Leden 2017

LORNA BYRNE - PŘÍSPĚVKY ZA PROSINEC

31. ledna 2017 v 3:14 | Lorna Byrne |  Ostatní

Chtěla bych, abyste se všichni modlili za světové vůdce, aby naslouchali andělům každého národa. Váš národní anděl i vaše země potřebují, abyste se modlili za vůdce vaší země, aby činili správná rozhodnutí a našli vhodná řešení míru a dali nám naději na to, že můžeme žít společně v harmonii a dát všem dětem budoucnost. Váš národní anděl pracuje velmi pilně a stejně tak i vás strážný anděl. Napomozte tomu, abychom milovali jeden druhého! Prosím modlete se! Je jedno, jakou vyznáváte víru, nebo jestli věříte v Boha či ne, modlitba je mocná.

***
Modlitba je mocná a my se nesmíme zapomínat modlit za to, aby skončily všechny tragédie, které se dějí po celém světě, ať už malé či velké. Modlete se za to, aby lidé byli ochráněni tam, kde jsou války, zemětřesení, záplavy a jiné tragédie. Musíme na tyto lidi myslet a pomoct jim, když můžeme. Všichni jsme propojeni. Vím, že mnoho lidí, kteří jsou na tom špatně, prosí o, aby se za ně ostatní modlili - vězte, že jste vždy v mých modlitbách.

***
Nedávno jsem byla v Elite Confestionary v Maynoothu. Je to moje oblíbené pekařství, kde si často kupuji a kávu a něco dobrého na zub. U jednoho stolu tam byla skupinka studentů, kteří se bavili o dárcích a o tom, co plánují koupit pro své přátele a rodinu na Vánoce. Pozorovala jsem tři nádherné anděly, kteří byli kolem skupiny. Tito andělé byli oblečeni ve všech barvách Vánoc a každou chvíli vyhodili do vzduchu hvězdičky. Pokaždé, když to udělali, ti mladí lidé se začali smát a byli plni vzrušení. Andělé jim pomáhali tím, že je naplňovali duchem Vánoc................

Horoskop na období 31. 1. - 5. 2. 2017

31. ledna 2017 v 3:09 | Petra Nel |  Horoskop

Zmatek

V tomto týdnu do 3. 2. působí Merkur kvadratura s Uranem, Jupiterem, která způsobuje v myšlenkách nesoustředěnost, roztěkanost a přehlcenost. Nedokážeme se plně soustředit na jednu věc. Stav nevím, nerozumím , nechápu, nepamatuji si, nejsem schopen komunikovat, je v této době normální stav. Objevuje se netrpělivost a zmatené informace. Mysl je pod velkým tlakem a zmatkem.

Venuše v Rybách v harmonii s Černou lunou ve Štíru 31. 1. - 3. 2. přináší téma vyrovnání - harmonie v lásce. Prožitek schopnosti lásky v sobě. Být láskou. Jakákoliv neharmonie - povýšení (závislost), či ponížení (odmítání) lásky v sobě, k sobě a k druhým, bude zviditelněna zásadní okolností. Tato konstelace působí tajemně a nevyzpytatelně, jako když bludičky lákají do hlubin lesa a vy se cítíte omámení, poblouznění a magicky přitahovaní, že až ztrácíte bdělost.
Objevuje se silná touha po velké lásce, což může být velká iluze a klam. Touhy mají být rozpuštěny, opuštěny a odevzdány. V harmonii tato konstelace přináší prožitek bezpodmínečné lásky. Především ženy, které jsou spojeny se svou ženskou přirozeností budou působit magicky, mysticky a přitažlivě. Toto je "osudová" doba pro vztahy, umění, hodnoty a peníze.

Hromnice, které jsou 2. 2., symbolizují den zasvěceného života - Uvedení Páně do chrámu. Svátek připomíná událost z evangelií (Lk 2,22-38), kdy Ježíšova matka Maria přinesla podle židovského obyčeje svého syna 40. dne po narození do jeruzalémského chrámu, aby jej zasvětila jako prvorozeného Bohu. Zde se setkává s prorokyní Annou a spravedlivým Simeonem, který Ježíše nazval "světlem k osvícení národů". Tento den je silný a člověk může mít prožitek ujasnění, blesk z čistého nebe ve svém vědomí, pocitu, myšlenky. Ozývá se vyšší vědomí v člověku, které můžete vnímat, když se ztišíte a jste jen sami se sebou.

V tento den nastane konjunkce Luny s Uranem a kvadraturou s Merkurem a opozicí s Jupiterem. Velké napětí, změny, chaos, nehody, technické závady, podrážděnost a rozpor mezi rozumem a citem. Dělat si věci po svém a pouze sám za sebe a pro sebe je v rozporu s Merkurem v Kozorohu, který je zodpovědný za splnění svých povinností, které jsou na něj kladeny, i povinností vůči druhým. Opozice s Jupiterem je napětím mezi přizpůsobením se a ochotou vyjít vstříc druhému na úkor své "sobeckosti". Ideální čas k prožití si, co to je být ve službě, odevzdat se vyššímu záměru a překročit své osobní zájmy a prospěch. Schopnost překročit svůj osobní zájem, svou sobeckost je velkým zlomem ve vlastním vývoji. Bez této schopnosti nelze udělat nějaký pokrok a vývoj spojený s vyšším záměrem. Dnes si můžete prožít, jak jste na tom se svou schopností překročit své sobectví a druhému posloužit. Dnešek předznamenává možnost prozření, nového pochopení a změny. V podvečer vytvořením harmonického aspektu mezi Lunou a Saturnem zažijeme pocit uklidnění a zralého pochopení celé situace, která vygradovala během dne.

Venuše vstupuje do znamení Berana 3. 2. a vytváří konjunkci s Marsem do 19. 2. Přichází oživení a určité jiskření mezi mužem a ženou, v nás se objeví větší tvořivost, nové podněty a schopnost akce a realizace. Konjunkce v Beranu ukazuje na prožívání ohnivé, vášnivé a rychlé, ale jen do té doby, než se dosáhne svého. Pak zájem opadá a hledá se nové jiskření.
Venuše v Beranu (do 2. 4.) si můžeme představit jakou ohnivou, temperamentní, vášnivou a sebevědomou ženu - Lásku, která ví, co chce a nerada se podřizuje. Nebezpečím je, stát se Amazonkou - bojovnicí, která nikoho nepotřebuje. Když se podíváme výhledově na putování Venuše, zůstává v Beranu déle, 4. 3. stane retrográdní (zpětný chod) a 3. 4.vstoupí zpátky do Ryb, do konjunkce s Chironem do 28. 4. Tato Venušina cesta v Beranu je o nalezení lásky sám v sobě, mít rád sám sebe, přijmout se s láskou a postavit se do konání z lásky, ne ze strachu. Při navrácení do Ryb a do konjunkce s Chironem může být vyléčena hluboká bolest, která člověku brání milovat sám sebe, a tím i milovat druhé. Hluboké vnitřní zranění naší lásky brání prožívat lásku. Toto léčení bude probíhat od 3. 4. do 28. 4. Poté se Venuše navrátí do Berana a můžeme si nově prožít, jak milovat sám sebe a tím milovat druhého. Uvědomit si svou hodnotu, své potřeby, své hodnoty a co v lásce nabízím.

V této době proto mohou být navazovány vztahy, které budou pomáhat vynášet nejhlubší zranění lásky do uvědomění a následně možnost je léčit. Proto, když v této době projdete bolestným vztahem, dívejte se na něj jako na obraz uložený ve vašem nevědomí a nyní je jen zviditelňován skrze člověka, který na sebe vzal tento úkol. Venuše symbolizuje nejen lásku, tento proces se týká také umění, hodnot a peněz.

O víkendu začne pomalu působit harmonický aspekt - Slunce trigon Jupiter, 4. - 17. 2. Přináší pozitivní vývoj a příležitosti. Jupiter, planeta štěstí, hojnosti a expanze, má přinést prohloubení moudrosti a poznání, přináší nové příležitosti a řešení.Díky hlubšímu pohledu na věc můžeme nalézt nové cesty. Důležitá je ochota hledat nová řešení, která povedou k vývoji. Ten, kdo chce udělat změnu, hledá možnosti a ten, kdo nechce, hledá výmluvy. V největší síle bude tento aspekt příští týden. Máme se na co těšit. Neharmonické aspekty na Merkura- mysl skončí. Naopak se mysl do stane do velké síly, kdy myšlenka tvoří a zhmotňuje. Síla slova a myšlenky 5.- 7. 2. působí harmonický aspekt mezi Merkurem a Černou lunou. V těchto dnech již budete vědět!

