Říjen 2017

Úklid světa

29. října 2017 v 21:37 | Vadim Zeland |  Duchovní růst


Dostaví-li se tíživý pocit prázdnoty, můžete se zaměstnat zavedením pořádku v domě nebo na pracovišti. Rozestavte nově nábytek, zbavte se starých a nepotřebných věcí a nahromaděného haraburdí. Předměty užitečné a pro vás drahé rozestavte a rozložte pečlivé a vkusně. Hned pocítíte příliv sil a radost ze života. Přesně tak je nezbytné zbavit se všech negativních myšlenek, aby nekazily váš svět. Strach, neklid, pochybnosti, horší vyhlídky, nespokojenost, odsuzování, nepřízeň, pocit viny, komplex méněcennosti - všechno toto haraburdí je třeba vyhodit z vaši planetky.
Nejlepší lék na deprese je tvořivá činnost, jejíž výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. V procesu tvoření čehokoli - není důležité čeho - získává duše znovu chuť k životu. Zvlášť účinným prostředkem je základní úklid domu a odstranění smetí. Právě tak můžete očistit celý váš svět. Každý člověk svými činy a myšlenkami vytváří vrstvu svého světa a v ní žije. Přitom způsob myšlení tu hraje hlavní roli. Váš svět je takový, jaký si ho představujete. Pokud si myslíte, že je to agresivní, nevlídné prostředí, pro vás to tak bude.

Pokud jste přesvědčen, že na tomto světě lze všechno dobré získat jen těžkou prací, budete nevyhnutelně muset těžce a úporné pracovat. Jestli soudíte, že bohatství a úspěch provázejí jen vyvolené, budete stát vždycky až na konci fronty. Čím víc negativních myšlenek máte v hlavě, tím pochmurnější je skutečnost. Zbavíte-li se toho negativního haraburdí, s úžasem objevíte, že skutečnost začíná mít stále teplejší a útulnější odstíny.

( úryvek z knihy: Vadim Zéland - OVLIVŇOVÁNÍ REALITY Díl VIII )

Horoskop na období 30. 10. - 5. 11. 2017

29. října 2017 v 21:00 | Petra Nel |  Horoskop

Moudrost neviditelného
Stále trvá požehnaná konjunkce Slunce a Jupitera z minulého týdne. Slunce v harmonickém aspektu na Neptuna 26. 10. - 10. 11. symbolizuje dobu, kdy máme otevřené dveře k božskému vědomí. Viz horoskop minulý týden.
V tomto týdnu dle konstelací hvězd promlouvají vyšší záměry a zároveň v nás jsme vedeni vyšším vědomím. Jak to vypadá a co se děje? Jsou to harmonické aspekty, a proto se vše děje ve vaše dobro, abyste v sobě naplnili celistvost, spokojenost a šli správnou cestou. Je to o bohatství, poznání a požehnání na správné cestě. Když to přirovnám obrazně, vždy, když se dostanete na rozcestí, přijde moudrý dědeček či babička a dá vám cenou a moudrou radu. Poslouchejte proto, jak vnitřní hlas, tak naslouchejte i lidem, kteří vám přicházejí do cesty. Když budete potřebovat buchty či pecen chleba, dostanete to.

Objevuje se více soucítění, ohleduplnosti, ochoty pomáhat a vnímat spiritualitu života. Mystické prožitky, dojetí, dobré skutky a vděčnost, vše je spojeno s tímto aspektem. Prožívání se zintenzivňuje a vaše nevědomí k vám promlouvá skrze živé sny. Skrze sny možno projít milostí. Co již v duši uzrálo a mohlo se uvolnit z nevědomí, projde skrze sen, tedy skrze mysl a zvědomí se. Tím může dojít k propojení a pochopení. V této době je možné lehce dosáhnout silných uvědomění, pochopení a poznání v širších souvislostech, jak sebe sama, tak i v okolnostech života. Rozpustí se vše, co již nepotřebujete dále sebou vláčet. Rozplynou se proto i určité vztahy. Nezbude po nich nic.
Snadno se dostáváte do hlubin svého prožívání a objevujete to, co zatím bylo utajené. Objeví se tajemství pozitivní i ta zátěžová. Co jsme skryli před sebou samými. Lze projít pochopením sebe sama a dojít k odpuštění.
Jupiter v harmonii na Neptuna 3. 11. - 26. 12. přinese nové příležitosti, které jsou z vyšší vůle dány. Záleží na vás, jestli si je uvědomíte, jestli je využijete a zaktivujete.

Jupiter ve Štíru touží po katarzi, temné přetransformovat na světlo, naději, poznání, pochopení, a tím získat velkorysost k sobě, k druhým. Tato potřeba vývoje je propojena s retrográdním Neptunem v Rybách, do 21. 11. Díky retrograditě se vše více obrací dovnitř, do nitra. Proto se tento proces bude dít především v nitru, než se bude moci jasně projevit venku. V hloubce vaší paměti duše, ve vašem emocionálním egu, kde jsou uloženy zranění, strachy, kterým se musíte vyhnout, prochází vývoj - příprava. Můžete proto vnímat, že se ve vás něco děje, že svým pocitům a stavům nerozumíte. Často si sáhnete na pocit NEVÍM, NECHÁPU. Zvyšuje se vaše citlivost a vnímání i toho, co není vidět. Pozor, pokud se někde člověk odmítá proměnit, tak v období Jupitera ve Štíru se negativita ještě zvýrazní.
Čím více umíte zacházet se svými niternými pocity a sebepoznáním, tím snadněji rozkryjete, co se ve vás děje. Vaše duše - paměť duše promlouvá s vaším Duchem. A aby vaše duše byla očištěna od traumatických zážitků z minulosti, musí projít skrze Světlo, zvědomění svých zápisů. Bude se vám proto vynořovat minulost, tam kde jste zůstali v nepřijetí sebe sama či okolností života.

Po 21. 11. se tento aspekt projeví ve vnějším světě, protože váš vnitřní svět - vaše vnitřní nastavení určuje váš vnější svět, vaši realitu a potřebné situace.
Úplněk nastává 4. 11. v 6: 22 hodin, kdy je Slunce ve Štíru a Luna v Býku. Působení již můžete vnímat večer a v noci před úplňkem. Dotknete se něčeho nehmatatelného, co se pro vás stane hmatatelným. Přiznáte, že to existuje, i když to není vidět. Změní vám to i hodnoty.
Venuše v harmonii se Saturnem přináší zralost a pevnost v lásce a hodnotách. Opozice s Uranem osvobodí vše, co není skutečné, pravdivé a ryzí. Změna ve svých citech, naplnění a priorit. Bude prověřeno, co má pevné jádro lásky. Co stojí na lásce a co je postaveno na iluzích a domněnkách.

