Červen 2017

Kouzelná intimita

30. června 2017 v 8:21 | Marianne Williamson - z knihy Kouzelná Láska |  Duchovní růst


kouzelná intimita vyžaduje v obou těchto oblastech mistrovství a jejich vzájemnou harmonii. Jsme jak člověkem, tak andělem, obyčejným chlápkem i mytickým králem, matkou Zemí i hodnou čarodějnicí. Jsme sexuálnímı partnery, kteří si báječně užívají, stejně jako kněžími a kněžkami otevírajícími dveře do oblasti posvátna. Vynechte jedno a ztratíte sílu. Vynechte druhé a přijdete o zábavu.

Máme-li dokonalé osobnosti, ale nepřipravené duše, pak z našich vztahů může vzejít mnoho dobrého, ale nebude v nich místo pro okouzlení. Na druhé straně, jsou-li naše duše svolné, ale mysli nevzdělané, pak v našich vztazích brzy poteče krev duše. Na začátku lásky vstupujeme do tunelu a chováme se, jak nejlépe umíme. Bud se z něj ale vynoříme proměnění, nebo se jednoho dne budeme muset vrátit zpátky a znovu vstoupit dovnitř. Na této Zemi máme za úkol určitou ptáci a vztahy jsou jako laboratoře, v nichž ji můžeme vykonat. Bez této práce není možný růst. Ochota pracovat na sobě a ochota navazovat vztahy je nakonec jedno a to samé. Můžeme se snad někdy ocitnout v situaci, která nějakým způsobem nezahrnuje vztahy?

Vnitřní Já

29. června 2017 v 3:37 | www.ladirna.cz |  Humor

ZÁZNAM Z KONGRESOVÉHO CENTRA 21. 5. 2017

29. června 2017 v 3:22 | Lorna Byrne / http://www.andelevmychvlasech.cz |  Video
Záznam z celé květnové přednášky Lorny Byrne z Kongresového centra


Abraham Hicks – Magický zákon & Rada na vyřešení finančních potíží

28. června 2017 v 8:12 | Esther a Jerrry Hicks |  Channeling

Host: Nedávno jsem začala číst Abrahamovo učení. Máme spoustu problémů kolem peněz. Můj manžel je na volné noze, já jsem máma v domácnosti. Díváme se na svou finanční situaci a snažíme ji vylepšit.
Abraham: To nemůžete dělat.
Host: Ne?
Abraham: Nemůžete se dívat na svou současnou finanční situaci a vylepšit ji. Když se díváte na svou současnou finanční situaci, získáte více své současné finanční situace. Je to zákon. Jak mluvíte o tom, jak věci jsou, jaké máte potíže, vlastně máme takové potíže, že tomu říkáme problém… je to problém. Pak si říkáte: Prozatím jsme tady uvízlí. Protože to, co máme, je to, o čem mluvíme, a to, o čem mluvíme, je to, čeho získáme víc. Rychle jsme to dobře vyjádřili, že?
Host: Četla jsem o vašem učení a naprosto tomu věřím. Cítím to… Používáte příklad jít po proudu nebo proti proudu.
Abraham: Povíme vám něco konkrétního pro tuto situaci. Neděláme si z tohoto srandu. Viděli jsme stovky, ne-li tisíce lidí, kteří v prvním týdnu hraní této hry dosáhli dostatečného pohybu, že věděli, že za to mohla tato hra. Sežeňte si 2000kč bankovku. Neplaťte za něco. Vemte si ji odněkud jinud.
Sežeňte si 2000kč bankovku. Dejte si ji do kabelky nebo peněženky. Mějte ji u sebe. Záměrně uznávejte, že ji tam máte. "Jdu do obchodu a mám svou 2000kč bankovku. Jdu do parku a mám svou bankovku. Procházím se a mám svou 2000kč bankovku. Jdu do postele a mám svou 2000kč bankovku. Říkala jsem vám, že mám tuto 2000kč bankovku? Mám tuto 2000kč bankovku, která představuje kupní sílu, která je tady a nyní snadno dostupná. A budu ji dnes myšlenkově vydávat za tolik věcí, které mě napadnou. Není to fiktivní. Není to hra s vizualizací.

Mám u sebe 2000kč bankovku a mám ji v kapse. Hele, mohu si koupit tu kabelku, pokud chci. Hele, kdybych chtěla, mohla bych vás pozvat na večeři. Mohla bych udělat tohle, mohla bych dělat tohle, mohla bych provést tohle. Mohu dělat tohle." Toho dne tu bankovku myšlenkově vydáte za něco 100x. Kdykoliv ji za něco vydáte, pohybujete se s proudem v tom smyslu, že to povyšuje váš skutečný pocit osobní prosperity v daný moment.
Jinými slovy vás to pobízí vibrovat trochu tím směrem prosperity. Může to vypadat i opačně, když si řeknete: Mám 2000kč bankovku, ale neodvažuji se ji vydávat. To má opačný účinek. "Mám tuto 2000kč bankovku, a pokud bych chtěla, mohu mít tohle, tamto, toto, tohle." Záměr používání této bankovky… někdo řekl: Abrahame, nebyli jste asi dlouho ve fyzičnu, protože s 2000 Kč se daleko nedostanu. My na to: Pokud ji dnes vydáte 100x, tak to je dost daleko. To hlavní je, jakou vibraci to ve vás vyvolává. To je to důležité, protože začnete cítit silnější pocit prosperity. Jak ji začnete cítit, věci se začnou posouvat. Slibujeme vám to. S touto hrou bychom začali ......................

Horoskop na období 27. 6. - 21. 8. 2017

28. června 2017 v 8:05 | Petra Nel |  Horoskop

Krásné léto

Poslední dny června jsou spojeny s konjunkcí Merkura s Marsem v opozici s Plutem, což přináší velmi podnětné myšlení, komunikaci a vyhodnocování nových postojů. Právě Pluto vede k přehodnocení svých myšlenek, postojů a také citů. Zesiluje se síla rozhodnutí, síla vůle, odhodlání. Opatrně na destrukci, která by mohla být způsobena právě neochotou nechat staré za sebou a tím se posunout dále. Objeví se mocenské principy ovládat, kontrolovat a manipulovat, pokud propadnete strachu. Do novoluní 23. 7. se učíme používat svoji vůli. Jakým způsobem ji používáme a k čemu ji používáme. Pokud chcete používat svou vůli, potřebujete vědět, co vlastně chcete a kam směřujete. Téma vůle a odolnosti se vám jasně zviditelní v době úplňku 9. 7.

První dny července 1. - 4. 7. budou velmi rychlé, živé a trochu stresující. Opatrně proto na hádky a potřebu mít vždy poslední slovo. Příznivý aspekt, který působí v první polovině července, přináší příjemný čas plný zážitků. Slunce v harmonii s Neptunem do 10. 7. symbolizuje sladění celé podstaty, našeho vnitřního a vnějšího prožívání. Toužíme po kráse, romantice a příjemných prožitcích, které se v této době mohou naplnit. Doba přeje cestování, intenzivním prožitkům lásky, harmonie, souznění a soucítění. Můžete často prožívat pocit dojetí. Z vyšší roviny je o nás postaráno a jsme hýčkáni. Je to tak vždy, ale v této době si to můžete plně uvědomovat, cítit a vidět, jak vše do sebe zapadá. Slunce v kvadratuře s Jupiterem do 12. 7. ukazuje na snadné přehánění a větší utrácení, než naše peněženka unese. Je zde proto důležitá skromnost, a především vděčnost za to, co člověk v dané chvíli má. Můžete si tak plně užívat radostné chvíle. Uvědomte si, že dostáváte svých 100 %, které jste si zasloužili.

Od 10. 7. je Slunce v konjunkci s Marsem do 22. 7. v Raku, pak se konjunkce přesune do 19. 8. do znamení Lva. Můžeme tak říci, že léto bude velmi akční. Konjunkce v Raku přinese více rodinných aktivit. Potřeby být více s rodinou, přáteli a pro nezadané hledání svého protějšku. Během konjunkce Slunce a Marse jsme vedeni k projevení, kým jsme a co chceme. Vůle je spojena s vědomím sama sebe a tím projevování své individuality jde samo. Jen opatrně na větší tvrdohlavost, sebestřednost a průraznost. Především, když se konjunkce dostane 12. - 26. 7. do neharmonického aspektu s Uranem. Uran symbolizuje nečekané změny, napětí a frustrace a mohou vyústit k emočním výbuchům, nehodám a úrazům. V této době je potřeba ubrat plyn, nepřeceňovat se, neriskovat a na cestách být velmi pozorní. Neklid a nepozornost na cestách by mohly přinést problémy, nehody a technické závady. Postačí, když si dáte více klidu na přípravu. Tím předejdete napětí a vzteklosti. Budeme mít v sobě tolik energie, že nebudeme vědět, co s ní. Je proto dobré mít aktivní dovolenou plnou fyzického pohybu a změn pobytů. Nevydržíme na jednom místě a stále budeme něčím poháněni. Objeví se proto i nespavost ..........................

Kryon - Neočekávaná změna

28. června 2017 v 8:01 | Lee Carroll |  Channeling

Tento živý channeling byl předán ve Vancouveru, BC, Kanada, 19. března 2017

Tento živý channeling byl upraven [Leem a Kryonem] a doplněn pro lepší porozumění čtenářů. Často se totiž stává, že živý channeling má v sobě energii, kterou psané slovo nenabízí. Proto si užijte toto obohacené poselství přijaté ve Vancouveru, BC, v Kanadě.

Zdravím vás, moji drazí, já jsem Kryon z magnetické služby. Pokaždé, když toto poselství začíná, je zde několik okamžiků nastavování [mluví o pauze, která nastává po pozdravení]. Toto nastavení je pro mého partnera, ne kvůli vám. Je to proto, že poselství jsou předávána téměř v jiné dimenzi. Je to obtížné pro lidskou bytost opravdu přepnout chod a zastavit poslouchání člověka v křesle; a místo toho naslouchat multidimenzionálnímu poselství z druhé strany. Avšak tam to poselství vzniká.

Dnešní poselství je trochu jiné než dříve. Opět začínám s blahopřáním lidské rase za to, že jste to dali. Toto je hovorový výraz [kulturní fráze], který znamená, že jste skutečně udělali něco skvělého. Téměř na poslední chvíli vás načasování z hvězd přeneslo na konec silného cyklu, a vy jste jím prošli bez další a již konečné války. Prošli jste jím bez hororu a zkázy nebo plánovaného konce planety, a přece skutečně nevíte, co jste udělali a dnes se nacházíte ve zbrusu nové energii. Od roku 2012 reaguje a mění se mnoho věcí, nejen vy. A o tom chci dnes mluvit.

