EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S LORNOU - 2. část

24. února 2017 v 8:04 | http://www.andelevmychvlasech.cz |  Duchovní růst

Jaký máš dojem z lidí v České republice? Jak na tebe zapůsobili?
Jak Češi, tak Slováci jsou velmi duchovně otevření. Oba národy hledají něco, v co by mohli věřit, protože se v minulosti hodně zklamaly. A především jsem ohromena, kolik mladých lidí je tu duchovně otevřených, v obou zemích. Dostávám opravdu hodně dopisů od mladých lidí z vašich dvou zemí, hodně vzkazů na modlitebním svitku. (Lorně je možné na jejích stránkách napsat na modlitební svitek něco, za byste chtěli, aby se modlila.) Nebo mě tu zastavuje hodně mladých lidí a říkají mi "vrátila jste mi víru v něco", "zachránila jste mi život". Na přednášce v Praze mi to řeklo opravdu mnoho mladých lidí. Také mi tu hodně lidí děkuje, ale vždy jim říkám, že to není moje zásluha, nýbrž Boha a jeho andělů. A já mám z toho opravdu radost, že je tu tolik mladých lidí, kteří jsou otevření a hledají. Jeden mladík v Praze mi řekl: "Dala jste mi víru a chuť být lepším člověkem, než teď jsem." Byl skutečně velmi mladý, nebylo mu ještě ani 20. Je opravdu velmi dobré a pozitivní slyšet taková slova od tak mladého člověka, protože takový člověk, jak bude růst a dospívat, se bude snažit dělat to dobré. Kéž Bůh dá, aby se všichni lidi snažili dělat správné věci a být lepšími lidmi. A ještě bych řekla, že Češi a Slováci jsou velmi přátelští. Mně přijdou velmi přátelští a usměvaví, a to nejen na přednášce nebo autogramiádě, ale i na ulicích mě na to andělé upozorňovali. Jsou to dobří lidé a oba národní andělé mi řekli, že je důležité, aby měli lidi obou zemí stále na paměti, že jsou dobří. Nevím proč. Jako by snad o sobě lidé ve vašich zemích pochybovali, tak asi proto.

Co se týče reinkarnace. Když se člověk znovu narodí, má stejného strážného anděla jako v minulém životě nebo má nového?
Má vždy stejného. Váš strážný anděl byl přiřazen pouze vaší duši a nemůže se nikdy stát strážným andělem někoho jiného. Je váš od počátku věků až na věčnost.....................................Poslední dobou se také hodně mluví o bytostech přírody. Vím, že jsi už několikrát zmínila, že o nich zatím nemůžeš moc mluvit. Chtěla bys nebo mohla bys k tomu něco říct?
Ano, vídám často stromového anděla, ale teď jsi mi vlastně připomněl, že mám pro vás ještě jedno poselství, a sice že byste v obou zemích měli sázet hodně stromů s širokými listy, protože širokolisté stromy budou žít stovky let a vaše děti na vás jednou budou tak pyšné, že jste je vysázeli. Vím, že toto je něco, co byste měli dělat, protože jsem na to stále upozorňována. Máte sice mnoho stromů k průmyslovým účelům, ale málo stromů s širokými listy. A ano, andělé neustále pomáhají přírodě. Dokonce pomáhají i divokým zvířatům. A také vídám anděly řek a jezer. Když jsem byla na procházce v Praze na Vyšehradě, dívala jsem se dolů na řeku, a pak když jsem šla přes Karlův most, doufala jsem, že uvidím nějakého říčního anděla, ale neviděla jsem žádného. Byla bych ráda nějakého viděla. Musíte chránit přírodu. Andělé mohou udělat jen část, ale my jsme ti, kteří mají svobodnou vůli a kteří mohou rozhodnout, jestli například zamoříme řeky jedovatým odpadem.

Umíš číst myšlenky?
Hmmm... Řekněme, že někdy je mi zjeveno něco o lidech, ale to neznamená, že to někomu říkám. To, co vidím, je pro mě vždy osobní, a nikdy bych o tom s nikým nemluvila, vlastně ani nesmím. Někdy někoho potkám a je mi řečeno "tohle je hodný člověk" a ještě spoustu dalších věcí o něm, včetně těch malých negativních věcí nebo zase všech dobrých věcí, které ten člověk udělal, a jindy vidím něco, za co se ten člověk stydí, ale nikdy za tím člověkem nejdu a neřeknu mu to.