S láskou, Petra Nel
http://www.astrologiepetranel.cz/

Můj cíl jsem já sám

30. ledna 2017 v 10:15 | Vadim Zeland |  Vztahy


Jestli vás někdo opustil, jestli trpíte pro neopětovanou lásku nebo lásku právě hledáte, nezbytně potřebujete zamilovat se do sebe. Pokud ještě nejste schopen milovat se takový, jaký jste, věnujte se sobě, svému zdokonalování. Začněte chodit do fitness klubu. Začnete vážně studovat cizí jazyk. Zkuste se nově oblékat, ne jako obvykle. Nechte si udělat magické tetování. Opatřete si kouzelný talisman - drahokam na krk nebo prsten. Můžete přitom najít nový smysl života. Péče o sebe může plně nahradit váš cíl, pokud jste jiný ještě nenašel. Je to vskutku důstojný cíl a přinese vám úspěch a uspokojení. Zasloužíte si jen všechno nejlepší. Člověk už je takový, že je se sebou spokojen, jen když si ho cení druzí. A také má sám sebe rád, jenom když jiní milují jeho.

Ale vždyť svět je zrcadlo. Jak se v odrazu má objevit láska, když v samotném obrazu není? Vzniká uzavřený zrcadlový kruh. Jak z něj uniknout? Velice jednoduše. Za prvé, jak známo vždycky milujeme ty, o které máme starost. Pak tedy je třeba věnovat si větší pozornost, starat se o sebe, zabývat se sebou. Za druhé, láska je jako bumerang. Když ji posíláš do světa, vrací se ti. Lásku, i tu k sobě, je možné nalézt, když místo strachu, nedůvěry a nelibosti záříte láskou. Odraz vám vyjde vstříc jen tehdy, když vy uděláte první krok. Vznikne smyčka zpětné vazby - já vysílám do světa lásku - ona se po odrazu vrací ke mně - svět mi oplácí stejným - milují mne - následně jsem já také se sebou spokojen a začínám se mít rád.

Karetní výklad Doreen Virtue pro týden od 30.1. do 5.2. 2017

29. ledna 2017 v 15:34 | Doreen Virtue |  Horoskop


Ahoj, tady je Doreen a toto je váš týdenní karetní výklad pro týden od 30.ledna do 5.února. Jsem tady s kůzlátkem jménem Košíček a ráda bych o něm něco pověděla, protože to souvisí s tématem našeho výkladu. Tady na naší záchranné farmě míváme hodně zvířat, ale v tomto týdnu k nám přišli dva sirotci. Košíček je divoká koza - tady na Havaji jsou běžné - a mí přátelé ji našli u silnice bez matky a bez jakéhokoli zranění, tak ji přivezli sem k nám. A pak jsme s Michaelem našli osamocenou matku s kůzlátkem, která měla právě mléko, a tak jsme je všechny spojili. Následně jsme přijali malé telátko, které skončilo v příkopu - jeho matka nepřežila pád - a tak jsme si ho sem vzali a pojmenovali ho Noe. Další mládě bez matky. Je to tedy velké téma v tomto období. A jak si možná pamatujete, nedávno jsme sem přijali krávu s telátkem, a to teď má bratříčka. Každopádně téma matek nyní vychází velmi silně. Samozřejmě, že i otcové jsou velmi důležití, ale nyní jde především o matky. Taktéž to souvisí s Matkou Zemí a problémy s životním prostředím, protože i tato Matka je pro nás velmi důležitá.

Rozhodla jsem se tedy tento týden pracovat s kartami Marie, královny andělů, protože Matka Marie, bez ohledu na to, jaké máte vyznání, je duchovní matkou nám všem a záleží jí na každé bytosti na této planetě - osobě, zvířeti, květině, stromu.. Pokud máte v sobě jakoukoli citovou bolest související s vaší matkou, zavolejte si Matku Marii na pomoc s léčením této své části.

Nyní tedy vytáhnu karty pro začátek, střed a konec týdne, s modlitbou k Bohu, aby nám sdělil, co potřebujeme vědět pro tento týden a jak můžeme světu i jeden druhému přinést co nejvíce požehnání. Matka Marie je velmi milující a nežná, ale přitom silná. Já sama se od ní naučila, že mohu být jak velmi laskavá, tak zároveň silná, a že se to vzájemně nevylučuje. Ve skutečnosti je důležité obojí, protože když jste silní, ale necitliví, můžete být agresivní, a naopak jste-li příliš laskaví, ale nestojíte si za svými hranicemi, stáváte se pasivními. Marie nám pomáhá najít zlatý střed, a tím je asertivita.

Pro pondělí a úterý tady máme... ach, skoro se mi chce brečet... Je tu karta Otevřete své srdce. Vypovídá hlavně o soucitu, kterým léčíme sami sebe i náš svět. Léčení nás všech spočívá v soucitu. Vím, že je těžké soucítit s lidmi, s nimiž nesouhlasíme, nebo kteří páchají zlo, ale skrze soucit vede soucit k léčení a uzdravení, stejně jako odpouštění.
Tato karta také souvisí s naším prožíváním široké škály různých pocitů. Někdy svá srdce uzavíráme, protože máme v životě tolik citové bolesti, že se od svého cítění raději odpojíme. Ale tato karta nám připomíná poselství i z minulého týdne, že jsme sem všechny tyto pocity přišli prožít jako zkušenost. A tak si dovolte cítit! I když vás mohou některé pocity děsit, existují z nějakého důvodu.

"Drahý Bože, prosím, pomoz nám všem otevřít naše srdce Tobě i Tvé lásce a dovolit si cítit celou škálu pocitů. Pomoz nám mít soucit jak sami se sebou, tak i s každým na této planetě, a to bez výjimky."

Prosím, pamatujte si, že soucítit s někým NEZNAMENÁ s ním souhlasit! Je v tom velký rozdíl. Samozřejmě, že s některými budete v konfliktu. Nejde však o to, zda nastal konflikt, ale co s ním uděláte. Nejsme tu proto, abychom druhé lidi měnili.

Podívejte se, co nám vyšlo pro střed týdne: Víra. Máme kráčet ve víře. Mou vírou je, že Bůh každého z nás stvořil jako svaté dítě, s dobrem, moudrostí, pravdou a integritou uvnitř. A když toto v druhých vidíme, posilujeme to v nich a vynášíme to na povrch. A naopak, když v nich vidíme jen to špatné, pak právě to v nich posilujeme a vynášíme na povrch. Soustřeďujme se tedy na nádhernou formu síly, na férovost, integritu, a mějme víru, že Bůh v každém člověku nakonec vždy udělá správné rozhodnutí. Neznamená to však, že nemůžete promluvit! Matka Marie nás učí vymezovat jasné hranice - a přitom s láskou. Neříká to s žádým hněvem nebo nenávistí. Říká to zkrátka mateřsky.

Druhá karta, která nám rovněž vyšla pro střed týdne, je karta Znamení. Budeme tedy v tomto týdnu dostávat hodně znamení, a andělé říkají, že nejen od nich, ale i od vašich zesnulých milovaných. Hodně silně vycházejí peříčka, která budete nacházet, také ti z vás, kdo ztratili někoho z mužů, např. dědečka, budete nacházet mince, a tak tato znamení přijímejte. Rovněž můžete slýchat písničky v rádiu, které měli rádi. A ještě jedna věc - týká se to miminek a dětí, takže nová narození, a to jak metaforická (např. zrození nového projektu), tak i přímo děti, ať už vaše vlastní nebo třeba úspěšná adopce.