Stále působí: Pod tím vší probíhá proces, který symbolizuje aspekt Saturn v kvadratuře s Chironem do 14. 11., kdy zrajeme a učíme se používat (naše vnitřní moudrost) - moc duše, která je schopná zasáhnout do osobního života a navodit nutnou katarzi, která vede k očišťování.
Merkur ve Štíru napomáhá vidět pod povrch a snadno uchopovat transformační myšlenky. Vzhledem k tomu, že je v kvadratuře na Karmické uzly - Vzestupný uzel ve Lvu a Mínusový uzel ve Vodnáři, v naší mysli - v pochopení - v postojích, je důležité propojit mysl a srdce. Když máme jen hlavu v oblacích - Vodnář, naše reakce jsou neukotvené a myšlenky jsou nereálné. Když jsme spojeni jen se srdcem, jsme zmítáni pouze emocemi. Je potřeba propojit vizionářský rozum Vodnáře a vášnivý cit Lva. To přinese hluboké pochopení života a schopnost tvořit si svůj život na základě rovnováhy srdce a rozumu.
Přeji vám požehnaný týden. S láskou Nel


Velice si vážím a děkuji podporovatelům článků. Děkuji.
Pokud se vám horoskopy Petry Nel líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 8274212621/5500, variabilní symbol: 123456789.
Pro zahraniční podporovatele: č. účtu: 8274212621/5500, IBAN: CZ 1755 0000 0000 8274212621, Raiffeisen bank, a. s., SWIFT: RZBCCZPP, příjemce: Petra Nel Smolová.
Děkuji. Petra Nel a realizační tým.
Upozornění: Text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem. autor článku: Petra Nel Smolová - www.astrologiepetranel.cz

Abraham Hicks – Není třeba nikomu nic vysvětlovat

27. října 2017 v 8:44 | Esther Hicks |  Channeling

Abraham: To, co vám chceme říct… a možná jste na to už přišla, a proto se držíte dál od těch schůzek. Kdykoliv, kdy odůvodňujete svou touhu, jste v odporu. Nemusíte nikomu nic vysvětlovat. Nejdůležitější na tom je tohle: Pokud dokážete… mluvíme k vám všem, celému lidstvu… pokud už nebudete potřebovat cíl svého obviňování kvůli něčemu, co vám nevychází, ke svému řešení se dostanete mnohem rychleji. Ale lidé jdou dlouhou a těžkou cestou, protože máte pocit, že musíte odůvodňovat, co chcete, než abyste ocenili problém, který ve vás probudil touhu po řešení, které vás dostane do lepšího místa. To je existence.
Měli bychom oceňovat vše, co jde špatně, protože díky tomu, co jde špatně, zde zůstanete na věky. Protože bez kontrastu by nebyla expanze a růst, a bez růstu bychom se už dávno vytratili.

Host: Cítím se dobře… myslím si, že když tohle začalo, byla jsem v tom stavu obviňování…

Abraham: Tohle je důležitá chvíle pro vás se stáhnout z fyzické stránky, protože čím více se zaměřujete na fyzično, tím víc vám vaše logika neumožní najít řešení, protože řešení ještě nebylo objeveno. Řešení ještě neexistuje. Řešení k tomu, jak to chcete, ještě neexistuje. Abyste mu umožnila, aby existovalo, musíte přestat žvýkat tu starou žvýkačku.

Host: Jasně… no, a to další, u čeho jsem si nebyla jistá… vím, že žádné chyby neexistují, ale když jsem přestala obviňovat a řekla si: Vím, že tohle se vyřeší, cítím to uvnitř. Ale pak jsem to jen nechala být a zaměřovala se na radostnější věci.

Abraham: To jste teda zaplatila příšernou cenu. Chcete nám říct, že když se zaměřujete na radostnější věci, máte pocit, že nejste moc produktivní?

Host: Ne, užívám si dělání víc věcí… dělám víc věcí v nemocnici a zpívám…

Abraham: Takže?

Host: A tvořím…

Abraham: Co tedy chcete říct?

Host: Nechala jsem to být a jen…

Abraham: Takže jsme o tom poslední půl hodiny mluvili, protože jste to nechala být?

Host: Ne, protože… Asi se snažím přijít na… vím, že bychom neměli časovat řešení, ale…

Abraham: To, co nám pomáháte vysvětlit…

Host: Jsem asi netrpělivá.

Abraham: Pomáháte nám vysvětlit, že… jste tady jako tvůrce, který má přístup k energii, která tvoří světy. Ale jak se rozhodnete, k čemu tu energii chcete směřovat? Život vám bude neustále dávat nápady. Život se na vás vrhne v reakci na vaši přitažlivosti, a vy neustále zjišťujete více věcí, ke kterým byste chtěla směřovat energii, která tvoří světy. V tom máte jasno. Máte k dispozici tuto energii, která tvoří světy, a není nic, čím nemůžete být, co nemůžete dělat nebo co nemůžete mít. Je to naprosto neomezené. To, co tvoříte, souvisí jen s nápady, které přichází z místa, kde se nacházíte.

Překlad: David Dajw Formánek / http://abraham-hicks.cz

Sem Osvícená :-)

25. října 2017 v 15:07 | bratm.sk |  Humor

Kryon - Pomoc a podpora po roce 2012

25. října 2017 v 15:02 | Lee Carroll |  Channeling

Tento živý channeling Kryona byl přijat v Grand Rapids, Michigan, 17. července 2016
Zdravím vás, drazí, já jsem Kryon z magnetické služby., Den jste vyplnili otázkami, a zatímco některé odpovědi pro vás byly odhalením, jiným jste zatím moc neporozuměli. Tyto odpovědi jakoby spadly na zem, která zatím ještě není úrodná, avšak s rozvíjejícím se vědomím začnou jako semínka klíčit. Tento channeling je především pro vás tady v místnosti, ale možná i pro ty, kteří jej budou jednou poslouchat nebo číst. Můžete se jej také zúčastnit.
Někdy to tak děláme, abychom uctili ty, kteří sem přišli a strávili mnoho hodin otázkami, učením, bytím a děláním. Nemáte ani ponětí, jak vás Duch vidí. Myslíte, že jen přijdete na nějakou akci, avšak když přijmete toto učení a uvěříte poselství, které přichází z Tvořivého zdroje, pak vám říkám: Váš záměr být tady, pracovat na sobě, klást otázky a sdílet zkušenosti je jako jasná zář světla v divočině.

Místnost naplnil doprovod a někteří z vás jej dokáží vnímat. Víte, že pro ně platí pravidlo nezasahovat. Dokážete však přesto vnímat jejich potlesk, jásot a lásku? Máte svobodnou volbu a svobodná volba znamená, že nezasahujeme. Avšak, drazí, když řeknete, že byste chtěli udělat něco, při čem se zapojí vaše vyšší já a váš duchovní záměr, pak je nám dovoleno vstoupit (zasáhnout). To je svobodná volba a o té bych chtěl promluvit. Rád bych vám předal pár základních principů, o kterých jsme už mnohokrát diskutovali. Avšak měníme stále prostředí, abyste to mohli slyšet ještě jednou a tentokrát možná v jiné řeči a v jiné formě než posledně.

Na určité úrovni se musíte ptát sami sebe: Co se vlastně stalo během těchto dvou dnů (semináře - pozn. překl.)? Kdyby se vás někdo zeptal, co jste se dnes naučili, co byste odpověděli? Kdyby se někdo zeptal, jak se teď budete chovat podle toho, co jste se naučili, co byste odpověděli? Co říkáte sami sobě? A pak byste různě reagovali a probírali témata, která vám můj partner předal, a nakonec byste shrnuli všechno, co jste se tady naučili. A vy byste pak odsud odešli jiní, než jste sem přišli...........................