Změny v krystalické mřížce
Začněme tím základním, krystalickou mřížkou planety. Říkal jsem vám, že tato mřížka je jakousi "paměťovou mřížkou". Říkal jsem, že je aktivní [stále v pohybu] a aktivuje se prostřednictvím emocí a soucitu lidských bytostí. Řekl jsem vám, že je to, dalo by se říci, urychlovací mřížka - když se změní, potom lidé, kteří jsou na ní, tu změnu pocítí. Až doteď byl vklad lidstva absolutně negativní, protože to odpovídá lidské přirozenosti. Taková je prvotní emoce - strach, utrpení a horor. Pokud mi nevěříte, podívejte se na vaše zprávy. Zdá se, že lidské bytosti nejvíce přitahují a zajímají se o ně. Horor a drama jsou emoce, které často řídí váš marketing, filmy a knihy. Taková je lidská povaha, o které mluvíme, a ta se začíná měnit. Takže mřížka, která si "pamatuje" lidské emoce, vám dává pocítit horor bitevního pole, nebo smutek na pohřebišti. Pamatuje si, co do ní bylo vloženo.........

Zlatá nit vděku

27. června 2017 v 8:58 | Rhonda Byrne |  Duchovní růst


"Když ráno vstáváte, poděkujte za ranní světlo, za to, že žijete a máte sílu. Poděkujte za potravu a radost ze života. Jestliže nevidíte důvod, proč byste měli děkovat, bude chyba ve vás." TECUMSEH (1768-1813), AMERICKÝ NÁČELNÍK KMENE ŠÓNIŮ

Historie je plná slavných postav, které praktikovaly vděčnost, a tím, co dokázaly, se zařadily mezi největší osobnosti v dějinách lidstva: Gándhí, matkaTereza, Martin Luther KingJr., dalajlama, Leonardo da Vinci, Platon, Shakespeare, Ezop, Blake, Emerson, Dickens, Proust, Descartes, Lincoln,Jung, Newton, Einstein a mnoho dalších.

Vědecké objevy Alberta Einsteina změnily způsob, jakým nahlížíme na vesmír. Když se ho na ty ohromné výsledky ptali, mluvil Einstein jen o tom, jak děkuje druhým. Jedna z nejbrilantnějších myslí všech dob děkovala jiným lidem více než stokrát denně za práci, kterou udělali už oni! Je snad stále ještě nepochopitelné, proč se tolik záhad života odhalilo právě Albertu Einsteinovi?

Je nepochopitelné, že Albert Einstein učinil jedny z největších vědeckých objevů historie? Praktikoval vděčnost den za dnem celý život a na oplátku semu dostávalo hojnosti v mnoha podobách. Když se ptali Isaaka Newtona, jak dosáhl svých vědeckých objevů, řekl, že jen stojí na ramenou obrů. Isaac Newton, který byl nedávno v hlasování zvolen člověkem, jenž nejvíc prospěl vědě a lidstvu, byl také vděčný mužům a ženám, kteří žili před ním.
Vědci, filozofové, vynálezci, objevitelé a proroci, kteří praktikovali vděčnost, se dočkali odměny a byli si většinou dobře vědomi, jaká moc se ve vděkuukrývá. Přesto ještě dnes většina lidí netuší, jakou má vděčnost moc, protože k tomu, abyste ve vlastním životě zaznamenali kouzlo vděku, musíte být napředsami aktivně vděční!

( úryvek z knihy: Rhonda Byrne - TAJEMSTVÍ )

Karetní výklad Doreen Virtue pro týden od 26.6. do 2.7.2017

25. června 2017 v 20:33 | Doreen Virtue |  Horoskop


Ahoj, tady je Doreen a toto je váš týdenní karetní výklad pro týden od 26.června do 2.července. Věřili byste tomu, že už mám za sebou půl tohoto roku? A ano, slyším mnohé z vás, jak si říkají: Díkybohu! Protože tento rok je opravdu těžký. Ale když je náš život těžký, musíme o to více posílit své modlitby, protože je nám k dispozici tolik dostupné pomoci z Nebes.
Tento týden bych chtěla pracovat s kartami Poselství archandělů. Zeptáme se Boha, co by chtěl, abychom pro tento týden věděli a na co bychom se měli zaměřit. Kromě tří karet pro tento týden vytáhnu také jednu ze sady Motýlích karet pro životní změny, protože se toho teď tolik děje!

Pro začátek týdne nám vyšla Změna v kariéře. Zvedněte ruku, kdo je šťastný za tuto kartu! Tato karta může znamenat odchod ze zaměstnání, které je na vás příliš hrubé, které jste přerostli a do kterého, když se ráno vzbudíte, se vůbec netěšíte. Pokud vás při pomyšlení na vaši práci napadá, že už tam nesnesete dál chodit, pak to není místo, které si pro vás Bůh přeje! Vaše kariéra má být rozšířením vašeho životního poslání, ze kterého jste nadšení a věnujete se mu s vášní. Mělo by to být: "Jupí! Jdu do práce!" A pokud to na vás působí jako science fiction, věřte, že je to možné a pravdivé. Svou prací máte ve světě dělat pozitivní změnu, přinášet mu něco dobrého, a má být blízká vašemu srdci. Tato karta vás tedy vyzývá k tomu, abyste se zaměřili tímto směrem. Samozřejmě se okamžitě ozve vaše ego s důvody, proč to nemůžete udělat - nemáte dostatečné vzdělání, nevíte JAK to udělat, atd. atd. Ale vaše Vyšší Já, které je spojené s Bohem, ví, že když dostanete vedení k tomu, abyste něco udělali pro zlepšení světa, abyste následovali svou vizi a své sny týkající se vaší kariéry, pak to také dokážete, i když momentálně nevíte jak. Mohou vám pomoci modlitby, partnerství s někým dalším, crowd-fundingové stránky. Je to také poselství pro ty z vás, kteří chtějí začít podnikat, aby to zatím dělali jen částečně a nechali si zatím svou práci kvůli benefitům nebo pojištění. Každopádně se máte hnout sebevědomě kupředu.

Kartou pro střed týdne je Překonání překážek. Nádherná karta ve spojení s tou předchozí! Může to znamenat, že jste se o změnu v kariéře pokusili už dříve, ale narazili jste na nějakou překážku - ať už byla ve vaší hlavě (strach, pochybnosti nebo kritika a pochybnosti ze strany druhých) nebo jste neměli dost prostředků či času a teď se vám to podaří překonat. Také to však může znamenat vyléčení vaší současné práce - třeba vás povýší, zvýší vám plat nebo přijdete s nějakým novým nápadem na projekt, který se setká s přijetím a úspěchem a který vám také dá pocit smyslu a naplnění.
A na konec týdne tady máme dvě karty. První z nich je Všechno je v pořádku. Představujte pro vás zelenou - že máte pokračovat! Jak víte, Bůh nikomu neslibuje dokonalý bezproblémový život, ale slibuje nám dokonalou podporu pro náš život. A druhá karta s tím přímo souvisí - Andělská terapie. To znamená, že se máme modlit k Bohu, aby nám poskytl všechno, co pro svou kariéru a pro život potřebujeme.


Připojte se tedy nyní ke mně v modlitbě:
"Bože, pomoz prosím nám všem, kdo si přejeme udělat změny v kariéře a nebo jsme k těmto změnám vedeni, i když si to třeba zatím neuvědomujeme. Pomoz nám přinést světu požehnání. Pošli nám prosím jasné znamení, kterému snadno porozumíme, a pokud budeme mít strach Tvé vedení následovat, dodej nám prosím odvahu a sebedůvěru, abychom to překonali. Prosím, pošli k nám anděly, aby utěšili naše srdce, zvláště pokud jsme prožili v životě zklamání, žal nebo nás něco rozčílilo. Ať nám andělé pomohou naše srdce vyléčit a znovu věřit. Ať máme dostatek odvahy a sebedůvěry k tomu, abychom šli kupředu."

Také dostávám poselství pro ty, kdo jsou velmi nervózní kvůli financím - mám vám připomenout, že Bůh je váš skutečný Zdroj a že máte investovat svůj čas do hovoru se svým skutečným Šéfem, tedy Bohem. Máte se ho ptát: "Co chceš, abych udělal/a? Kam chceš, abych šel/šla?" A pak, co je stejně tak důležité, je naslouchat. Velmi často si lidé myslí, že Bůh nevyslyšel jejich modlitby, protože mluvili a mluvili a mluvili, ale už nenaslouchali jeho odpovědím. A naslouchat neznamená jen "slyšet", ale také cítit, vidět, dostávat nápady, sledovat znamení.
Protože jsme tady teď hromadně spolu, máme velkou sílu, a tak se zeptejme nyní:
"Bože, co chceš, abych udělal/a? Kam chceš, abych šel/šla? Komu chceš, abych pomohl/a?"
Co vás napadá jako první, to je vaše vedení.

A ještě vytáhnu kartu motýlů - a ta nemůže být výstižnější: Rozmyslete se. Také to znamená, že máte svou mysl přehodit z pesimismu (jako proč něco nemůžete udělat) k optimismu a víře, že to jde a že to zvládnete. Drazí, nemohla bych to více zdůraznit. Je třeba dělat jeden krok po druhém. Možná hned nevidíte, kam směřujete, ale víte, co máte udělat. Bůh je váš cestovní dispečer - ví, co je před vámi i za vámi. Tak mu věřte.
Děkuji vám, že jste se k nám dnes připojili. Posílám vám andělská požehnání a Alooooha!


zdroj: https://youtu.be/308CuHHIFXc
překlad: Magda Techetová / http://andelskydenik.blogspot.cz/

Promluva Doreen Virtue o citlivosti a citech z duchovního hlediska

25. června 2017 v 20:30 | Doreen Virtue |  Duchovní růst

Co to znamená, když je někdo vysoce citlivý? Nejsou snad všichni lidé citliví? Osobně věřím tomu, že někteří lidé jsou rozhodně citlivější než ostatní. Bůh dal každému z nás unikátní duševní dary, které můžeme využívat k tomu, abychom učinili svět lepším. A jedním je, věřte nebo ne, citlivost. Ano, já vím, i mně se vždycky posmívali a říkali mi, že jsem přecitlivělá. Já tomu uvěřila a často jsem si za svou citlivost spílala. Ale svět právě nyní potřebuje co nejvíce citlivých lidí! Když si pustíte zprávy, vidíte celou přehlídku NEcitlivých lidí, kteří kvůli své necitlivosti ubližují ostatním a působí ve světě bolest. Není lehké být citlivými v tomto světě, protože cítíte úplně všechno. Můžete cítit velmi silně své vlastní emoce, k tomu emoce druhých lidí, emoce zvířat, cizí energie a také energii světa, zvláště když se stane nějaká katastrofa a vy cítíte žal a agónii z celého světa. Vycítíte také, zda někdo říká pravdu nebo ne. Můžete být citliví na chemické látky a snášet pouze přírodní. Můžete být citliví na umělé přísady v potravinách, které buď špatně trávíte nebo na ně máte alergii. Já sama jsem citlivá na energii bolesti, a proto jsem veganka, protože nedokážu pozřít nic, co v sobě nese energii bytosti, jež trpěla. Dále jsme hodně citliví na hluk. Když jsem byla mladší, poslouchala jsem hodně hlasitou hudbu, ale časem se má citlivost vyvinula natolik, že už poslouchám jen jemnou, klidnou hudbu.

