Buď plný úžasných snů

16. října 2018 v 8:13 | Osho |  Duchovní růst

Před mnoha dny jsem řekl jednomu mladíkovi: "Stanov si životní cíl a dej svému srdci ambice. Buď plný úžasných snů. Bez cíle se nikdy nestaneš celistvým člověkem. Nebudeš v jednotě a tvoje energie bude rozptýlená." Pouze ti, kteří dokážou sjednotit různé energie a zaměřit je na určitý cíl, jsou zdraví jedinci.Všichniostatní jsou jako chaotický dav. Jejich vnitřní hlasy si protiřečí a v jejich životě nezní hudba.Člověk,jenž nezná krásnou vnitřní melodii, nikdy nedosáhne klidu a nepocítí sílu. Klid a síla jsou dva názvy jedné pravdy.

Ten mladík se mě zeptal, co pro to má udělat,a já jsem mu řekl: "Představ si semínko v půdě, které soustředí svou energii, aby mohlo vyklíčit ze země. Jeho silná touha mu pomáhá rozlomit obal a vznést se do výšin. Tohle udělej. Staň se semínkem. Prožívej velkou touhu po nekonečnu a pak sjednoť svou energii a stoupej vzhůru. Potom nastane okamžik, kdy dokážeš rozlomit vnější obal a nalezneš své pravé bytí."

Kdo má stále na pamětinejvyšší cíl svého života, své pravé "já" a pravdu, ten se nikdy nespokojí s ničím jiným. Jeho nespokojenost je požehnáním, protože jen díky ní se dostane do země nejvyšší spokojenosti. Uvědomte si, jak pomíjivé jsou takzvané radovánky života. Jakmile to pochopíte, osvobodíte se od nich. Kdosi mi vyprávěl tuto bajku:

Po obloze letěl pták. Přímo nad ním zářil velký bílý oblak. Pták si pomyslel: "Chtěl bych vzlétnout ještě výš a dotknout se toho krásného bílého oblaku!" Zaměřilse na oblak, sebral veškerou sílu a vydal se jeho směrem. Ale oblak náhle odplul na východa pak zase na západ. Potom se na chvíli zastavil a opisoval kruh. A pak se znenadání rozplynul, aniž by k němu pták stačil doletět. Když se ocitl na místě, kde býval původně oblak, nic tam nebylo, přestože pták vyvinulveškeré úsilí. Jakmilesi to uvědomil, řekl si: "Byl to omyl. Neměl jsem se zaměřovat na oblak, ale na hrdě se tyčící hory, které jsou věčné
a nekonečné."
Jak pravdivý je ten příběh! A kolik lidí padne za oběť tomuto omylu, protože si za cíl života stanoví pomíjivý oblak! Nicméně pohleďte! Nedaleko odtud jsou věčné a nekonečné hory - budou-li cílem vašeho života, naleznete naplnění a blaženost.

( úryvek z knihy: OSHO - Život je mýdlová bublina )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama