Květen 2016

Ošklivka mě naučila více o dávání a soucitu než tisíc knih

31. května 2016 v 14:06 | http://sdilejte.to |  Pro pohlazení dušičky

Všichni lidé se báli dotknout této kočky a on jí tehdy vzal do náruče a stalo se něco neuvěřitelného


Dojemná historie muže, který potkal na své cestě toulavou kočku. "Všichni v našem činžáků věděli, kdo je to Ošklivka. Ošklivka byla střešní kočkou bydlící ve sklepě.

Ošklivka zbožňovala hlavně tři věci: bojovat, pojídat odpadky, a tak nějak, lásku. Spojení těchto tří věcí a život na ulici na ní zanechaly své stopy. Za prvé, měla jen jedno oko, a v místě druhého oka mělá díru. Na stejné straně neměla také jedno ucho. Její levá noha vypadala tak, jako by byla kdysi zlomená a srostla se
pod neobvyklým úhlem, a proto vždy vypadala, jako by se otáčela. Svůj ocas dávno ztratila a zůstal jí trčet jen krátký zbytek, který byl v neustálém pohybu. Ošklivka byla šedá a kromě jizev na hlavě měla pruhy po celém těle.

Pokaždé, když někdo spatřil Ošklivku, ihned vykřikoval: "To je ale ošklivá kočka". Rodiče nabádali své děti, aby se k ní nepřibližovali a dospělí jí zase vyháněli, když se snažila vetřít do jejich domovů. Házeli po ní kameny nebo stříkali vodu. Někteří se jí dokonce snažili přiskřípnout tlapky dveřmi . Ošklivka se vždy chovala stejně. Když jí někdo polil vodou, čekala namočená, až jí dá klid. Když na ní někdo něco hodil, lehla si na zem a prosila o odpuštění. Když se plížila v blízkosti dětí, vždy hlasitě mňoukala, skákala na ně a snažila se získat trochu soucitu. Pokud by jí někdo zvedl, okamžitě by mu začala olizovat košili, náušnice nebo cokoli jiného, co by bylo k mání........

Lorna Byrne - Modlitba tvých andělů léčitelů

31. května 2016 v 11:01 | Lorna Byrne / Z knihy Andělé v mých vlasech |  Duchovní růst

Modlitba tvých andělů léčitelů,
kterou ti přináší od Boha Michael, tvůj archanděl.
Vylijte svou léčivou moc, andělé,
rytířstvo nebeské, na mne
i na ty, které miluji.
Nechť na sobě ucítím paprsek
tvých andělů léčitelů
a světlo tvých uzdravujících rukou.
Nechť započne tvé uzdravování,
tak, jak Bůh dá,
Amen.

Jste ve svých vztazích "zachránci"?

30. května 2016 v 14:19 | Doreen Virtue |  Duchovní růst


Pozemští andělé si myslí, že zachraňování je normální součástí všech vztahů. Vidí sami sebe jako silné osobnosti schopné poskytovat bezedné zdroje, což je poměrně věrohodný popis, protože se již naučili, jak se napojit na Zdroj energie a všeho potřebného.
Pozemští andělé jsou natolik empatičtí, že cítí emoce všech ostatních lidí, obzvláště ty bolestné. Ve skutečnosti však mají těžké problémy rozlišit své vlastní pocity od pocitů druhých lidí.
Kombinace schopnosti pozemských andělů cítit bolest druhých a vlastního přání, aby byli všichni šťastní, je činí přirozenými "zachránci".

Zachraňování je nádherná věc, pokud jste hasič nebo lékař rychlé pomoci, a nebo v jakékoli jiné situaci, kde je druhá osoba bezmocná a neschopná si sama pomoci. Ale zachraňování lidí, kteří se dokážou ze své jámy vykopat sami, je místem, v němž se pozemští andělé dostávají do problému.

Když pozemský anděl vstoupí někomu do života a začne ho zachraňovat, přestože to tento člověk dokáže udělat sám, říká se tomu "zmocňování". Je to případ, kdy někomu berete možnost, aby se něco sám naučil a vyrostl.
Příkladem by mohla být matka, která svému dospívajícímu synovi stále ještě pere prádlo a uklízí jeho pokoj a stele mu postel, přestože to již dokáže dělat sám. Mnohé by tím získal, kdyby mu bylo dovoleno, aby se učil starat se o své prostředí. Nebo si vzpomeňte na rodiče, kteří dokončují projekty svých dětí, přestože by se jimi dítě naučilo nové dovednosti, kdyby na projektech pracovalo samo pod minimálním dohledem dospělého.

Někteří pozemští andělé zachraňují cizí osoby. Potkají novou osobu, které je jim líto, a nabídnou jí šokující pomoc, jako například, že jí otevřou vlastní domov, aby v něm mohla bezplatně bydlet, dávají peníze lidem, které sotva znají, tráví hodiny na telefonu poskytováním rad, nebo si zvou cizí lidi na schůzky.

Zachránci věří, že je jejich prací napravovat ostatní. Také věří tomu, že jsou pro to unikátně uzpůsobeni. Věří, že když dané osobě nepomohou oni, pak jí už nepomůže nikdo! To jim dodává pocit smyslu a poslání, a stejně tak si tím uspokojují své egocentrické pocity výjimečnosti.
Protože se zaměřují více na životy ostatních než na svůj vlastní, vyčerpávají si tak energii, kterou potřebují k nápravě svého vlastního života.


- ukázka z knihy Assertiveness for the Earth Angels (Asertivita pro pozemské anděly), Doreen Virtue
překlad: Magda Techetová / http://andelskydenik.blogspot.cz

Karetní výklad Doreen Virtue pro týden od 30.5. do 5.6. 2016

29. května 2016 v 20:44 | Doreen Virtue |  Horoskop


Ahoj, tady je Doreen a toto je váš týdenní karetní výklad pro týden od 30. května do 5. června. Michael a já jsme se konečně přestěhovali do našeho nového domova, který poslouží i zvířátkům, která potřebují bezpečné místo a péči. Přestěhovali jsme se na jiný ostrov, i když jsme stále na Havaji. Zdá se, že v této době se všichni stěhují, včetně mého vlastního bratra a spousty lidí, s nimiž jsem hovořila přes sociální média. Proto bych chtěla dnes pracovat s Motýlími vykládacími kartami pro životní změny, mezi které stěhování také patří. Je to zajímavé, protože tento týden v sobotu máme i novoluní, které je historicky časem přijímání.

Motýli jsou symbolem změn. Vědí, že změna se nám může zdát děsivá, kdy procházíte obdobím temnoty, po kterém však vzlétnete s novými křídly po hluboké transformaci. I vy tedy nyní procházíte změnami, ať už stěhováním a nebo třeba volbou nové kariéry, změnou svých vztahů a nebo životního stylu. Změny v nás mohou vyvolat mnoho obav a nepohodlí, ale vedou pak k něčemu mnohem lepšímu. Pojďme se tedy pomodlit za vedení ohledně toho, jak získat z našich změn co nejvíce požehnání a jak jimi projít s co nejmenšími obtížemi. Při výkladu se ptám na naši společnou světovou energii, protože když žijeme všichni na jedné planetě, jsme také všichni ovlivňováni stejnou energií. Zatímco výklad sledujete, dostáváte také své vlastní osobní poselství od Boha, andělů, svého Vyššího Já. Všímejte si tedy myšlenek, pocitů, vizí nebo slov, která zachytíte během výkladu vy sami.