Jak je to s vámi? Mění se vaše chutě? Přestávají vám chutnat věci, které jste dříve zbožňovali? Nebo se mění vaše záliba ve filmech? Začaly vám vadit filmy a pořady, které jste dříve rádi sledovali? Zvláště ty, v nichž se vyskytuje násilí - už to nedokážete snést.
Co vaše vztahy? Když jsme vysoce citliví, často zjistíme, že potřebujeme být buď s podobně citlivými lidmi a nebo jít sami někam do ústraní. Samozřejmě není dobré se úplně izolovat, ale potřebujeme mít kolem sebe hodné, jemné lidi a nebo zvířata, která mají také čistou, jemnou energii.
Co vaše práce? Většina citlivých lidí prožívá kruté období, musejí-li pracovat v prostředí soutěživosti. Je těžké být citliví, ale toto všechno k tomu patří...................

Jeshua - Kdo nebo co je duše?

25. června 2017 v 20:26 | Pamela Kribbe |  Channeling


Jeshua prostřednictvím Pamely Kribbe

Drazí lidé, já jsem Jeshua, váš přítel. Jsem tu během této chvíle s vámi jako bratr. Přijměte mé přátelství, mou přítomnost, neboť nejsem daleko. Chci svou rukou pohladit vaše srdce, abych vám připomněl, kdo jste, a připomněl vám jednotu, která nás spojuje. Na oplátku mě pozdravte, otevřete mi svá srdce. Jsem poslem Jednoty a poklekám před vás, neboť jste mí bratři a sestry a já vás vidím jako sobě rovné, jako spřízněné duše.

Mám úctu k tomu, co děláte a kým na Zemi jste. Je to jedno z nejtemnějších míst, na které se jako duše můžete v lidském těle inkarnovat. Vzpomenout si na to, kým jste, když tu jste, jaký je váš kosmický původ, vzpomenout si na svou velikost, rozsáhlost, věčnou přirozenost, je velký úkol, protože se zdá, že vše je tu zaměřené na zapomenutí sebe sama, své nejhlubší esence. To, co jste se naučili z pozemských dob, je důvěřovat jen svým smyslovým vjemům, že to, co vám říkají vaše oči, uši, nos, je skutečná realita.

Hmotný svět kolem vás je považovaný za ztělesnění toho, co je skutečné, pevné a pravdivé. Zvláště v této době, kdy vědecký pohled na svět pronikl všude, existuje ohromný skepticismus ohledně schopnosti vidět za smysly, za fyzickou realitu. Vidět vnitřním zrakem, cítit a vnímat srdcem je zamítnuto jako nereálné, jako pověrčivý nesmysl. Je to velký paradox, protože pouze na úrovni duše zjišťujete, kdo ve skutečnosti jste. Je to právě vnitřní svět, ne ten vnější, kde najdete sami sebe. Jste touto společností sváděni, protože příliš důrazu je kladeno na důležitost vzhledu a na vnější a testovatelné vědění. Podle této společnosti, musí být věci pozorovány smysly nebo být myslí odůvodněné, aby byly skutečné a pravdivé.

Co však se všemi pocity, se kterými se lidé potýkají, s hlubokou osamělostí a marností, kterou lidé řeší? To je ve světě zásadní problém, nejen individuální problém. Ve světě existují hluboké existencionální krize, které v srdcích ničí téměř všechny jedince, proto je třeba duše jako zdroje smyslu každodenního života.

Kdo nebo co je tato duše? V dnešním světě hledat výlučně duši je známkou odvahy, propustit nutkání racionálního a omezujícího myšlení a hledat uvnitř, abyste objevili, co je živé uvnitř vás na té nejhlubší úrovni, zvláště tehdy, když to není v souladu s existujícími standardy a sociálními představami. Pomalu sestupujete do svého vnitřního světa, kde nenaleznete jen světlo, ale taktéž temnotu. Právě když otevřete bránu do svého vnitřního světa, začnete si uvědomovat všechny své temné části. Tehdy začnete být testováni a bude nutné spolehnout se na širší realitu duše, abyste zjistili, že i ty části, které se zdají být nejtemnější, mají smysl.

Znovu uznat a vnímat duši je v tomto světě zoufale potřeba. Je to cesta zpět Domů, zpět k tomu, kdo jste. Právě ze světla, které je zde zažehnuté, můžete naplnit svět novými představami, novou energií, odvahou a důvěrou. Je tolik potřeba to, co může proudit do světa z cesty probuzené duše. V tomto světě je tolik smutku, tolik bolesti a utrpení, a neříkám to proto, abych vás vystrašil, ale abych upozornil na to, jak důležité a naléhavé je, že uznáte a vnímáte ve svém životě duši. Takto se stáváte světlem nejen pro sebe, ale také pro ostatní .................

Marie Magdaléna - O tomto čase chaosu

25. června 2017 v 20:22 | Pamela Kribbe |  Channeling

Marie Magdaléna prostřednictvím Pamely Kribbe

Drazí přátelé,
Já jsem Marie Magdaléna a jsem tu mezi vámi. Ráda bych se dotkla každého z vás a dala vám jemný polibek na tvář. Jste mi tak drazí. Miluji vás.

Vidím vaši odvahu a sílu. Stálo vás to velmi mnoho být tu zde na Zemi v této vibraci, kde strach a násilí stále často udává tón. Je tu nyní mnoho informací, které se opakovaně stávají dostupnými v mediálních zprávách, které vyžadují vaši pozornost. Vše staré a temné, co bylo potlačeno a skrýváno vychází na povrch. Hraje v tom roli moderní technologie, neboť pomáhá činit věci ve vaší společnosti transparentnější. Víc než kdy dřív je rozptylováno více informací a mnoho stinných motivů a praktik je odkrýváno, a tak se to pak jeví, jako by docházelo k zesilování zla či temnoty.

