujeme důsledky svého chování. Ale nyní, hlavně ve středu týdne, si dávejte pozor na jakékoli sklony být na sebe tvrdí, očekávat od sebe mnoho, berte vše zlehka, vzdejte se perfekcionismu, a rozviňte si také smysl pro humor ohledně svých omylů. Jistě, je třeba být zodpovědní za to, co děláme, zvlášť když to může ovlivnit děti nebo bezpečí druhých, ale zkuste třeba ze svého rozvrhu některé věci propustit. Je něco, co můžete ze svého života propustit? Právě to je projev soucitu k sobě samým. Znamená to říct si: "Víte co? Zasloužím si pohov." A to je pravda!

Podívejme se na víkend, a tady máme kartu Jste střeženi a chráněni. Pokud se tedy cítíte ohrožení a v nejistotě, možná kvůli přílišnému sledování zpráv, pak s tím přestaňte. Sledujte pouze takové zprávy, které nejsou přibarvovány tak, aby všechny uchvátily do strachu. Nebo se cítíte nejistí kvůli tomu, jak se pořád trestáte a snažíte se být dokonalí, a jste na sebe tvrdí, přirozeně se pak cítíte otřeseni a nejistí. Tato karta také říká, že jste nyní obzvláště citliví, hlavně vůči energiím včetně té světové. Ve světě se ale děje mnoho věcí již od jeho vzniku. Nijak tím nesnižuji důležitost toho, co se děje, ale je třeba, abyste nevstřebávali děsivé myšlenky jiných lidí. Pak se sami začínáte bát. Nesklouzávejte do této králičí díry. Zůstaňte s námi uzemnění, protože vaším životním posláním je vnášet do tohoto světa lásku a světlo, nikoli přispívat ke strachu. Máte velkou schopnost zhmotňování a když se bojíte, vnášíte do světa ještě více strachu. Archanděl Michael nám tímto říká, že to má pod kontrolou. On, Ježíš a všichni naši milovaní na Nebesích dohlížejí na tuto planetu a nedovolí, aby se nám něco stalo, bez ohledu na to, o čem všem slyšíme z okolí. Chrání nás a kryjí nám záda.

Archanděl Michael také říká, že čím více lidí ho zavolá na pomoc, tím více v bezpečí svět bude. Bůh nám ho poslal, aby nám pomohl redukovat nebo eliminovat důsledky strachu. Pojďme to nyní udělat společně, prosím.
"Drahý Bože, drahý Ježíši, Svatý Duchu, archanděli Michaeli, voláme vás nyní na pomoc. Archanděli Michaeli, potřebujeme nyní tvou ochranu a bezpečí více než kdy jindy. Nejvíce ze všeho potřebujeme cítit tvou přítomnost a sílu. Žádáme tě tedy, abys nám posílal naprosto jasná znamení ve fyzickém světě, kterých si všimneme a kterým budeme rozumět, abychom věděli, že jsme na správné cestě, že jsme v bezpečí stejně jako naši blízcí a náš svět. Pomoz nám žít v míru. Pomoz nám být zářivým příkladem míru, kterým jsme sem přišli být. Pomoz nám být jako ty - mocní, silní a zároveň velmi laskaví a vřelí."

Je to tedy velmi silný týden, ale v dobrém slova smyslu. Můžeme v něm očekávat velký duchovní růst a osobní pokrok. Říkají mi, že se vám dostane mnohých uvědomění o sobě samých, která vám pomohou se zbavit vzorců, které vám už neslouží. Je úžasné vidět, jak všechna ta práce, kterou děláte, se vám vyplácí. Je to jeden z těch týdnů, které jsou pro nás darem Vesmíru, a to i díky propouštění v úplňku minulého týdne, meditacím a péči o sebe. Tato práce nyní vyplácí a já jsem na vás velmi hrdá.
Dnes je tu s námi také náš kocourek Pumpkin, který vládne celému domu, a další náš přítel James van Praagh, který je médiem a se kterým jsme vytvořili karty Hovory s nebesy. Pojď tedy sem prosím a vytáhnu jednu kartu pro nás všechny.

James: "Tato karta vypadla skoro hned. A je to karta, která říká: "Neexistuje nic jako smrt." Velmi, velmi důležité, a opravdu skvělé poselství, protože v tomto trojrozměrném světě máme mnoho iluzí a jednou z nich je i smrt, o které máme představu rozdělení. Ale svět je celý jednotný, my všichni jsme jedno, všichni jsme energií. Tato karta nám připomíná, že nic takového jako smrt neexistuje. Je to jen iluze. Vaši milovaní jsou vždy s vámi. Pomáhají vám, vedou vás, Jsou součástí vašeho života, a to i poté, co se odpojí od svého fyzického těla. Jsou stále s vámi a stále jsou součástí vašeho života. A to je důležité si uvědomovat. Když se zbavíte strachu ze smrti, začnete žít svůj život naplno. To je tedy poselstvím této karty."

Doreen: "Bůh stvořil naše duše nesmrtelné. A ať už se našim tělům stane cokoli, naše duše mohou vždy přijít zpět a třeba i dávat poselství druhým."
Posíláme vám mnoho andělských požehnání a prosím, řekněte s námi: Alooooooooooooooha!

Autor: Doreen Virtue
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=KfkmvsHza3M
Překlad: Magda Techetová

Umění přeskakovat časové linie

25. listopadu 2015 v 21:49 | Tom Kenyon |  Channeling
Vzhledem k současné situaci se domnívám, že nebude na škodu si připomenout channeling staršího data ( ze 3. srpna 2010 ) od Toma Kenyona.

Píše se v něm:

že Ovladatelé vědí, že se mnoho z vás probouzí - příliš mnoho na to, aby byli v klidu.

Předpovídá:

Že se budou množit chaotické události, a ony se budou množit - protože se rodí nový svět - Ovladatelé zvýší své úsilí.

Dává nám rady a postupy:

Jak můžete přeskočit z katastrofické časové linie - tj. z výstupu jaký si nepřejete - do něčeho mnohem příjemnějšího, životu vstřícnějšího a plného evolučních možností.

Upozorňuje:

Jedním z prvních úkolů které jsou před vámi, pokud chcete přeskočit do jiné časové linie, je překonání strachu. Ovladatelé - ti, co chtějí ovládat váš osud a využívat toho, jsou mistry projekcí strachu a používají obrovské prostředky kontroly mysli a hypnózy prostřednictvím médií, aby přesvědčili masy, že je mnoho důvodů k obavám.

Abychom věděli že:

Je možné žít v nebi, zatímco ti kolem vás žijí v trápeních.

Takže dále už v duchu hesla těchto stránek - "Staň se achitektem svého osudu"
WanPoselství Hathorů z 3. srpna 2010 přijal Tom Kenyon

I když se to někomu může zdát paradoxní, vaše časová linie - váš život - je jenom jednou z mnoha simultánních možností. A je zcela možné, opravdu je to vaše vrozené právo, abyste změnili vaši časovou linii a potenciály vašeho života.

Vaše kultura vás z mnoha důvodů zhypnotizovala abyste věřili, že jste omezeni pouze na linii jednoho času. V tomto poselství se budeme snažit diskutovat o tom, jak chápeme pojem časových linií a jak je možné je změnit.
Vždy, když nastane nárůst chaotických událostí, jde o souběh několika časových linií. Vzhledem k tomu, že vaše planeta vstoupila do Uzlu Chaosu a zakouší stále se zvyšující úroveň chaosu, zvyšuje se i počet tzv. časových uzlů.

Časové uzly se objeví, když se setkají dvě nebo víc časových linií. V důsledku jejich těsného sblížení dochází někdy k efektu oscilace, když reality jedné časové linie prosáknou anebo jsou psychicky vnímány těmi, kdo se nacházejí na vedlejší časové linii. Silné časové linie mohou doslova ovlivnit možnosti a/anebo předpoklady jiných časových linií v rámci časového uzlu. Jinými slovy, kreativní a nové účinky se v časových liniích často objevují tehdy, když vstoupí do časového uzlu (a přiblíží se k jiným časovým liniím).

Jsou to impulsy evolučních skoků, obsahující obrovskou možnost urychleného vývoje, když víte jak je použít. Jako výsledek nestabilní povahy událostí na vaší planetě se objevuje více časových uzlů. Je to velice složitá a komplexní záležitost, a budeme se snažit rozporcovat ji do malých částí, protože věříme, že tato informace má životní význam pro ty z vás, kdo jsou zapojeni do procesu vzestupu, a také proto, že tato informace je naprosto důležitá pro přežití. Navrhujeme nejdříve obrátit pozornost na větší obraz a poté na jednotlivé strategie.......