První kartou pro pondělí a úterý je Motivace. Jak vidíte, vytvořila jsem tyto karty podobně svým úplně prvním kartám, Andělským kartám, kde je na každé kartě pouze jedno slovo. Vím, že někteří lidé mají rádi, když je toho na kartách napsáno více, ale takto každému vyvstane to, co potřebuje vědět. Karta Motivace nám vychází skoro vždy, když tyto karty používáme, a je o tom, že cítíme nutkání ke změnám, kdy víme, že máme něco změnit, ale nějaká naše část se bojí změny a nechce jít dál. Bojí se, že všechno bude ještě horší, nebo i toho, že to bude lepší. Naše ego nám samozřejmě ukáže celý seznam důvodů, proč si to nemůžeme dovolit - co si lidé pomyslí, co když selžeme, nebo co když to bude všechno ještě horší. Všechny tyto obavy nám berou energii, kterou ke změnám potřebujeme. Pokud si nejste jistí tím, zda je vámi zvolená změna opravdu ta pravá, tím nejjednodušším řešením je modlit se za vedení. Pojďme to udělat nyní společně:
"Drahý Bože, dej mi prosím ve fyzickém světě jasné vedení, kterého si snadno všimnu a kterému snadno porozumím, abych věděl/a, zda jsem k této změně veden/a Tebou a láskou a nebo strachem a nejistotou."
Takováto modlitba vám pomůže dostávat znamení a jasnější vedení ohledně toho, zda je to pro vás ta pravá cesta a nebo není.
Podívejte se na tuto kartu, která nám vyšla pro střed týdne! To nevymyslíte! Je to karta Nebeská znamení a je na ní nádherný motýlek na chmýří z pampelišek, které znamená něco si přát. Říká nám, že když jsme požádali o vedení, musíme se nyní dívat po znameních. Mohou to být právě motýli, kteří jsou symbolem proměny, a pro mnohé z nás obvykle znamenají i pozdrav od někoho blízkého na Nebesích, kdo nám tímto způsobem dává vědět, že nás miluje a že je s námi. Motýli jsou také symbolem toho, že i když nás změna může děsit, stojí za to! Dívejte se tedy po znameních. Mohou to být i číselné řady, tzv. andělská čísla, nebo opakující se myšlenky, slova, sny či pocity, nebo něco, co vám řekne někdo druhý nebo co někde uslyšíte. Dostane se vám jasného vedení, které vám pomůže překonat obavy a hnout se dál.

Na víkend, kdy budeme mít novoluní, tady máme kartu Odpočiňte si. Karta odpočinku je o rovnováze a říká nám, že své změny nemusíme dělat hned, okamžitě a rychle, ale že si máme dopřát čas, vyvážit svou činnost odpočinkem - udělat pár kroků a odpočinout si, dalších pár kroků a zase si odpočinout. Rovněž k tomu říkají, že vaší cestou rozhodně nemá být netrpělivost a honba za něčím, které jsou založeny na strachu a vycházejí z ega. Vaší cestou je důvěra, že s pomocí Zákona přitažlivosti, držení si pozitivních vizí ohledně svého směru, pozitivních vyhlídek a modliteb se dostanete tam, kam máte, a to ještě lépe.Pokud však máte strach, že vám váš cíl někdo sebere nebo že vás předběhne apod., pak vycházíte ze svého ega, a to, co si přejete, uteče přesně opačným směrem. Karta odpočinku vám tedy říká, abyste vše brali zlehka a do ničeho nespěchali. Dejte si načas.


Říkají, že někteří z vás chtějí začít nové podnikání a myslí si, že kvůli tomu musí hned opustit zaměstnání. To nemusí být vždy nejmoudřejší, protože pak je vyvíjen tlak na vaše čerstvě zrozené podnikání a vy máte pocit, že ho dělat musíte, abyste vydělali peníze. A snaha dělat nějakou práci kvůli penězům má mnohem nižší energii. Zatímco když pracujete ve svém zaměstnání a přitom na částečný úvazek děláte to nové, pak jste soustředěni na radost, službu a tvořivost, kterou pomáháte ostatním, a peníze jsou pak už v pozadí. Jistěže je přijímáte, ale nejsou vaším cílem. Vaším cílem je tvořit z radosti. A pak váš podnik neMUSÍ vydělávat peníze a paradoxně je tedy vydělávat bude - a to hodně peněz, protože na ně nebudete soustředěni. Je zajímavé, jak to funguje. Ponechejte si tedy zatím své zaměstnání, začněte podnikat, a mezitím váš podnik bude růst, růst a růst, až vás začne přirozeně zajišťovat sám a vy budete moci opustit své zaměstnání bez jakékoli úzkosti a obav o své zdroje, které všichni potřebujeme.
Modlím se tedy za vás všechny, abyste dostali vhledy a mír v souvislosti se změnami, kterými procházíte. Jsou součástí vašeho vývoje směrem k vyšším vibracím lásky a míru, přičemž některé původní situace přerůstáme - již splnily svůj účel a my se nyní hneme dál.

Prosím, Bože, pomoz nám všem mít motivaci a odvahu hnout se kupředu v jakékoli oblasti, ve které to potřebujeme.
Děkuji vám moc, že jste se k nám dnes připojili. Posíláme vám mnoho lásky, andělských požehnání a řekněme prosím společně: Aloooooooooooooha!zdroj: https://youtu.be/bowLiyse_vA
překlad: Magda Techetová / http://andelskydenik.blogspot.cz/

V pekle ...

29. května 2016 v 5:23 | http://www.vhrsti.cz/ |  Humor

Ať se děje cokoli, je to dobře

26. května 2016 v 15:29 | http://www.pronaladu.cz |  Citáty a Moudra


Jeden africký král měl od dětství blízkého přítele. Přítel měl zvláštní zvyk: ať posuzoval jakoukoli situaci, v níž se v životě ocitl, ať už byla kladná nebo záporná, vždycky říkal: "To je dobře!"
Jednou byl král na lovu. Jak bylo zvykem, přítel mu připravoval a nabíjel zbraně. Toho dne však zřejmě udělal něco špatně, protože když si král od něj vzal jednu ze zbraní a vystřelil, utrhlo mu to palec na ruce. Přítel se na to díval a jak měl ve zvyku, pronesl: "To je dobře!" Král odpověděl: "Ne, to není dobře!" A přikázal, aby přítele zavřeli do vězení.

Uplynul asi rok. Král byl opět na lovu, v krajině, kde jak se domníval, se mohl pohybovat zcela bezpečně. Avšak zajali ho lidojedi a spolu se všemi lidmi jeho průvodu ho odvedli do své vesnice. Králi svázali ruce, připravili hranici dřeva, stranou zarazili kůl a krále k němu přivázali. Když pak ke králi přistoupili a chystali se rozdělat oheň, všimli si, že mu na ruce chybí palec. Byli pověrčiví a nikdy by nesnědli někoho, jehož tělo bylo jakkoli poškozeno. Rozvázali králi ruce a propustili ho.