Na konec týdne tady máme kartu Pravda a je na ní napsáno: "Vyjadřuji LÁSKYPLNĚ svou pravdu jak sám sobě, tak i druhým." Důraz je kladen na to "láskyplně". Když vás něco rozčílí nebo zneklidní, nemůžete to v sobě držet. To by vedlo k depresím, nemocem, nebo i k rozpadu vztahů kvůli potlačeným citům. Modlete se tedy za ta správná slova, tak abyste mohli svou pravdu vyjádřit a přitom nikomu neublížili - a naopak mu přinesli požehnání. Víte, hněv je prostě jedna z lidských emocí, je normální, jde ale o to, co s ním uděláme. Protože ho můžeme usměrnit způsobem, který je konstruktivní. A tak se modlete za to, aby nám to šlo.

Máme tady jednu kartu navíc, dodatečné poselství, a to je karta Zázrak. Pro mě tato karta mnoho znamená, protože jsem si ji vytáhla kdysi, když se Michael vážně zranil a vezli jsme ho do nemocnice. Všechno dopadlo úžasně, opravdu to byl zázrak. A pro nás všechny je to poselství o tom, že můžeme očekávat zázraky. Pamatujte, že Bůh má vše pod kontrolou. A i když nám někteří vůdci ve světě mohou připadat šílení, Bůh je ten pravý vůdce, to On je nad nimi všemi. Dovolávejte se tedy Jeho, Vyšší Instrance. Jak říká to známé pořekadlo: "Namísto proklínání tmy raději rozsviť svíčku." To učiníte skrze modlitby.

Chtěla bych vám ještě povědět o dárku zdarma, který nakladatelství Hay House momentálně poskytuje na stránce ZDE a který přinese do světa spoustu třpytu. Já a má kamarádka Judith Lukomski jsme společně napsaly knihu Krystalová terapie. Judith je expertka na krystaly a kameny, naslouchá jim a přijímá od nich poselství. A tuto knihu, kterou jsme nedávno vydaly jako eBook, je nyní k dispozici zdarma! Děkuji tedy nakladatelství Hay House, že ji takto poslalo do světa, protože ten opravdu potřebuje více třpytu.

Pojďme se ještě společně pomodlit k Matce Marii, než tento výklad uzavřeme:
"Boží požehnaná Matko nás všech, Kristova matko, žádáme tě, abys požehnala nám všem i naší planetě, Matce Zemi, kterou všichni sdílíme. Ukaž prosím nám všem společně i individuálně, jak můžeme být nápomocní. Dej nám prosím jasné vedení, kterého si snadno všimneme a kterému porozumíme. A dej nám prosím odvahu, podporu a motivaci k tomu, abychom tvé vedení následovali. Pomoz nám udržet si víru a otevřená srdce. Ať jsme soucitní a odpouštějící a ať veškerý hněv usměrňujeme pozitivním a zdravým způsobem směřujícím k řešení. Děkujeme ti, Matko Marie, za léčení jakýchkoli ran v našich srdcích, které souvisejí s našimi matkami; jakéhokoli smutku, žalu či hněvu, nebo dalších těžkých emocí, které cítíme vůči svým matkám nebo mateřským osobám. Odevzdáváme ti veškerou naši vinu související s našimi matkami či oběma rodiči a pomoz nám prosím žít naše životy na té nejvyšší možné úrovni. Amen."

Bůh vám žehnej. Mnoho lásky a andělských požehnání a prosím, řekněte se mnou: Alooooooooooooooooooooooha!


zdroj: https://youtu.be/EfcETxlsuuY
překlad: Magda Techetová / http://andelskydenik.blogspot.cz/

Změna smutku na radost

27. ledna 2017 v 19:15 Pro pohlazení dušičky


Stojím před malým obchůdkem, který má na ceduli výrazný nápis - VŠE CO POTŘEBUJETE K ŽIVOTU. "Uvnitř bude jistě nějaký další chytrolín, co vymyslel patent na život." říkám si ironicky v duchu. Má zvědavost mi však nedá a já vcházím dovnitř, kde mě milým hlasem pozdraví sympatická prodavačka a zeptá se, co bych si přál? Jakmile spatřím výběr zboží, začnu předstírat zájem, ale nejraději bych popravdě utekl.

"Mohu Vám něco konkrétního doporučit pane?" zeptá se prodavačka. Otázka mě zaskočí a já nerozhodným a tichým hlasem odpovídám, že ano. Prohlídne si mě od hlavy až k patě a povídá: "Navážím vám 30 Dkg optimismu a po půl kila smíchu a spontánnosti, může být?" šok mi zastavil slova a já se v tento moment zmůžu jen na souhlasné pokyvování. V úžasu ji pozoruji, jak precizně dává na misky vah papírové balíčky s nálepkami a něco k nim potichu mluví. Současně si uvědomuji, že z ní vyzařuje obrovský vnitřní klid a ženskost. Jakmile jsem však od ní odtrhnul oči, okamžitě se mi v hlavě spustily myšlenky, které říkají, že prodavačka bude asi blázen a já pravděpodobně taky, když tady ještě stojím. "Tak tady to máte pane" vytrhne mě její hluboký hlas z bloumavého přemýšlení. Nedůvěřivě šahám po tašce se třemi balíčky a ptám se: " Kolik jsem dlužný?" se šťastným výrazem v očích mi odpovídá, že nic nemusím platit, je to prý zdarma. Cosi v místnosti uklidňuje mou počáteční nedůvěru a já se začínám zajímat dál. "Paní, vypadáte moc šťastně, ale jak tímhle způsobem můžete proboha provozovat obchod?"

Vidím, že její obličej se díky mé otázce doslova rozzářil a nadšeně se pouští do odpovědi. Víte, dříve jsem byla smutný a nepříjemný člověk. Dělala jsem náročnou práci, která byla vhodná spíše pro muže a nebyl vedle mě žádný partner, o kterého bych se mohla opřít. Čím hůř jsem se cítila, tím větší množství špatných situací a nepříjemných lidí ke mně přicházelo. Jednoho dne už toho bylo na mě prostě příliš a já pochopila, že takhle už dál nemůžu. Když jsem nad tím hlouběji přemýšlela, napadlo mě, jestli to přitahování situací a lidí může fungovat i opačným směrem. Pamatuji si, že jsem tehdy sama sobě položila tuto otázku: "Když budu uvnitř optimistická, spontánní a nebude mi chybět smích, budu do života přitahovat stejně radostné lidi a situace?". Drobnostmi, jako byl třeba spontánní úsměv na cizí lidi, který se pak od nich ke mně zpátky vracel, jsem si potvrdila, že odpověď zní ANO.................................


Abraham Hicks – Vtipné momenty, které vás dostanou do vortexu

27. ledna 2017 v 15:57 | Esther a Jerrry Hicks |  Duchovní růstPřepis (video na konci - doporučuji si u tohoto pustit i video se zvukem :-) )

Abraham:Víte, co chcete? Užíváte si expanzi svých osobních tužeb?
Publikum: Ano.
Abraham: Užíváte si zvuk jejího mobilu?
Host:Mám spoustu otázek… hlavně o rodině.
Abraham: Je přeceňovaná.
Host: No… Hned je to jednodušší.
Abraham: Další.
Abraham: Měla jste někdy o někom myšlenku, která byla ve své podstatě negativní, která nevedla k jeho nebo její okamžité popravě?
Host: O bývalé manželce mého muže.
Abraham: Přežila.
Host:Stále žije.
Abraham: Zákon přitažlivosti není tajemství. To je jako nazvat gravitaci tajemstvím. Jako kdybyste gravitaci někomu nevysvětlili, tak něco vyhodí nahoru a ono to nespadne.
Host:Rád bych ten starý… tu starou přítelkyni zpátky.
Abraham: Pomůže to, když přestanete mumlat.
Host: Nová přítelkyně je mrcha, tak jako ta předchozí, což je zajímavé. Ale… říkali jste, že se touhy nemůžete vzdát, můžete se vzdát jen odporu. Slyšel jsem, že jste říkali: Měli byste někoho milovat a nečekat, že vás bude milovat také. Mohu získat zpět svou starou přítelkyni?
Abraham: Ano..........................