Horoskop na období 23. - 29. 10. 2017

24. října 2017 v 15:13 | Petra Nel |  Horoskop

Požehnání
Slunce vstoupilo do Štíra 23. 10. a zůstane v něm do 21. 11., kdy se dostáváme ke schopnostem hlubokého vnímání a prožívání, jak světla, tak i tmy. Štír má schopnost vidět pod povrch. Díky tomu je možnost, aby přišla transformace toho, co jsme viděli pod povrchem, protože nám to dává nový pohled i na to, co jsme doposud věděli. Znamení Štíra ve zvěrokruhu je přechod do hlubin vnitřní síly proměny sebe sama. Dotknutí se svých niterných procesů smrti a znovuzrození, schopnosti sebe léčení, schopnosti sami sebe vést k transformaci. Proto se dotýkáme svých přirozeností, svých pudů, instinktů, sexuality, vášní a touhy. Přijetím všeho, co se ve vás objeví, se stáváte celistvými. Změny přichází právě díky přijetí i své temné či nedokonalé stránky.

Cítíme, že uvnitř nás má něco zemřít, že si potřebujeme vyčistit prostor v sobě i kolem sebe. A k tomu po dobu Slunce ve Štíru je ideální doba. Jsou zde schovány tři úrovně Štíra - štír, had, orel. Tím je zviditelněn proces transformace, proměny a vývoje. Kultivování své vlastní povahy. V této době proto v sobě i v lidech uvidíte vlastnosti, které nebyly tak zřetelné a viditelné. Štír se bojí manipulace, ovládání a kontroly. Nedovolí to proto druhým, ale aby se tomu vyhnul, tak to sám bude dělat. Téma Štírovské energie je moc (manipulace, kontrola), peníze, sexualita a odpuštění. Schopnost přijmout temné stránky, jak své, tak druhých, vede k procesu pochopení, soucítění a odpuštění.

Tento týden se Slunce dostalo do konjunkce s Jupiterem, s planetou štěstí a expanze, do 5. 11. Můžete proto v sobě i kolem sebe vnímat naplnění, štěstí, oduševnělost, přesah, moudrost, která je spojena s nadějí. Jupiter se Sluncem je bohatství, hojnost a optimismus. Je to pohár nekonečné hojnosti, energie a bohatství Ducha, který vede k osvobození od strachu a napomáhá k řešení omezení a překážek. Pokud se chcete vyvíjet nebo potřebujete vyřešit nějaký problém, musíte se v sobě spojit s vyšší rovinou svých kvalit - Vírou, důvěrou, nadějí, zodpovědností, ctností, světlem, láskou. Najdete tak cestu k řešení překročení nižší přirozenosti v sobě a venku. Jsme vedeni k tomu, abychom v sobě našli sílu, světlo, odvahu, lásku, i když někdy máme pocit, že sedíme v temném sklepení a nevidíme kam a jak dál. Tím, že je konjunkce ve Štíru, je to o tom, naučit se vidět ve všem naději, pozitivum, protože vše, co se děje, je k podpoře vývoje. Můžete se proto ptát, co mě tato "negativní" vlastnost učí rozvinout, co mě komplikovaná situace venku učí v sobě objevit? .........................

Lidé, kteří nemají nic než modlitbu

22. října 2017 v 21:04 | https://www.pronaladu.cz |  Pro pohlazení dušičky


Doktor Mark byl známý onkologický odborník. Jednoho dne se chystal na významnou konferenci, kde měl dostat vyznamenání za svoje úspěchy na poli léčení a výzkumu rakoviny.
Byl samozřejmě dost rozrušený. Jeho letadlo však jako naschvál po dvou hodinách letu muselo předčasně přistát kvůli technické závadě.Doktor se bál, že se opozdí. Půjčil si tedy auto a vydal se na cestu. A znovu jako naschvál se spustil déšť a rozpoutala se silná bouře. Nebylo skoro vidět na cestu. Možná kvůli tomu Mark špatně odbočil a zabloudil. Když byl na cestě už dvě hodiny, pochopil, že neví, kde je. Měl hlad, byl unavený, a tak už jen hledal místo, kde by si mohl oddechnout a najíst se.

Asi za půl hodiny konečně uviděl kus od silnice nějaký dům. Nevypadal moc udržovaně, ale nic jiného tu nebylo. Mark vylezl z auta a utíkal v hustém dešti k domu. Zabouchal na dveře. Dveře otevřela velmi hezká žena. Vysvětlil jí situaci a požádal, zda by si mohl zatelefonovat.
Žena odpověděla, že telefon bohužel nemá. Jestli však chce, může jít dál a počkat, než nejhorší bouřka přejde. Hladový a vyčerpaný doktor její pozvání vděčně přijal. Dostal čaj a něco k jídlu.

Pak mu řekla, že kdyby chtěl, může se přidat k její modlitbě. Mark se usmál a omluvil se, že věří pouze ve svou práci. Seděl za stolem a v nejasném světle svíček pozoroval ženu modlící se u dětské postýlky. Pochopil, že potřebuje pomoc. Když dokončila svou modlitbu zeptal se jí, zda opravdu myslí, že ji Bůh vyslyší. A chtěl vědět něco o dítěti v postýlce.
Žena se smutně usmála. Dítě v postýlce je její malý synek, odpověděla. Trpí vzácnou formou rakoviny. Jistý doktor Mark se na ni specializuje. Ten by ho dokázal vyléčit, jenomže ona na to nemá peníze. Zbývají jí jenom modlitby. Zatím ji Bůh nevyslyšel, ale ona pevně věří v jeho pomoc.

Mark byl naprosto ohromený. Chtěl promluvit, ale nedokázal to a nakonec se rozplakal. Hlavou mu běžely myšlenky na celý dnešní den, na všechny ty náhody, které ho zavedly právě sem. "Bůh je veliký", pomyslel si. Všechno se to stalo proto, abych dokázal opustit svůj materiální svět a pomohl lidem, kteří nemají nic než modlitbu.

Inelia Benz: Jsi Čaroděj/ka? – ukázka

19. října 2017 v 15:09 | Inelia Benz |  Duchovní růst

Milí přátelé, chystáme k vydání historicky první český překlad knih Inelie Benz. Jako první jsme zvolili knihu "Jsi Čaroděj/ka?" V současné době probíhá kampaň na hithit.cz (najdete ji zde:https://www.hithit.com/cs/project/4022/jsi-carodej-ka ). Do 7.listopadu 2017 lze koupit a podpořit tisk knihy skrze Hit hit. Po tomto datu bude kniha vytištěna a měla by jít do distribuce. Můžete si ji také objednat přes email: monika@zlatykvet.cz. Pokud vybereme financí více, použijeme finance na tisk další knihy, o které aktuálně s Inelií jednáme. Děkujeme za vaši podporu, velmi si jí vážíme!!!