Po návratu si král připomněl důvod, pro který přišel o palec a začalo ho trápit svědomí, jak naložil se svým přítelem. Hned se vydal do vězení, aby si s ním promluvil..
- Měl jsi pravdu - řekl mu. Bylo dobře, že jsem přišel o palec.
A vyprávěl mu všechno, co se sběhlo.
- Opravdu moc lituju, že jsem tě dal zavřít. Bylo to ode mě špatné.
- Ne - řekl přítel - bylo to dobře!
- Cože? Copak je dobře, že jsem nejlepšího přítele rok věznil?
- Kdybych nebyl ve vězení, byl bych tam byl s tebou.

Kryon - „Domněnky”

25. května 2016 v 18:55 | Lee Carroll |  Channeling


Tento živý channeling byl přijat v San Antonio, Colorado, 24. ledna 2016

Tento živý channeling byl upraven [Leem a Kryonem] a doplněn pro lepší porozumění čtenářů. Často se totiž stává, že živý channeling má v sobě energii, kterou psané slovo nenabízí. Užijte si tedy toto rozšířené poselství přijaté v San Antonio, Colorado.

Zdravím vás, drazí, já jsem Kryon z Magnetické služby. Opět musíme dát těm přede mnou čas na nastavení. Je to nastavení vaší reality, schopnosti rozlišení a vašeho existenčního paradigmatu. Dokonce i vy, kteří jste tak probuzení a bdělí, je to stále jen člověk na židli před vámi. Hlas je stejný jako byl před chvílí, ale ti, kteří mají schopnost rozlišení, vědí, že energie stejná není.

Můj partner ví, že je zde soucitná, laskavá energie, která se přichází přes něj převalit, a která mu ukazuje, že je načase, aby opustil své tělo, a on tak činí. Odchází pryč způsobem, který je těžké popsat. Nesedí zde - ne skutečně. Jeho proces čistí stezku, ne pro převzetí, ale pro partnerství. Byl zvyklý na tom pracovat - pracovat až příliš těžce - a pak se naučil nechat to jít a v tom okamžiku začalo poselství plynout.

A tak je to s celým lidstvem. Můj partner mluvil dnes a včera o tom, jak používá synchronicitu a ne logiku, aby řídila jeho život. Zde je inženýr, který vám říká, abyste nepoužívali logiku! Je to vskutku kombinace procesů, že? Je to logika přežití založená na duchovním zdravém rozumu, a logika, která říká: "Duch zná celkový pohled a ty ne." Proto, jestliže se chcete naučit důvěřovat Duchu, dostanete celkový pohled, který byste nemohli získat sami. Takže spíše než si jít pro to, co znáte, jděte si pro to, co neznáte, ale o čem cítíte, že je to dostupné. To je synchronicita. Je to proces navštívení oblasti, kterou všichni máte, ale obtížně představitelnou - opravdu obtížně. Musíte poodstoupit z místa, kde se cítíte pohodlně, a co pro vás fungovalo celý váš život.............

Mistr Hilarion - Poselství pro týden 22.5. - 29.5. 2016

25. května 2016 v 12:18 | Marlene Swetlishoff |  Channeling


Milovaní,
když ukládáte své běsy, abyste je pohřbili na místo jejich posledního odpočinku, celou vaši bytost prostupuje větší klid. Intenzivní prociťování proti sobě stojících polarit ve vaší čakře solaru plexu po dobu mnoha let, nyní ustupuje. Cítíte radost a nádherné příležitosti, které přicházejí do vašeho zorného pole. Začínáte znovu pociťovat nadšení pro nedokončené projekty, když přemýšlíte a představujete si nové. Vaše nové začátky jsou konečně tady! Chopte se té příležitosti!

Láska ve všech svých podobách rozevírá svá křídla a otevírá vám nové dveře. Skládá se mnoho kousků skládačky a začínají dávat smysl. Jak zpracováváte tyto nové objevy, dochází k vnitřnímu léčení a to je velmi vítáno a prožíváno. Nad obočím nesete znak osvícených; nelze to vidět lidskýma očima, ale snadno to vidí moudří, kteří vás vedli po vaší duchovní cestě. Slaví vaše vítězství a je to zasloužené (pozn.překl: Mistr Hilarion zde myslí vítězství v tonto úseku vaší cesty A každý takové, jaké si vytvořil, jakož i pochopitelně lidstvo jako celek). Udělejte si čas a vychutnejte si tyto chvilky, když se objeví a zhluboka se napijte ze studny hojnosti, která ve vás leží.

Život se před vámi otevírá ve vší slávě. Jaké zázraky na vás čekají za každým rohem? Celý vesmír čeká na váš povel - vstaňte a pozdravte svůj osud! Svět čeká na dary, které přinášíte, abyste žehnali druhým a léčili je, a také vaši milovanou planetu. Jak si uvědomujete, jak hluboce jste milováni, a vždy jste byli, cítíte nekonečnou radost, jako teplou peřinku, která vás obklopuje. To je nový začátek, který jste dlouho hledali a který vám předtím unikal; je to nový začátek obnovy naděje a čeká na vás, abyste si to vzali.

Nastal čas, abyste volně vzlétli! Nastal čas, abyste svítili svým zářícím světlem, které mohou druzí považovat za své! Vyzařujte svůj jas a vstupte do svého vlastního potenciálu; jedinou věci, která vás brzdila, bylo vaše dřívější omezené vnímání. Brána je teď otevřená, abyste přes ni vyšli k novému obzoru. Následujte své srdce a pobízení ducha, protože to vás zavede k vašemu nejvyššímu dobru a k největší radosti. Udělejte z prociťování radosti váš každodenní cíl a dělejte vše pro to, abyste ten pocit uvnitř sebe cítili, protože radost je duhovým mostem mezi nebem a Zemí a vy jste potrubí, kterým to vede.

Požehnáni jsou milovníci míru, protože oni zdědí nový svět, který se zrodil. Ano, ve vašem světě je toho mnoho, co potřebuje zlepšit, ale vy jste zde, děláte změny a dosahujete je. Dějí se ve vás změny, které je zapotřebí zpracovat a šířit ven. To, co jste udělali a čeho jste dosáhli, svítí jako pochodeň naděje a možnosti pro ty, kdo přijdou po vás. Ti, co mají oči k vidění a uši k tomu, aby slyšeli vaše poselství, vás neskonale milují. Ať je všude mír.

Já JSEM Hilarion

* připomínáme akci "Lidská světelná vlna lásky", jejíž podstatou je posílání čistého světla a lásky, jak to nyní doporučuje, radí, Mistr Hilarion.

©2016 Marlene Swetlishoff/Tsu-tana (Soo-tam-ah) Strážce Symfonií Milosti
www.therainbowscribe.com

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky do češtiny přeložila Mirka K. pro www.transformace.info. Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem za předpokladu, že nic nebude vynecháno nebo změněno a budou uvedena všechna práva a odkazy na webové stránky včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy. Děkujeme za zařazení této poznámky.