Ve skutečnosti se však odehrává to, že věci vycházejí na povrch, stávají se nyní viditelnější víc než kdy dřív, protože jsou na Zemi v činnosti ohromné procesy transformace. To, co je vystavováno světlu, jsou staré vrstvy zneužívání moci, tyranie, strachu a zoufalství. A to je dobrá věc, neboť s krokem k větší transparentnosti je možné jednat jinak. Uvědomění přichází před změnou, čemuž je tak vždy.

Je to fáze vědomí, kterou lidstvo a Země nyní prochází na globální úrovni. Tyto procesy, které se odehrávají v každém z vás individuálně - vynořují staré vrstvy strachu, hněvu a bolesti - se odehrávají taktéž v širokém měřítku kolektivně. Dobrou zprávou je, že svět je na to připraven. Doba potřebuje umožnit starým a skrytým věcem, aby se dostaly na povrch a to je dnes faktem.

Vědomí se již změnilo. Je otevřenější pravdě a upřímnosti. Vnímejte tuto hloubku uvnitř. Vnímejte proud vědomí, který je zaměřený na otevřenost a jasnost na hledání pravdy a odsuzování bezpráví a nečestnosti. Tento proud vědomí ve světě existuje, a tak se s tímto proudem pravdy spojte.

To je proud vědomí, ve kterém se chce vaše duše pohybovat, protože vaše duše se chce podílet na odhalovaní větší pravdy. Ve vaší duši existuje mocný impuls, aby podpořil transformaci vědomí. Existuje tu však i zmatení ve vaší mysli, protože podporovat transformaci vědomí znamená řadu věcí. První věcí je, že je pro vás nezbytné, abyste vystoupili ze starého a stali se naprosto upřímní ke svým vlastním pocitům a motivům, jinými slovy, abyste se učili být jasní sami k sobě. Jen tak můžete být příkladem pro ostatní......................

Vař, uklízej, vychovávej a miluj. Největší z toho je ale láska.

24. června 2017 v 21:29 | Sharon Jaynesová


 • Budu-li dům udržovat bez poskvrny a bez smítka prachu,
  budou-li všechny košile naškrobené a všechny ponožky zářivě bílé,
  ale nebudu své rodině dávat lásku, budu pouhou ženou v domácnosti.
 • Budu-li vařit zdravá jídla, připravovat chutné svačiny a chystat
  lahůdkové večeře na nádherně prostřených stolech,
  ale nebudu své rodině dávat lásku, budu jen kuchařkou.
 • Ušiji-li nádherné záclony, bude-li naše povlečení ladit s tapetami,
  ale nebudu-li dávat lásku lidem, kteří v takovém domě bydlí,
  budu jen návrhářkou interiérů.
 • Láska odkládá prachovku,
  aby objala dítě.
 • Láska poplácává po zádech,
  políbí poškrábané kolínko, zaváže poraněný loket.
 • Láska vybarvuje omalovánky, čte pohádky,
  hraje na kovboje a Indiány, naslouchá nekonečným příběhům.
 • Láska je trpělivá a laskavá,
  přestože je unavená.
 • Láska nezávidí sousedům dítě, které nikdy nezlobí,
  a nepyšní se, pokud zrovna nezlobí naše dítě.
 • Láska na děti nekřičí a netluče je, ale kázní s rozvahou.
 • Vař, uklízej a miluj.
  Největší z toho je ale láska.
  (Parafráze na "1. Korintským 13" pro aktivní matky)
Se svolením zpracováno z knihy Sharon Jaynesové - Být dobrou mámou, kterou vydalo nakladatelství Návrat.
Převzato z http://www.vira.cz

AA Michael - VZTAHY A VAŠE SVATÁ JEDNOTA

24. června 2017 v 21:00 | Ronna Herman |  Channeling


Archanděl Michael prostřednictvím Ronny. červen 2017
RONNA/SVATÝ PÍSAŘ
Milovaní mistři, Zjemnělé vyčištěné frekvence Nového Věku mají významný vliv na to, jak vidíte sami sebe. Jak se učíte brát si zpět svou moc, stanovovat hranice a znovu požadovat a vyjadřovat pocit vlastní hodnoty, budou tím také intenzivně ovlivněny vztahy s ostatními, zvláště pak milostné.
V minulosti jste měli mnoho nevyřešených událostí, které vytvořily něco, co můžeme nazvat "nevyrovnané nebo zranitelné skvrny" na vašem emocionálním těle a sytému čaker, zvláště od první do čtvrté. Měli jste v sobě mnoho nevyřešených záležitostí ve formě viny, strachu, vzteku a pocitu opuštění a pocitu, že nejste milováni. Všechny tyto myšlenkové formy mají vibrační frekvenci a vy jste tyto frekvence nehodnoty vyzařovali ven do světa. Podívejte se na tyto energie vyzařující ven před vás a všude kolem vás ve znaku Nekonečna, kde jsou zachyceny těmi, kteří resonují na stejné frekvenční úrovni, a tak jsou do vašeho života vtaženy jedním nebo druhým způsobem. Nevědomě jste k sobě přitahovali ty, kteří také přicházeli z úhlu pohledu "potřeby". Mysleli jste si, že pro vás všechno opraví a učiní vás šťastnými, ale ve skutečnosti všechny vztahy tohoto druhu byly založeny na fyzické přitažlivosti, která obvykle poměrně rychle uvadne, pokud v tom přitahování není větší hloubka.

Byly tam také jiné oslabující prvky, jako je závislost, touha po bezpečí nebo snaha najít potvrzení vlastní hodnoty mimo sebe. Nevyřešené záležitosti a problémy se zvětší, když do vašeho života přijde někdo, kdo vám zrcadlí tyto negativní situace. Tyto záležitosti a problémy neustále vytvářejí tření, které není nezbytně špatné, když ho poznáte a jste ochotni ho uznat a souhlasíte s tím, že vyvinete soustředěné úsilí je změnit k lepšímu.........