ÚVOD
MOJE CESTA - MŮJ OSOBNÍ PŘÍBĚH
I.
Nejhorší, co se může přihodit osobě s mimosmyslovým vnímáním, s pozorovacími schopnostmi intenzivnějšími než u "normálních" občanů a s hledající myslí, příliš aktivní pro pohodlí lidí v jejím okolí, je žít v nevědomosti o svém stavu. Pokud se tak stane, mohou tyto osoby v nejhorším případě skončit za zdmi psychiatrické léčebny s pocitem zmatku, nepochopení a depresí. Stávají se také snadnou kořistí sekt a manipulátorů.
Před několika lety jsem navštívila muže hospitalizovaného v psychiatrické léčebně. Lékaři mu diagnostikovali depresivní poruchu. Zatímco jsme spolu rozmlouvali ve společenské místnosti, pocítila jsem za sebou něčí přítomnost. Otočila jsem se a spatřila mladou, krásnou ženu. Mohlo jí být tak devatenáct let. Byla v místnosti v doprovodu několika dalších pacientů. Mluvili a kouřili, minuli nás a posadili se kousek od nás.

Zatímco jsem pozorovala tuto dívku, můj kamarád podotkl: "Ubohé dítě, myslí si, že je Čarodějka."
Odpověděla jsem: "Pokud si to myslí, tak nejspíš Čarodějka je".
Kamarád se na mě nejprve zmateně podíval, a pak se rozesmál: "Mýlíš se, Inelie! To dítě je blázen, ztratilo rozum, má o kolečko víc, jestli víš, co tím myslím."
Věděla jsem naprosto přesně, co tím myslí. A to se stalo na přelomu nového tisíciletí.
Dívka vyrostla jako my všichni v rodině a společnosti, která zcela ignorovala podstatu jejího daru. V jiné době, na jiném místě, by se stala léčitelkou, šamankou, medicínskou ženou, médiem, hrdinkou - nebo by také mohla být upálena na hra-nici.

Když jsem se do léčebny následující víkend vrátila, dívka seděla na schodišti a řekla: "Čekala jsem na tebe. Věděla jsem, že dnes přijdeš. Viděla jsem tě minulý týden, jak mluvíš se svým kamarádem. Jen jsem ti chtěla říct, že jsi tou nejkrásnější osobou, kterou jsem v životě viděla".
"Vím, kdo jsi," dodala. "Jsi anděl, co přišel z nebe, aby mi pomohl."
"Ne", řekla jsem. "Jsem stejná jako ty. Jsme stejné." V tu chvíli se lehce odsunula stranou. Společně jsme pocítily, jak můj přítel přemýšlí, kde jsem...................

Abraham Hicks – Jak dosáhnout své vysněné váhy a těla?

18. října 2017 v 15:10 Channeling


Host: Souvisí to s tím, co říkala ona. Pokud chcete být štíhlá a ptáte se "Proč" a zaměřujete se na štíhlost, ale pak se podíváte do zrcadla a…

Abraham: Chcete tedy více času věnovat zaměřování se na vizi než do zrcadla fyzické reality. Lidé říkají: Abrahame, musím čelit realitě! Tím myslí: "Musím vytáhnout hlavu z písku a uznat, co je." My na to: Pokud budete stále uznávat, co je, nic se nemůže změnit, než jaké to je. Říkáme: Uznejte, co je, abyste zjistili, co chcete, nechte kontrast toho, co je, vám pomoct zjistit, co chcete, a pak svou pozornost nasměrujte na to, co chcete. Pokud se vám nelíbí, co vidíte v zrcadle, nedívejte se do zrcadla. Neděláme si srandu.
Dívejte se do zrcadla jen od hlavy nahoru nebo od chodidel dolů.

Host: Skvělý nápad.

Abraham: Povíme vám něco o vašich fyzických tělech. Souvisí to s vaším tématem fyzického vzhledu a fyzického zdraví. Málo z vás jste se ve svém dětství naučili své tělo oceňovat. Protože jste byli ihned zaškatulkováni. Říkali vám: Nemá dost vlasů. Nemá dost zubů. Příliš velká, příliš malá. Ihned vás začali srovnávat s ostatními, jakoby jeden standard byl lepší než jiný, když nikdo stejný jako vy neexistuje. Jako malé dívky si říkáte: Nelíbí se mi můj vzhled. Kéž bych měla tvoje… tvoje nohy. Tvůj pas. Tvou pěknou pokožku.

Ale jak říkáte: "Kéž bych měla tvoje…", ve skutečnosti říkáte: "Nelíbí se mi moje." Mladí muži chtějí být silnější, rychlejší nebo větší… Jak se srovnáváte, vytváříte si vzorce nedostatku z toho, jaký máte ze sebe pocit. Pokud byste se dokázala začít dívat s oceněním ke svému skvělému fyzickému tělu, byla byste ohromena, jak moc byste se ve všech ohledech posunula dopředu. Když jíte jídlo, oceňte svou schopnost žvýkat. Oceňte trávicí systém. Oceňte metabolismus. Není metabolismus úžasný systém?

Že jste schopni jíst různé věci a vaše tělo je dokáže vstřebat a využít, co potřebuje, a přeměnit je do buněk masa, krve a kostí, a efektivně vyloučit to, co není potřebné nebo chtěné? Nejste ohromeni z úžasného fyzického těla, ve kterém proudí vaše nefyzická energie? Jak si začnete všímat zručnosti svých prstů… není skvělé, že jste schopní brát do rukou malé nebo velké věci? Nejste ohromeni z toho, jak jste schopni se zaměřovat a vidět? Můžete něco vidět zblízka nebo něco daleko........................

Kryon - Rozšířené dary

17. října 2017 v 22:12 | Lee Carroll |  Channeling


Tento živý channeling Kryona byl přijat v Kansas City, Missouri, 26. března 2017
Zdravím vás, drazí, já jsem Kryon z magnetické služby. Na konci podobných shromáždění často přichází osobní channeling, určený spíš lidem zde v této místnosti než posluchačům. Avšak i posluchači a čtenáři mohou zakusit energii a získat nové informace. Drazí, vím, kdo je tady. Duch zná posluchače (čtenáře) bez ohledu na to, kdy toto poselství budou poslouchat (a číst). Už teď vám mohu říct o potenciálech posluchačů (čtenářů) během dalších pár let. Je to v budoucnosti, avšak potenciál tu je už teď a Duch ví, že čas existuje v nádherném kruhu. Přesto bych chtěl v tomto okamžiku promluvit k vám zde v místnosti. Jste všichni lidé, zatímco já jsem člověkem nikdy nebyl. Vím však, jak fungujete a co si myslíte. A proto jsem tady, abych zkusil uklidnit duše, které si vymýšlejí různé věci a možná by se chtěly zapojit i do nějakých dramat, která ani neexistují. Jsem tady, abych vám pomáhal v tomto nádherném časovém přechodu ze staré do nové energie.