Saint Germain a Andromeďané - Podpůrné transformační cykly

25. května 2016 v 12:16 | Natalie Glasson |  Channeling


Přijala Natalie Glasson, 28. dubna 2016
S pozorností zaměřenou na vysoké frekvence se propojujeme my, Saint Germain a Andromeďané s vámi a vaším vědomím, abychom vám byli k službám.
Všimli jste si, že s pokračujícím soustředěním se na přijímání lásky, vtělování lásky a vyjadřování lásky, zažíváte nepřetržitý proces transformace? Láska transformuje vaše bytí tím, že vás povzbuzuje, abyste propustili všechny formy iluzí, kterých se držíte a odhalili ve svém bytí větší světlo, pravdu a lásku. I když může být propouštění iluzí formou duchovních praktik a ve fyzických podmínkách náročné, je často ještě náročnější dovolit si poznat pravdu, která vyvstane ve chvíli, kdy je iluze rozpuštěna. Často je to proces vtělování tohoto pochopení v nitru, což může způsobit vnitřní odpor. Nejsnazší cestou, jak umožnit, aby se proces lásky, transformace, propouštění iluzí a porozumění pravdě odehrál, je skrze přijetí a odevzdání se. Když přijmete, že jako bytost se stále transformujete a že transformace je pro vás přirozená cesta, pak si začnete uvědomovat, že každá zkušenost ve vaší realitě má podpořit vaši transformaci. Od zdánlivě negativní zkušenosti až po tu nádhernou, všechny vstupují do vaší reality v božském načasování, aby umožnily vnitřní transformaci a rozkvět.......


Slučitelnost muže a ženy podle čaker – sedm typů lásky a vztahu

25. května 2016 v 7:39 | http://www.pronaladu.cz |  Vztahy


Každý člověk si životního partnera volí na jedné ze sedmi úrovní. Psychologové Východu tvrdí, že čím vyšší úroveň to je, tím delší bude vztah.
Z hlediska ájurvédy (ájurvéda je považována za nejstarší a nejúplnější systém péče o zdraví) je možné určit slučitelnost muže a ženy podle psychických center (čaker). Je to velmi prostý test. Najděte bod, který se k vám hodí, a přečtěte si, jak je vztah popsán.

První typ vztahu - slučitelnost na úrovni kostrče:
Nejčastěji to probíhá zhruba takto: seznámili se na diskotéce a když se ráno probudili, uviděli toho druhého vedle sebe. Noc byla pěkná, známost se jim líbí. To je slučitelnost na té nejnižší úrovni - sexuální. Jestliže vás kromě souladu v posteli nespojuje nic jiného, vztah nebude mít dlouhé trvání. Pohlavní přitažlivost časem slábne a kvůli nenaplněným očekáváním se mění v nepřízeň. Vzácně se může stát že poté, co se dáte do řeči, najdete v tom druhém spřízněnou duši. Pak totiž vztah přechází na vyšší úroveň, a slučitelnost se tak ocitá na úrovni jiné čakry.

Druhý typ vztahu - slučitelnost na úrovni sakrální čakry:
Bývá to známost z výletu nebo nějakého zajímavého zájezdu. Dost společných zájmů: seskoky s padákem, cyklistika, lezení po skalách nebo vážný zájem o hudbu. Na této úrovni slučitelnosti je možný i jiný scénář: například když si muž/žena intuitivně vyberou partnera, u nějž vycítí příslib stability, pohodlí, životního klidu. Co se dá říci o takovém vztahu? Svazek to může být stálý. Nicméně by bylo dobré zajímat se vzájemně více také o city a vnitřní partnerův svět. .......................

Horoskop na období 23. 5. - 5. 6. 2016

24. května 2016 v 7:33 | Petra Nel |  Horoskop

Nová smlouva

Počátek týdne je Slunce v konjunkci s Venuší v opozici na Mars. Slunce v konjunkci s Venuší je harmonie, krása, potěšení, láska, ale také pohodlnost. Venuše v úterý přejde do Blíženců, a tím má konjunkce silnější vliv. Touha po lásce, harmonii a klidu. Naproti ale stojí Mars a vytváří se rozpory mezi ženským a mužským archetypem, tedy mezi rozumem a citem. Objevují se nedorozumění a nemožnost najít společné řešení. Je pravdou, že konjunkce Slunce a Venuše v Blížencích je více povrchní - mít to hezké a harmonické v komunikaci, v mysli, ve sdílení, a pocity si držet na úrovni lehkosti a nezávaznosti. Mars do toho vstupuje s vůlí a potřebou si prosadit svou. Objevují se situace, kdy se rozboří, rozpadne to, co bylo doposud vybudováno. Mars je bojovník a v této chvíli boří.

Objevují se proto situace, které naruší náš klid a pocit, že už to bylo dobré, objeví se problém. Opozice s Marsem v nás vytváří napětí, neklid, podrážděnost, která vede ke vzteku, pokud si ji nepřiznáte. Objevují se proto hádky, rozepře, nedorozumění a vzájemná konfrontace. Každá opozice ukazuje buď napětí, nebo magnetické přitahování. Pochopení opozice je otevřenost, nechat se druhou stranou inspirovat, obohatit se druhým. Neznamená to, vzdát se svého a přistoupit na stanovisko druhého. Nebo požadovat, aby ten druhý se přizpůsobil nám. Znamená to, vstřícnost ke hledání společné cesty, tedy nalézt to společné - o co nám jde? Toto mít na paměti a hledat oboustranně výhodná řešení. Tak, aby ani jeden nebyl poražený. Pokud se to podaří, dochází k mystické svatbě. Opozice se dostane do svého středu, každý vyjde na půl cesty a tam se zájmy setkají a dojde k mystické svatbě.

Když se ještě podíváme na význam konjunkce Slunce a Venuše v Blížencích, tak vědomí (Slunce) je spojeno s Láskou, harmonií (Venuše) a v Blížencích to je pochopení, sbírání informací a schopnost komunikovat, sdílet své poznatky, poznání a vědění. Venuše tomu přidává laskavé myšlenky a potřebu laskavé a ohleduplné komunikace, někdy až se sklonem k vytváření růžových brýlí. Mít to hezké a harmonické, aniž by člověk musel do hloubky a něco prožíval. Záměrem toho, co se následující dva týdny bude dít, je, aby naše vědomí si hluboko v sobě prožilo harmonii. Mentální úroveň se propojila se srdcem, aby se prožilo. Blíženci nám dávají lehkost a nadhled, ale nebezpečím je, že mohou "ulítnout" do povrchnosti. V Blížencích jsou dva, jeden smrtelný a jeden nesmrtelný. Ten smrtelný má strach, aby všechno stihl poznat, a to vede k povrchnosti a přelétavosti. Nesmrtelný má v sobě nekonečné poznání - vědění, které předává, tam kde je potřeba.

Mars ve Střelci chce prožívat, chce zkušenost - o čem se mluví, potřebuje dát do prožitku. Chce prožít lásku, harmonii přes zkušenost, protože jen když se o tom mluví, je to pro něho o ničem. Tím, že Venuše symbolizuje i hodnoty, tak se též objeví rozpor mezi hodnotami, jak v sobě, tak s druhými. Právě kvůli hodnotám se lidé dostanou do pře. Opozice začne slábnout 27. 5. po 14. hodině, kdy retrográdní Mars se vrátí do znamení Štíra (do 29.6.). Téma retrográdního Marse ve Štíru je samo o sobě silné. Naše vůle bude procházet podléháním silným emocím a vnitřním bojům.
Výbojnost Marse (vůle, čin, muž) nedává člověku příležitost k odpočinku. Neustále má pocit, že se nedosahuje všeho, čeho by měl. Pokud člověk propadne fyzičnu, tak to v některých případech může přerůst až v nenasytnost. I v případě, že jde člověk duchovní cestou, může mít pocit, že musí neustále čelit pokušení, a že existují vnější síly, které mu brání dosáhnout cílů, a proto v sobě zmobilizuje intenzivní síly, aby tyto imaginární nepřátele přemohl.

Je těžké přitom být spojen se svými skutečnými potřebami. Retrogradita (Marse ve Štíru) působí ve třech fázích - první je netrpělivost, druhá znuděnost, třetí neuspokojenost. Často si člověk v sobě nese zášť z minulosti, a přidává další, když potlačuje do nevědomých vrstev svůj hněv. Následkem toho se může stát sám sobě tím největším nepřítelem. Na místo toho, aby se naučil odpouštět těm, kteří ho zraňují. Co máme pochopit díky Marsu ve Štíru? Že můžeme využít velkou transformační sílu Štíra k proměně částí svého Já, které nás odcizují od druhých a zároveň se naučit odpouštět. Sobě i druhým.

Merkur přestal být retrográdní. Tím se snadněji projeví Velký zemský trigon, tvoření praktických záležitostí, zhmotňování, ukotvování, upevnění nových základů. Projeví se síla myšlenky, síla víry a naděje. Zároveň se vytváří Velký drak - pomocí Neptuna v Rybách (do 1. 6.), který vytváří vrchol, což ukazuje na odhalení iluzí a nalézání hloubky své podstaty, božství, milosti, odpuštění a zázraků. Schopnost odevzdat se s důvěrou Životu, ať se děje, co se děje. Je to podpůrná konfigurace k době, kdy se objevuje Velký kříž, nejdynamičtější konfigurace.
27. 5. - 8. 6. se vytvoří v horoskopu Velký kříž - velmi dynamický aspekt, který ukazuje, že se člověk setká s událostí, kterou musí projít. Nebude dovoleno cokoliv obejít, vyhnout se či přelstít. Jen projít, skrze přijmutí přítomnosti, tak, jak věci jsou. Velký kříž je tvořen ze Slunce, Venuše v opozici se Saturnem a opozicí Jupitera s Neptunem. Tyto dvě opozice vytváří na sebe kvadratury. Opozice Saturna na Slunce s Venuší vytváří zpomalení, komplikace, drhnutí, zastavování, aby člověk nešel do povrchnosti, není mu to dovoleno. Pokud budeme jednat rozvážně, moudře, trpělivě, s pokorou, skromností a především s respektováním vyššího řádu - pravidel, tak není důvod, aby bylo na nás tlačeno. Saturn přináší zrání a zmoudření - Saturn je učitel, který dohlíží na náš vývoj.

Tím, že je ve Střelci, tak nás vede, abychom zůstali věrní své pravdě, víře a respektovali svobodu jak svoji, tak i ostatních. Vede nás k moudrosti, ohleduplnosti, zodpovědnosti v lásce a v hodnotách. Pokud budeme někde příliš lehkovážní či povrchní, tak nás Saturn zastaví. Je potřeba pokleknout a uvědomit si, že Život je dar, ne samozřejmost. Slunce a Venuše v kosmickém kříži je to, co má být naplněno. Jak vám to vysvětlit? Vědomí lidí nebo lépe řečeno ego lidí má projít zmoudřením, uvědoměním si, že člověk tady není jen sám za sebe a jen pro sebe, a život si jen zkonzumovat, užívat a brát. Je potřeba, aby ego člověka se proměnilo. Nemůžeme žít bez ega, to nelze. Jen když ego zmoudří, tak skrze sebe začíná jednat jinak, stane se vědomím, začíná být zodpovědným a moudrým tvořitelem. Proč se děje tolik extrémních situací v této době? Právě proto, aby ego se dostalo na svou hranici - dno, aby uznalo, že takhle to dál nejde. Samo sebe vede až k samotné extrémnosti, a dokud bude trvat na svém, půjde dál a dál, do stále větší extrémnosti, až jednou řekne - "už nemohu, musím se změnit."

Sami sobě ubližujeme jenom proto, že chceme mít vše podle svých představ. Je třeba pustit se svých iluzí o sobě a životě. Přestat se vymlouvat. V době Velkého kříže, pokud nepochopíme, dojde k odpojení. Komu není rady, tomu není pomoci. Podpora a vedení už se naplnily, kolektivní vědomí je schopno se proměnit, teď záleží na nás. Každý sám za sebe, uvnitř sebe. Nemusíte zachraňovat svět, dělat gesta. Buďte si vědomi svého prožívání, vědomého vědomí i svého nevědomí, tím tvoříme náš svět, kolektivní vědomí. Každá částečka vědomí je stejně důležitá, každá. Tím můžeme být ohleduplní vůči druhým. Když někdo vedle nás prožívá něco bolestivého, můžeme ho podpořit, soucítit s ním, protože když on to zvládne, máme šanci to zvládnout všichni.

Jednou se mi líbilo přirovnání, které jsem slyšela. V pekle se krmí každý sám, a proto je tam boj, v ráji krmíme toho druhého, a proto tam panuje harmonie a důvěra.
Jednou když má dcera byla ještě maličká, ptala se mě: "Maminko, existuje peklo?" Jen my lidé tvoříme peklo nebo ráj, temnotu nebo světlo na Zemi.
Je potřeba říci, že to, co se odehrává na nebi, se nejvíce děje v nitru. Pouze určitá část se projeví ve hmotě. Nečekejte proto nějaké velké katastrofy a konce světa. Vše se bude nejvíce odehrávat v nás. Jsme už dostatečně připravení, abychom ve svém nitru procítili nejhlubší cit - soucítění. Agapé. A tím odvrátili nebezpečí destruktivního Marse - chtít své nepřátele zničit. Když jsme spojeni s Egem, tak nepřítel je vždy venku, ti ostatní. Věřím, že je větší část lidí, kteří chtějí mír, než boj.

Když to dokážeme, dostaneme se do velkého přílivu energie propojení Země a Nebe, naše prožívání se promění a začneme svůj život vnímat jinak. A časem se to projeví i kolem nás.
Velký kříž se zesílí ještě novoluním v Blížencích 5. 6., působení je nejsilnější 4. - 5. 6. Téma novoluní - výměna zkušeností a poznání, hledání podobně smýšlejících lidí, schopnost zůstat objektivní. Toto spojení (Slunce, Luny a Venuše) - symbolizuje sjednocení v Lásce, sebe přijetí, smíření.
Vstupem do června se otevírá schopnost vytvořit si nové smlouvy - sami se sebou, se Životem, s druhými, s Božstvím.