Horoskop na období od 23. 11. do 30. 11. 2015

25. listopadu 2015 v 14:23 | Petra Nel |  Horoskop


48. týden 2015 - Slunce vstoupilo do znamení Střelce a vytvořilo konjunkci se Saturnem a Merkurem, která je v kvadratuře na Neptuna (23. 11.- 6. 12.). Tato pozice symbolizuje omezení, zpomalení, těžkosti, stres , zklamání, sklon propadat strachu a marnosti. Objevuje se tíha bytí , pokud nemáte jasno ve své pravdě a víře. Bez toho se snadno propadne do strachu. Nastává větší potřeba vnést do věcí řád, systém, pravidla a pořádek. Více se obrátíme k sobě a přirozenější bude samota.

Pozitivní je, že budeme mít potřebu hledat hlubší smysl života, důvěru a víru. Něco, o co se člověk může opřít, co přesahuje lidská omezení. Zviditelní se nejasnosti, lži a různé manipulace s informacemi. Dávejte si pozor na podvodníky, budou velmi aktivní. Můžou zneužít soucit, solidaritu druhých pro vlastní prospěch. Proto je důležité, aby bylo vše podložené a mělo veškeré náležitosti. Zpomalení je z důvodu, aby se vše udělalo krok za krokem, se zodpovědností a důsledností. Během této konstelace jsme vedeni ke své zralosti v pokoře, zodpovědnosti, skromnosti a pevnosti víry. Je důležité naučit se vidět podstatu věcí a více jít do prožitku než do lehkovážného mluvení a hluku. Když člověka obklopuje hluk, neslyší své nitro, intuici, duši, své svědomí. Lidé se bojí být o samotě a v tichu. Pocit zmatku a vnitřních rozporů lze rozpustit jen" já věřím" a nepotřebuji tomu všemu rozumět. Nesnažte se tomu rozumět, protože tak vás chytí mysl , která vás povede ke strachu.

Úplněk nastává 26. 11. a jen toto vše z intenzivní. Mars se v období 25. 11. - 6. 12. dostává do konjunkce s Černou lunou a z aktivuje se pudová část v nás. Velet budou instinkty a záleží jak máte přijaty své ego, vůli, rozhodnost, soupeření, vztek- lítost, boj, hrubost, chtíč a agresi. Více to budou prožívat muži. Muži si procházejí ohrožením, protože v sobě po dlouho dobu museli potlačovat svého bojovníka. Neumí s ním zacházet. Proto muži budou ve velkém napětí, které každý muž individuálně "ovládne" nebo podlehne podrážděnosti, hrubosti a agresivitě. Mars, energie bojovníka, se využije k boření nebo k ochraně. Vzhledem k tomu, že tato konjunkce stojí ve Vahách, je důležité nalézt rovnováhu, vyrovnání jak zacházet s energií, která se používání k činu. Mars je vykonavatel toho, co se cítí v srdci (hodnoty) a co mysl vymyslí, tak to potom Mars vykoná.

Člověka poznáte podle jeho činů, jeho života. Ať se v nás objeví jakékoliv pudy, instinkty, zloby a lítosti, přicházejí, aby vám pomohli k pochopení sama sebe. Tam, kde je vaše hranice únosnosti, ať útočíte či utíkáte, je to alarm, tady je má hranice! A tyto instinkty se vždy objeví, i když je ještě sami neznáte, nejste si jich vědomi, tak přichází alarm - Mars - energie. Když se na ně takto podíváte, procítíte velkou vděčnost, že se objevují. Poděkujte a uvědomte si, čemu vás učí. Tak váš vnitřní bojovník s vámi začne spolupracovat. Uznat své hranice, potřeby a především znát sám sebe. Ženy si mohou uvědomovat, co je na mužích odpuzuje, děsí, a co na mužích nepřijímají. Kde s muži soupeří a bojují.

Protože Mars symbolizuje energii(zhuštěná energie je hmota) jako takovou objeví se nehody, rozpad hmoty, často vám něco upadne rozbije a skrze finanční ztráty. Pokud to půjde přes hmotné věci poděkujte, protože v horším případě to půjde přes tělo - zdraví, úrazy a nemoci. To napětí - agrese, které je zhomtněné tady na zemi se nějak projeví a když to bude skrze hmotu je to ještě ta lepší varianta. Buďte k sobě vstřícní, ohleduplní, ochotní si pomáhat a hledat nová společná řešení.

Přeji co nejvíce poklidný týden. S láskou Petra Nel

Velice si vážím a děkuji podporovatelům článků.
Pokud se vám horoskopy Petry Nel líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 8274212621/5500, variabilní symbol: 123456789
Děkuji. Petra Nel a realizační tým.
Upozornění:
Text na této stránce (tzn. horoskop včetně toto upozornění a zdroje) je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem.

Autor článku: Petra Nel Smolová
Zdroj: www.astrologiepetranel.cz

Kryon - Kundalíní Tour 2015

25. listopadu 2015 v 8:24 | Lee Carroll |  Channeling


Následující 2 channelingy byly přijaty v listopadu 2015 při Kryonově cestě po Bolívii a Peru
La Paz, Bolívie - 07. 11. 2015
Pozn. překl.: Tento channeling byl o něco málo delší, ale sám Kryon jej označil jako určený lidem, kteří byli OSOBNĚ na tom putování. Protože jsem v něm však zaznamenala některé velmi důležité úseky, přeložila jsem pro vás alespoň ty, protože mnohou být osvětlující i pro nás a mohou nám pomoci se lépe zorientovat… Překlad jsem nezkrátila z důvodu "cenzury", ale proto, že Kryon předává mnoho důležitých a krásných poselství a není v našich silách je přeložit všechny (což můžete i chápat jako výzvu).

Některé věci se však opakují a některé nejsou mezinárodně až tak důležité, takže toto může být tedy způsob, jak předat alespoň to zásadní. Vynechala jsem vlastně jen to, kde hovořil přímo k Bolivijcům a jejich roli. Pokud vás zajímá celé poselství, záznam najdete pod tímto odkazem.

Zdravím vás, drazí, já jsem Kryon z magnetické služby.
Pro ty, kteří toto pouze poslouchají, nyní jsem v Bolívii, v La Paz. Toto je určeno pouze těm, kteří jsou osobně zde. Vy ostatní byste nerozuměli některým věcem, které zde budou řečeny.
Objeví se divoké karty. Divoké karty nejsou vždy lidé. Někdy jsou to události. Nedávno jste jednu zažili. A když říkám "vy", mám na mysli Jihoameričany. Chci, abyste toto slyšeli. 33 horníků vystoupilo v Chile ze země. Byla to celosvětová událost. Byla to záchrana jako žádná jiná. Navzdory všem pravděpodobnostem - metaforicky. 33 v tibetské numerologii znamená Soucit Krista. 33 mužů vystoupilo z Pacha Mamy, z Matky Země. Bylo to zrození něčeho úžasného. Reprezentovalo to soucit, jaký na Zemi dosud nebyl spatřen. Nikdy. Nikdy nebyla soucitná událost vysílána po celém světě. A jaká to náhoda, že jich bylo 33! Jaká to náhoda, že to všechno byli muži, kteří vystoupili ze země - což představuje zrození (porod). To, je divoká karta!

Přicházejí další. Shody v neshodách, jaké jste nikdy nečekali. A až uvidíte, že se to začíná dít, pak budete vědět, že se energie posouvá, Jihoameričani. Je toho mnoho, co vám máme říci… Je mnoho věcí, které vám můžeme říci. Není zajímavé, že místní proroctví hovoří o energii a duchovnosti Tibetu, které jsou sdíleny s Bolívií? Jezero Titicaca je metafora - představuje nádherné posvátné místo, kde jsou známé multidimenzionální portály, které něco znamenají. Jsou součástí systému, který nazýváme nuly a uzly - systému, který urychluje nové vědomí. V Bolívii! Kolik z vás to očekávalo?

Stanou se věci, kterým nebudete rozumět. Můžete vidět, že se dějí v určitých částech Blízkého východu a nebuďte šokovaní, když je uvidíte i tady. Dám vám tu nejlepší zprávu. A pak vám dám tu nejhorší zprávu, jakou jste kdy slyšeli. Tady je ta nejlepší: tato planeta se posouvá a mění, takže ji jednoho dne nepoznáte. Tady je ta nejhorší: tato planeta se posouvá a mění tak, že ji jednoho dne nepoznáte. "Kryone, to je tatáž zpráva?" Opravdu je? Záleží na posluchači. Drazí, jsou ti, kteří nechtějí vůbec žádný posun ani změnu. Vše, co znají, veškerá jejich realita záleží na temnotě a staré energii. Ve světle nemohou dost dobře plnit svůj úkol. Počítají s konspiracemi a se skrytými věcmi! To je jejich přežití. Takže až oni uslyší tuto zprávu, bude pro ně ta nejhorší, kterou mohou slyšet. A co s tím udělají? Povím vám to - zvednou se a pokusí se udržet starou energii při životě.........