Na co čert nemá žaludek?

23. června 2017 v 8:56 | Miroslav Kemel |  Humor

O MASTIČKÁŘI, KTERÉMU SE ROZSVÍTILO

22. června 2017 v 3:28 | Marcel Vanek


Jednoho překrásného dne Milarepa odpočíval - meditoval ve svém oblíbeném posedu. Neseděl v typické pozici pro meditace. Milarepa vůbec nebyl typický, vlastně téměř vše dělal netypicky. Nejednomu lámovi by vstávaly hrůzou vlasy na hlavě, kdyby nějaké měl, z kousků, které prováděl po celém Tibetu. Všechny ale končily smíchem, poznáním a pochopením. Jeho vtipné příhody naplňovaly lidi veselím a láskou. Milarepa, jako duchovní veličina, kterou uznával celý Tibet, provedl mnoho kousků, kterým lidé říkají "zázraky". Tyto zázraky ale nepoužíval často, vždy jenom v nejnutnějších případech. Nechtěl se odlišovat od svých přátel, považoval se za obyčejného člověka z lidu. Nikdy se nad nikým nevytahoval a nepovyšoval.

Onoho překrásného dne seděl Milarepa ve svém posedu a pozoroval svět. Neseděl totiž jenom tak, na obyčejném místě, ale na samotném vrcholku strmé a nepřístupné hory. Slunil se a pozoroval mohutné hory, tyčící se v dálce. Vítr fičel a pohrával si s jeho dlouhými, černými vlasy. Z tohoto místa byl znamenitý výhled do údolí, kterým vedla cestička a tekla přes něj divoká horská řeka. Zurčela, žbluňkala a naplňovala údolí nekonečným šumem vodního živlu. Cestičkou po celý den putovali sem a tam různí lidé - obchodníci, pastevci s dobytkem i poutníci. Pulzoval tady život. Nedaleko byla vesnice a za ní se údolí rozestupovalo do široké květnaté zahrady. Milarepa radostně vnímal překrásný den a otevíral svou mysl pozitivním energiím, rozmlouval s duchovními bytostmi a ještě přitom stačil pozorovat pulzující život dole v údolí. Nikdo si ho nevšiml, nikoho nenapadlo podívat se na vysokou nepřístupnou horu a hledat na ní člověka. Jak by se tam někdo vůbec mohl dostat? Výstup by v dnešní době byl možný snad jedině vrtulníkem.

Den se pomalu chýlil ke svému konci, ruch na cestě ustával a divoká řeka pomalu převažovala svými zvuky nad lidskými hlasy a pokřiky. A zvuky? Ty se šířily v údolích a skalách velice nečekaně, například ozvěna, která si často tropila z lidí legraci. Nebylo nijak snadné se na tu dálku domluvit. Lidi proto na sebe neustále pokřikovali, mávali rukama, zdravili se a ptali se: "Máte rýži?" Nebo: "Nechcete koupit kůži?" Ozvěna však všechno předělávala a míchala, proto mnohdy docházelo k nedorozuměním a smíchu. Nádherný den pomalu, ale jistě, končil, slunce se blížilo více a více k vrcholkům hor, až se najednou ukrylo za hřebeny skalních hradů a objevil se stín. Z ničeho nic nastalo šero a člověk potom sotva viděl na cestu. To všechno obyvatelé Tibetu dobře znají, dobře vědí, kdy je čas vrátit se domů, kdy rozdělat oheň a přichystat se k přenocování v horách. Putování po Himalájích má svá přísná pravidla, která všichni dodržují.........

Kryon - Únik od vlastního já

21. června 2017 v 7:55 | Lee Carroll |  Channeling

Tento živý channeling Kryona byl přijat v Boston, Massachusetts, 12. března 2017

Zdravím, drazí, JÁ JSEM Kryon z magnetické služby. A tak to je, že toto je ukončení série. Mluvím nyní k lidem v této místnosti. Samozřejmě mnoho dalších toto poslouchá, ale ti v této místnosti pocítili soudržnost energií. Je to součást nádherného, laskavého systému, který v průběhu času propojí srdce se znalostmi a zkušenostmi. A tak skupina jedinců má sklon vytvářet si pouta, sbližovat se s těmi, se kterými mohou sdílet stejný druh zkušeností. Má to co do činění s láskou. S věděním, které jste nabyli. Stali jste se ucelenou skupinou. Možná je to doba, na kterou nikdy nezapomenete; a možná je pro vás jednou z mnoha. Ale jisté je, že v budoucnu nikdy nebude doba přesně stejná jako tato a proto je naprosto jedinečná.

Tento den byl naplněn věděním, informacemi o těle; lidském těle - vašem těle. V minulosti jsme vám toho dali už tolik - nejen o tom, co přichází, ale i o tom, co už je ve vás přítomno, ale zatím jste si to plně neuvědomili. Nemám rád pojem "aktivovali", protože to je zavádějící, nepoužíváte to správně. Ale v tomto konkrétním případě jsou věci uvnitř vás, které tam leží nečinné a čekají na pochopení a probuzení.
Ale pojďme na okamžik jiným směrem. Protože jsem mluvil k těm v této místnosti i k těm, kteří poslouchají a jsou starými dušemi. Doslova jste přišli ze staré energie - alespoň všichni dospělí. Tato nová energie je skutečně jen několik let stará a je teprve na ZAČÁTKU vývoje.........