Čokoláda a 6 melounů

27. ledna 2017 v 1:09 | ProNáladu.cz |  Humor

12 životních postřehů o štěstí

26. ledna 2017 v 9:06 | http://www.liveinspirit.cz |  Citáty a Moudra


Můj tatínek říkával "štěstí je jenom muška zlatá". To mě zaujalo. Zvláště když jsem do té doby žádného opravdického šťastného člověka neviděla. …

"Asi je to vzácný druh," pokývala ta malá skoro blonďatá Janička bradičkou, čapla síťku na motýly a třicet let zasvětila průzkumu fenoménu zvaného štěstí, běhala po světě a tu potvoru honila. Hledala toho brouka ve sladkostech, v milostných dobrodružství, v knihách, na dně lahve i na gauči u psychiatra, v letu nebeských ptáků i v posvátnosti horských štítů… nic! Nic! Vůbec nic! Chvíli ano, a pak zas nic!"
Když v botanice chcete na louce pojmenovat kytku, kterou jste nikdy neviděli, musíte nejprve vyloučit, co to není… a až otočíte dostatek stránek v encyklopedii, hle! Nejprve určíte rod. A pak čeleď. A to už je úspěch! Jen opravdoví mistři odhalí v detailech jedinečnost konkrétní rostliny. Vaše štěstí je velmi unikátní rostlinka, nepodobná žádné jiné… a detaily jsou velmi rozhodující. Ale něco mají přeci jen všechny společného…

1. Štěstí je vidět příležitosti namísto problémů
Štěstí není mít život bez výzev a dramat, štěstí je akceptovat jejich občasný výskyt jako pohon na své cestě. Nakonec… kdo neriskuje nic, riskuje ze všeho nejvíc…
Proto je šťastný ten, kdo umí za občasnými oblaky vidět prosvítající slunce.

2. Štěstí je stav bytí, přítomnost
Moje odvěké dilema vždy bylo, zda potřebuju "něco", abych byla šťastná, či mohu být šťastná hned teď tady. Obojí je pravda. Když chcete rozsvítit v místnosti, musíte nejdříve dojít k vypínači, abyste jej mohli zmáčknout. Těch spoustu "něco" jsou kroky k vypínači a rozhodnutí být šťastný bez příčin je zmáčknutí tlačítka.
Pak víte, že vaše štěstí nespočívá v tom, CO děláte, ale JAK věci děláte. Ať už kráčíte za svým snem, nebo myjete hromadu nádobí…
Občas jsme v tahu událostí a myslíme si, že když budeme konat to, díky čemu jsou šťastní ostatní (nebo co nám někdo radí v knihách), budeme taky šťastní. Ale je očividné, že takto to nefunguje, štěstí nelze polapit a zakonzervovat do nápodoby či rutiny.
Tajemství spočívá v následování impulzů obyčejného pocitu radosti. Není třeba žádného extatického šílenství. Ale když vnitřní radost usíná, zvoní nám budík ke změně - změně místa, činností, vztahů… - a hlavně přístupu. A tady se vrátím na začátek odstavce - tah událostí je někdy jediný prostředek, jak nás vykopat z pelechu.
Co to znamená - že v každém okamžiku, v každé krizi je všechno v naprostém pořádku :)) .........................

Svého anděla můžete požádat o cokoli

25. ledna 2017 v 8:04 | Loran Byrne |  Duchovní růst


Požádejte svého anděla, aby vás posílil ve víře, že existuje a opravdu vám může pomáhat. Svého anděla můžete požádat o cokoli. Požádejte ho o nějaké znamení - ale zvolte nějaké hodně jednoduché. Nezapomínejte, že váš anděl strážný vás nemůže opustit ani na vteřinu, takže možná bude potřebovat zaměstnat jiné anděly nebo lidi, aby vám to znamení dali. Vyberte si nějaké znamení, které je jednoduché, ale které poznáte: třeba že vám někdo dá květinu nebo že najdete nějaké peříčko, že vám určitá osoba zatelefonuje nebo že někdo, kdo se k vám dosud choval nepřátelsky, se na vás usměje. Také můžete anděla strážného požádat, aby se vás dotkl - on se vás nezřídka dotýká - a aby se vás pořád dotýkal na určitém místě, dokud jeho dotek neucítíte.

Nepřestávejte na svého anděla dotírat, dokud vám nějaké znamení neposkytne. Ale musíte si je hlídat. Dávejte pozor. Můžete například požádat o květinu a představovat si třeba růži, a tak se může stát, že si nevšimnete dítěte, které v parku utrhlo pampelišku a podalo vám ji, když jste šli okolo. Často přehlédneme znamení, která nám anděl strážný dává - dokonce i ta, o něž jsme požádali!

Onehdy mi zvonil telefon. Já ho málokdy zvedám, pokud mi Boží andělé neřeknou, abych ho vzala. Onoho dne mi řekli, abych telefon zvedla. Volala nějaká žena, představila se a vykládala mi, jak byla na mé autogramiádě a několik hodin čekala, aby se mohla se mnou setkat. Pak mi řekla, že tehdy mě požádala, abych poprosila jejího anděla strážného, aby jí dal nějaké znamení, že existuje. Jenže on jí zatím žádné znamení nedal, stěžovala si. Rozesmála jsem se a zeptala se: "Myslíte si, že to není znamení, když jsem vzala váš telefon? Jak jste vlastně přišla k mému číslu?"

Žena vysvětlovala, že po autogramiádě spěchala na vlak a chytila si taxi. Dala se s taxikářem do řeči a vykládala mu, že se právě setkala se mnou. Taxikář jí řekl, že mě zná a že už mě několikrát vezl. Potom se zmínil, že má na mě telefon, a dal jí číslo. Znovu jsem se musela zasmát. "Tak vy jste nasedla do taxíku a jeho řidič mě osobně znal a měl moje telefonní číslo? To je pravděpodobně jediný taxikář v Dublinu, který na mě má telefon. Nenapadlo vás, že už to, že jste jela s ním, je znamení? Myslíte si, že to není znamení, když vám nabídl moje číslo?" zeptala jsem se. "Váš anděl strážný vám dal spoustu znamení, jenže vy jste je nepoznala."

Žena na druhém konci jenom rozpačitě pokašlávala. Pořád nebyla přesvědčená, že jí anděl strážný dal znamení. Tak jsem jí znovu všechna ta znamení zopakovala: nasedla do taxi s řidičem, který mě znal, řidič jí dal moje číslo, já jsem zvedla telefon, což dělám jenom zřídka. Ale i když jsem jí to všechno výslovně vyjmenovala, stejně si nejsem jistá, jestli v tom ta znamení viděla. Mám totiž podezření, že si představovala, že se jí její anděl strážný zjeví:
ale něco takového se děje velmi vzácně. Nevím, proč já anděly vidím a jiní ne, ale jestli chcete čekat, až se vám váš anděl strážný zjeví, abyste s ním mohli navázat kontakt, mohli byste se načekat hezky dlouho. A zatím byste nevyužívali toho neuvěřitelného daru.

Anděl strážný k vám neustále promlouvá prostřednictvím vašich myšlenek a pocitů. Naučte se je rozpoznávat a naslouchejte jim. Jestliže vám nějaký instinkt radí, že byste měli něco udělat, je to často hlas vašeho anděla strážného, který s vámi takhle komunikuje. Třeba malujete nějaký pokoj v domě a máte pocit, že byste měli dát plechovku s barvou o kousek dál. Jenže to neuděláte a za chvíli ji převrhnete. Předtím vás zřejmě varoval váš anděl strážný. Naučte se dělat bez zaváhání to, co vám váš anděl radí. Uvědomte si ty případy, kdy jste to neudělali, a slibte si, že příště poslechnete. Často nám instinkt radí, co máme dělat, a my to odmítneme.
Neměli bychom si vždycky myslet, že máme patent na rozum.Váš anděl k vám promlouvá i prostřednictvím jiných lidí.
Třeba stojíte na autobusové zastávce a člověk, kterého neznáte, vám něco řekne - a vy si vzpomenete, co máte udělat, nebo vám to pomůže při nějakém důležitém rozhodnutí.