Mistr Hilarion - Poselství pro týden 22.11. - 29.11. 2015 a Poselství Mistra Saint-Germaina

25. listopadu 2015 v 8:24 | Marlene Swetlishoff |  Channeling
Milovaní,
pro mnohé pracovníky světla je těžké odvrátit pozornost od dramat, ukazovaných ve zpravodajství a to je udržuje závislé na vnějším dění. Je důležité stanovit si záměr, který vám v každodenním životě pomůže víc, než když dovolíte energiím, které v této době hýbou světem, aby vás negativně ovlivnily. Udržujte se v uzemnění, drazí, a nenechte se svést z cesty Světla. Udržujte si víru a naději, aby stále plály ve vašich srdcích. Věřte, že většina lidí na světě má v srdci dobro a že si přejí, aby vládly hlavně mír a harmonie.

Vzpomínejte na svého souseda hlavně kvůli dobru, které projevil. Nalaďte se na vyšší verze vás samých a všech kolem vás. Dovolte, aby vaše láska a laskavost žehnaly a denně se projevovaly. Aby se něčímu srdci ulevilo, nejsou zapotřebí extravagantní gesta. Pouhý úsměv anebo pozdravení je někdy cennější než cokoliv jiného, co byste mohli dát. Svou vnitřní sílou, empatií a soucitem buďte příkladem toho, co chcete ve světě vidět. Nedávejte ve své bytosti prostor cynismu a výsměchu, povrchným odsudkům a hledání odplaty, protože ty pouze prohlubují karmické cykly lidské rasy a nejsou žádným přínosem, ani nikomu nevylepšují život.

Je velmi důležité vylepšovat každý den. Vložte své energie tam, kde budou k největšímu dobru pro co nejvíce lidí. Hleďte dovnitř sebe, protože tam najdete nejlepší radu, jakou se můžete řídit. Když je to možné, buďte venku a vystavujte tvář slunci, a přijímejte jeho blahodárné paprsky a teplo. Praktikujte jednoduchost, protože to umožní, abyste ve své osobní zkušenosti byli uvnitř klidní a hluboce koncentrovaní a spojeni se Zdrojem. Prostou pravdou vaší bytosti je, že všichni jste tím, čím je láska. Pouze vy máte tu moc a můžete ji použít pro dobro své a dalších kolem vás. Když se vás sejde mnoho, ta síla lásky může způsobit zázraky.

Svět se stále posouvá a je povinností každého, aby propustil vše, co ještě má uvnitř a co není tím, kým skutečně jste. Zbavte se toho, milovaní, protože toho přichází hodně, co vás posune k jinému způsobu bytí, jinému způsobu manifestace, což je potřebné a žádoucí. To, co děláte teď, vytváří vaši budoucnost. Udělejte z ní něco nádherného! Dovolte, aby vámi procházel vesmírný proud, napněte plachty směrem k doposud neznámé Zemi. Zkraje to může být nepříjemné, ale, jako u všeho nového, začne si to sedat.

Země je domovem lidstva, není žádný jiný. Milujte svůj domov, starejte se o něj a on se bude starat o vás. Mějte v úctě váš vztah symbiózy s vaší planetou v nekončícím dávání a přijímání. V tom je rovnováha. Mnoho věcí je teď ukončených a cesta před vámi vábí.

Do příštího týdne …
Já JSEM Hilarion

©2015 Marlene Swetlishoff/Tsu-tana (Soo-tam-ah) Strážce Symfonií Milosti
www.therainbowscribe.com

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky do češtiny přeložila Mirka K. pro www.transformace.info. Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem za předpokladu, že nic nebude vynecháno nebo změněno a budou uvedena všechna práva a odkazy na webové stránky včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy. Děkujeme za zařazení této poznámky.
Poselství Mistra Saint-Germaina přijala Marlene Swetlishoff
20. listopadu až 11. prosince 2015

Milovaní lidé tohoto světa,
v tuto dobu existuje mnoho změn, které se dějí. I když se může zdát jakoby byl svět téměř převzat chaosem a jeho silami, vězte, že věci nejsou takové, jak vypadají, poněvadž na obzoru již existuje nový úsvit. Žádáme, abyste neochabovali v udržování vašeho vlastního Světla a v invokaci Světla pro svět, ve kterém žijete vy i všichni jeho obyvatelé. Jak víte, spolupracujeme s vámi energetickými způsoby, a tak společně nyní zaujměme pozici a narýsujme nepřekročitelnou hranici.

Při modlitbách a prosbách o pomoc si vizualizujte Zemi jak se koupe ve Fialovém Světle, fialovém Světle transmutace (proměny). Udržujte tento obraz tak dlouho, jak jen jste schopni pokaždé při vašich modlitbách a prosbách. Legie Světla, které se mnou spolupracují již prostoupily s touto energií atmosféru Země a obrovsky pomůže, když každý z vás po dobu vizualizace tuto (světelnou) energii ukotví do krystalické mřížky Země. Fialové Světlo tak začne působit zevnitř Země a ta bude vyzařovat toto Světlo ve stále vzrůstajících soustředných kruzích až dosáhne povrchu vaší planety a prostoupí atmosférou.

Já, St. Germain, budu Fialové Světlo vysílat a halit do něj celou planetu v každou celou hodinu vašeho časového pásma v 6:00, 9:00, 12:00, 15:00, 18:00, 21:00 a 24:00 hodin každý den po tři týdny. Nechť si zvolíte jednou či vícekrát v těchto časech spojit se se mnou i s Legiemi Světla, které slouží této věci. Říše Nanebevzetých Mistrů se ke mně v tomto úsilí připojily a tak celý tým Nebes pracuje na proměně chaosu, který ukázal na Zemi svou tvář.

Spojte se s námi prosím, jako zakotvující dělníci Země, kteří se postavili za Zemi a všechny její obyvatele. Společně odstraníme energie, které brání Zemi a lidstvu, aby zaujali právoplatné místo v Univerzu. Na konci vašeho soustředění, ať už se s námi spojíte v jakýkoli čas, přivolejte Světlo, lásku a energii Božské Matky, aby vstoupily do srdce každého člověka na planetě a zapálily v něm Božskou jiskru.

JÁ JSEM vděčen, že se této věci věnujete. Děkuji vám!
JÁ JSEM St. Germain

2009-2015 Marlene Swetlishoff/Tsu-tana (Soo-tam-ah) Keeper of the Symphonies of Grace
http://www.therainbowscribe.com/,

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky do češtiny přeložila Iva pro www.transformace.info. Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem za předpokladu, že nic nebude vynecháno nebo změněno a budou uvedena všechna práva a odkazy na webové stránky včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy. Děkujeme za zařazení této poznámky.

Doreen Virtue: Karetní výklad pro týden od 23. 11. do 29. 11. 2015

24. listopadu 2015 v 8:15 | Doreen Virtue |  Horoskop


48. týden 2015 - Ahoj, tady je Doreen a toto je váš týdenní karetní výklad pro týden od 23. do 29.listopadu. Věřili byste tomu, že už máme za rohem prosinec? Wow! Tento rok už máme skoro za sebou a to se zdá, jako by sotva začal. Můžeme však nahlédnout do následujícího týdne a získat vedení ohledně toho, co se nyní děje. Doufám, že se vám dobře daří. Při výkladu je naším záměrem, aby každý, kdo ho sleduje, dostal poselství od Boha a andělů ohledně celkové energie, ale také individuální poselství.

Tento týden zde máme úplněk, který bude ve středu, a bude to úplněk ve znamení Blíženců, což je znamení komunikace a duality, a může vás to ovlivnit, pokud jste citliví na měsíční fáze. Můžete trpět nespavostí, být velmi emocionální nebo unavení, a tak pokud se vám to stane, vězte, že je to pravděpodobně kvůli Měsíci a nemusíte si dělat žádné starosti.
Budu dnes pracovat s kartami Poslové světla. Moc často s nimi nepracuji, ale dnes jsem se k tomu prostě cítila vedena. Pomodlím se nad nimi a zároveň požádám Boha, aby nám všem dal poselství pro následující týden ohledně toho, co můžeme čekat, co můžeme udělat, abychom tento týden učinili lepším, a jaká požehnání můžeme přinést tomuto světu. Vytáhnu tři karty představující začátek, střed a konec týdne.

Když se podíváme na začátek týdne, je tady karta Omega, která říká: Vítězství! Miluji tuto kartu, protože vypovídá o tom, že vaše zhmotňování přináší své ovoce. Tento týden nám tedy začíná v opravdu dobrém naladění. Ať už jste na čemkoli pracovali - obzvláště v minulém týdnu, kdy jste se cítili křehce, úzkostně, smutně a zoufale, hlavně kvůli tomu, že jste byli jako empatičtí a vnímaví lidé ovlivněni světovou energií strachu, a byli jsme vedeni k tomu, abychom tyto pocity usměrnili konstruktivním způsobem, modlili se a vizualizovali si - nyní vidíme, co se stane! Vždycky to funguje! Kdykoli se držíte svých vizí pozitivního zhmotňování, tak to funguje!