Když se můj partner úplně otevřel, ptal se, zda po zbytek svého života bude channelovat. Ptal se mě: "Proč se mi to přihodilo teď, proč až v tomto věku?" Řekl jsem mu, že neexistuje žádný věk. A to byl začátek jeho výuky a studia o jeho vlastním těle - a o něčem, co se ukrývá v jeho nitru - to, co často není chápáno a co je tak často využíváno lidmi jako jste vy tady. Definovali jsme to tolika způsoby, rozebrali jsme to a zas znovu složili a dávali tomu mnoho jmen. Znáte to pod názvem "innate". Definovali jsme, kde se vyskytuje v systému devítky a kde v systému trojky. Innate je pro vás něco tak speciálního a je to něco, co reaguje na vědomí. Začněme od začátku.

Každý jednotlivý člověk má ezoterické tělo zvané "INNATE". Lze říct, že je biologické? Je s vaší biologií natolik spojeno, že jej také označujete jako "inteligentní tělo". Je innate spojena s Duchem? Ano, je spojena s vaším vyšším já a stejně tak i s biologickou částí vašeho vyššího já, kterou je šišinka. Je to součást vašeho srdce a rozumu? Absolutně. Řídí innate nějaké určité věci? Ne. Její prací je komunikace. Innate je tedy největším komunikátorem vašeho těla. Předává informace a může je také přijímat. Tělo samotné má svůj vlastní uzdravující mechanismus. Už jsme vám vyprávěli o předloze zdraví a genezi buněk a také jsme vám říkali, že tělo je připravené přijímat informace skrz innate. V důsledku toho komunikuje innate s buňkami a buňky vždy naslouchají. A vědomí má přehled o všem. Proč vám to znovu shrnuji? Protože bych vám rád popsal, co už někteří z vás dělají. Drazí, je to tak nádherné a je to rozšířený a vylepšený nástroj pro tuto dobu. Předám vám informace o rozšířených nástrojích, které skrz innate můžete využívat. Někteří z vás si prostě jen vyslechnete to, co už teď děláte. Ale ostatní to potřebují slyšet..........................


Zenový mistr a vlasy

17. října 2017 v 17:05 | Původní zenové příběhy |  Citáty a Moudra


Němec Achim Seidl, který vydal zkrácené znění kóanové sbírky Pi-jen-lu, píše:
"Když jsem se poprvé odebral do kláštera Rinzai, stanovil mi zenový mistr podmínku,
že se zařadím do života kláštera jako každý jiný, jako prostý mnich.
Souhlasil jsem a s úklonou jsem řekl, že si hned nechám vystříhat a vyholit pleš,
jak je to zvykem. Mistr se na chvíli zamyslel a dal mi pak pokyn, že mohu nechat vlasy tak,
jak jsou.

Po několika týdnech přijel docent z Oxfordu a hodlal také strávit nějaký čas v klášteře.
Při přijímací ceremonii se mladý docent v zásadě sice chtěl zařadit,
jen vlasy si chtěl nechat, protože prý brzy bude přednášet v cizině.
Mistr se usmál a rozhodl: "Buď půjdou vaše vlasy okamžitě dolů, nebo vás nechám vyprovodit."
S dušeným hněvem Angličan poukázal na mou vlasatou hlavu.
Mistr jen mávl rukou a řekl jako mimochodem: "Tomu na vlasech nezáleželo."

Netrapte se tím, že nejste osvíceni.

16. října 2017 v 8:52 | Osho |  Citáty a Moudra


Dógen je zcela jedinečný. Říká: "Svoje buddhovství si buď uvědomujete, nebo neuvědomujete. Netrapte se tím. Až přijde ten správný čas, to správné období, rozkvetete v buddhu." Prostě čekejte, čekejte moudře, čekejte bez touhy, užívejte si čekání, učiňte samo čekání blaženým tichem. A ať je vaše zrození jakékoli, musí vykvést. Nikdo nemůže bránit ptáku v letu, nikdo nemůže bránit kukačce kukat, nikdo nemůže bránit růži, aby vykvetla.

Kdo by mohl bránit vám stát se buddhou? Nikdo jiný za to není odpovědný než vy sami. A pokud se pták nebo ryba poté, co dokonale poznali oblohu či vodu, pokusí skrze ně proniknout, nenaleznou cestu, po které lze jít, ani místo, kterého lze dosáhnout. Pokud vejdete do svého vnitřního světa, vnitřního nebe, nenajdete žádnou cestu ani žádný konec.
Naleznete věčnou věčnost, pouť bez začátku a bez konce… nesmrtelnost, která vás změní okamžitě, bez úsilí, bez askeze, bez sebetrýzně. Už jste to, co chcete být, schází jen maličkost. Probudit se! V probuzení jste buddha.
Ve spánku buddhou sice zůstáváte, ale nejste si toho vědomi. Jakmile se člověk stane buddhou, ví, že i kdokoli jiný je buddha. Některý spí, jiný chrápe, a další běhá za ženami nebo dělá jiné pitomosti. Ale buddha je buddha. A když kouříte cigaretu, neznamená to, že jste ztratili svoji podstatu, ukazuje to jen to, že spíte, nic jiného.

( úryvek z knihy: OSHO - Zenový mistr Dógen )

Horoskop na období 16. 10. - 22. 10. 2017

16. října 2017 v 8:43 | Petra Nel |  Horoskop


Turbulence
Slunce v opozici s Uranem v tomto týdnu vrcholí. Zmatek a chaos proto kolem vás graduje. Vnitřní neklid je velký, protože energie Urana je velmi silná. Je to nová kvalita energie, která byla zaktivována v minulém týdnu. Můžeme cítit vnitřní napětí, neklid a rozvibrování. Tato energie má vyšší vibrace, proto na ni můžeme reagovat vnitřním napětím a neklidem. Pocit, že se něco musí stát. Je to, jako když jdete na první rande, první den do školy, do nové práce, prostě nevíte, co vás tam čeká. Jste nervózní. Poprvé prožijete to, co jste nikdy neprožili. Společensky to bude týden velmi bouřlivý. Lidé budou jednat velmi afektovaně, popudlivě a absurdně. V přírodě se také tlak projeví a mohou se objevit další zemětřesení a hurikány.

Merkur 17. 10. přestupuje do Štíra do konjunkce s Jupiterem. Sejdeme více do hlubin sebe sama. Mysl může "ztěžknout", ale konjunkce s Jupiterem přinese zmoudření a pochopení svých vnitřních temných, negativních procesů. Když jim porozumíme a podíváme se na ně optimisticky, uvědomíme si, že pracují pro naše dobro. Opatrně na živení a zveličování negativních myšlenek, pesimismu a touhy se pomstít. To by bylo uvíznutí v negativní polaritě Jupitera - zveličování a nesoudnost.
Mars je v opozici na Chirona a v kvadratuře na Saturna a také v kvadratuře na Černou lunu 14. - 22. 10. Ego, vůle, mužský princip, tělo je pod velkým tlakem. Tady opravdu velmi záleží nakolik má člověk zvládnuté ego, sobectví, agresivitu a sexualitu. V nižší formě se to může projevit jako zvýšená kriminální činnost a násilí. Největší krutosti je bohužel schopen právě člověk.

Je důležité umět stát ve své síle, postavit se za sebe, za druhé. Nepropadat mocenskému principu zasahovat do svobodné vůle druhého, ale zároveň si nenechat ubližovat a zasahovat do svého prostoru. Tady je nutné se vymezit! Muži mají nyní o něco těžší pozici, protože budou velmi konfrontováni s Bojovníkem ve svém nitru. Jak správně používat svou mužskou sílu? Co to je mužská síla? Ženy se budou dotýkat svého strachu z mužské fyzické síly, agrese a zneužití.

Opozice Chirona přichází na podporu léčení mužské síly, mužského principu. Síla vůle, kterou je možné doplnit soucitem a ohleduplností. Přepadnutí do příliš velkých emocí by přineslo postoj oběti, která naprosto devastuje mužskou sílu. Hledání hranice bojovníka - ochránce. V ženách probíhá léčení jejich vnitřního muže.
Novoluní ve Vahách nastává 19. 10. kolem 21. hodiny na sabiánském symbolu: Letadlo stoupá vysoko k jasnému nebi. Klíčová myšlenka: Vědomí schopné přesáhnout konflikty a tlaky osobního života.

Toto novoluní je v harmonickém aspektu na Černou lunu a v opozici s Uranem. Tímto se ještě zvýrazní osudové změny, chaos a osvobození. Ať chcete nebo nechcete, udějí se ve vás procesy, které jsou zásadní pro změny vaší budoucnosti. Přijdou zásadní situace, impulzy, nápady a vize, které povedou k rozhodnutí. Harmonický vliv Černé luny ve Střelci povede k prožitkům uvědomění si své pravdy, víry a naděje. Čemu věřím a na čem svůj život stavím. Je to důležitý zlom života. Svobodnou vůli máte pouze v tom, jak reagujete na to, co k vám přichází do života. Vyhněte se soudu, co je dobré nebo špatné! Respektujte různorodost možností, ale vy si volte, co chcete žít, jaká je vaše pravda a podle toho konejte. Když přestanete hodnotit okolí, ale i sebe, začnete být zodpovědní za své rozhodnutí a budete volit, čemu dáváte pozornost a energii, tím přestanete roztáčet kola své karmy negativních situací, které máte ve svém životě stále dokola.

Po celý říjen působí Černá luna v harmonii s Uranem, což znamená, že vše se má dostat do PRAVDY. Tím se dostáváme do osvobození se. Energie Urana je velmi rychlá a radikální, vede k nalezení jiných ještě nepoznaných možností, způsobů, cest. Nové možnosti a řešení se projeví.
Venuše přestoupila již do znamení Vah, kde je ve svém znamení. Venuše (láska, hodnoty, ženský archetyp) je ve své síle, ve svém potenciálu naplnit harmonii a rovnováhu.

Mars 22. 10. vstupuje do znamení Vah, což ukazuje na hledání rovnováhy a oboustranného vítězství. Mars je ve Vahách v pádu - oslabení. Mars - bojovník a znamení Vah - harmonie, mír, jsou v rozporu. Mars se nemůže projevit přirozeně. Hledá správné použité své vůdčí energie v zájmu celku.
Slunce vstupuje do znamení Štíra 23. 10. hned krátce po půlnoci a na toto se podrobněji podíváme příští týden. Slunce se každým dnem přibližuje k planetě Jupiter a vytváří konjunkci, která se v plné síle naplní v příštím týdnu. Přesto již tento týden všechny události vedou k procesu změny, která povede k růstu a k pozitivnímu naplnění.
Přeji vám bdělý a láskyplný týden. S láskou Petra Nel


Velice si vážím a děkuji podporovatelům článků. Děkuji.
Pokud se vám horoskopy Petry Nel líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 8274212621/5500, variabilní symbol: 123456789.
Pro zahraniční podporovatele: č. účtu: 8274212621/5500, IBAN: CZ 1755 0000 0000 8274212621, Raiffeisen bank, a. s., SWIFT: RZBCCZPP, příjemce: Petra Nel Smolová.
Děkuji. Petra Nel a realizační tým.

Upozornění: Text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem. autor článku: Petra Nel Smolová - www.astrologiepetranel.cz

Abraham Hicks – Šťastný bez peněz?

13. října 2017 v 8:52 | Esther Hicks |  Channeling

Host: Zdravím Abrahame. Jen vám chci poděkovat. Užívám si jízdu tohle dnešní ráno. Jsem na úžasné cestě. A mnozí z nás podle mě také. Zažívám v životě něco, o čem bych chtěl něco vědět. Praktikuji vaše učení už asi 10 let. Jsem poradce. Lidé, kteří za mnou chodí… já jsem neustále šťastnější, a lidé, kteří za mnou chodí do poradny, se stávají šťastnější a bohatší. A já se stávám jen šťastnější.

Publikum: (Smích)

Host: Ta druhá věc, kterou chci znát…

Abraham: Věříte, že máte touhu po větší prosperitě?

Host: To se zdá jako přítěž.

Abraham: Tak vidíte. Udělal jste to pro nás velmi snadné… Chtěli jsme poukázat na to, že i když můžete mít touhu po větší prosperitě, pokud ta prosperita vám nechodí snadno, bezpochyby máte nějaké myšlenky, které té prosperitě odporují. Jako: "Není slušné mít prosperitu. Není duchovní. Je to příliš práce na udržování. Zahltila by mi život. Omezilo by mi to svobodu." Nebo to všechno dohromady.

Host: Máte pravdu.

Překlad: David Dajw Formánek / http://abraham-hicks.cz

AA Michael - HLEDÁNÍ MÍRU ZEVNITŘ

12. října 2017 v 7:55 | Ronna Herman |  Channeling

*Archanděl Michael prostřednictvím Ronny, říjen 2017* RONNA / SVATÝ PÍSAŘ

Milovaní mistři, je čas udělat inventuru toho, co si myslíte, a inventuru emocionální energie, kterou na vaší planetě během těchto dní plných konfliktu, vřavy a stresu vysíláte. Ředíte nebo pokrucujete harmonickou auru, kterou jste kolem sebe vytvořili, tím že si dovolíte nechat se chytit do zmatku mylných výtvorů a destrukce, který na planetě Zemi v této době probíhá? Jste pohrouženi do scénářů, které jsou vám stále znovu a znovu prezentovány prostřednictvím televize, rádia a novin? Dovolili jste si být znovu vtaženi zpátky do hustoty iluzorního negativního prostředí? Jestli je vaší odpovědí na kteroukoli z těchto otázek ano, živíte zmatené vibrace světové situace svou energií, místo toho abyste přidávali svou Lásku/své Světlo/svou Moc k Lásce/Světlu /Moci ostatních misionářů míru na světě. Budete stát na straně těch, jejichž největší touhou je přinášet mírumilovné řešení pro největší prospěch všech nebo se bez záměru slaďujete s těmi, kteří si přejí znovu obnovit oddělenost, utrpení a nadvládu?