( úryvek z knihy: Lorna Byrne - Tajemství vašeho anděla strážného )

Kryon - Zrychlené vědomí – nárůst duchovního zdravého rozumu

25. ledna 2017 v 7:23 | Lee Carroll |  Channeling


Kryon prostřednictvím Lee Carrolla, Asheville, Severní Karolína, 9. 5. 2015

Zdravím vás, drazí, já jsem Kryon z magnetické služby. Uctěme na chvíli to, kým jste. Neříkal bych vám to, kdyby to tak nebylo. V této místnosti je vysoké vědomí, které vás halí jako laskavá pokrývka a uctívá budoucí roli starých duší. Budeme mluvit o něčem, o čem jsme už mnohokrát během let mluvili. Dnes to shrneme, v tomto mimořádném roce, který nazýváme rokem 2, protože je to druhý rok zrychlení energie. Rok 2014 byl prvním rokem, rok 2015 (kdy bylo poselství předáno - pozn. překl.) je druhým.

Věci na planetě se začínají dramaticky měnit. Pro vaši psychiku to budou nečekané věci. Říkali jsme vám, abyste neztráceli naději a nedělali si starosti, protože je to součástí nové rekalibrace, nového nasměrování všeho. A žádali jsme vás, abyste v tom všem viděli a vnímali dobrotu Boha. A teď tu mám pro vás pokyny, návody. Staré duše, začínáte rekalibrovat svůj názor na Boha. To, co teď bude následovat, by mělo mít nějaký nadpis. Lidé mají rádi nadpisy, proto toto poselství nazveme "Zrychlené vědomí - nárůst duchovního zdravého rozumu"
Nastal čas, abyste konečně začali chápat a rozlišovat zralý způsob vědomí Tvořitele od vědomí člověka. Před mnoha lety jsem svého partnera přiměl k tomu, aby napsal knihu "Nemyslete jako člověk" (Kryonova Kniha 2). Ten titul je dosud velmi známý a mnozí souhlasí, že to bylo výstižné. Teď se na něj odvoláme..................

Ježíš a policajt

24. ledna 2017 v 1:26 | http://bod-zlomu.blogspot.cz/ |  Humor

Horoskop na období 23. 1. - 30. 1. 2017

23. ledna 2017 v 9:12 | Petra Nel |  Horoskop


Přerod myšlenek

V tomto týdnu a dnech následujících se objevuje konjunkce Merkura s Plutem, ke které nedošlo během prosince, protože se Merkur stal retrográdní - zpětný chod. Potřebný přerod mysli, postoje, přesvědčení neprošel hlubinným pochopením a člověk se snadno vrátil do starých zaběhlých kolejí.

Dotknutí se nového prožitku, probuzení bylo na chvilku. Navrácení se zpátky ke starým způsobům bylo potřebné, aby se vědomě naplnilo, co a jak člověk žije, uviděl jasně svůj příběh a mohl zvolit jinou cestu. Merkur v konjunkci s Plutem nejsilněji působí 27. - 31. 1. V této době skončí domněnky, představy, "nereálná skutečnost". Zůstane pouze to, co je pravdivé. To, co je vytvořeno myslí, zemře, to, co je prožito srdcem, zůstane. Zůstane pravda srdce.

Objeví se bolesti hlavy, tlak v hlavě, negativní myšlenky, které budou neustále obtěžovat a těžko se jich budete zbavovat. V této době jsme ovládáni myšlenkami a je na naši vnitřní síle rozpoznat, co je pravdivé a co je projekce a naše výmysly mysli. Zároveň zvenku bude snaha manipulovat s informacemi, aby lidé byli pod tlakem a strachem. Tím se objevují pocity bezmocnosti nebo potřeba mít kontrolu a moc nad druhými. Potřebujeme dojít k uvědomění, že energie myšlenky je silná a tvoří nám výsledek toho, co vnímáme. Pokud, chci vidět zlo, vidím zlo, nemohu vidět dobro i když tam je. Když chcete, vidíte druhého člověka podle své mysli. Ve skutečnosti je to jen projekce vaší mysli, vašich zkušeností. Vidíte odraz sebe. Vnímáte toho druhého na základě svých prožitků. Už předem jste si vytvořili svůj obraz o něm. V době konjunkce Merkura a Pluta všechny tyto projekce mohou skončit, zemřít. Můžete být pak "šokovaní", že vidíte něco jiného.

V počátku týdne 23. - 26. 1. se Černá luna dostává do trigonu s Marsem. Zde bude zaktivována energie konání na základě vyššího záměru. Směr má být naprosto jasný. Objevuje se příliv silné energie, která přináší odvahu, sílu, nutnost něco napravit, dokončit, přetvořit.

Kvadratura Saturna a Venuše v Rybách 22. 1. - 1. 2., kdy láska, city, hodnoty a lehkovážnost prochází zralostí Saturna. Více nás budou zaměstnávat vztahy. Tato doba nepřeje navazování nových vztahů. Stejně jako Mars v Rybách musel být rozpuštěn, prochází tím i Venuše v Rybách. Má se rozpustit v hloubce citů a vše, co není zralé a hluboké, se objeví jako plytkost, která nemůže člověka naplnit, nemůže naplnit srdce. Může se proto objevit pocit nespokojenosti, pocity nedostatku a nemilovanosti, které povedou k přehodnocení svých citů, hodnot, koníčků a zacházení s penězi. Tento aspekt souvisí s konjunkcí Merkura. Miluji svoji představu nebo skutečnost.

K tomu se pojí důležitý vstup Marse do znamení Berana 28. 1., kdy začínáme nový cyklus realizace. Poslední dny Marse v Rybách jsme byli vedeni k rozpuštění a opuštění forem. Pustit svou vůli, chtění, lpění, přání, abychom se navrátili do celistvosti plynutí. Mars v Beranu přinese potřebnou dávku energie, která povede k realizaci. Nejdříve budeme mít pocit, že se nám do těla vlévá životní energie, chuť něco dělat, být rozhodní, akční, odvážní a divocí. Povede to k jasným rozhodnutím. Tělo je více odolné jak stresu, tak nemocem.

Marsem v Beranu, konjunkcí Merkura a Pluta ve spojení s novoluním ve Vodnáři 28. 1. je třikrát projevena silná konstelace nového zrodu, rozhodnutí, aktivity, počátku.

Novoluní nastává 28. 1. v 1:06 hodin na sabiánském symbolu: "Prapor se proměňuje v orla." Klíčová myšlenka: Dynamické včlenění nových společenských hodnot do individualit, které ztělesňují jejich duchovní potenciál a největší význam. Tento symbol značí, oživení toho, co bylo do této doby neživoucí - vize, plán, přání. Vidět nový archetyp nestačí, musí se do něho vdechnout život, vdechnutí je učinění, uskutečnění. Ten, kdo "vidí", musí "učinit". Neosobní je dynamizováno a stává se ústředním.

Víkendem pomalu začne působit kvadratura Urana na Merkura, která na příští týden předznamenává změny a zrychlení. Tento týden je o procesu dotahování věcí do konce a připravit si nové podmínky na příští týdny.
Proto je v tomto týdnu důležitá trpělivost, je třeba rozpustit svá chtění mysli, ega a naslouchat jemnému vedení z nitra. Procházíme posledními dny Černé luny ve Štíru do 12. 2. a procházíme "kontrolou", jestli to, co mělo být přeměněno, transformováno, jestli se tak skutečně stalo.

S láskou, Petra Nel

Text na této stránce (tzn. horoskop včetně toto upozornění a zdroje) je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem.
autor článku: Petra Nel Smolová - www.astrologiepetranel.cz

Anna Halprin (pětadevadesát) tančí s Bohem

23. ledna 2017 v 9:09 | zdroj: http://www.pronaladu.cz |  Ostatní


V jedenapadesáti Anna Halprin pomalu umírala. Lékaři jí diagnostikovali neléčitelnou rakovinu střev. Anně nezbývalo, než smířit se s brzkým koncem. Místo toho však začala tančit a jakkoli fantasticky to zní, zvítězila nad rakovinou.

Od té doby už víc než čtyřicet let tančí. Ne kvůli umění, ale kvůli zdraví. Ve svých pětadevadesáti Anna často vystupuje a hodně přednáší. Učí jiné léčit se pomocí tance. Žádné kouzlo a vůbec nic nadpřirozeného v její historii není, ujišťuje Anna. "Mechanismus přirozené sebeléčby má v sobě každá buňka lidského těla", vysvětluje. "Je třeba naučit se ho spustit. To je všechno". Podle jejích slov je výborným způsobem, jak tento mechanismus nastartovat, právě tanec. Ne jen tak náhodný, ale spojení pohybu s city a prožitky.