V rámci výkladu musím říct, že to vyšlo velmi neobvykle. Normálně nám týdny začínají v pomalejším tempu, ale tentokrát nám týden začne rychle, můžete i mít pocit, že vše se děje velmi rychle, můžete hodně spěchat, ale také cítit velké nadšení, tak si dávejte pozor na zdravou rovnováhu. Někdy, když se necháme unést oním uspěchaným nadšením, můžeme se velmi vyčerpat. Ujistěte se tedy, že se věnujete nějakému cvičení a protahování, józe, dopřáváte si čas na meditace nebo procházky přírodou, či cokoli jiného, co vás udrží klidné a vyrovnané.

Když se dostáváme ke středu týdne, máme tady úplně to stejné. Je to karta Crystal, která říká, abychom se drželi své víry a naděje, protože je tu něco pozitivního a nového, co však zatím nevidíme.
První karta pro pondělí a úterý tedy vypovídá o tom, že vaše zhmotňování se děje, ale druhá říká, že toho k vám přichází ještě mnohem víc. Mohou to být věci, za které se modlíte, a u kterých je třeba zatím prostě věřit, že Bůh a andělé na tom v zákulisí pracují, i když to zatím nevidíte. Jste jako zahradník, který zaseje semínka a zalévá je vírou, dokud nevyrostou na povrch a nestanou se plně rozvinutými květinami. Ke zhmotňovaným věcem toho tedy přijde ještě více věcí.

Pro konec týdne nám zde vyšla zajímavá karta Yvonne, která říká, že máme zvláštní pouto ke zvířatům a že naše mazlíčky na Zemi i na Nebesích chrání andělé. Tato karta může opravdu vypovídat o zvířatech, třeba o tom, že si nějaké adoptujete v útulku, nebo nějakému pomůžete, nebo budete trávit čas se svými zvířátky, vezmete je na procházku, nebo se třeba projedete na koních.
Andělé mi však říkají, že to má širší záběr a že to znamená pobyt v přírodě obecně bez ohledu na počasí. Říkají, že je také důležité se za přírodu a za zvířata modlit, a také za počasí. Říkají, že na některých místech přijdou sněhové bouře. Zvířatům můžete pomáhat také tím, že jim budete nechávat venku jídlo, např. pro veverky nebo ptáčky. Také jim můžete poskytnout přístřeší, nebo poskytnout příspěvek dobročinným organizacím, které zvířatům pomáhají. Rovněž můžete sdílet videa o zvířatech na svých sociálních médiích nebo si udělat veganský víkend. Je spousta věcí, které můžete udělat. Tento víkend bude hodně o zvířatech.

Je to tedy velký týden zhmotňování. Pro ty z vás, kteří cítí, že vaše životní poslání souvisí se zvířaty, toto je váš týden! Otevírá se vám velká brána. A pamatujte také, že uprostřed týdne, ve středu, máme úplněk, kdy necháváme věci jít. Je to čas na puštění se všeho, co už nefunguje. Co potřebujete nechat jít? Udělejme si na to krátkou meditaci.
"Drahý Bože a archanděli Michaeli, ukažte nám prosím, co v našem životě a našem srdci nám stojí v cestě za velkou radostí. Pomozte nám prosím k uvědomění si, co v našem životě již splnilo svůj účel a od čeho nyní potřebujeme odejít a pustit se toho, nebo co potřebujeme vyrovnat/vyvážit."

Odpovědi k vám budou nadále přicházet i v průběhu týdne. Pokud jste ji dostali už teď, je to skvělé! Zapište si to někam, promyslete si to, a pak, až bude úplněk, mějte záměr odevzdat vše, co už vám neslouží, Bohu. Bůh je Nekonečná Moudrost obsahující řešení na všechno. O tom to tedy je. Je to nádech a výdech.

Je tu pro vás mnoho podpory, modliteb a lásky. Pamatujte, že VAŠE životní poslání můžete naplnit pouze VY a my vás potřebujeme! I když se vám třeba zdá, že váš život nyní moc dobře nefunguje, vydržte a mějte víru, protože všechno se zlepší. To vám slibuji. Když vydržíte, naučíte se také cenné lekce, které pak můžete učit nás ostatní. Jste velmi potřební.

Posílám vám mnoho lásky, andělských požehnání, a prosím, řekněte se mnou: Aloooooooooooooooooha!


Autor: Doreen Virtue
Zdroj: https://youtu.be/AXVHM1CQsL0
Překlad: Magda Techetová

Ježíš měnil podobu, říkají staroegyptské texty

23. listopadu 2015 v 7:26 Záhady kolem nás
Starý egyptský text, o kterém se uvádí, že by mohl být více než 1200 let starý, vypráví příběh o životě a ukřižování Ježíše. Zároveň ale vypráví příběh o Ježíši poněkud jinak než jej prezentuje nesčetněkrát upravovaná Bible, ať už záměrně či z nevědomosti. Text, napsaný v kopštině, popisuje Piláta Pontského jako věrného učedníka a nikoliv jako zrádce. Navíc líčí poslední večeři před ukřižováním. Během ní Pilát nabídl svého vlastní syna, aby byl místo Mesiáše obětován.
Kopie textu se našly nalezeny ve dvou starověkých rukopisech. Zatímco první se nachází v Morganově knihovně a muzeum v New Yorku, druhý v muzeu pensylvánské univerzity.
"Objev textu ovšem neznamená, že se popisované události skutečně staly. Spíše ukazují na skutečnost, že v dané době žili lidé, kteří jim věřili," prohlásil Roelof van den Broek z Utrechtské univerzity v Nizozemí, který o tom napsal knihu.
Stejný text zároveň přináší kontroverzní tvrzení, že Ježíš byl schopen měnit svou podobu a tvar těla. To ostatně vysvětluje, proč Jidáš musel políbit Ježíše, aby ho identifikoval před Římany. Text rovněž uvádí zajímavou informaci, že Ježíš byl zatčen v úterý a nikoliv ve čtvrtek, jak se mnozí teologičtí učenci domnívají.
"Židé pak řekli Jidášovi: Jak ho máme zatknout, když neustále mění tvar a vzhled? Někdy je zrzavý, někdy bílý, jindy zase červený, někdy má barvu jako pšenice, podruhé je zase bledý jako asketik, někdy vypadá mladě, jindy zase staře." Tato nestálost vedla Jidáše, aby navrhl, že Ježíše označí polibkem. Pokud by dal Jidáš židům pouze Ježíšův popis, mohl by změnit podobu. Proto ten polibek.
V rozhovoru pro magazín LiveScience van den Broek uvádí, že Pilát připravil stůl a jedl s Ježíšem v pátý den týdne. "Ježíš požehnal Pilátovi a celé jeho rodině," zní část textu v překladu. Pilát později podle textu řekne Ježíšovi: "No tak dobře, přichází noc, vzestup a odejdi. Když ráno přijdou a obviní mne kvůli Tobě, dám jim jediného syna, co mám, takže ho mohou zabít namísto Tebe."
Ježíš mu vysekl poklonu. "Piláte, jste velmi milostivý, že mi prokazujete náklonnost." Poté Ježíš ukázal, že může utéci, kdykoliv bude chtít. "Pilát pohlédl na Ježíše, který se najednou stal nehmotným a na dlouhou dobu jej nebylo vidět," píše ve starobylém textu. Jeho autor navíc posunul datum Ježíšovy Poslední večeře s apoštoly a jeho zatčení na úterý. Skutečná poslední večeře tak podle pisatele textu byla s Pilátem Pontským. Někdy mezi zatčením Ježíše a večeří s Pilátem byl mesiáš přiveden před židovského velekněze Kaifáše a krále Judeje Heroda.
V rozhovoru s LiveScience van den Broek považuje za pozoruhodné, že pisatel textu datuje příběh o Ježíšově zatčení na úterý večer, což je v přímém kontrastu s kanonickým pojetím, podle něhož byl Ježíš zatčen ve čtvrtek večer, což se oficiálně slaví každý rok v rámci Svatého týdne. To by ovšem ukazovalo na skutečnost, že někdo mohl s příběhem obratně manipulovat, což církev samozřejmě vylučuje.
"Ačkoliv byl příběh o Ježíšovi zařazen do Bible ve čtvrtém až pátém století, neautentické příběhy a knihy zůstaly dlouho populární mezi egyptskými křesťany, obzvláště mezi mnichy," uzavírá van den Broek.

Horoskop na období 16. – 22. 11. 2015

19. listopadu 2015 v 7:34 | Petra Nel |  Horoskop

Bdělost a rozlišování


Venuše v konjunkci s Černou lunou stále působí dle popisu z minulého týdne. Projevení svých vášní, kdy se prosazují své hodnoty, které jsou povýšeny nad hodnoty druhých. Venuše se dostává do kvadratury s Plutem a tím vášně a touhy dostávají mocenský vliv. K tomu se přidává působení Marse, který přichází k Černé luně. Mars je bojovník, symbolizuje akci, rozhodnutí, vůli, agresivitu a boj. Rozhodnutí ega. Slunce, které prochází poslední dekádou Štíra (do 22. 11.), kde již by měl být znovuzrozen a osvobozen od touhy pomsty a odvety. Téma Štíra je světec a hříšník. Saturn v kvadratuře s Neptunem ukazují na problémy a těžkosti v oblasti náboženství, těžkých stavů duše a propadání do marnosti.