Přeji Vám objevení bezpodmínečné lásky k sobě i k druhým.
S láskou Petra Nel

Velice si vážím a děkuji podporovatelům článků. Děkuji.
Pokud se vám horoskopy Petry Nel líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 8274212621/5500, variabilní symbol: 123456789
Děkuji. Petra Nel a realizační tým.

Upozornění:
Text na této stránce (tzn. horoskop včetně toto upozornění a zdroje) je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem.
autor článku: Petra Nel Smolová
www.astrologiepetranel.cz

Dagmar Kludská prozradila tajný recept na štěstí

23. května 2016 v 11:08 | Olga Poucheová, Kbak / http://prozeny.blesk.cz |  Ostatní


Chcete v novém roce změnit život, konečně najít toho pravého, založit rodinu? Jak ale na to? Nechte si poradit zkušenostmi Dagmar Kludské. "Když víte, co od lásky chcete, po jakém vztahu toužíte, čekejte lásku každý den. Všichni máme právo na šťastný život," říká známá kartářka.

Když poslouchám elegantní Dagmar Kludskou, mám pocit, jako by mluvila o všech ženách, které k ní přišly pro radu, a zároveň o jedné. Jako by to byl jen jeden příběh - příběh ženy, opakující se věky věků. Hledání muže, lásky, touha po dětech, starost o rodinu, stárnutí, nové lásky…

"Moje první kniha se jmenovala Srdcová dáma a její název se tak trochu stal mou přezdívkou," říká.
"Ženy ke mně samozřejmě chodí poradit se ohledně zdraví a práce, ale stejně se jako první zeptají na lásku. A já při výkladu a tvorbě horoskopů nikdy současně nezapomínám, že mají rodiny a děti. Stále stojím pevně nohama na zemi.

Nejsem člověk, který má v rukávu instantní řešení. V každém okamžiku máme možnost dát se vždy alespoň dvěma cestami, můžu vědět, jak vypadají, ale rozhodnutí vydat se po jedné nebo druhé musí učinit každý sám."

Jak nás vidí:

Hledání

"Většina žen chce žít život s mužem. Za dlouhá léta jsem nepřišla na to, zda je možné si ho nějak přivolat, ale věřím na osud, jsem fatalista. Věřím, že mám-li někoho potkat, potkám ho. Ovšem pozor - nemůžu ho potkat, když budu sedět doma. Toho pravého u sebe v obýváku nepotkáte!

Co se týká pozitivního naladění, které by nám mělo lásku přivolat, nepřeceňovala bych je, ale budete - li žít s pocitem: Jsem nešťastná a nikdo mě nechce, těžko někoho potkáte." ....................

Eckhart Tolle: Udělal vesmír s egem chybu?

23. května 2016 v 7:46 | Echart Tolle / http://novazeme2010.ning.com |  Duchovní růst

Z jisté perspektivy se ego může jevit jako naprostá šílenost. Z vyšší perspektivy to však není nic víc než součást evolučního procesu lidstva. Je to stupeň evoluce. A jak se nyní blížíme k dalšímu stupni evoluce, začínáme vidět, že ego se již úplně přežilo, nemá žádnou užitečnost. Ale dříve ji mělo.

Teprve až nyní začínáme vidět, jak je šílené, protože se blížíme k dalšímu stupni evoluce. Předtím to neviděl nikdo, s výjimkou velkých mistrů. Již Buddha řekl, že je to iluze. Ježíš řekl: Zapři sám sebe. Což znamená, uznej nereálnost ega. Ale jen málo lidí pochopilo to, co řekli. Byli takovými předchůdci dalšího stupně. Upozorňovali na to ještě předtím, než na planetě došlo k pravému probuzení.

Takže z naší perspektivy, kdy jsme na konci jedné vývojové etapy, se jeví ego jako totálně absurdní, jakmile zjistíte, jaké je a jak mnoho zmatku vytváří. Ale z jiné perspektivy by bez něj nemohlo dojít k žádnému osvícení. I ve svém vlastním životě vidíte, jak jste museli projít nevědomostí. Nemyslím tím nedostatek vzdělání, ale duchovní nevědomostí, nevěděli jste, kdo jste svou podstatou. Udělali jste mnoho chyb na základě iluzorního ega, ale teď už to vidíte a můžete z toho vyváznout.

Karetní výklad Doreen Virtue pro týden od 23. do 29.5. 2016

23. května 2016 v 7:02 | Doreen Virtue |  Horoskop


Ahoj, tady je Doreen a toto je váš týdenní karetní výklad pro týden od 23. do 29.května. Dnes naposledy nahráváme video na tomto místě a příště už budeme natáčet v novém domově, které nám dá větší pozemek a tím i větší možnost pomáhat zvířatům. Já i Michael jsme vegani a milujeme zvířata a na světě je spousta zvířat, která potřebují láskyplnou péči a doslova záchranu. Náš nový dům je ve skutečnosti menší než tento, takže budeme mnoho věcí darovat a snižovat počet našich věcí, tak abychom se mohli opravdu soustředit na naše poslání, kterým je pomoc přírodě a zvířatům. A samozřejmě také pomoc lidem, kteří chtějí slyšet své vlastní vnitřní vedení.

Tento týden budeme pracovat s kartami, které jsem už delší dobu nepoužila, kartami Indigových andělů. Ty jsem vytvořila spolu se svým synem Charlesem, který je sám indigovým člověkem a mnoho přečetl i vyučoval o indigových lidech. Jsou to lidé s velmi silnou vůlí, přirozeně vůdčí, kteří přišli na Zem, aby říkali pravdu bez ohledu na cokoli, a tak někdy bez problémů vypálí i temná tajemství, která je třeba vynést na povrch. Jsou to také inovátoři, přinášejí do tohoto světa nejvíce vynálezů a nových služeb, které můžete najít na crowd-fundingových stránkách. Ráda pracuji s těmito kartami, protože jdou přímo k jádru věci a mluví bez obalu, tak jako indigoví lidé. Vždy však říkají smysluplné věci, neříkají je jen kvůli tomu, aby ukázali svůj názor.

Tak jako každý týden tyto karty zamíchám a pomodlím se k Bohu za vhledy do dalšího týdne ohledně toho, co potřebujeme vědět, abychom mohli světu přinést co největší požehnání.