Tři příhody z Oddělení dětské neurologie

20. června 2017 v 16:31 | http://www.lekorice.com |  Pro pohlazení dušičky


Co budeme dělat?
Když jsem přišla na oddělení, pozorovala jsem holčičku, asi 5letou, která za mnou všude chodila. Šla jsem k ní a vyčetla z náramku na ruce, že se jmenuje Natálka. Byla celá v růžovém, blonďaté dlouhé vlásky s růžovými mašlemi. No vypadala jako andílek. Vzala jsem ji za ruku a ptám se: "Tak Natálko, co budeme dělat?"
Natálka se rozzářila, chvíli přemýšlela a pak řekla: "Budeme se radovat."
Uvědomila jsem si, co je v této holčičce radosti a štěstí, které rozdává kolem sebe, přestože sama je tak nemocná. A nyní doma, když někdo řekne: "co budeme dělat," vždy si vzpomenu na Natálku a řeknu: "Budeme se radovat!"
Natálko, přeji ti, aby ses uzdravila a byla stále tak šťastná.

Junák
Jela jsem autobusem a seděla proti asi 7letému chlapci. Stále se na mne díval a pak se zeptal, kam jedu. Řekla jsem mu, že by to určitě neuhádl. Když jsem mu pověděla, že si jdu hrát do nemocnice s dětmi, aby jim tam nebylo smutno a neplakaly, nevěřícně se na mne podíval a pak vyndal z tašky sáček bonbónů. Řekl, abych je dala dětem, že je mu jich moc líto. Ptala jsem se, kam jede on a že prý na schůzku do Junáka. Navrhla jsem mu, aby řekl vedoucímu, jaký udělal dobrý skutek, že ho jistě pochválí. Kéž by bylo takových dětí, které nemyslí pouze na sebe, ale i na druhé, více.

Auto
Zavolala mi děvčata z Lékořice, že se jim ozvala sestřička z interny, že je tam starší pán, který stále nespí a je neklidný a jestli by za ním nemohl někdo přijít. Tak jsem tam po obědě šla.
Přišla jsem do pokoje, kde tři pánové spali a čtvrtý seděl na posteli a stále se kýval. Poznala jsem, že je nervově nemocný. Představila jsem se mu a pán místo pozdravu řekl "auto". To se opakovalo stále, ať jsem řekla cokoliv. Tak jsem vzala jeho ruku, střídavě silně tiskla a povolovala. Druhou jsem mu hladila vlasy a záda. Za chvíli se zklidnil. Položila jsem ho na záda a dále na něj monotónním hlasem mluvila a hladila ho. Za chvíli usnul. Sestřičkám jsem tedy řekla, že jdu domů a že pán už spí. Divily se, jak jsem to dokázala.
Prostě pohlazení a láska dělají zázraky.

(Marie Čížková - dobrovolnické centrum Lékořice, Thomayerova nemocnice Praha)

ODHALENÍ II

20. června 2017 v 8:28 | ANTHONY DE MELLO / z knihy MINUTOVÁ MOUDROST |  Citáty a Moudra

Jednou se Mistr otázal: Co je podle vás nejdůležitější náboženská otázka?
Dostalo se mu množství řešení:
Existuje Bůh?
Kudy vede cesta k Bohu?
Existuje život po smrti?
Ne, řekl Mistr. Nejdůležitější otázka je: Kdo jsem?
Mistrovu narážku začali žáci více chápat, když ho zaslechli, jak rozmlouvá s kazatelem:
Mistr: Takže podle tebe až umřeš, bude tvá duše v nebi.
Kazatel: Ano.
Mistr: A tělo bude v hrobě?
Kazatel: Ano.
Mistr: A kde, smím-li se ptát, budeš ty?

Horoskop na období 19. - 25. 6. 2017

20. června 2017 v 7:59 | Petra Nel |  Horoskop

Zlatý déšť

Počátek tohoto týdne, a především pondělí, je velmi hektický. Rychlost událostí se nedá ani sledovat, a to zejména v poli informací. Rychlost času můžete vnímat zkresleně, občas se zkrátí a občas natáhne, jak bude potřeba. Můžete vnímat tlak, který se zesiluje, jak se blížíme k 21. 6. ke Slunovratu. Sluno - vrat, jak už napovídá složení slova, je to o návratu Slunce. Slunce se dostává do největší síly a působení, proto můžete využít jeho sílu k tomu, aby vám byl osvětlen, ozářen, z toho nejvyššího nebo spíše nejpřímějšího úhlu, váš život. Otevírají se dary země a stejně tak se otevírají i dary v nás. Naše bohatství na zemi i bohatství našeho nitra.

Slunce je v konjunkci s Merkurem. Důležité bude komunikovat, sdílet a přijímat nové informace, naslouchat vizím a nápadům. Důležitá budou vnuknutí. Merkur je spojovatel nebe a Země. Na počátku bylo slovo. Nejdříve je nápad, myšlenka a pak vyslovením dáváme do formy. Slovo tvoří a fyzické tělo vykonává ;-). Merkur se příští týden spojí s Marsem, aby bylo i vykonáno a ukotveno do hmoty, aby inspirace, nápad, rozhodnutí bylo vneseno do reality.
Mars, který začíná vytvářet harmonický aspekt s Neptunem 21. 6. - 2. 7., je o inspiraci a velké tvořivosti. Vůle a ego jsou vedeny nejvyšší energií (Kristovým vědomím). Mars je zároveň také pod neharmonickým aspektem Jupitera do 2. 7., který má sklon přeceňovat a zveličovat. Je to o plýtvání energie, proto přehodnoťte, kam věnujete pozornost a energii. Je důležité neplýtvat a zároveň nepodceňovat. Nedělat moc a ani málo. Pak energie bude vedena správně a budete tvořiví, inspirativní a plodní. Týká se to mužské polarity, která dává impulzy, aktivuje, "oplodňuje"........

S čím si lámou duchové hlavu?

19. června 2017 v 8:46 | www.loupak.cz |  Humor