Moji milí,
to, co se děje je v nízkých úrovních ega, mysli a mocenských zákonitostí stále se opakujícího vzorce Kaina a Ábela, kdy bratr zabije svého bratra a bude se stále opakovat dokud jej nepochopíme. Dokud nepřestaneme žít odplatu za újmy (nehodnotu). Již nezjistíme, kdo byl první a kdo za to může. Ale existuje zákonitost, že oběť a viník jsou spolu spojeni. Jsou to dvě strany jedné mince. Neznáme celý příběh, a proto nelze soudit. Je potřeba udělat kroky ke své bezpečnosti a dodržování zákonů, tak aby jsme nepřekračovali zákonitosti lidství. Zároveň si uvědomili, co nás to vše učí. Co je ještě důležité, jak se k tomu postavíme, co v sobě procítíme a co začnu šířit. Je důležité nepopírat a nepotlačovat vztek a lítost, je to přirozená lidská reakce, a pokud si ji přiznám a nechám ji v sobě jen projít s pochopením, že je to přirozený proces, jsem osvobozen od nenávisti, zloby a bezmoci. Pokud svůj vztek v sobě potlačujeme jen se hromadí a sílí , ale hlavně nás ovládá a jednou nekontrolovatelně vybuchne a sám se stanu násilníkem. A tak vzniká v astrální úrovni dostatek energie k násilí a válkám, které se pak projeví ve hmotě skrze člověka, který sám vibruje nenávistí a zlobou. Stává se tak vhodným k projekci této zhmotněné síly. Právě v této oblasti vzteku, agrese, boje nás čekají silné neharmonické aspekty, kdy se rozrezonuje tato energie, a lidé budou náchylní k boji. Máme poslední dny Štíra, kdy můžeme pochopit a procítit v sobě smíření. Je důležitá bdělost, být bdělí a vnímat, co se děje kolem mě a u druhých.

Tím mohu snadno reagovat, pokud někdo propadá frustraci, marnosti, bezmoci a podat mu pomocnou ruku, tím, že o něj projevím zájem, zájem o to co prožívá. Zároveň být v plné důvěře , že jsem pod ochranou tím, že šířím důvěru a naději. Šíření strachu, který se naplno rozrezonuje 23. 11. - 6. 12., kdy bude velmi snadné spadnout do strachu, omezení, pesimismu, marnosti , je potřeba být silný ve své bdělosti a víře. Ty, kteří zneužívají jméno Boha pro své zabíjení, po smrti stanou "tváří v tvář" v projevení Boha , aby duše skutečně poznala Boha a pochopil čemu ve skutečnosti v lidské podobě sloužil. A věřte, že stát přímo vůči Bohu je velmi náročné. Prozření, které vás může dostat na kolena, protože uvidíte všechny své hříchy, omyly , a přitom se vám jen zjeví. V tváří v tvář Bohu se dostáváme až, když jsme dostatečně očištění, abychom setkání "unesli". Ty, kteří ve jménu Boha zabíjejí a tím zneužívají jeho jméno, zjeví se hned, aby vědomí duše mohla svůj omyl při další cestě na Zem napravit. Věřte, že se dočkají božské spravedlnosti a proto není potřeba na zemi se mstít či nenávidět.

Právě, když vy sami energeticky vibrujete na čistých úrovních, jste ochráněni a podporování vyššími energiemi. Pokud se dostanete do násilí, nízkých úrovní, propadáte nížším silám, které mají nad vámi moc a Bůh si počká až dojdete k pochopení, a pak se vás zase ujme.

Téma novoluní, které bylo 11. 11. působí po dobu celého cyklu Luny do nového novoluní. Proto po celou dobu jsme vedení k pochopení. Sabiánský symbol ,na kterém novoluní stojí : Žena odhrnující dva tmavé závěsy, které zakrývají vstup na posvátnou stezku. Klíčová myšlenka: Lidskému vědomí je zjeveno, co leží za hranicemi dualistického poznání. Žena symbolizuje duši - cítění, tušení, intuici, která strhává závoj z mysli plné "buď a nebo", " pro a proti", "dobré a zlé", kdy sama mysl není schopna vnímat nic jiného. Cesta k mystickému sjednocujícímu životu se otevírá po odstranění temnoty strachu, egocentrtricity a dualistické morálky. Pozitivní spoléhání na víru a intuici dodá odvahu projít tmou a dokázat pustit se všeho povědomého a tradičně známého. Tak může být rozhrnut závěs a vrhnout se do neznáma, co vaše mysl (program) nezná. Otevření nových možností.

S láskou Petra Nel

Velice si vážím a děkuji podporovatelům článků.
Pokud se vám horoskopy Petry Nel líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 8274212621/5500, variabilní symbol: 123456789
Děkuji. Petra Nel a realizační tým.

Upozornění:

Text na této stránce (tzn. horoskop včetně toto upozornění a zdroje) je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem.

autor článku: Petra Nel Smolová
zdroj: www.astrologiepetranel.cz

Mistr Hilarion - Poselství pro týden 15.11. - 22.11. 2015

18. listopadu 2015 v 7:34 | Marlene Swetlishoff |  Channeling
Milovaní,
je doba, kdy je potřeba neustále se modlit. Každý člověk na Zemi se potřebuje naladit na Zdroj a uvědomit si, kým je: dítětem Božím. Lidé si potřebují ve svých myslích a srdcích utřídit, co je dobré a správné. Pokaždé, když se lidé nechovají dle těchto základních zásad vesmírných zákonů, vytvářejí, ke své vlastní škodě, zmatek a chaos . Je povinností každého člověka, aby prokázal ty nejlepší vlastnosti, jaké je schopen udržovat. Každý z vás, jehož srdce je naplněno láskou, dělá pro udržení a podporu rovnováhy na této planetě víc, než si to uvědomujete. Nebuďte skleslí, protože máte v sobě sílu, abyste byli silní v časech, do nichž jste byli pozváni, a je důležité, abyste si ty vlastnosti cvičili, za účelem udržování rovnováhy.

Je důležité, abyste zůstávali každodenně propojeni a zarovnáni s novými energiemi a ty energie ve své vlastní bytosti posilovali. Má to větší účinek než si dovedete představit - na pomoc lidstvu a Zemi, aby prošli tímto uchem jehly. Křižovatka, o které jsme již dříve mluvili, je jasně před vámi; každý si musí vybrat, zda se chce pohnout kupředu anebo zůstat pozadu ve starém paradigmatu, který nyní kope a křičí, aby si udržel kontrolu. Odpověď na to již znáte a lze si zvolit pouze jedno a tou volbou je láska. Buďte láskou, která plápolá ve vašem srdci a udržuje ho v chodu. Dělejte, co můžete, abyste poskytli pomoc, posílejte své Světlo a lásku do těch oblastí planety, které to potřebují, a ujistěte se, že se máte pod kontrolou a že nereagujete na chaos způsobem, který by kompromitoval bytost, která uvnitř vás přebývá.

Udržujte si vyváženost a mějte dveře otevřené světlu a slibné budoucnosti. Vždy rozlišujte. Pamatujte, že to co necítíte jako správné nebo dobré, pravděpodobně není dobré, takže nevěřte všemu, co slyšíte a nedávejte svou moc pryč. Kontrolujete každou situaci, s níž se setkáváte tím, co vás posiluje. Jste svým vlastním zachráncem, nikdo jiny nemůže udělat vnitřní práci za vás. Je čas, abyste použili své světlo na transformaci sebe sama. Je ve vás taková hloubka, která se nyní pokouší projevit navenek. Energie se posouvají a vytvářejí se nové úrovně bytí. Neztratili jste půdu pod nohami, ale vše je v pohybu. Následujte své vnitřní vedení a instrukce s vírou a pevným odhodláním.

Vstupujete do nové fáze vývoje duše a je důležité, abyste si byli věrni a rozuměli si. Změny, které byly vytvořeny na éterických úrovních, se nyní začínají projevovat na fyzické úrovni. Je to nový začátek na nové úrovni duchovního vyjádření a jak to bývá u všeho, co je nové, chce to nějaký čas na přizpůsobení se a aklimatizování se na novou úroveň. Když se noříte do sebe, dostane se vám většího vedení a podpory z vyšších úrovní. Odpovědi jsou ve vás, neleží někde "mimo", takže to chce, abyste byli v klidu a naslouchali.Tak získáte přístup k větším zdrojům a většímu pochopení.