Pro začátek týdne okamžitě vypadla karta Důvěra. A podle andělů to pro vás znamená, že máte věřit svým pocitům a vjemům, věřit svému srdci a svému vlastnímu smyslu pro pravdu. My všichni máme svou duši stvořenou ze světla a pravdy, a když je něco pravdivé, je to jako zámek a klíč, rezonuje to s námi, a my to cítíme jako pravdivé. A vaše vnitřní pravda je to, čemu máte důvěřovat. To, že se tato karta objevila, může znamenat, že se vám někdo vaši pravdu snaží vymluvit, že se vás někdo snaží ovlivnit, manipulovat s vámi nebo vám namlouvat, že to není pro vaše nejvyšší dobro. Jistěže je důležité být otevření, protože všichni jsme už zažili, že jsme si něco mysleli, a pak se to ukázalo být jinak. A zpětně jsme si uvědomili, že nám druzí lidé dávali dobré rady, ale my jsme je neposlouchali. Z toho jsme se poučili a už se ani netížíme vinou, ale tato karta říká, že v začátku týdne budete mít silné vědomí o tom, kam míříte, a je třeba, abyste se toho drželi. Druzí lidé tomu nemusejí rozumět a nebo nemají dostatek informací, které by mohli využít k vaší podpoře.

Také říkají, že je to o důvěře v Boha, v Boha ve vás, v tvořitele, který pracuje vaším prostřednictvím, a že si máte přiznat tuto moc a přestanete ji snižovat tím, že byste se sami ponižovali, nebo poslouchali ego, které vám namlouvá, že mocní budete, až budete mít dost peněz, prestiž, slávu nebo cokoli jiného. Ale Bůh nikoho nediskriminuje. Dal sílu vám všem. A tak této síle věřte, že vás provede vaší cestou a že vás na ní plně podpoří.

Podívejme se na další kartu, pro střed týdne. A jsem zase v úžasu, to prostě nevymyslíte - je to karta Už víte. Je potvrzením, že už ve svém nitru víte, co udělat, že už znáte odpověď, už víte, jak se rozhodnout, víte, kterou cestu si vybrat, víte, že změny, které chcete udělat, jsou správné, a to i přesto, že jedna vaše část změny nechce. Ale tyto změny jsou pozitivní.

Podívejme se na kartu pro konec týdne - a vyšla nám tu Příroda. Může znamenat, že se máte o víkendu vydat někam do přírody, a to je vždy prospěšné, a to nejen o víkendu. Sama vím, o kolik jasněji dokážu přemýšlet, když jsem venku. Ale andělé poukazují na obrázek, kde drží v rukou blesk. Říkají, že tuto svou Božskou sílu můžete usměrnit, a to tak, že vás posune vpřed. Říkají, že někteří z těch, kdo sledují tento výklad, se bojí, že to, co chtějí udělat, zabere příliš mnoho času, ale čas je jen měřítkem, který zavedli lidé. Můžete čas urychlovat svými záměry, které jsou spouštěčem síly a které tuto sílu usměrňují.

Pojďme si nyní společně nastavit záměr pro vás:

Mým záměrem pro všechny, kdo tento výklad sledují, je ten, aby jakékoli bloky, které máte ve svém myšlení, a zábrany vycházející z vašich obav, i jakákoli energie závisti nebo strachu ze starostí o vás ze strany druhých, kterou jste zachytili, byly rozpuštěny a povzneseny. Je dobré věnovat pozornost názorům druhých, jsou-li konstruktivní. Ale pokud si na vás jen někdo projektuje své vlastní strachy, a vy na to reagujete, je dobré s tím přestat. Jste silní! Odpovědí pro vás je Ano, běžte si za tím!

Posílám vám mnoho lásky, andělských požehnání a prosím, řekněte se mnou: Alooooooha!


zdroj: https://youtu.be/kvHl2yLSyVo
překlad: Magda Techetová ( http://andelskydenik.blogspot.cz/ )

Vyhnáni z Ráje

20. května 2016 v 7:26 | Neprakta |  Humor

Eckhart Tolle – Stěžování si

19. května 2016 v 7:53 | Echart Tolle / https://www.bennu.cz |  Video

Mistr Hilarion - Poselství pro týden 15.5. - 23.5. 2016

18. května 2016 v 7:40 | Marlene Swetlishoff |  Channeling


Milovaní,
lidé se posilují, když se znovu vracejí do událostí z minulosti a smiřují se s nimi. Jiní zažili dramatické životní změny s ohledem na nepředvídané okolnosti, které se jim znenadále přihodily a zanechaly je bez střechy nad hlavou anebo bez prostředků a oni se teď snaží vyrovnat s následky devastace, ke které došlo. Doslova musí začít znovu a znovu si vybudovat svůj život. Nacházejí způsob, jak se spojit s druhými, aby sdíleli své pocity, aby se mohli vyléčit z traumat, kterými prošli. Touto vzájemnou podporou se pohybují vpřed.
Pomáhají jim soucitní lidé jejich země a také jiných zemí, jak se svět spojuje do jednoty, aby pomohl, jak může. Mnozí lidé z jejich země z jiných měst a obcí jdou dobrovolně do zničených oblastí a pouštějí se do zneklidňujícího úkolu uklízet nepořádek, aby pomohli vzniku nového místa. Další skupiny lidí se formují jako čistící čety pro domy, které zůstaly stát, protože i ty musí být vyklizeny a připraveny na bydlení.
Lidstvo reagovalo láskou v srdci a laskavou velkorysostí. Pracovníci světla celého světa se sjednotili a posílají své modlitby a zklidňující energie do dotčených oblastí. Láska ve všech svých podobách se projevuje těm, kdo jsou v nouzi. Začíná se odehrávat léčící proces v každém, kterého život byla nabourán a změněn velkou očistou, ke které došlo. Ti, kteří byli zasaženi, jsou obklopeni láskou a pomocí duchovních úrovní. Jak jsou jejich životy přebudovávány, budou si pamatovat laskavost, které se jim dostalo v časech nouze a budou se snažit to "splatit" tím, že při každé příležitosti, která se jim naskytne, dají něco druhým.
To je síla lásky v akci a cesta kupředu pro celé lidstvo. Když se lidé posunou mimo své vlastní zájmy a dovolí, aby jejich srdci a duchem proudil soucit, umožní Božskému, aby se ve světě projevilo skrze ně. Když Božské začne působit na svět, mohou se uskutečnit pozitivní a mírumilovné změny. Každý má v sobě živoucí jiskru Božského a je to jiskra, která se rozžehává v srdcích lidí po světě a ta jiskra vzplane, jak se šíří planetou. Svět a lidé v něm jsou obnovováni, omlazováni a regenerováni.
Jak se život smrskává do té nejjednodušší formy, lidé se propojují do jeho nádhery a zázraku ve vší jeho velkoleposti. Jejich zkušenost s tím se stává nádhernou cestou nekonečných možností a oni si libují v radosti, že se k nim tato jednoduchost vrací. Kypí smích a dobrá nálada a to přitahuje ještě větší možnosti, protože myšlenky, které obsahují, manifestují ještě větší zásoby všeho, co tento vesmír plný hojnosti nabízí
Já JSEM Hilarion

* připomínáme akci "Lidská světelná vlna lásky", jejíž podstatou je posílání čistého světla a lásky, jak to nyní doporučuje, radí, Mistr Hilarion.
©2016 Marlene Swetlishoff/Tsu-tana (Soo-tam-ah) Strážce Symfonií Milosti
www.therainbowscribe.com
Pro všechny poutníky na Cestě Lásky do češtiny přeložila Mirka K. pro www.transformace.info. Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem za předpokladu, že nic nebude vynecháno nebo změněno a budou uvedena všechna práva a odkazy na webové stránky včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy. Děkujeme za zařazení této poznámky.

AA Michael - Přenášet božskou sílu do vnějšího světa

18. května 2016 v 7:37 | Barbara Bessen |  Channeling


Milí přátelé našich poselství,

v současné transformační době, kdy vnější události navozují dojem války, teroru a násilí, potřebujeme hodně síly pro ukotvení se v božském jádru.Potřebujeme také hodně soucitu s druhými.Stejně tak ale potřebujeme i soucit pro sebe samotné, když při bližším pozorování zjistíme, že ani v našem vnějším životě něco neodpovídá představám o normálním životě.

Přesto jsme v nejhlubším nitru svého bytí úplní, zdraví a celiství. Na základě božské síly bychom měli stále víc plánovat a rozvažovat svůj každodenní život, přenášet tuto sílu do vnějšího světa a vše naplňovat jemnou záři božského světla. Toto světlo se může stát lavinou, která změní nebo i zničí to, co už se nehodí pro Zemi v současné době transformace.

Blížící se jaro věští rozkvět přírody, znovu se opakující cyklus života a smrti. Přináší nám jasnost, sílu a povzbuzení, abychom si stále víc projasňovali svůj život a dospívali k tomu, co skutečně chceme: žít v součinnosti se svým vyšším já. Navozuje nám pocit domova, kam směřujeme. Připadá mi to nádherné a dodává nám to odvahu pro pozemskou cestu, kterou chceme kráčet.

Srdečně Barbara Bessen

Posílám vám božský pozdrav. Vám, kteří to teď čtete, abyste jej přijali, v duchu zpracovali a pokud možno využili ke změně myšlení, názorů a jednání. Známý výrok mého bratra Kryona zní: "Nic není takové, jak to vypadá". Opakuje to dost často, aby vám připomínal, že ať už něco vypadá tak či onak, za vším je ukryto něco jiného. Něco, co v sobě obsahuje jiné jádro, než co údajně vyjadřuje. Nyní bývá lidské jednání často ovlivněno myšlenkami nebo uloženými představami, které nevycházejí z právě přítomného dění, ale mají svůj původ v minulosti. Proto se mnohé z toho, co se děje, zřejmě nedá pochopit. Chápeš, proč se vedou války? Vidíš jen to zjevné, to, co píšou v novinách, to, co jsi někde slyšel nebo četl. Ale nevidíš to staré, dávno zaseté. Zařadíš si současné dění do svého bytí jako něco logického, co tu vždy existovalo, co se nezmění a co vlastně patří k pozemským záležitostem....


Kryon - „Kvantové vzorování“

18. května 2016 v 7:37 | Lee Carroll |  Channeling

Tento živý channeling byl přijat v San Antonio, Colorado, 23. ledna 2016

Tento živý channeling byl upraven [Leem a Kryonem] a doplněn pro lepší porozumění čtenářů. Často se totiž stává, že živý channeling má v sobě energii, kterou psané slovo nenabízí. Užijte si tedy toto rozšířené poselství přijaté v San Antonio, Colorado.

Zdravím vás, drazí, já jsem Kryon z magnetické služby. Toto je čas, kdy můj partner ustupuje stranou. Říkáme to znovu, takže už víte, že není součástí vědomí tohoto poselství. Channeling vám může připadat tajuplný a podivný, protože využívá intelekt, vzdělání, hlas, vyspělost a moudrost lidské bytosti, ale poselství přichází "odjinud".

Můj partner to nazývá trvalým proudem intuitivních myšlenkových skupin. On tu nyní je a není. Když říkám, že "ustupuje stranou", znamená to, že obrazně otevírá tuto nádobu [tělo] a skrze šišinku a jeho vyšší já přichází poselství, které slyšíte. Říkám vám to proto, abyste věděli, že to není on, kdo mluví.

Všude kolem vás je energie a neviditelné věci. Dnes ráno jsme mluvili o "Kryonově doprovodu" a ten je stále zde. Nedá se spočítat, protože jde o čistou energii. Tolik toho, co kolem sebe vidíte, cítíte a vnímáte, je energie. Přichází v mnoha, mnoha formách, a ne všechno je dokonce jako energie zaznamenáno. Abyste uvěřili tomuto poselství o energii, lidé ji potřebují nesčetněkrát kvantifikovat a kvalifikovat. Chcete změřit její vibrační vlastnosti a někdy to prostě nejde. To protože vaše věda tam ještě nedosáhla. To není kritika vědy, ale holý fakt, že je toho ještě hodně k naučení. Zvuk se děje bez uší, které by ho slyšely, a světlo je zde i bez očí, které je vidí.................

Horoskop na období 16. 5. - 22. 5. 2016

17. května 2016 v 3:20 | Petra Nel |  Horoskop

Pocit stagnace, který vede ke změně

Slunce prochází posledními dny Býka, kde stojí i Merkur a Venuše. Především retrográdní Merkur "zamezuje" pohybu vpřed. Nelze se pohnout vpřed. Ve spojení s retrográdním Marsem, retrográdním Saturnem i Plutem je mnoho planet zaměřeno do "minulosti". Lze proto pouze dokončovat staré záležitosti a nové nejdou zaktivovat, rozhýbat. Což může způsobovat pocit frustrace. Především Merkur, který symbolizuje mysl a dává "příkazy" Marsu - konání, si potřebuje ujasnit myšlenky a vyřešit v sobě staré rozpory a najít to, co v minulosti bylo nedokončené, co mu nedovoluje se pohnout vpřed. Kde člověk ustrnul ve svém názoru? Kde lpí na svém přesvědčení a není ochoten změny? Tento "ne posun" (stagnace) se začal zviditelňovat přechodem Merkura přes Slunce - 9. 5., kdy mysl byla prozářena světlem, abychom jasně viděli naši stagnaci. A až když toho svého názoru, přesvědčení budeme mít "plné zuby", tak se ho rozhodneme změnit velmi rychle a snadno. Zároveň si uvědomíte, co se již naplnilo a završilo.
Merkur je v harmonickém aspektu na Jupitera a Pluta. Plná síla harmonických aspektů se projeví v dalším týdnu, kdy přestane být Merkur retrográdní. V tomto týdnu nás tento harmonický Velký trigon vede k možnosti přepsat stará dogmata, názory, postoje, zápisy až v buňkách, v přenastavení hmoty. Energie je proto obrácena hodně "zpátky". Zdánlivá stagnace je potřebná a je v pořádku, že to v nás spouští procesy nespokojenosti.

Merkur v Býku je na jedné straně spolehlivý, praktický, velmi trpělivý a na druhé straně pomalý, pohodlný, hlavně lpí na starém a nechce změny! Tak žádné změny nebudou a až toho budete mít dost, sami se pustíte svých starých názorů a rozhýbáte energii. A když už Býku dojde trpělivost, bouchne a nezůstane kámen na kameni (především v mysli). Což se může stát 21. - 22. 5. při úplňku, kdy je poslední působení retrográdního Merkura. K tomu se přidává 20. 5. vstup Slunce do Blíženců a vstup Černé luny do Štíra..........