S Annou to bylo takhle. Když se o nemoci dozvěděla, vzala barvy a namalovala svou rakovinu na velké plátno. Tak, jak si ji představovala. Vznikl strašidelný abstraktní obraz. Obraz pověsila na zeď, pozvala desítku přátel a před obrazem jim předvedla "Tanec proti rakovině". Myšlenka spočívala v tom, že chtěla prostřednictvím tance nechat promluvit své strachy a pochyby. Vypadalo to dost nezvykle a chvílemi i nehezky. Anna při tanci rozhazovala ruce, syčela a hekala. Bylo v tom něco téměř religiózního.

"Kdysi v dětství jsem viděla, jak se můj strýček modlil a u toho se pohupoval", vypráví Anna. "Tenkrát jsem si myslela, že Bůh je asi tanečník". Je to podivuhodné, ale "Tanec proti rakovině" zabral. "Boj s nemocí se mi stal neuvěřitelným darem", říká. "Před rakovinou jsem žila, abych tančila. A po ní tancuju, abych žila".

A právě toto umění - tančit, abychom žili - teď Anna přednáší svým posluchačům. Její metoda je zaměřena na vytvoření hluboké vazby mezi myslí, nevědomím a fyzickým tělem. Posluchači si z jejího návodu berou papír a barvy a malují své strachy a obavy, všechno, co je napadá. Potom, vedeni čistou improvizací, svůj obraz "tančí". Tancem vyprávějí o tom, co už nakreslili, nyní jazykem pohybu. "Učím lidi, aby svému tělu naslouchali", vysvětluje Anna. "Léčí se sami, já jim jen ukazuju zdroje. Přesto jsem však díky tomu velice šťastná".

Anna Halprin dnes dvakrát do týdne vede ve svém studiu tříhodinové lekce a také řídí autorské semináře. Pracuje nejenom s nemocnými, ale s každým, kdo se chce naučit lépe vnímat své vlastní tělo. Krom toho pravidelně vystupuje na tanečních festivatelch. A tak už déle než čtyřicet let léčí lidi pomocí tance. Dalo by se říci, že tančí s Bohem. Zřejmě se jako dítě nemýlila, zdá se, že Bůh je opravdu dobrý tanečník.

Karetní výklad Doreen Virtue pro týden od 23. do 29.1. 2017

22. ledna 2017 v 20:52 | Doreen Virtue |  Horoskop


Ahoj, tady je Doreen a toto je váš týdenní karetní výklad pro týden od 23. do 29.ledna 2017. Věřili byste tomu, že nám sotva začal nový rok a už končí jeho první měsíc? Ubíhá tak rychle! A tolik se toho ve světě děje! Naše modlitby putují ke všem, kdo trpí nebo kdo utrpěl jakoukoli formu ztráty. Žádáme Boha o požehnání a něhu pro tento svět.

Pro tento týden jsem se cítila být vedena k použití Vykládacích karet archanděla Gabriela, který je poslem, který předává poselství, promlouvá a sděluje informace. Gabriel nám tedy pomáhá s jasnou komunikací a s tím, abychom hovořili opravdu od srdce. A to teď hodně potřebujeme - navrátit se zpět ke své podstatě, k tomu, že jsme všichni Boží děti, a hovořit z pozice lásky. Modlím se k Bohu, aby nám skrze tyto karty sdělil, co si přeje, abychom pro tento týden věděli ohledně toho, co můžeme udělat a jak můžeme nejvíce pomoci. Tak jako každý týden vytáhnu tři karty - jednu pro začátek, druhou pro střed a třetí pro konec týdne.

Tady za mnou můžete vidět býčka jménem Chip, kterého jsme sem na naši farmu dostali spolu s jeho matkou. Zachránili jsme ho tak před porážkou, protože na mléčných farmách tak býci obvykle končí. Tady může žít, a to společně se svou matkou, a je o něj dobře postaráno.

V pátek budeme mít novoluní v magickém znamení Vodnáře, a je to čas zhmotňování a přijímání. A protože je to ve znamení Vodnáře, budeme přijímat hlavně věci z duchovní sféry, jako třeba vnuknutí, vize, apod. a také zhmotňovat duchovně založená přání, jako např. duchovně založenou kariéru.

Pro pondělí a úterý je tady karta Vděčnost. To je skvělé, protože v poslední době od andělů dostáváme mnoho připomínek, jakou má vděčnost moc. My všichni už to známe, víme o síle vděčnosti hodně. Ale tentokrát nás andělé vedou k vděčnosti související se ztrátami - abychom byli vděční za to, čeho se nám v minulosti dostalo. Spíše než se zlobit, že ta osoba nebo věci už není ve vašem životě, buďme vděční za to, že jsme ji potkali. V tom okamžiku se začínáte uzdravovat.

Pojďme se za vděčnost pomodlit:
Bože, pomoz nám prosím cítit a projevovat vděčnost za všechna požehnání, která nám neustále dáváš. Pomoz nám prosím všímat si všeho, co získáváme, co nás obohacuje a čím jsme obdarováváni my všichni a co spolu sdílíme. Pomoz nám prosím zaměřovat se na to, co máme, spíše než na to, co nemáme.

Za koho jste vděční? Za co jste vděční? Připomeňte si všechna ta požehnání. Je to důležité pro vaše zdraví a léčení. Dopřejte si na to nyní chvíli: ________________________

Nádhera. Amen. Když budete počítat svá požehnání namísto toho, co vám všechno chybí, budete nejen šťastnější a mít zdravější srdce, ale je to také tajemství zhmotňování. Věděli jste to? Čím vděčnější jste za to, co máte, tím více k vám toho přichází. Pokud tedy cítíte, že jste zablokovaní, neupadněte do sebelitování - tím to ještě zhoršíte. A rozhodně také nezáviďte druhým to, co mají, protože pak vysíláte do Vesmíru "Tohle je to, co nemám." a zhmotňujete si právě to, že to nemáte. Takže místo toho projevujte vděčnost za to, co máte - třeba "Děkuji za to, že žiju, že mám dvě ruce, že svítí slunce, že padá sníh..." nebo za cokoli jiného. Počítejme svá požehnání a přeměňme to, co prožíváme, v pozitivní zkušenost.

Pro střed týdne tady máme kartu Denní praktikování. Archanděl Gabriel pomáhá zejména těm, kdo jsou stejně jako on poslové - spisovatelům, řečníkům, hudebníkům, novinářům, učitelům a všem, kdo předávají druhým informace a poselství. Tato karta tedy v této souvislosti znamená, že tuto svou činnost máte denně praktikovat. Pokud chcete být například spisovatel, denně pište - je to sval, který cvičením získává na síle. I s hudbou a tancem je to to samé, stejně jako s každým uměním. Praktikování vám pomáhá to rozvíjet a vylepšovat.

Andělé však říkají, že to hlavně souvisí s předchozí kartou vděčnosti - udělat si z projevování vděčnosti denní praxi. Ne jako něco, co děláte jen v neděli nebo v sobotu, a nebo jen tehdy, když si na to zrovna vzpomenete. Ale opravdu začlenit vděčnost do svého denního života. Pro některé z vás, kdo máte zdravotní problémy, bude projevování vděčnosti lékem. A tak to zkuste. Třeba si všude nalepte lístečky, které vám to budou připomínat, nebo si někam vystavte kartu vděčnosti. Připomínejte si, čeho všeho se vám dostává. A to vás bude léčit. Ano, takovou má vděčnost moc.

Na konec týdne je tu karta Citlivost. Ta nám říká, že budeme hodně emocionální. Obvykle v období novoluní emoce nevyvstávají, ale nyní k tomu může dojít i kvůli tomu, co se děje ve světě. Budete potřebovat ustoupit do ústraní, vypnout všechny zprávy, přestat chodit na sociální sítě alespoň na nějakou dobu, a může vám hodně pomoci soustředit se do svého nitra, na místo, kde jste šťastní. Kam se můžete takto uchýlit? Zavřete oči a přeneste se tam. A ne, neznamená to, že jste mimo realitu nebo že jste nezodpovědní! Je to důležitý ústup pro obnovu, který můžete učinit přímo ve své mysli i ve svém srdci. Pojďme tam právě teď. Představte si sami sebe v bublině, ve které je váš šťastný svět. Jak to v něm vypadá? Jsou tam vaše oblíbené květiny, zvířata, vaši milovaní lidé, nebo jste tam sami? Ať už je to tam jakékoli, vnímejte to svými smysly, jak jste šťastní.

Andělé chtějí, abyste si afirmovali, že vaše citlivost je dar. Nehněvejte se na sebe za to, že jste citliví. Ve světě nyní potřebujeme co nejvíce citlivých lidí! Umíte si představit, jak krásný by svět byl, kdyby si každý dovolil být citlivý? Už denní zprávy by byly úplně jiné, protože by obsahovaly i to, jak jsou k sobě lidé hodní, a spoustu šťastných událostí, které by pohladily naše srdce. Tím, že jste citliví, učíte druhé, jste pro ně posly a vůdčími osobnostmi. Nestyďte se za svou citlivost a neodvracejte se od ní, i když vám někdy působí nepříjemné pocity.

Andělé mi řekli, že prožít celou tu různorodou škálu pocitů je jednou z věcí, které jsme sem přišli zažít. Nebojte se je cítit, ať jsou jakékoli, Napsala jsem knihu Odvaha být tvořiví, kde píšu i o tom, jak nám negativní emoce mohou posloužit jako múza, inspirace k tvoření úžasných písní, filmů, knih a dalších děl. Lidé, kteří je tvoří, tak činí na základě hlubokého spojení se svou duší. Projevujte své pocity, i když na ně nemusíte být právě hrdí - jsou prostě skutečné! Lidé se s nimi dokážou ztotižnit a necítí se v tom být tak sami. I když se cítíte být v depresi, osamělí nebo rozrušení, je pozitivní, že jste ohledně svých pocitů upřímní. Nepotlačujte je v sobě, ani je nepřehlížejte. Nadechněte se... všimněte si, co v sobě nosíte... a pak to s výdechem odevzdejte Bohu a svému Vyššímu Já. Zeptejte se Boha: "Co bys chtěl, abych s těmito pocity udělal/a? Jak mohu pomoci těm, kteří se cítí stejně jako já?"A dostanete odpověď, za to vám ručím.

Ráda bych vám ještě pověděla skvělé novinky o našich kočičích kamarádech - jeden z nich je Bruce, siamský kocourek, kterého Michael našel pod svým křeslem uprostřed noci a netušili jsme, jak se tam dostal, protože tu máme spoustu psů a venku elektrické oplocení kvůli divokým zvířatům, která mohou napadat ta domácí, a tak to byl čirý zázrak. A druhý z nich je Fénix, kocourek, který žil v domě, který shořel, a on tam zůstal v popelu. Bruce už není agresivní, je úžasně přítulný a stali se s Fénixem nejlepšími kamarády! A tak vám moc děkujeme za veškerou podporu, protože toto je šťastné a zdravé místo i díky vám! Posílám vám modlitby, abyste na takovém šťastném a zdravém místě byli i vy! A hlavně abyste následovali své vnitřní vedení. Pokud se vám dostává vedení ke změnám stravy, nápojů, životního stylu, lidí, s nimiž pobýváte, bydliště či pracoviště, následujte ho! Neodkládejte to, protože tím zdržujete své vlastní štěstí i zdraví.

Posílám vám mnoho lásky, andělských požehnání, a prosím, řekněte se mnou: Alooooooooooooooooha!


zdroj: https://youtu.be/zZx9oVyAOP4
překlad: Magda Techetová / http://andelskydenik.blogspot.cz/

D. R. Hawkins: stupnice úrovní lidského vědomí

20. ledna 2017 v 6:16 | zdroj: http://www.pronaladu.cz |  Duchovní růst


David R. Hawkins (1927-2012) byl známý americký psychiatr a spirituální učitel. Po dvacet let se zabýval kineziologickým měřením duševních stavů lidí v různých situacích. Svůj výzkum konal po celém světě. Na jeho základě sestavil stupnici úrovní vědomí, kterou zveřejnil v roce 1995 v proslulé knize "Moc versus síla". Úroveň vědomí podle Hawkinse sehrává v lidském životě klíčovou úlohu. Postoj člověka k sobě samému i k vnějšímu světu se na jednotlivých úrovních vědomí liší. Jak úroveň vědomí stoupá, roste také osobní spokojenost a pocit naplnění. Kvalita života se zásadním způsobem mění k lepšímu.
Stupnice úrovní od nejnižší po nejvyšší:

• stud
• vina
• apatie
• smutek
• strach
• touha
• hněv
• hrdost/pýcha
• odvaha
• neutralita
• ochota
• přijetí
• rozum
• láska
• radost
• mír
• osvícení

Jakkoli lidé mohou přecházet z jedné úrovně do druhé, obvyklé je přetrvávání jednoho "běžného" stavu.
Názvy jednotlivých úrovní vytvořil Hawkins. Na nejvyšších úrovních je daleko méně lidí, než na nižších. Každý přechod z úrovně nižší do vyšší je doprovázen významnou životní změnou.

Stud - hotové peklo. Člověk možná pomýšlí na sebevraždu. Nebo je sériovým vrahem. Smrt je blízko. Jinak řečeno: je to nenávist obrácená proti sobě....................

Jeshua - Poselství Temnoty

18. ledna 2017 v 15:48 | Pamela Kribbe |  Channeling


Jeshua prostřednictvím Pamely

Drazí přátelé,
Já jsem Jeshua. Všechny vás zdravím. Je pro mě radostí být zde mezi vámi. Jsme propojení jako bratři a sestry. Kolektivně do tohoto světa přinášíme novou vlnu vědomí. Vnímejte to na chvíli uvnitř sebe.
Jste nositelé pochodně. Nesete uvnitř sebe světlo. Spatřete před sebou, jak držíte tuto pochodeň světla, která se šíří do temnoty. Zpočátku jste vyzýváni, abyste toto světlo šířili do své vlastní temnoty. Jakmile se narodíte na Zemi, která je plná strachu, iluzí, nedůvěry k životu, účinkujete v tomto světě a v jeho pokusu uniknout z hlubokých pocitů. Od chvíle, kdy se narodíte, a během celé vaší výchovy - vašeho pozemského mládí a dospívání - jste vyzýváni k tomu, abyste se pokusili pevně držet svého světla a toho, kýmskutečně jste, a cítili. A jak velká výzva to je!
Jak nádherné je, když tu jste přítomní se svou pochodní světla, že jste prošli! Můžete si o sobě myslet: "Stálo mě to hodně", nebo "Neprošel/a jsem vůbec, cítím se osaměle a opuštěně". Vidíme však, jak tu stojíte, a tak vězte, že nejste sami. Mnoho stejně smýšlejících přátel a průvodců na "této straně" jsou s vámi. Vnímáme vás jako nositele pochodně, a tak tomu věřte!

Nazvěme to tak, že život vám pro začátek dává vaši vlastní porcí "temnoty". Vnitřně čelíte strachům a navenek událostem, které zdánlivě nedokážete zvládnout. Přesto jsou to přesně ty události a těžké emoce, které přitahují vaše nejhlubší vědění, vaše jádro, vaše vnitřní světlo. Je to především proto, že díky "temné noci duše", vám začne být světlo vaší duše zřejmé. Není to světlo zvnějšku. Pouze světlo uvnitř vás samotných vás může provést skrze temnou noc duše, protože vás vrací zpět k vám a k vašim vlastním vnitřním zdrojům. Všechny vnější věci, na kterých byste mohli lpět, odpadají. Sedíte sami "na holé zemi". Pomoci si můžete jedině zevnitř, svou vlastní vnitřní silou............

AA Michael - 2017: Nové začátky a rok posvátné Země

18. ledna 2017 v 7:36 | Celia Fen |  Channeling

Archanděl Michael prostřednictvím Celie Fenn

Vítejte v roce 2017! Vítejte do Nového Začátku! Vítejte na Posvátné Zemi!
Milovaná rodino, spolu s tím, jak jste se přesunuli do tohoto nového roku 2017, tak bychom vás chtěli všechny přivítat na Novém Začátku, jakémsi novém cyklu času a ve velmi zvláštním čase pro tuto Planetu. Bude to rok, kdy se energie "Posvátné Země" stane více zřejmou, a kdy ti, kdo jsou probuzeni a žijí s Vyšším Vědomím, zaměstnají svou Tvořivost a Záměr, aby oslavili Posvátnou Přirozenost Života a Posvátnou Zemi samotnou.
V tomto časovém období počínaje portálem Lví Brány v srpnu, udělala Země hlavní "Liniový Časový Posun", který způsobil velké vlny a bouřlivé posuny v uplynulých několika měsících. Stalo se tak kvůli zarovnání Země a lidstva se stezkou, která povede k obnově Země a znovuzřízení Posvátné Stezky na Planetě.

Jak k tomu dojde? Možná se ptáte, když se rozhlížíte kolem sebe a vidíte chaos a změny, které se nezdají být v zájmu většího dobra. Ale my vás žádáme, abyste věděli, že je to cesta kupředu, která umožní všem Bojovníkům Diamantového Srdce a Bojovníkům Duhové Země povstat a postavit se za nejvyšší dobro Země a Lidstva a všech Bytostí, které žijí na Zemi. V tomto cyklu nového času, který se teď počíná, tato stezka vás povede vpřed k původní a znovuzrozené Zemi.Ale nestane se tak bez vaší snahy manifestovat a tvořit. Nyní je čas, pro který jste byli zrozeni, nyní je ta doba, kdy se musíte spojit s vaší Duší a Duchem a s vaší hlubokou Touhou k Životu a nasměrovat svůj záměr a stvořit ten druh Země, po kterém toužíte..................

Kryon - 24/7 a další nástroje, které přicházejí

18. ledna 2017 v 7:32 | Lee Carroll |  Channeling


Tento živý channeling Kryona byl přijat v Birminghamu, Anglie, 8. května 2016

Zdravím vás, drazí, já jsem Kryon z magnetické služby.
Někteří stále tvrdí, že přípravný proces (pro channeling) by měl trvat déle, aby člověk mohl natolik ustoupit stranou a Duch do něj mohl úplně vplynout. Buněčná struktura člověka přece není stvořena k tomu, aby dokázala tak rychle přijmout tolik energie. Přesto bychom vám chtěli znovu zopakovat, že každý z vás se na buněčné úrovni mění, zvlášť v této (nové) energii -pokud si to ovšem přejete. Dnes jste viděli dva channelingy, při kterých Duch bezprostředně vklouzl do (lidského) těla bez jakékoli přípravy. Ve staré energii byste se museli probojovat skrz bílou pokrývku, která vás zahalovala. Teď už ne, teď už to není nutné.

Dovolte mi, abych právě vás osobně o něco požádal. Sedíte v tomto shromáždění, ve správný čas na správném místě, abyste si poslechli toto poselství. Pak toto místo opustíte, svým rozumem to pojmete jako jednu 3D zkušenost, po které bude následovat další - přijdete domů a možná si dáte něco k snědku. Rozdělujete život na jednotlivé úseky podle hodin a prožitek spolu se zakoušenou energií pro vás splyne v jednu událost. Já vás však žádám, abyste byli víc a víc multidimenzionální, abyste mysleli mimo čas udávaný vašimi hodinami. Rád bych, abyste překonali a přesáhli toto rozdělování, které aplikujete na něco, co je tak intuitivní. Kráčet společně s Bohem ve svém nitru je pro člověka intuitivní plán. Působí stále: ráno se probudíte a je tady. Lidé oddělují to, co souvisí s posvátností a uctíváním - ve všech systémech víry to máte oddělené. Někde něco proklamujete, někde něco uctíváte, někde se modlíte, klečíte … a pak to ukončíte a věnujete se zas něčemu jinému. Ptám se vás - zdá se vám to tak správné? Skutečně chcete ve svém životě Boha oddělovat, rozčleňovat a rozvrhovat tak, aby byl dosažitelný jen tehdy, když se rozhodnete v určitou dobu meditovat? .....................

AA Michael - VIZE PRO BUDOUCNOST

18. ledna 2017 v 7:25 | Ronna Hermann |  Channeling


Archanděl Michael prostřednictvím Ronny, leden 2017
Milovaní mistři, našimi minulými sděleními jsme se vám snažili pomoci si vzpomenout na svou divukrásnou minulost a přijmout pravdu, že všechno, co je potřeba k vytvoření velkého nového světa, máte uvnitř sebe. Nemluvili jsme jen o vašich minulých životech na Zemi, ale snažili jsme se vám poskytnout určitý vhled do toho, jak jste úžasní. Prosím, přijměte fakt, že jste opustili rozsáhlejší část své Bytostnosti ve vyšších říších, a nyní je čas začít proces, při němž znovu uplatníte nárok na tu spoustu Stránek vyjádření Boha, které tvoří celek vašeho opravdového JÁ.
Říkali jsme vám, že toto je Vesmír velkých rozdílů a že, jako součást svého tréninku, jste zažili mnoho divukrásných dobrodružství na velmi zvláštních a dokonalých místech. Nyní chápete, proč je Země tak důležitá, protože vaše planeta je místem, kde se všechna rozdílnost tohoto Vesmíru setkává. Užili jste si hru duality a polarity, když jste vytvářeli hojnost a pak zase bolestný nedostatek. V jiných životech jste vynesli na světlo světa divukrásné talenty a dosáhli velkých udatných činů, a stejně tak jste zažili mnoho jednoduchých úzce zaměřených životů. Všichni jste zažili jakoukoli situaci, kterou si jen dokážete představit, od nejnižších po nejvyšší, v každé Říši sebevyjádření.

Nyní je čas překročit závoj iluze a znovu požadovat své Božství. Jak se přesouváte hlouběji do vědomí Boha, a vstupujete do vyšších dimenzí Stvoření (Tvoření) a čerpáte z nich, začínáte napínat své duchovní svaly, jste užaslí z toho, jak rychle dokážete zhmotnit to, co jste si představili. Malé zázraky se mění ve velké a komplexní zázraky, přitom jak se stáváte profesionálnějšími,a my vám říkáme, že se nic nedá srovnat s tím, co je pro vás připraveno do budoucnosti........................


AA Michael - 2017 - Rok slunce, vaší síly a uzdravujících účinků

18. ledna 2017 v 7:22 | Barbara Bessen |  Channeling


AA Michael prostřednictvím Barbary Bessen, leden/únor 2017

Milí přátelé,
dnes, kdy toto poselství přepisuji, je 26. prosince, vánoční perníčky jsou snězené, koledy odzpívané a určitá část ve mně cítí potřebu dívat se dopředu. Pohodlí a klid je jedna část našeho života a v současném vnějším neklidném dění dělá vždy dobře. Mě však právě teď žene vnitřní neklid něco udělat, hýbat se nejen v tělesném smyslu, ale i v tom duchovním. Neklid přichází od mých duchovních přátel, kteří mi klepou na ramena a říkají: "Než půjdeš na svou oblíbenou procházku kolem vody a mlsat zbylé cukroví, něco tu pro tebe máme." Hm, tak tím určitě myslí nový channeling. Ptám se ve svém nitru, kdo chce být autorem tohoto poselství. Nic, ticho. Ptám se ještě jednou. Pak slyším jako by někdo téměř vyprsknul smíchy: "A kdo by to tak měl být?" Tuhle milou hru znám dobře, mám říct, koho bych chtěla. Ale je to skutečně jen hra.

Protože už je samozřejmě jasné, kdo dnes bude channeling předávat. Měla bych to přece cítit, dostane se mi jako další odpovědi. Inu, vnímám hodně lásky, hodně široké, velké multidimenzionální lásky a síly. Jakoby někdo držel ve svých rukách nějaký velký meč. Ovšem, je to Michael. Nejsem sám, říká. Hm, vciťuji se dál. Aha, je tu i Kryon. Správně, tak to je. Je to nádherné, je to skutečně mocná rodina. Oba často říkají, že jsou z rodiny mečů. A tak se každý z nás cítí být v srdci osloven. Což může také znamenat, že jsme stejně tak členy této jedné rodiny. Tak to skutečně může být anebo se prostě jen cítíme být propojeni srdcem.................