Jak se uvnitř vás odehrávají změny, začínáte rozeznávat nový rámec a nasměrování. Váš vývoj vynesl do popředí nový aspekt, přinášející nové začátky a vzrušující uvědomění si možností, které leží před vámi. Naleznete nový smysl a obnovenou oddanost pro cestu vývoje, po níž kráčíte. Máte vše, co potřebujete, abyste neustále postupovali k dalšímu rozvoji a růstu vaší duše a k pochopení vyšších perspektiv. Vězte, že jste v každém okamžiku milováni a že vás vaše světelná rodina podporuje.

Do příštího týdne …
Já JSEM Hilarion

©2015 Marlene Swetlishoff/Tsu-tana (Soo-tam-ah) Strážce Symfonií Milosti
www.therainbowscribe.com

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky do češtiny přeložila Mirka K. pro www.transformace.info. Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem za předpokladu, že nic nebude vynecháno nebo změněno a budou uvedena všechna práva a odkazy na webové stránky včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy. Děkujeme za zařazení této poznámky.

Kryon - Evoluce odhalena

18. listopadu 2015 v 7:33 | Lee Carroll |  Channeling

Tento živý channeling byl přijat Lee Carrollem v Sylvan Lake, AB, Canada, 24. ledna 2015
Úvodní minichanneling

Zdravím vás, drazí, jsem Kryon z magnetické služby.
Můj partner opět ustupuje stranou a s tím odkládá i filtry lidstva. Paradigmata, na která je zvyklý - co je správné a co špatné, co je dobro a zlo, co je vhodné a nevhodné. Protože každý člověk vyrůstá s celou řadou pravd. Některé jsou založeny na tom, co vám říkali vaši rodiče, někdy je to to, co jste se naučili ve škole, někdy se jedná o to, co vám řekli vaši učitelé - duchovní i ti ve školách. A toto je základem toho, co považujete za pravdu. A drazí, to vám stojí v cestě. A stojí to v cestě obrovské změně, která nastává. Říkali jsme vám to už léta a zopakujeme to znovu, protože lidské bytosti všude na světě musí slyšet zprávy, která se týká právě jejich energie.

Co tím myslím? Nikdy předtím neexistovala doba, kdy by byla individualita ceněna víc než nyní, staré duše. Stále se chcete seskupovat a věřit v totéž, mít systémy přesvědčení, které jsou identické a které vás oddělují od jiné skupiny, jejíž přesvědčení jsou mírně odlišná - a to se musí změnit. A mění se to. Lidé se začínají spojovat pouze na základě jediného předpokladu - že jsou staré duše. Už tady byli, dělali to i to, rozpoznali posun a jsou připraveni pokročit vpřed, ať už pro ně Stvořitel připravil cokoli. Informace o tom jsme vám dali už k dispozici. A vy jste se měli posunout do místa, kde v podstatě říkáte: "Vzdávám to." Vzdát se jednoduše znamená, že se vzdáváte starých způsobů. To je vše. Někdy si musíte zamést prostor, aby nové energie dopadly na to nejčistší. Začínáte znovu. Nový začátek má špatný význam pro některé a dobrý pro jiné. Ale své zkušenosti se nemusíte učit znovu. Jediné, co musíte udělat, a to je pro lidstvo těžké, je zbavit se věcí, které nefungují. Těch, které fungovaly na základě starého paradigmatu. Kolikrát už jsme toto říkali?

Narodili jste se do módu přežití. Věci, které jste se naučili na hřišti předtím, než nastala elegance lidské komunikace, byla obrana vůči šikaně či tyranům. Všechny tyto věci jsou ve vás zabudované. A někteří z vás se k nim okamžitě uchylují, když se v nové energii setkají s podobnými situacemi. To je to, co přepisujete. Nejen to jsme vám již říkali. Vstupujete do energie, která je méně fyzická a více řízená vědomím. Věci, které jste studovali, které vám byly řečeny a kterým věříte, se nyní realizují více než kdy jindy. Co si myslíte, že jste? Co říkáte nahlas, vaše tělo slyší a podle toho i jedná. Dalo by se říci, že innate - ta část vašeho těla, která je za závojem, nevidí rozdíl v tom, jestli si děláte legraci nebo ne, jestli jste prostě vůči sobě negativní či ne… uslyší to a ono se to stane. To je síla, kterou lidská bytost má. A tak začněte sledovat, co říkáte a jak jednáte............

Marie Magdalena - Prostota lásky

18. listopadu 2015 v 7:29 | Natalie Glasson |  Channeling
Poselství Marie Magdaleny přijala Natalie Glasson, 11.9. 2015

Protože se láska stává klíčovým smyslem v tomto období vzestupu na Zemi, je výborné dopřát si chvíli a dýchat, abychom prozkoumali a obeznámili se s energií lásky.

Láska, kterou zažíváte, přijímáte a sdílíte se svými milovanými, se členy rodiny, s přáteli, se zvířaty a tak dále, je jen malou součástí Stvořitelovy široké lásky. Láska Stvořitele v mnoha ohledech nepotřebuje fyzické vyjádření, protože je zkrátka mocně a věčně přítomná, přesto jste jako lidé povzbuzováni k tomu, abyste lásku Stvořitele vyjadřovali a tuto energii plně prožívali a vtělovali. Představte si na chvíli, že láska, kterou sdílíte se sebou a se svými milovanými je jen malou částí lásky snadno přístupné ve vašem nitru a začněte rozjímat, jak mocná, hodnotná a rozšiřující láska je. Vaše schopnost vyjadřovat a přijímat lásku je stokrát větší, než kolik nyní zažíváte a dokonce ani pak byste nebyli schopni na fyzické úrovni nesmírnou lásku Stvořitele vtělit.

Láska k sobě i k ostatním je podobná energii Stvořitele a přesto je zcela nepodobná vibraci Stvořitele. Představte si na okamžik lásku, kterou chováte k sobě nebo k někomu milovanému. Představte si, že odstraníte z tohoto vztahu či přátelství veškeré myšlenky, emoce a také energie chtění či potřeby, ať už jsou zdánlivě špatné či dobré, dovolte si je odložit, dokud skutečně neodejmete všechny lidské aspekty, které způsobují, vytvářejí, odůvodňují či potvrzují energii lásky, kterou prožíváte...........

Doreen Virtue: Karetní výklad pro týden od 16. 11. do 22. 11. 2015

16. listopadu 2015 v 15:55 | Doreen Virtue |  Horoskop


47. týden 2015 - Ahoj, tady je Doreen a toto je váš týdenní karetní výklad pro týden od 16. do 22.listopadu. Tento týden se stalo tolik věcí, které jsou naprosto tragické, a naše modlitby putují ke každému, kdo byl zasažen tragédií v Paříži. Ke všem, kdo zahynuli, k jejich milovaným blízkým, k záchranářům a všem ostatním, kteří byli zasaženi, ať už citově nebo i fyzicky tím, co se v Paříži stalo. Vězte prosím, že se za vás modlíme, a uděláme všechno, co budeme moci, abychom posílali lásku a světlo a udržovali mír ve svých srdcích, aby setrval mír i na Zemi.

Chtěla bych tedy dnes pracovat s kartami, které vyjdou v prosinci. Původně jsem zamýšlela použít karty archanděla Michaela, ale použiji svůj vzorek Vykládacích karet archanděla Gabriela. Je to úplně poprvé, co s nimi budu vykládat. S archandělem Gabrielem podobně jako vy spolupracuji již desetiletí a je to anděl poselství, jehož jméno znamená "Bůh je má síla". A právě teď se přímo dovoláváme Boží síly.

Nad kartami se tedy pomodlím a žádám Boha o poselství na nadcházející týden ohledně toho, jak můžeme nejlépe pomoci světu, co potřebujeme vědět, jaká požehnání můžeme očekávat a jak můžeme posloužit jako Božími posly míru na Zemi. Vytáhnu tři karty představující začátek, střed a konec týdne. Mým záměrem je poskytnout poselství každému, kdo sleduje tento výklad. Zatímco ho sledujete, vaši andělé vám předávají osobní poselství konkrétně pro vás, věnujte tedy pozornost všemu, co cítíte, vidíte, slyšíte nebo co vás napadá.

Miluji kartu, která nám vyšla pro začátek týdne! Naslouchejte pouze lásce. Tragédie, která se stala v Paříži, nás měla přimět začít se bát, což bylo i cílem pachatelů, a někdy se to stává i s médii, protože chtějí více diváků. Vyvolalo to vlnu energie strachu, lidé se ve světě necítí bezpečně, a toto je tedy potvrzení od Boha a archanděla Gabriela, že nepotřebujeme poslouchat strach. To zahrnuje strach ve vaší vlastní mysli a srdci i strach ve vaší rodině. Je normální cítit strach, když se dějí takové velké tragédie ve světě, ale to nikomu nepomáhá, jen to přilévá olej do ohně. Tato karta nám připomíná, že naším životním posláním je být příkladem míru a naslouchat pouze lásce. Na kartě je přímo napsané: "Nedovolte strachu, aby vás odradil od vaší Božské mise!"

Cítím také, že je to poselství o odříznutí se od médií a zpráv. Není to o tom, že schováme hlavu do písku a budeme předstírat, že je všechno v pořádku, je nutné být si vědomi toho, co se ve světě děje, abychom mohli aktivně utvářet mír, je však důležité dát si pozor na nutkavé sledování zpráv. Pokud nutkavě sledujete zprávy nebo čtete noviny, jen tím krmíte strach, mí drazí. Ve své knize Nenechte ničím zastínit své světlo jsem psala o tom, že naše tělo nerozezná pocit tragédie, které se staly někomu jinému, a tragédie, která se stala přímo vám. Vylučuje přesně tolik stresových hormonů, když sledujete zprávy, jako by se to dělo přímo vám osobně. Musíme být tedy opatrní při výběru zpráv. Výzkumy prokazují, že z toho můžeme dostat i posttraumatickou stresovou poruchu. Naslouchejte tedy pouze lásce, zvláště ze začátku tohoto týdne. Neznamená to, že se nestaráme o to, co se v Paříži stalo, naprosto cítíme, jak moc je to tragické, a naše srdce jdou ke všem, kdo tím trpí, nebudeme k tomu ale ještě přispívat tím, že bychom jen seděli a strachovali se nebo strach šířili svými hovory. Využívejme svůj hlas smysluplně a buďme příkladem míru.

Pro středu a čtvrtek tady máme kartu Pokračujte a je na ní napsáno "Využijte energii jakéhokoli zklamání v autentické tvořivé činnosti." Gabriel pomáhá spisovatelům a všem tvůrcům a umělcům a pokud jste byli zklamáni v rámci nějakého svého díla, máte toho využít k tomu, abyste své dílo popohnali kupředu. Avšak pro ostatní, kdo se na tvořivých dílech nepodílí, je to poselství o tom, že máme využít energii zklamání, strachu nebo hněvu a usměrnit je pozitivním směrem tak, abychom učinili svět lepším. Využijte tuto energii k něčemu, co všem pomůže. Buďte aktivní, pište, mluvte, abyste přinesli světu více míru. Neutápějte se ve svých pocitech - využijte energii, kterou mají, a soustřeďte ji pozitivním konstruktivním směrem.

Na víkend nám vychází karta Zranitelnost. Ta neříká, že JSTE zranitelní, ale že SE CÍTÍTE zranitelní. Možná se během týdne vyskytne něco dalšího, co vás rozčílí, nebo se ve vás znovu probudí dosud přetrvávající trauma. Andělé říkají, že se v tomto týdnu budete cítit obzvláště citliví, citově vyčerpaní a unavení, a tak prosím ctěte své tělo, hodně odpočívejte, jezte lehce. Není to čas na jedení jídel z fast foodu, na lahve alkoholu nebo něco jiného, čím byste své pocity chtěli potlačit. To to udělá jen horší. Kromě toho také nebudete mít příliš dobrý pocit sami ze sebe. Buďte vnímaví vůči své vnímavosti. Karta říká: "Naslouchejte svým pocitům zranitelnosti, neboť obsahují moudrost a inspiraci, a pak se modlete za sílu k tomu, abyste se soustředili na skutečné priority bez ohledu na cokoli."

Když se tedy tento týden bude zdát, že věci se vůbec nedějí tak, jak jste se modlili, pak vězte, že je pro to důvod, a že pocity, které máte, ať už je to zklamání nebo zranitelnost, kdy se necítíte být sami sebou, vám mohou posloužit k vytvoření něčeho, co pomůže všem, jako třeba psaní, malování obrazů, písně nebo tance. Buďte k sobě ohledně svých pocitů naprosto upřímní. Postavte se k nim čelem, nepotlačujte je, nesnažte se je ignorovat, popírat nebo je potlačovat závislostmi. Jednoduše si přiznejte, jak se cítíte, a požádejte o pomoc. Tato karta vybízí k žádosti o pomoc Boha, ale samozřejmě můžete potřebovat terapeuta nebo odborníka, kteří vám pomohou zbavit se traumatu, a to není nic, za co byste se měli stydět, tito lidé jsou tu proto, aby pomáhali nám všem. Stejně tak jako naši andělé.

Zdá se, že toto bude týden, v němž budete cítit mnoho dalších emocí. To může být kvůli tomu, že budete napojeni na kolektivní energii světa, na kterou jste velmi citliví, nebo také kvůli lidem ve vaší blízkosti a okolí, kteří se bojí. Stejně tak to může být kvůli zprávám nebo sociálním médiím nebo jiným událostem ve světě. Vaše pocity jsou zcela normální, věřte tomu, co cítíte, ale nenechte se jimi vytlačit ze své cesty světla. Nenechte se jimi odradit a rozhodně je nenechte zastínit vaše světlo.

Je vám k dispozici mnoho pomoci a podpory, řekněte si o ni tedy a zaměřte své pocity konstruktivním způsobem. Pokud vás události ve světě znepokojují, udělejte něco pro zlepšení. Vystupte a promluvte a dělejte svět lepším místem. Máte tu moc, mí drazí! Stejně tak, jako všichni ostatní. Spoléháme na vás.
Posílám vám mnoho lásky, andělských požehnání, a řekněte prosím se mnou: Aloooooooooooooha!


Autor: Doreen Virtue
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Y0z0W7S2i2E
Překlad: Magda Techetová

Barbara Bessen: Archanděl Michael – K současnému dění

16. listopadu 2015 v 12:01 | Barbara Bessen |  Channeling


Archanděl Michael prostřednictvím Barbary Bessen, listopad 2015. Milí přátelé našich poselství, dostávám v současné době hodně e-mailů, ve kterých se mě ptáte, zda se duchovní přátelé skrz mne vyjadřují k současné situaci ve světě a zejména v Evropě. Jsem si jista, že média, jakým smím být i já, dostávají taková poselství, která souvisejí s jejich posláním. Do mé smlouvy nepatří politika, ani odkrývání zákulisí mocných, známých jako Ilumináti, kteří stále ještě ovlivňují dění na Zemi.

Mým tématem je otevírání srdce, to učím a pomáhám při spojování s vlastním božským jádrem, s Vyšším já, a jak to všechno začleňovat do každodenního života. Jsem také přesvědčena, že mír začíná u každého jednotlivého člověka. Měli bychom se tedy ladit na klid a mír, pokračovat v propouštění starých vzorců, působit a jednat ze srdce a tím kolem sebe vytvářet mírumilovné pole, které se pak šíří dál. Přesto jsem poprosila Michaela, aby se k současnému dění v Evropě vyjádřil. V následujícím poselství se dočtete, co nám k tomu sděluje.
Přeji vám krásný listopad, užívejte si přírody, její poklidné nálady a udělejte si na sebe dostatek času, smím-li to tak říct.

Srdečně, Barbara Bessen


Milí hledající, jsem Michael, jemuž lidé říkají archanděl Michael. Lidé, jak známo, potřebují vždy všechno někam zařadit. Kam patřím já? Do úrovně vedení, vyrovnávání a stabilizace fyzického světa. Možná se zeptáš, zda jsem archandělem? Pokud bys to tak chtěl, pak ano, jsem archandělem. Pokud by sis přál, abych měl křídla, pak na chvíli zavři oči a vizualizuj si mě. Viděl jsi, že bych měl křídla?
Hm, asi jsem je pro tebe manifestoval. To samozřejmě dokážu. Mohu využívat božskou sílu, energii Stvořitele, pracovat s ní, mohu tvořit, korigovat a měnit podle toho, co je vhodné. A to většinou ani ne tak kvůli sobě, ale kvůli ostatním, ale to je vlastně totéž, že? Podívej se na mne ještě jednou pozorně. Pokud jsi viděl, že mám křídla, tak teď jsou fialová a vzápětí zas nebesky modrá. Jak to dokážu? Úplně jednoduše, prostě to udělám. A jak kouzlíš ve svém životě ty? Jaké věci, záležitosti, zážitky sis vytvořil nebo změnil? Nebo bereš všechno tak, že je to dané? Říkáš si, že je to osud nebo život ovlivněný karmou? Nebo jsi snad dokonce tak unaven pozemským životem, že sedíš vyčerpán v křesle, zbaven odvahy, apatický a říkáš si: "Stejně nemůžu nic změnit. Co bych tak mohl udělat nebo namítat vůči politickému rozhodnutí, že všichni uprchlíci jsou vítáni, i když to vidím jinak? Ne proto, že bych byl bez srdce, ale jak to všechno máme zvládnout?" To je dobrá otázka. Rozhodně ji nelze vyřešit pouhým rozumem, který dokáže vyvodit jen logický závěr, že jedna a jedna jsou dvě. Ale v tomto případě jsou to možná tři a trojka znamená božské tvůrčí řešení.....


Horoskop na období 9. – 15. 11. 2015 9.11.2015

11. listopadu 2015 v 8:02 | Petra Nel |  Horoskop


Zrod pochopení
Slunce ve Štíru se dostává do konjunkce s Merkurem a v harmonickém aspektu na Chirona. Merkur přináší dobré podmínky ke komunikaci, studiu a pochopení. Merkur je mysl- posel mezi dvěma stranami, proto se budou dařit uzavírat nové obchody, smlouvy, úspěšně skládat zkoušky a tam, kde nešlo něco vykomunikovat nebo bylo něco nepochopeno, tak je ideální doba na vysvětlení a pochopení. Vzhledem k tomu, že konjunkce je ve spojení s Chironem, je to léčení skrze slovo. Slovo má velkou moc a v této době se projeví moc slova. Jestli zraní nebo vyléčí, záleží na záměru, na základní myšlence. Slovo je projevení toho, co je skryté. Někdy je potřeba, aby něco bylo vysloveno nahlas, aby člověk mohl udělat krok dál. Když se něco nevysloví, je to jako lano, které nás nevědomě poutá k tomu, co nebylo projeveno. Zároveň je potřeba mít zodpovědnost za svá vyřčení, protože co je vysloveno, to již nelze vrátit zpět. Je to již zhmotněno, a pokud jste v minulosti vyslovili něco, co vás nyní mrzí, nebo bylo pochopeno jinak, je nyní ideální čas na vysvětlení a potřebné rozpuštění. Komunikace, sdílení s druhými je nejpodstatnější v tomto týdnu. Na druhé straně je potřeba si uvědomit zbytečné "tlachání" o něčem. Mluví se, aby se mluvilo, aby nebylo ticho. Protože když se mluví, člověk překřičí své nitro, své myšlenky. Být v tichu a o samotě je pro člověka nebezpečné. Slyšel by svou duši. Jestli budete promlouvat s lidmi nebo se svou duší záleží na vás. Ideální je činit obojí. V tomto období je dobré skrze slovo zviditelnit své zranění a zároveň se bude objevovat přiznání bolesti z ohrožení, ztráty smyslu, strachu ze ztracení se. ..............

AA Michael - Posvátné spojení - Navracení rovnováhy po uzemnění posvátné mužské zářivosti

11. listopadu 2015 v 7:47 | Celia Fen |  Channeling
Archanděl Michael prostřednictvím Celia Fenn, říjen 2015

Milovaná rodino světla, minulý měsíc to byl bouřlivý čas, protože vlny zářivého světla se přelily přes vaši milovanou planetu Zemi a spojily se s krystalickou mřížkou nové pozemské posvátné geometrické struktury. To je okamžik velké radosti, protože nové frekvence světla vás znovu spojily se starobylými světelnými kódy posvátné Božské síly nebo tvořivé inteligence.

Tím nejvíce vzrušujícím aspektem toho pro nás, v andělských světelných říších, je uzemnění duchovního posvátného mužství v těchto nových frekvencích. Toto uzemnění duchovního posvátného mužství bylo aktivováno a umožněno nádhernými a milujícími energiemi božského ženství, protože jsou vyjádřeny ve frekvenci Nové Země páté dimenze.

Tyto vlny světelných kódů, které byly spuštěny 8/8/8 dosáhnou svého vrcholu v okamžiku posvátného sjednocení nebo posvátného sňatku 11. listopadu resp. 11/11/8*. V té době božské frekvence mužství a ženství v jejich nové zářivosti se dostanou do rovnováhy v posvátném svazku a vyjádří posvátnou Božskou sílu v energiích vyššího rozměru.

Co to znamená, milovaní, je, že tento proud energie, který vytvořil chaos na Zemi, se posune do vyrovnanější podoby, jak sám v sobě a ve vašich světelných tělech, tak také ve vašem planetárním těle. To dá vzniknout vyrovnanější energii, která vytvoří Novou Zemi, kde je Rovnováha, Harmonie a Soucitná Láska. Staré energie třetího rozměru nadvlády a kontroly vzrůstající měrou přestanou nalézat místo na Nové Zemi spolu s tím, jak se budou staré energetické formy rozkládat.

Trojrozměrná Země k pěti rozměrné Zemi - jaký je v tom rozdíl ......

Kryon – Erupce

11. listopadu 2015 v 7:45 | Lee Carroll |  Channeling
Tento živý channeling byl přijat Lee Carrollem na svahu sopky Etna, 16. dubna 2015

Zdravím vás, drazí! Já jsem Kryon z magnetické služby.
Vím, kde jsem. Vzduch je klidný na svahu hory Etna. Není tu ani větřík, že? Přijde později. Drazí, jsme tu z konkrétního důvodu. Budu hovořit o energii, která je zde. Právě teď toto poslouchá nebo čte mnoho lidí. Někteří by se podivili nad klidem, který zde panuje.

Gaia byla právě požehnána záměrem, který přítomní vložili do tohoto setkání. Možná si myslíte, že to je jen další z mnoha obřadů. Ale tento je jedinečný. Je absolutně jedinečný, již nikdy se to takto nestane. Duše, které jsou zde, jsou jedinečné, již nikdy zde nebudou v této kombinaci. Když to vše dáte dohromady, získáte unikátní energii jako takovou. Energii, která se objeví pouze jednou - na svahu vulkánu Etna.

Chci, abyste o tom chvíli přemýšleli. Jaký je v tom váš podíl? Více než to, zeptám se: myslíte, že hora ví, kdo tu je? Je možné, že přírodní věci mají vědomí? Už dříve jsme řekli, že mají. A že existuje něco, co byste nazvali "entity uvnitř hory". Pro Gaiu je to velmi běžné a je to způsobeno energetickými mřížkami, o kterých jsme hovořili. Mohli byste dokonce říci, že jsou kolem nás multidimenzionální věci. Je možné, že jste právě teď sledováni? Nikoli zvířaty, ale energiemi hory. A pokud to tak je, co jim povíte? Je toto prostě jen další obřad? Nebo je to víc?

Udělám dnes něco, co už jsme dělali. Vezmu jméno hory a dám vám malou zprávu o tom, jaký význam mají jednotlivá písmena. Není náhoda, že jste zrovna na hoře nazvané "ETNA". Protože když se podíváte na jednotlivá písmena v jazyce mého partnera (v angličtině - pozn. překl.), každé z nich něco znamená. Řeknou vám příběh o stvoření. Nikoli příběh starobylého stvoření, ale příběh o současném stvoření.

Sedíte na sopce. Písmena hory v jazyce mého partnera (a v mnoha dalších jazycích) jsou E -T -N - A. Podíváme se na čtyři energie obsažené v E - T - N - A. První z nich je "E"...................

AA Michael - PÁTRACÍ REFLEKTOR DUŠE - VÁŠ DVANÁCTÝ PAPRSEK KOLA STVOŘITELE

11. listopadu 2015 v 7:42 | Ronna Hermann |  Channeling
AA Michael Prostřednictvím Ronny, listopad 2015

Milovaní mistři, pátrací reflektor Duše svítí do dvou směrů - dovnitř. pro osvícení fyzického srdce a mysli, a ven pro o-Svíce-ní vzestupné spirály cesty uvolnění se lidstva z hustoty Třetí/Čtvrté dimenze.

Osobnost naplněná Duší si automaticky vyvíjí horoucí touhu sdílet své o-Svíce-né vyšší pravdy s ostatními. ROZSVÍCENÁ CESTA je mostem mezi lidským materiálním světem a říšemi Ducha. K jasnému dešifrování moudrých učení a jejich předání a k dovednému a přesnému přenesení vyšších Vesmírných konceptů je potřeba trénovaná a disciplinovaná inteligence. Je třeba vyvinout disciplinované, samořídící životní tendence, aby se vyvinula intenzivní mentální jasnost, a zároveň vyvinout vnitřně propojenou osobnost, která je oddaná NadDuši/Vyššímu Já a je jím řízena.

Duše není ani Duch ani hmota - skládá se z projevených, manifestovaných Atomů Semínek Bílého Ohně vysílaných Andělskou Myslí našeho Boha Otce do Duchovní Vesmírné Dělohy naší Milované Matky Boží, Bohyně Matky - která potom vysílá vpřed všechny formy Vesmírné Hmoty prostřednictvím dechu svého milujícího Svatého Ducha. Probuzení Sebe, vlastního Já, z nevědomého stavu Bytí je jeden z nejdramatičtějších kroků v procesu vývoje Lidstva. Abyste se stali vědomými si Sebe, musíte se stát vědomým si toho, co se děje ve vašem osobním světě. Musíte zostřit své myšlení a naučit se žít v okamžiku, nebo-li v Bodě Ticha a Klidu Nyní, jak je často nazýván. Abyste získali zkušenost a moudrost, musíte myslet na to, co si chcete pamatovat, co si přejete udržet ve své paměťové bance..........................