Když vidíš těhotnou ženu, je na ní na té neviditelné úrovni něco jiného?
Ano, hodně věcí. Vždy vidím ten nový život uvnitř ženy. I u svojí dcery Ruth jsem věděla, že je těhotná, ještě dřív než ona sama. A také vidím světlo strážného anděla budoucího miminka. Energie kolem těhotné ženy roste a září ještě více. Mnoho lidí také říká, že vidí, jak těhotná žena září. Nicméně já tuto záři vidím i fyzicky. Je to nádherné. Někdy, když dávám lidem požehnání, tak se zapomenu a kromě té ženy požehnám i jejímu dítěti tím, že jí dám ruku na břicho. A už se mi několikrát stalo, že jsem pak některou ženu potkala třeba i za několik let a ona mi řekla, že jsem tehdy požehnala i její břicho a ona v té době ještě ani nevěděla, že je těhotná. A já pak hubuju andělům a říkám jim "neměli jste mi dovolit, abych požehnala její bříško, když ona sama ještě nevěděla, že má v sobě dítě!" (smích)

A kde přesně je strážný anděl nenarozeného dítěte? Je uvnitř matky?
Ano, uvnitř matky, protože strážný anděl přichází společně s tou malou dušičkou a je s ní celou dobu uvnitř matky. Vím, že to zní neuvěřitelně, protože andělé jsou tak ohromní, nevím, jak to Bůh dělá, ale duše je takové maličké světelné smítko, a přesto vyplní celé naše tělo nehledě na to, jak velcí jsme.

Co se děje s naší duší, když spíme?
S duší se během spánku děje mnoho věcí. Někdy vaše duše zůstane v klidu uvnitř vašeho těla. Ale většinou vaše duše nezůstane zcela v těle a trošku se pohybuje, a to více během spánku, než když jste vzhůru. Je neustále v kontaktu s vaším strážným andělem. Někdy například usnete s plnou hlavou starostí a vaše duše se během spánku modlí spolu s vaším strážným andělem, aniž byste si to uvědomovali. Ale vaše duše nemůže vstát a opustit vaše tělo, musí být v kontaktu s tělem. Takže vaše tělo může ležet a vaše duše může sedět nebo stát vedle vašeho těla, ale zůstává v blízkosti těla. Je spojená s tělem. Ale nevím, kolika lidem se tohle děje. Nemyslím si, že to tak má úplně každý. Většinou si duše jenom sedne a ani pořádně nevybočí z těla. Ale tohle hodně záleží na duchovní vyzrálosti daného člověka.

A je tedy teoreticky možné, že mám třeba kamaráda v Americe a moje duše ho v noci navštíví?
Na určité úrovni je to možné, ale ne na té úrovni duše, protože to by byla už velká vzdálenost mezi tělem a duší a kdyby se něco stalo... Myslím, že Bůh by takovou vzdálenost nedovolil, ale to neznamená, že když myslíte na svého kamaráda, který je, řekněme, nemocný, že necítí vaši přítomnost - on ji cítí, ale to neznamená, že u něj musí být přímo vaše duše.

Krize islámského státu. Je kolem toho tolik debat a tolik smutku. A mě osobně děsí ten vzrůstající strach vůči muslimům obecně, protože lidé si prostě začínají spojovat tyto hrůzy s islámem jako takovým, který s tím nemá moc společného. Chtěla bys k tomu něco říct?
Řekla bych k tomu jen to, že 99,9 % muslimů jsou obyčejní lidé jako ty a já. Jsou to dobří lidé a nechtějí mít s tímhle nic společného. Jen někdy jejich děti, které jsou mladé a lehce ovlivnitelné špatným způsobem, si myslí, že dělají něco dobrého nebo správného, a přitom je to špatné. Ale takových je jen pár.

Já vím, ale když to lidé vidí v televizi, vypadá to, že je jich strašně moc, a pak si lidé začnou říkat "všichni muslimové jsou nebezpeční".
To samé ale lidé kdysi říkali o katolících. V jednu chvíli to říkali o Irech, že jsme všichni teroristé, a samozřejmě, že jsme nebyli. A v jednu chvíli říkali to samé o židech. A teď to zase říkají o muslimech. Ale v tom má prsty druhá strana, to druhá strana se snaží způsobit, abychom se navzájem nenáviděli, aby byla válka, ale my už nemáme mít další válku. (We are not meant to have another war). Takže je třeba, abychom měli lásku a soucit ve svých srdcích, abychom nesoudili, abychom se snažili a pomáhali. Když to celé začalo, nevím už, kdy přesně to bylo, viděla jsem v televizi nějakou reportáž, ve které ženy vyzývaly Evropu, aby jim pomohla. Byly to obyčejné matky od dětí, jako jsou i tady, a volaly "prosím pomozte nám". A my jsme tehdy nic neudělali. A to samé je s dětmi. Když jsou v nemocnici, nebo ani nejsou v nemocnici, ale přišly o nohu nebo bojují o holý život, pláčou a naříkají "co jsme provedly?" a ty děti nic neprovedly a na to musíme pamatovat. Ty děti nic špatného neudělaly. Ani jejich matky.