Nemyslíme tím, že byste neměli být informováni o tom, co se ve světě děje, ale že nyní, více než kdy předtím, se musíte povznést nad to, co se objevuje, a připojit se k nám, pozorovatelům dění z vyššího úhlu pohledu, z úhlu pohledu, kde není správné a špatné cesty, jen různých stínů pravdy a různých motivů, kde žádná rasa, země nebo náboženství nejsou naprosto v právu, spravedliví a bez viny, ani nejsou naprosto špatní. Pamatujte, každý a každá duše na Zemi v sobě nese Jiskru Andělského. Musíte zůstat vystředěni, ponechat střed své bytosti ve svém srdci, naladěni na své Vyšší Já s vědomím inspirovaným Duchem, aby vaše akce a rozhodnutí byly vždy v souladu s Božským plánem. Pak, milovaní, budete stát v řadách spravedlivých, jejichž největší touhou je vrátit Zemi a lidstvo do opravdového stavu míru a vzájemného bytí v prostředí, kde jako nejvyšší vládce vládne náš Bůh Otec/Matka.......................

Kryon - Z temnoty ke světlu

11. října 2017 v 8:53 | Lee Carroll |  Channeling

Tento živý channeling byl přijat v Buffalu, New York 24. června 2017

Tento živý channeling byl upraven [Leem a Kryonem] a doplněn pro lepší porozumění čtenářů. Často se totiž stává, že živý channeling má v sobě energii, kterou psané slovo nenabízí. Užijte si tedy toto obohacené poselství.

Zdravím vás, moji drazí, já jsem Kryon z magnetické služby. Chci, abyste rozprostřeli kolem tohoto místa jakousi bublinu, abyste zablokovali všechny ostatní zvuky a koncepty. Zde je pro vás energie, a pro některé z vás dnešní učení představuje jakousi energií "aha!". Je to energie, která není nová, protože je to připomenutí.
Moji drazí, pro mnohé z vás bude velkou část tvořit opakování, a to je to, co jste v této době očekávali. Začnete si vzpomínat na věci z minulosti, které dávaly smysl. Jsou to věci, které jste se učili a zažili coby šamanské bytosti ve své minulosti. Byli jste svými předky a je na co vzpomínat.

Vzpomenete si na různá proroctví, na kterých jste se i vy, jako předkové, účastnili - a na určité úrovni jste věděli, že jednoho dne budete skutečně v té budoucnosti - a nyní zde jste. Všechny tyto věci začaly dávat smysl v rámci pocitů, které teď začínáte mít. Tento konkrétní channeling vám klade otázku: "Jak budete žít teď, když vstupujete z temnoty do světla?" Když jste coby staré duše na planetě již tisíce let, od samotného příběhu stvoření, jste doslova prostoupeni poznáním světla a tmy. Na určité úrovni jste naživu civilizaci za civilizací. Byli jste zde i v civilizacích, které ještě historické knihy neznají.

Tak staří jste. Přesto pokaždé, když jste zde byli, vrátili jste se zpět do nízkého vědomí. Na stupnici od jedné do deseti, kdy jedna je startovní vědomí a 10 je nejmoudřejší vědomí, lidská civilizace je stále pouze na přibližné hodnotě tři a půl. Tak dalece se rozvinulo v rámci jakékoliv civilizace na této planetě. Uvědomte si, že někteří začínali s vyšší úrovní, ale spadli na tu, kterou máte nyní. Žili jste tisíce let ve staré energii, a zde jste v měnící se energii, kde světlo začíná ukazovat samo sebe a kde temnota začíná kopat kolem sebe ve své dysfunkci.
Nízké vědomí (temnota) prohrává, protože atributy toho, co ji živilo, už nejsou životaschopné. Systémy, které vykázaly nedostatek integrity a nenasytnost, se začnou rozpadat. Různé části planety budou zasaženy jako první, a ostatní budou následovat. Ale rozpadnou se, protože světlo vítězí. Jak se daří vám osobně? Jaké to bude, kráčet do světla z tisíců let temnoty? Jaké zvyky si ponesete do této nové éry, které vás budou udržovat v temnotě? ........

Horoskop na období 9. - 15. 10. 2017

10. října 2017 v 14:11 | Petra Nel |  Horoskop

Osvobození
Slunce v konjunkci s Merkurem se dostává do opozice s Uranem. Čeká nás čas plný zvratů, překvapení, chaosu a změny názorů. Zrychlí se tok událostí. Otevírá se přístup k propojení nižší a vyšší mysli, což přinese prohlédnutí. Bude to ale spíše šokem a nečekaně. Najednou se objeví informace, události, které vám změní váš úhel pohledu. Objeví se nervozita, a hlavně nesoustředěnost a nespavost. Příliv energie bude tak silný, že to můžeme přirovnat k zásahu elektrikou. Tím nastane chaos. Máme nastavené své programy, podle kterých jednáme, aniž bychom si to uvědomili. Schopnost sebereflexe a pochopení souvislostí pomáhá vymanit se z nevědomých programů. Nastane proto chaos a zmatek, který vede k osvobození a zvednutí svých vibrací. Být svobodnější, pravdivější a přirozený. Toto se bude dít do 22. 10.

Slunce a Merkur je v harmonickém aspektu na Saturna a Černou lunu, což předznamenává, že tento vývoj vede ke zralosti, k poznání své pravdy. Přijmutí své zodpovědnosti za svůj život a vystoupení z her, kde si něco dokazujeme, zaplňujeme nebo se zavděčujeme. Máme šanci si prožít svou pravou podstatu, své božské Já, které prostoupí naše nevědomé programy a prozřeme. To nám otevře novou cestu.

Bude se vám zdát, že se děje událost za událostí, že nestíháte reagovat. Změna bude střídat změnu a nic si nebudete moci domluvit, na nic se spolehnout. Velmi opatrní buďte na cestách. Přinese to velmi nestandartní chování lidí, sklon k prchlivosti, radikálnosti a extrémnosti. Riskování a bezohlednost se zviditelní na silnicích nehodami z nepozornosti a rychlé jízdy.

Konjunkce Venuše s Marsem je v kvadratuře se Saturnem. Ve vztazích se objevují těžkosti, nepochopení. Kvadratura symbolizuje zrání v citech, lásce, ve své vůli a tvořivosti. Těžkosti se objevují proto, aby byla prověřena zralost, pevnost lásky a vůle. Je potřeba přistupovat pokorně a zodpovědně ke vztahům. Především přijmout 50 % své zodpovědnosti za vše, co se ve vztahu děje. Když jsme zodpovědní za sebe, tak je snadnější nalézt řešení.
Vše, co je ve vztahu nestabilní a nezralé, se v této době zviditelní, abychom byli nuceni to řešit a dojít ke zralosti a zmoudření.

Venuše je v kvadratuře na Černou lunu 10. - 14. 10. Projeví se závislost či odmítnutí. Velká touha po lásce povede k nesvobodě, k častým zraněním a zklamáním. Jedinou lásku, kterou máme, je ta naše. Ženy budou více přecitlivělé, podrážděné a nespokojené. Bude se jich neharmonie ve vztahu a ve vztahu sama k sobě velmi dotýkat. Ve skutečnosti podle toho, jaký máme vztah sami k sobě, takový máme vztah s druhými. Muži budou citliví na ženskou negativitu a jejich nevyrovnané emocionální projevy budou pro ně nepřijatelné. Ženy mužům zrcadlí nepřijetí vlastních negativních emocí, pokud to muže dráždí.

Pak se následně dostane Mars do kvadratury s Černou lunou 14. - 22. 10., kdy se objeví agrese, vztek, hněv, vzdor a chtíč. Pudová složka dostane nadvládu a pokud muži nemají zvládnutou sexualitu, může je pud či agresivita ovládnout. Muži v této době budou podráždění a snadno vejdou do boje. Ego se zesílí a objeví se více sobeckosti. Ženy budou vnímat, co nedokážou na svém vnitřním muži přijmout, protože jim to muži venku odzrcadlí.
Jak kvadratura Saturna, tak Černé luny jsou známkou zkoušky, nakolik jsme v harmonii sami se sebou a se svým druhým pólem v sobě. Jak umíme zacházet s polaritou, se ženským a mužským principem. Jak a co tvoříme.
Jupiter 10. 10. vstoupil do znamení Štíra k tomu je napsán speciální článek. http://www.astrologiepetranel.cz/jupiter-ve-stiru-10-10-2017-8-11-2018/

Přeji Vám mírumilovný týden. S láskou Petra Nel


Velice si vážím a děkuji podporovatelům článků. Děkuji.
Pokud se vám horoskopy Petry Nel líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 8274212621/5500, variabilní symbol: 123456789.
Pro zahraniční podporovatele: č. účtu: 8274212621/5500, IBAN: CZ 1755 0000 0000 8274212621, Raiffeisen bank, a. s., SWIFT: RZBCCZPP, příjemce: Petra Nel Smolová.
Děkuji. Petra Nel a realizační tým.

Upozornění: Text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem. autor článku: Petra Nel Smolová - www.astrologiepetranel.cz

Chci tvého koně za každou cenu

9. října 2017 v 8:26 | José Carlos Bermejo |  Citáty a Moudra

Nikomu radši nepomáhám, nechci naletět

Chci tvého koně za každou cenu

Muž jménem Abdul vlastnil nejkrásnějšího koně ve městě Isfahánu. Kromě koně nic jiného neměl a miloval ho jako vlastní dítě. Staral se o něj od hříbátka, hrál si s ním, naučil ho cválat a hledat v poušti vodu. Bylo to tak nádherné zvíře, že po něm zatoužil Izák. Nabízel za něj stáda koz, několik krav, nejlepší koberce ze svého obchodu, a dokonce i drahokam. Abdul však pokaždé odmítl koně prodat.
"Copak nechápeš? Jako bys mě žádal, abych ti prodal vlastního bratra."

Musím poskytnout pomoc člověku v nouzi?

Když Izák viděl, že koně nezíská za peníze, vymyslel plán: oblékl se do hadrů a potřel se blátem a hnojem. Věděl, že Abdul každé ráno jezdí na koni několik mil ke studni pro vodu, a tak si lehl na okraj cesty, jako nějaký ubožák. Když uslyšel dusot Abdulova koně, rozkřičel se:
"Pomoc! Pomoc!"
Andul se zastavil a ihned sesedl z koně, aby chudákovi pomohl.
"Dobrý muži, co se ti stalo?"
Izák si skryl tvář a zanaříkal:
"Jsem nebohý poutník na cestě do Jeruzaléma. Přepadli mě lupiči a obrali mě o vše, co jsem měl. Pomoz mi!"
"Neměj strach, uklidnil ho Abdul. Vysadím tě na hřbet koně a dopravím tě do města. Tam tě vyléčí."
Když domluvil, vzal do náruče falešného poutníka a opatrně jej posadil na hřbet koně. Než Abdul stačil nasednout, Izák zatáhl za otěže a začal s koněm cválat.

Síla špatných zkušeností

"Počkej, Izáku, počkej chvíli!"
"Co chceš?" zeptal se podvodník. "Kůň je teď můj."
"Souhlasím, odveď si ho. Jenom tě prosím, abys každému, kdo se tě zeptá, jak jsi k němu přišel, na oplátku neprozradil, jak jsi mě podvedl."
"A proč? Bojíš se, že se ti vysmějí?"
"Ne," odpověděl Abdul. "Ale jestli jim řekneš, jakým způsobem jsi mi ho sebral, tak se může stát, že až potkají u cesty nějakého chudáka, neodváží se zastavit a pomoci mu."
Někdo říká, že když Izák uslyšel Abdulova slova, pustil otěže a posadil na hřbet krásného koně jeho skutečného majitele. Společně se pak na něm vrátili do Isfahánu.

Náměty k zamyšlení:
1. Když se z šíření špatných zpráv stane zvyk, může to způsobit více škody než užitku.
2. Smýšlet o druhém špatně může zničit solidaritu. Je možné, že se tak děje v nějaké oblasti mého života.
3. Je možné, že jsem na základě špatných zkušeností ztratil důvěru, kterou by bylo dobré obnovit.

( úryvek z knihy: José Carlos Bermejo - Příběhy pro uzdravení duše )
Převzato z webu: http://www.vira.cz/


Jeshua - Obrazy nehodnosti

8. října 2017 v 15:19 | Pamela Kribbe |  Channeling


Jeshua prostřednictvím Pamely
Drazí přátelé, já jsem Jeshua. Přišel jsem, abych Vám připomněl, kdo jste, abych vám připomněl vaši sílu a velikost. Jste nevyčerpatelným zdrojem Světla, které se neustále obnovuje, roste a rozšiřuje. Jste hojný proud božské energie. Chci vás touto energií naplnit a žádám vás, abyste jí umožnili plně proudit do vaší mysli, vašeho těla, vašeho celého života tak, aby se mohla na Zemi vyjádřit sama energie duše.

Vyzývám vás, abyste propustili staré a falešné obrazy nehodnosti. Rád bych k vám dnes hovořil o sebeúctě a seberealizaci, o tom, odvážit se vystoupit a důvěřovat ohni, který nesete uvnitř. Tento oheň je vaším Světlem. Chce tady a teď jasně zářit. Každý z vás však přijal mnoho falešných informací o tom, kdo je, a o tom, kdo by měl být, a tak nastalo oslabení vaší spirituální síly, vaší originality, vaší jedinečnosti. V tomto čase se v rozvoji lidstva osvobozují nové spirituální síly, a to se může zcela a opravdově odehrát jen prostřednictvím lidí, kteří na Zemi nyní žijí. Prostřednictvím vás se rodí nová doba a energie, a to může nastat jedině hluboce zakořeněným způsobem, kdy zcela přijmete svou vlastní hodnotu.

Muži i ženy byli společností uvedeni v omyl prostřednictvím tradic a vzdělávacích procesů, takže obrazy hříchu, hanby a viny se nadále drží a žijí uvnitř vás všech. Život je znázorňován jako boj, abyste projevili sami sebe a bojovali o přežití. V této tradici je jen velmi omezená forma mužské energie považována v životě za nezbytnou a tato pozice leží v podstatě na kolísavých základech strachu a potřeby kontroly. Tato forma mužské energie taktéž po staletí dominuje spiritualitě. Křesťanskou spiritualitu začali prostřednictvím Církve ovládat muži, a proto ztratila spojení se svým původem. Jste tu, abyste obnovili Kristovskou energii s jejím původem. Obnovili její živoucí srdce uvnitř sebe, abyste ji zrodili a předali ostatním.........

U Nebeské Brány

6. října 2017 v 8:27 | Vladimir Líbal |  Humor