Takže podle tebe bychom tam měli jet a pomáhat těmto obyčejným lidem? Nebo ne přímo jet, ale..
Ano, měli bychom pomoct, jakýmkoliv způsobem můžeme. Já sama zakládám charitu jménem Lorna Byrne's Children Foundation (Dětská nadace Lorny Byrne) a jedna z věcí, které dělám, je že získávám peníze a spolupracuji s nadací UNICEF, protože to je jediná nadace, kterou jsme našli, která je bezpečná a garantuje, že peníze, které vybereme na pomoc dětem, se opravdu k těmto dětem dostanou. Musíme dávat. I kdybyste měli jen padesát korun, můžete si říct "dneska si odpustím zmrzlinu" a těch padesát korun daruji. Za tyto peníze se může koupit nějaký lék nebo obvazy nebo čepice nebo rukavice nebo sušenky. Ty peníze mohou zachránit dětský život a to znamená, že až to dítě jednou vyroste, bude vědět, že jsme se snažili pomoct a nebude mít ve svém srdci zahořklost a nenávist a neřekne si "oni pro nás nic neudělali, nechali nás na pospas osudu, opustili nás". Něco takového nechceme, aby se v další generaci stalo.

Tvoří Bůh každý den nové anděly?
Ne. Stvořil je všechny na počátku, ať už ten počátek byl kdykoliv. A nevím, jak se mu podařilo vytvořit jich dostatek, ale zdá se, že je jich více než dost. A žádné nové anděly netvoří.

Může se anděl rozhodnout, že už nechce být andělem?
Ne. (Smích). Anděl je andělem. Je to bytost stvořená Bohem, která nemůže být ničím jiným.

No dobře, ale řekněme, že je unavený a chce skončit...
(Hlasitý smích) Andělé ale nikdy nejsou unavení.

Takže se nemůže rozhodnout, že už nechce mít úlohu anděla a vzdát se svojí existence?
S tím jsem se ještě nikdy nesetkala. A i teď mi říkají, že ne, že by je to ani nenapadlo, že to je lidská myšlenka. A teď se ti kvůli té otázce velmi smějí. (smějeme se Lorna i já)

Myslíš si, že svět se stává duchovnějším?
Ano, myslím. Lidé se snaží být duchovnějšími a také je čím dál víc lidí na světě, kteří říkají, že nevěří v Boha, ale vidím, že právě tito lidé hodně hledají něco, v co mohou věřit, a věří na anděly. Takže ano, podle mého názoru se svět stává duchovnějším. Lidé žízní po něčem duchovním a hledají, chtějí být duchovnějšími.

Co lidé mohou udělat pro svůj duchovní vývoj? Když někdo řekne "chci být dobrý člověk, chci být duchovní", co má dělat?
Myslím, že by se měli modlit, protože modlitba je mocná. Jak já říkám, mohou se modlit v autobuse, při mytí nádobí, prostě kdykoliv a kdekoliv, i kdyby to bylo jen na pár vteřin. A kdykoliv jsou naštvaní nebo otrávení nebo ví, že nedělají správnou věc, by se měli zastavit, zhluboka nadechnout a říct si "Já už takový nechci být. Chci být dobrým člověkem. Chci více dovolit svojí spiritualitě, aby se projevila." A měli by dvakrát rozmýšlet, než něco řeknou nebo udělají.

A mimo to? Co třeba meditace?
Ano, meditace, a cokoliv podobného. Procházka v přírodě. Přivonět ke květinám. Říct někomu, že ho máte rádi. Obejmout někoho. Všechny tyto věci.

Je život na jiných planetách?
Vědci vědí, že je.

Dobře, tak tedy jinak. Jsou andělé na jiných planetách?
Ano, jakmile jsi se zeptal, bylo mi řečeno, že jsou. Ale nezapomínej, že Bůh stvořil všechno.

Mohou nám andělé pomoct s finančními problémy?
Ano, mohou. Pomáhají nám tak, že nám vnukávají myšlenky, aby nám ukázali řešení a cestu, kterou musíme jít, ale jít po ní musíme sami. Lidé často, když mají finanční problémy, jen sedí a dělají si starosti, ale andělé se z nich snaží sejmout ten stres a starosti, aby mohli jasně přemýšlet a našli řešení své situace. Aby je napadlo "ano, tohle můžu udělat" nebo "tohle můžu říct". Protože někdy, když jste příliš vystresovaní, vás nic nenapadá. Takže andělé vám pomáhají uvolnit ten stres, ale vy se musíte zhluboka nadechnout a naslouchat.

A poslední otázka. Vrátíš se do České republiky?
Ano, vím, že se sem znovu vrátím.

rozhovor a překlad: Jan Menděl
26. 3. 2015, Bratislava
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dominika | Web | 25. února 2017 v 15:11 | Reagovat

To je úžasný, moc děkuji!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama