Zdraví

To, čemu věříme, že je pravda, je vždycky naše omezení

25. ledna 2018 v 8:24 | Drunvalo Melchizedek

To, čemu věříme, že je pravda, je vždycky naše omezení. Pokud nám doktoři řeknou, že určitá nemoc je nevyléčitelná, a my tomu věříme, nemůžeme se sami vyléčit. Zamrzneme v této víře. Pak s touto vírou musíme žít, dokonce i pokud to znamená život s velkou bolestí a nepohodlím po zbytek našeho života. Pouze zázrak, něco mnohem většího, než my sami, dokáže překonat tuto zamrzlou víru. Tak je to naše mysl, která vězni naše vyléčení. Pokud je to naše mysl, která má nad námi kontrolu, a ne naše srdce, téměř vždy budeme trpět.

Poslechněte si pravdivý příběh o triumfu jedné ženy nad svojí myslí a nad svými modely víry. Jmenuje se Doris Davidson.
Doris se nakazíla dětskou obrnou a byla přípoutaná na invalidní vozík asi dvanáct let, než jsem jí potkal. Její lékař jí řekl, že už nikdy nebude chodit, a ona sama se s touto ,,skutečností" smiříla. Žila sama se svým synem, který obětoval svůj život, aby se o ni staral. Jednoho dne začala číst knihy o léčení krystaly. Byla nadšená autorovými slovy, která hovořila o tom, kolík nemocí je léčitelných.

Díky těmto slovům začala mít poprvé po mnoha letech opět nadějí. Zavolala autorovi a požádala ho o radu, ale z jistých důvodů ji autor požádal, ať zavolá mně. Když mi Doris zavolala a požádala mě o pomoc, řekl jsem jí, že budu muset nejdřív požádat o povolení, zdají mohu pomocí, a že jí zavolám zpátky. Mluvil jsem s anděly a všechny kanály se otevřely, aby mohla začít léčba. Andělé mi ale řekli, abych nedělal léčebnou praxi, kterou obvykle dělávám, ale abych pracoval pouze s jejím modelem víry. Řekli, že jakmile ona začne věřit tomu, že je možné se uzdravit, uzdraví se sama.
Volal jsem jí zpátky a udělal jsem pouze to, že jsem s ní vedl hovor. Jednou týdně po několik měsíců jsme spolu hovořili a vždy jsme vedli konverzaci směrem k tomu, aby si připustila, že se může uzdravit sama. Po všechny tyto měsíce se nic nestalo.

Pak mi jednoho dne zavolala a Z jejího hlasu a způsobu hovoru bylo zřejmé, že se změnila. Řekla mi, že udělala určité rozhodnutí. Za prvé se rozhodla, že si už nikdy nesedne do svého invalidního vozíku. Tak ho prodala a její lékař jí opatřil speciální výztuhy, které jí zpevnily boky a nohy. Její nohy byly zchátralé mnohaletým sezením a byly velmi ochablé. Vedle toho potřebovala čtyřnohé chodítko, aby se vyhnula pádu. Mnoho měsíců chodila s tímto omezením.
Pak jednoho dne pocítila, že jsou její nohy dostatečně silné, a vyměnila dosavadní pomůcky za normální berle. To začalo fungovat a Doris si byla mnohem jistější v tom, že se může vyléčit sama. její nohy byly tak silné, že již nepotřebovala výztuhy na boky a vyměnila je za výztuhy, které zpevňovaly pouze její kolenní klouby. Začala poměrné dobře chodit a začala se cítit sebejístě, že požádala svého syna, aby ji nechal doma samotnou, aby mohl sám žít svůj život. Nyní byla
schopná se sama o sebe postarat bez jakékoliv vnější pomoci.

Pak přišel velký den. Doris byla schopna chodit bez berlí, užívaje pouze výztuhy. Začala být tak vzrušená, že jsem s ní sotva dokázal v telefonu udržet řeč. O pár dní později navštívila kalifornský úřad pro motorová vozidla a zařídila si, aby získala řidičský průkaz. Vzápětí poté, co prodala svůj dům a koupila si nové rekreační vozítko, jela do města Taos v Novém Mexiku, kde jsem bydlel, a navštívila jeden ze seminářů Květu života. Přišla na seminář bez pomoci a s úsměvem tak velkým, že vypadala, jako jako když se vznáší. Byl to jiný člověk. O devět měsíců později jsem se procházel po ulici v Taosu a víděl jsem Doris, jak ke mně pospíchá. Bylo to poprvé od semináře, co jsem s ní hovořil. Získala práci a na určitý čas se vypaříla. Točila se přede mnou dokola a iikaznvala mi, že její výztuhy jsou pryč.

Podívala se na mě a řekla: ,,Drunvalo, jsem úplně vyléčená, na stoprocent, jsem tak šťastná, mám vás ráda," a znova zatancovala. Pozoroval jsem ji, jak pak skákala po ulici bez nejmenší známky toho, že kdy měla dětskou obrnu nebo že vůbec strávila dvanáct let na invalidním vozíku. Každý rok, už pět nebo šest let, mi posílá vánoční přání s děko-
váním. Ale já jsem nic neudělal; ona se vyléčila sama. Pochopila problém a uvěřila z hloubi srdce, že je opravdu možné Sám sebe vyléčit - a Samozřejmě to udělala.


( úryvek z knihy: Drunvalo Melchizedek . Prastaré tajemství květu života )

Druhý mozek a jeho vliv na naši osobnost

2. prosince 2017 v 21:04 | Adam Hadhazy

Pro mnohé z nás může být překvapivé, že nervový systém v našem trávicím systému neslouží jen ke zpracování potravy. Přehlížená síť neuronů, která vyvolává známý pocit motýlů v žaludku, je natolik rozsáhlá, že ji někteří vědci nazývají druhým mozkem.

Hlubší porozumění této nervové tkáně, plné důležitých neurotransmiterů, odhaluje, že má na starosti mnohem víc než jen řídit trávení nebo čas od času způsobit stres. Malý mozek v našich vnitřnostech, ve spojení s tím velkým v naší hlavě, má nezanedbatelný vliv také na náš duševní stav. A především hraje klíčovou roli v určitých onemocněních celého těla.
Přestože jeho vliv má pro nás dalekosáhlé důsledky, druhý mozek není sídlem jakéhokoli vědomého myšlení či rozhodování. "Druhý mozek nepomáhá se zpracováním zásadních myšlenkových procesů, jako jsou otázky náboženské a filozofické nebo poezie. Tyto pochody má výlučně na starosti náš hlavní mozek," říká odborník neurogastroenterologie Michael Gershon, který je šéfem oddělení anatomie a buněčné biologie v newyorské presbyteriánské nemocnici

Střevní nervový systém se skládá z plášťů neuronů, zakotvených ve stěnách našeho zažívacího traktu, jehož délka se od jícnu ke konečníku pohybuje k devíti metrům. "Druhý mozek obsahuje asi 100 milionů neuronů. Tedy více než mícha nebo periferní nervový systém," upozorňuje Gershon, který je autorem knihy "Druhý mozek" z roku 1998.
Takové množství neuronů v trávicím nervovém systému nám umožňuje "cítit" vnitřní svět našich střev a tedy i jejich obsah. Většina z těchto nervových vzruchů tak pochází z každodenního komplikovaného procesu trávení. Rozložení potravin, absorpce živin a vylučování odpadu vyžaduje chemické zpracování, mechanické míchání a rytmické svalové kontrakce, které se pohybují po celé linii trávicího systému.

Vlastními reflexy a smysly takto vybavený druhý mozek dokáže řídit chování střev nezávisle na hlavním mozku. Pravděpodobně jsme si evolucí vyvinuli tuto komplikovanou strukturu nervů, aby mohla řídit trávení a vylučování na jednom místě, aby zkrátka tento proces nemusel řídit náš hlavní mozek skrze prostředníka, tedy míchu. "Mozek v hlavě si zkrátka nechce špinit ruce s něčím tak nevábným, jako je trávení," usmívá se Gershon.
Nicméně společně s dalšími vědci vysvětluje, že komplexnost druhého mozku se pravděpodobně nemůže dávat do souvislosti pouze s tímto procesem. "Systém je příliš komplikovaný, aby se vyvinul jen proto, že se hlavní mozek nechce zabývat trávením," tvrdí Emeran Mayer, profesor fyziologie, psychiatrie a biobehaviorálních věd na Kalifornské univerzity v Los Angeles...............

Žili byli dva dělníci.

1. prosince 2017 v 8:49 | Miroslav Hrabica


Žili byli dva dělníci. Pracovali na soustruhu v jednom menším strojírenském závodě a do zaměstnání dojížděli autobusem ze stejné vesnice. Oba měli domek se zahradou a čas po práci trávili jeho udržováním a pěstováním zeleniny i ovoce, což jim přinášelo užitek a určité přilepšení. Každý všední den časné ráno přijížděli do podniku, a než začali pracovat, posnídali v závodní jídelně polévku, chléb s máslem a vejcem či občas guláš s rohlíkem. Vedení závodu vycházelo svým zaměstnancům vstříc a oni s oblibou využívali dobrý sociální program, který jim byl, například stravováním, nabízen. Oběd měli skoro vždy stejný a také jejich strava doma byla v úhrnu velmi podobná. S trochou nadsázky se dalo říci, že naši dělníci byli jako dva bratři, dvojčata. Co jedl jeden, to měl na talíři i druhý, jak pracoval a využíval tělo první, to potkávalo také jeho přítele. Skladba stravy a výdej životní energie byly u nich obdobné, jejich zdravotní potíže se však diametrálně lišily.

Prvního dělníka léta sužují bolesti v oblasti bederní páteře, hůře zvládá delší chůzi, často jej pobolívá hlava a několikrát již znatelně pocítil srdeční arytmii spojenou s drobnými záškuby v hrudníku. Jeho kolega má zase problémy s trávením, zejména se žaludkem, občasné sklony k nechutenství, trpí plynatostí a nepravidelně se objevuje v jeho stolici jasně červená krev. Proč ? Proč stejné zevní působení stravou a prací nevyvolává shodná onemocnění ? Proč se potíže našich skoro stejných dělníků zcela různí ?
Onemocnění není jenom odrazem toho, jak jíme, kolik pracujeme, ale také našich myšlenkových pochodů a činů. Věrné zrcadlí především naše chápání světa. Zdravotní stav ukazuje, zda jsme naplněni pohodou a spokojeností, nebo jenom žijeme, že žijeme, pracujeme z nutnosti zajistit si obživu a bez radosti a úsměvu též konáme určité povinnosti vůči druhým lidem.

Nemoc je hmotně projevený prohřešek myšlení a jednání vůči nám samým nebo častěji vůči osobám a dění kolem nás, který je umocněn ne zcela vyváženou a kvalitní stravou, povrchním dýcháním, nerozumným hospodařením s životními silami a nedostatkem odpočinku.
Náš první dělník je obyčejný, běžně uvažující člověk. Jeho krédem je slušně si vydělat, za obdržené peníze si nakoupit něco pěkného a občas navštívit v rámci dovolené s rodinou přímořská letoviska či velebné hory. Večery tráví převážně ve společnosti televize. Jeho pohled na život je tuctový a dosti jednostranný. Nejdůležitější jsou pro něj hmotné statky a spíše povrchní zážitky, jiný smysl svého bytí nevidí a neuvědomuje si jej. Touží něco mít a vidět, dokud ještě žije. Nepřijímá názor, že se nenarodil jenom pro práci a hromadění materiálních hodnot, nedokáže pootočit své nazírání na svět, na jeho dění a oprostit se od přílišné závislosti na hmotě. Nevědomky nakládá na sebe hodně chtění, plánů a úkolů ...........................

Virus Epstein-Barrové napadl většinu lidstva

7. července 2017 v 5:37 | převzato z http://www.energiezivota.com
ilustrační foto

Syndrom chronické únavy, poruchy štítné žlázy, lymská borelióza, roztroušená skleróza, revmatoidní artritida, lupus a další nemoci, se kterými si lékaři neví rady.
Jejich příčinou je tajemný virus Epstein-Barrové (EBV). Minimálně jednou ze 60 forem tohoto viru je nakažena většina lidí na světě, což lékaři oficiálně přiznávají, i když tvrdí, že lidské tělo si s ním poradí. Bohužel neporadí. Za tímto šokujícím tvrzením stojí Anthony Willliams, který se označuje za lékařské medium. Proslul unikátními vědomostmi o lidském zdraví, kterými překvapil mnohé lékaře, kteří si nevěděli rady s diagnózou záhadných chorob svých pacientů.

Anthony William se narodil s jedinečnou schopností komunikovat se svým vyšším Já, které mu poskytuje mimořádně přesné zdravotní informace. A sice s velkým předstihem, než se samotná nemoc projeví takovým způsobem, že lékaři jsou schopni ji teprve diagnostikovat. Když mu byly čtyři roky, šokoval svou rodinu tím, že na večeři oznámil, že babička má zatím bez symptomů rakovinu plic. Lékařské vyšetření tuto diagnózu brzy potvrdilo.
Anthony se více než 25 let věnuje pomoci lidem překonávat nemoci a předcházet jim.

A zároveň tak objevuje skutečnosti, a sice několik desetiletí před jejich vědeckým potvrzením. Jeho soucitný přístup, který bere v úvahu zdraví ve všech ohledech, tedy nejen na fyzické úrovni, mnohokrát poskytl úlevu nemocným. A stejně tak přinesl rozluštění záhadných chorob těm, kteří stáli o to jej nalézt.
Anthonyho bezprecedentní přesnost a úspěšnost mu získala důvěru a lásku tisíců lidí po celém světě, mezi nimiž byly například filmové, hudební a sportovní hvězdy, miliardáři, spisovatelé a mnozí další, kteří nemohli najít způsob, jak se vyléčit.
Anthony se také stal neocenitelným zdrojem pro lékaře, kteří potřebují pomoc při řešení svých nejtěžších případů, o čemž napsal vlastní knihu s názvem Lékařské medium: Tajemství chronické a záhadné nemoci a jak se definitivně vyléčit.

Virus Epstein-Barrové vytvořil tajnou epidemii

Lékařské komunity si uvědomují pouze jednu verzi EBV, ale ve skutečnosti jich existuje více než 60 forem. Nemají vůbec tušení, jak virus funguje dlouhodobě a jak zákeřný může být, i když dobře vědí, že se snadno přenáší kapénkovou infekcí, slinami (nemoci z líbání), krví, pohlavním stykem a transplantací.
Pravdou však je, že EBV je zdrojem mnoha zdravotních problémů, které jsou v současné době považovány za nemoci záhadné, jakou jsou v úvodu článku zmíněný syndrom chronické únavy, poruchy štítné žlázy, lymská borelióza, roztroušená skleróza, revmatoidní artritida, lupus, tinnitus, vertigo a další nemoci, se kterými si lékaři neví rady.
Chcete-li lépe porozumět EBV, je velmi žádoucí rozpoznat čtyři fáze, kterými prochází...........

Každý zub je spojen s určitým orgánem

20. dubna 2017 v 0:12 | dailyhealthpost.com


Lidé provádějící akupunkturu při své práci používají tabulky spojující zuby s akupunkturními dráhami. Díky nim je možné pomocí zubů diagnostikovat a následně léčit tu část těla, se kterou jsou propojeny.
Například dolní střední a postranní řezáky se nacházejí na dráze, které je spojena s nadledvinami. Citlivost či bolest u těchto zubů tak může znamenat nerovnováhu nadledvin.

Dráhy a zuby
Naše zuby odpovídají určitým orgánům a systémům.
Či proudí obousměrně: poškození zubů může být příznakem problémů ve vzdálených částech těla. Kořenový kanálek u druhého třenového zubu (4. zubu od středu) tak může mít vliv na prsní či plicní tkáň.
Někdy člověka může bolet zub, který mu už dávno vytrhli, což je tzv. "fantomová bolest". To je pravděpodobně nejvýraznější ukázkou spojení mezi zuby a ostatními částmi těla na akupunkturních dráhách, protože neexistující zub přece nemůže způsobovat bolest. Orgán, se kterým byl spojen, ale může stále způsobovat nepohodlí.

Co říkají studie
Mnozí lékaři se domnívají, že existuje spojení mezi orálním zdravím a celkovou tělesnou pohodu.
Studie z roku 2009 uveřejněná v časopise Dental Aegis se zabývala "novým paradigmatem v zubním lékařství s názvem 'zuby jako smyslové orgány'". Tzv. mechanoreceptory v zubech řídí posloupnost nervových činností při jezení. Určují, jak silně a rychle koušeme, a mozku poskytují zpětnou vazbu. Zubní dřeň obsahuje mechanorecepční vlákna.
"Mechanorecepce je nevědomé cítění či vědomé vnímání dotyků či mechanického pohybu daného mimotělními podněty." Mechanoreceptory jsou koncové smyslové orgány, které reagují na mechanické podněty, například pnutí, tlak či vibrace." ...........................

Pohled na zdravou výživu po zážitku blízké smrti

11. dubna 2017 v 9:02 | ANITA MOORJANI


Otázka : Teorie jsou zajímavé, ale co nějaké praktické rady? Jak se teď udržujete při zdraví - co jíte a
čemu se ve výživě vyhýbáte?

Odpověď : Je pravda, že má výživa se od NDE ( NDE - zážitek blízké smrti ) změnila, ale obávám se, že jinak, než si myslíte. Pokud šlo o jídlo, bývala jsem téměř paranoidní. Byla jsem přísná vegetariánka. Jedla jsem jen biopotraviny, zajímala jsem se o makrobiotiku, vitaminové doplňky a šťávy ze zeleného obilí. To vše už předtím, než jsem onemocněla. Bála jsem se, že všechno způsobuje rakovinu, od mikrovlnné trouby po konzervanty. Jedla jsem velmi zdravě, ale dělala jsem to ze strachu.

Teď jím vše, co mě láká. Mám ráda čokoládu a čas od času si dopřeju dobré víno nebo šampaňské. Dávám si záležet hlavně na tom, aby mi chutnalo a abych si to užívala. Věřím, že být šťastná je důležitější než cokoli jiného. Je otrava jíst ono takzvaně zdravé jídlo ze strachu, že onemocníte, a cítit se u toho hrozně. Úzkosti způsobují zase jiné problémy. Lidské tělo je ve skutečnosti mnohem odolnější, než si myslíme, zvláště pokud jsme šťastní a nejsme ve stresu.

Dokonce i když se rozhodnu jíst zdravě, dělám to z lásky, nikoli ze strachu. Touto metodou se řídím ve všech aspektech svého života a vybízím vás, abyste tak svůj život žili také.

( úryvek z knihy: ANITA MOORJANI - MUSELA JSEM ZEMŘÍT )

Wayne W. Dyer - Jak se chováte ke svému tělu ?

9. března 2017 v 8:28 | Wayne W. Dyer

Když byly Saje skoro tři roky, měla na tváři bradavice. Lékařská léčba nebyla účinná, bradavice se rozrůstaly, až nakonec pokryly velkou část její hezké tváře. Saje se vyléčila až potom, co vyslechla duchovní přednášku mého blízkého přítele Kennyho Malotta, který na Maui působí jako kožní lékař. Když Saje ve škole dostala za úkol napsat o tom, jak překonala překážky, vybrala si příběh o tom, jak se vyléčila z bradavic. Zde je její text.

Domácí úkol Překonání překážek Mé hrbolky
Asi před třemi lety, když jsem byla na Maui na Havaji, se mi na tváři objevily hrbolky. Tato vyrážka mi zůstala na tváři asi dva roky, dokud mě rodiče jednoho léta nevzali ke kožnímu doktorovi na Maui a ten mi neřekl, že bych mohla tvář natírat vodičkou, ale také mi pověděl, že by mi obličej nejprve zčervenal, tak jsem se ho zeptala, jaká je další možnost. Řekl, že si s nimi můžu povídat, a já jsem se začala nejdříve smát, ale potom jsem ho vzala vážně a zeptala jsem se ho, co tím myslí. Pověděl mi, že lidé se svými bradavicemi mluví. Tak jsem se rozhodla, že to večer zkusím. Přišla jsem domů, osprchovala se, a než jsem šla spát, se svými hrbolky jsem si promluvila. Pokračovala jsem v tom tři dny, dokud jsme si jednoho dne s bratrem nehráli a já jsem se dotkla tváře a řekla jsem: "Kruci!" Běžela jsem do pokoje rodičů a řekla jim, že mi hrbolky zmizely, ale moje maminka nevypadala, že tomu věří, tak jsem jí řekla, ať se podívá, a ona zjistila, že jsou pryč. Můj tatínek to chtěl taky vidět, šla jsem k němu a on se zeptal na to, co jsem jim řekla. Já odpověděla, že je to tajemství. Když si věříte, můžete dělat, cokoli si přejete.
Dodnes Saje neodhalila, co jim povídala, ale já vím, že její skvělá mladá mysl dostatečně zvýšila její energetické pole, aby mohla odstranit iluzi nemoci. Její závěr je velmi silný: "Když si věříte, můžete dělat, cokoli si přejete."


Jak se chováte ke svému tělu, které je živým organismem, jenž vysílá vlny elektromagnetické energie? Jaké jídlo jíte? Pijete pravidelně během dne čistou, neznečištěnou vodu? Jaké jedy se dostávají do vašeho těla? Jak často odpočíváte? Je vaše tělo v rovnováze? Cvičíte pravidelně? Dýcháte bez námahy? Jste klidní? Chováte se ke svému tělu jako dobrý přítel? Své tělo musíte milovat; je to váš domov a vy ho musíte očistit od všech nečistot. Vaše tělo vám nepřetržitě slouží - zatímco spíte, pracuje, tráví potravu, zpracovává živiny, odstraňuje odumřelé buňky a vdechuje kyslík. Všechno to dělá kvůli tomu, abyste přežili. Vaše tělo není váš nepřítel, nepotřebujete se od něj osvobodit, abyste získali duchovní vedení: je právě tak posvátné jako vaše duše. V tomto světě je všechno posvátné; všechno bije božským tepem. Pokud odstraníte božské frekvence tím, že vnesete energii, která není láskyplná, své bezprostřední energetické tělo tím znečistíte.


( úryvek z knihy: Wayne W. Dyer - KAŽDÝ PROBLÉM MÁ SVÉ DUCHOVNÍ ŘEŠENÍ )

Bylinkářky, kolik jich v Česku ještě zbývá?

6. března 2017 v 9:19 | Mgr. Zuzana Švédová, Dis.


Před nedávnem mne kontaktovala paní Iva, čtenářka z Brd, aby mi sepsala několik svých bylinkářských rad a poznatků. Vždy mám radost, najde-li se čtenář, mající chuť se podělit o své vzácné a cenné know how, obzvlášť, týká-li se bylinek. Navíc, když jaro je už téměř za dveřmi.

Bylinkáři u nás

Během svého života jsem narazila na několik velmi schopných bylinářů, ale také babiček, které své neduhy léčily po svém, zcela se vymykajíc běžné terapeutické praxi, hledajíc sílu a odpověď v přírodě. Na každou nemoc prý existuje bylina, rovněž i synteticky vyrobený lék. Osobně však spíše upřednostním poklady našich luhů či hájů, nežli chemicky připravené preparáty. Sběr bylin je navíc zážitek, opředený cvrlikáním ptáků, bzukotem včel, hřejivým dotekem slunce. Pokud si přejete zažít ten nejhlubší pocit meditace a klidu, stoupněte si v červnu pod rozkvetlou lípu. Dýchejte, naslouchejte, a pokud se osmělíte, po natrhání voňavých kvítků obejměte strom, s tichým díkem na rtech.

Sama každoročně, s železnou pravidelností, vyrážím v březnu na medvědí česnek, první jarní kopřivy, sedmikrásky, kontryhel, lípu, jahodník, maliník, černý bez, diviznu, později pak šípky. Pěstuji mátu a měsíček zahradní. Čajové směsi pak ráda obohacuji o citrónovou trávu. Popravdě nic, kromě lásky, vás v zimě nezahřeje víc, nežli hrnek horkého čaje vlastnoručně nasbíraných bylinek. Každá z nich si v sobě nese poselství rozkvetlých luk, voňavých stromů, vlahého vzduchu, jara, jež volně přechází v léto. Bylinný čaj nabízím během svých konzultací v nutriční poradně, kdy mne často zaskočí otázka: "Kde jste, prosím, takový lahodný čaj koupila? To je nějaká bio směs?" Pokaždé se jen usměji, kdybychom žili v souladu s přírodou, využívali jejich prastarých mouder, vnímali roční období, sebe navzájem, naučili se opět těšit, komunikovat, naslouchat, pochopit sebe samé, pak by již nebyla potřeba tolika otázek.........

Jak mě „léčila“ vědecká medicína

9. ledna 2017 v 12:42 | http://www.homeopatie.cz


V tomto eseji vám chce autor ukázat, že ve svobodné společnosti není nutné, aby nemocný člověk odevzdal svůj osud do rukou tzv. "bezplatné" zdravotní péče a trpně sledoval, jak jeho zdraví v lepším případě zvolna ustupuje před alopatickými jedy. Pokud je ochoten se do svého léčení zapojit, věnovat mu své úsilí, čas a peníze, určitě se setká s úspěchem. Není třeba znát více než lékař. Stačí vědět to podstatné, to co nám medicína zamlčuje. Vše se lze dnes dozvědět na internetu. Co se nutných znalostí týče lze obrazně říci: hrstka diamantů je mnohem cennější, než hora odpadků.

Byl jsem zdravé dítě. Od osmi let jsem po celou letní sezonu hrával s rodiči a jejich přáteli volejbal - až šest hodin denně. Později jsem k tomu přidal tenis, kanoistiku. a pravidelné plavání. Přeplavání Máchova jezera pro mne byla rutina. V zimní sezoně jsem lyžoval, bruslil a hrál v rámci tehdejších možností hokej. Ve školních výsledcích jsem patřil k nejlepším ve třídě. Leč nebylo mi dopřáno těšit se ze svého zdraví příliš dlouho.

Totalitní režim, zneužívající děti pro práce v zemědělství, mě ve čtrnácti létech nahnal na chmelovou brigádu. Sedělo se od časných ranních hodin, tj. od 4:00 ráno, na studené dubové lavici a ručně se dral chmel. Brzy se objevily bolesti v zádech a v kolenou. Po týdnu mě odvezli do nemocnice, kde mě celých čtrnáct dní podávali jakési, dnes už neidentifikovatelné, prášky a pilulky. Pobyt v nemocnici mě obou bolestí zbavil.
Brzy poté jsem začal pozorovat, že mě při delších bězích začne po pár minutách "píchat" pod pravými žebry a zadýchával jsem se. Protože jsem byl jako malý skaut trénován v překonávání překážek, nevzdával jsem se a popsané potíže překonával silou vůle. Většinou jsem do cíle doběhnul, i když mezi posledními..........................

VYZKOUŠEJTE PĚT TISÍC LET STAROU TECHNIKU OČISTY VAŠICH STŘEV

25. listopadu 2016 v 15:40 | www.farmazdravi.cz
Existuje bod mezi pupkem a stydkou kostí, kterému se říká "mořská energie". Předpokládá se, že stisknutím tohoto bodu, aktivujete proces hojení zdravotních problémů, způsobených trávením a oslabenou imunitou.
V čínské medicíně se tomuto silnému akupresurnímu bodu říká "sakrální čakra".
Pokud je stimulována akupunkturními jehlami nebo prsty, způsobí tok energie.


Po stisknutí tohoto bodu či čakry, můžete posílit váš imunitní systém, trávící systém i reprodukční orgány. Zmizí vaše nadýmání žaludku a menstruační bolesti. Zbavíte se plynů a průjmu (syndrom dráždivého tračníku).
V rámci praxe se řiďte obrázkem. Důležité je použít prst a správně stisknout a zhluboka dýchat. Jen tak se opatříte energií, která začne dále proudit do vašeho těla. Tisknout bod můžete vestoje i vleže.


Co je zajímavé, je, že tento bod vám může rovněž pomoci v intimních chvílích s vaším partnerem,
anebo osobám trpícím závislostí, neboť umožňuje nabytí opětovné emoční stability.

DESATERO LÉKAŘE JANA HNÍZDILA

19. listopadu 2016 v 20:48 | zdroj: https://www.facebook.com/laskakmoudrosti/


DESATERO LÉKAŘE JANA HNÍZDILA:

1. Nevěřte slepě lékařům. Naslouchejte signálům těla. Nemocí vám hlásí, že tímto způsobem už dál žít nemůžete.
2. Převezměte zodpovědnost za vlastní zdraví. Nespoléhejte na zázraky medicíny. Restart už se nemusí podařit.
3. Žádná instituce vám klidné stáří nezajistí. Pečujte o své rodiče. Vychovávejte děti k tomu, aby pečovaly o vás.
4. Nespoléhejte na peníze. Udržujte dobré vztahy rodiny a přátel. Mějte rádi sebe i ostatní.
5. Zkuste žít alespoň jeden den bez elektrospotřebičů. Pokud nastane kolaps, budete připravení.
6. Neposlouchejte projevy politiků. Šíří zdraví nebezpečné negativní emoce. Když se objeví na televizní obrazovce, přepněte na přírodovědecký program.
7. Chraňte životní prostředí jako sami sebe.
8. Práce, která přináší uspokojení vám a prospěch co největšímu počtu lidí, je nejzdravější.
9. Zdravá strava sama o sobě nestačí. Neméně důležité je, kdy, jak a s kým si jídlo vychutnáte. Občasný půst vám jen prospěje.
10. Sportujte pro radost. Nehoňte se. Stejně se nedohoníte.

Michael Werner, farmaceut, který vůbec nejí

21. října 2016 v 8:06 | www.justamazingrecipes.com / http://www.energiezivota.com

Jasmuheen přivedla Wernera k breathariánství. foto: Youtube

Doktor chemie jménem Michael Werner je generálním ředitelem farmaceutického výzkumného institutu ve Švýcarsku. Tento člověk tvrdí, že nepozřel žádnou pevnou potravu od 1. ledna 2001. V říjnu roku 2004 byl podroben desetidennímu pozorovacímu vyšetření na jednotce intenzivní péče v nemocnici ve Švýcarsku, a stejně jako Jani nevykazoval žádné významné nebo nebezpečné fyziologické změny. Výsledky této studie však stále čekají na své zveřejnění.

Dean Radin přichází s rozumným vysvětlením toho, proč tyto výsledky možná nebudou nikdy zveřejněny a proč se tomuto fenoménu nevěnuje více pozornosti:

Asi nejzvláštnějším aspektem breathariánských vyšetření je konfrontační povaha tohoto fenoménu a zatím takřka naprostý nezájem vědecké komunity. Pokud je možné žít bez jídla, mělo by být snadné to demonstrovat a v případě potvrzení by vědecké a společenské dopady byly nesmírné. Faktem zůstává, že stejně jako u mnoha jiných pozorovaných fenoménů, které věda neumí vysvětlit, považuje většina vědců podobné věci za směšné a krajně nepravděpodobné, a proto jejich zkoumání ani nechtějí věnovat svůj čas. Již předem je zavrhnou, místo aby k nim přistupovali s vědeckou neutralitou a zaujetím.

Dalším důvodem tohoto mlčení může být jednoduše strach. Vědci spoléhají na financování od různých skupin a vědí, že pokud bude téma příliš kontroverzní, bude financování takového výzkumu zamítnuto. Stejně dobře vědí, jaké kritice by museli čelit ze strany vědecké komunity hlavního proudu, kdyby se rozhodli publikovat studii na ezoterické téma.
Werner se naučil breathariánství od australské duchovní učitelky jménem Jasmuheen, která nyní vyučuje přechod k životu bez jídla. Jasmuheen se také účastnila studie, začala však vykazovat známky stresu, vysokého krevního tlaku a dehydratace už po 48 hodinách.

Většině z nás je určitě jasné, že nejde o něco, co bychom mohli jednoduše ihned vyzkoušet. Může to být velmi nebezpečné a existuje několik zpráv o úmrtích v důsledku zkoušení těchto praktik. Zřejmě je to složitější, než jen přestat jíst a pít.

Věda půstu

Věda nyní dokazuje, jak prospěšné je zdržet se příjmu potravy. Mark Mattson, šéf Laboratory of Neuroscience na National Institute of Aging a profesor neurověd na Johns Hopkins University, měl skvělou přednášku na konferenci TED na téma půstu. Jak se ukázalo, postění vytváří nové kmenové buňky, opravuje DNA, bojuje s rakovinou, parkinsonovou i alzheimerovou chorobou a mnoha dalšími nemocemi.
Důležité je také poukázat na to, že veškeré modely kalorické restrikce ve studiích na zvířatech vykázaly významné zdravotní přínosy a zlepšení včetně prodloužení života.

Více o vědě půstu se dozvíte v přednášce TED talk Dr. Mattsona a v detailnějším článku pod tímto odkazem.

překlad: ScoreV

8 způsobů odstranění stresu

14. října 2016 v 8:02 | zdroj: http://www.pronaladu.cz


Krátkodobý stres je normálním a přirozeným jevem. Problém nastane teprve když je stres dlouhodobý a nabývá chronické podoby. S postupujícím časem podrývá fyzické i psychické zdraví. Singapurský psychoterapeut Douglas Kong hovoří o tom, jak podobné situaci čelit.

Když hovoříme o zvládání stresu a snaze o rovnováhu, nemáme na mysli rovnováhu mezi stresem a uvolněnou, stresem nezatíženou psychikou. Jde nám o vyváženost funkcí dvou různých částí mozku - vývojově nejstarší, tzv. "plazí", někdy také "hadí" části (reptilní mozek) a evolučně nejmladší, nejrozvinutější a nejdokonalejší části, tzv. "koncového mozku".

Tvůrčí myšlení a intelektuální činnost vyžadují plné zapojení všech součástí mozku. Je-li této rovnováhy dosaženo, může člověk realizovat všechen svůj potenciál.

1. Naučte se praktikovat uvědomění

Stav uvědomění spojuje pozornost s uvolněností. Obvykle ho dosáhneme pomocí hlubokého, plného dechu. Tradiční uvolňovací techniky, dechová cvičení, různé typy meditace, biologická zpětná vazba - všechny tyto metody slouží jedinému cíli: uklidnit předrážděný sympatický nerovový systém.

Při skutečně hlubokém uvolnění je možné i usnout, uvědoměním se však myslí uvolněnost nebránící aktivní činnosti. V takovém stavu se lépe ovládáme a jsme schopni více udělat.

2. Neustále si připomínejte, že jste v bezpečí

Stresové příznaky můžeme zklidnit jednoduchým dechovým cvičením, je však také důležité naladit se na řešení problémů, které jsou příčinou neklidu. Většinu z nich můžeme vyřešit zaujetím jiného úhlu pohledu, nebo konkrétním opatřením. Abychom si utříbili myšlenky, je dobré to, co se děje, s někým probrat. Nejlépe s profesionálním psychologickým poradcem.............................

Abraham Hicks – Ovlivňování buněk těla – je možné si nechat dorůst končetiny?

4. října 2016 v 7:33 | Esther a Jerrry Hicks

Host: Hodně jsem přemýšlela nad tím, co jsem se tady v posledních dnech dozvěděla. Mluvili jste o buňkách našeho těla, které naslouchají…

Abraham: Které jsou vědomím. Protože jsou vědomím. Ne jen koule sajrajtu.

Host: …které naslouchají naší mysli a řídí se podle ní.

Abraham: Naslouchat je zajímavé slovo. My bychom řekli: vědomí, které je vibrací, které pociťuje vibrační vztah s ostatními vibracemi, přičemž vaše mysl je jedna z těch vibrací. Když myslíte myšlenku, nabízíte vibraci, která ovlivňuje vibraci vašeho těla. Ale vaše tělo tu vibraci neodmítá. Pouze z té vibrace má užitek nebo ne. Buď ta vibrace vaše tělo povznáší nebo omezuje. Nahraďme tedy slovo naslouchat větou: moje buňky jsou vibračním vědomím, které jsou ovlivňovány vyladěním vibrace mé mysli.

Host: Dobře. Mám teda otázku z praktického hlediska. Pro některé tady to může znít trochu divně.

Abraham: Tady není nic divného.

Host: Je možné, nebo bude v tomto životě možné, aby nám dorostli chybějící části našeho těla? ................

Abraham Hicks – Tři věci, které prospějí zdraví vašeho těla

22. září 2016 v 7:50 | Esther a Jerrry Hicks


Host: Mám dvě rychlé otázky. Na první jsem se včera zapomněl zeptat. Chtěl jsem vědět, jestli konzervanty v jídle a alkoholu nás odpoutávají od naší spirituality?

Abraham: Ne. Jediné, co vás odpoutává od spirituality, je udržovat se ve vibraci, která to neumožňuje. Rozhodně máte sílu na to ovládnout vibraci mrkve.

Host: Dobře. Muž proti mrkvi. To je jasné. Mohli byste také trochu více vysvětlit, jaký vzorec spánku je pro nás ideální? Existuje nejlepší rytmus spánku?

Abraham: Ano.

Host: Jaký to je?

Abraham: Nejprve bychom vám rádi vysvětlili přínos spánku. Nespočívá v odpočívání, protože odpočíváte i tady, jak sedíte na židlích. Přínos spánku je ten, že své vědomí stáhnete z této fyzické sféry. Jak tak uděláte, stáhnete i tak jakýkoliv odpor. Bez odpor se vaše tělo může sladit se svou vyšší vibrací. Spánek je více o sladění vibrací než čímkoliv jiném. Je tedy logické, že člověk, který je napojenější na nefyzický proud energie, by potřeboval nebo chtěl méně spánku. Někdy ale dochází ke zdánlivému opaku............................

Jak se okamžitě zbavit stresu

19. září 2016 v 7:48 | Mgr. Jiří Hamerský / http://www.celostnimedicina.cz


Mnoho sportovních trenérů, herců, psychologů i duchovních mistrů vám řekne, že v životě je nejdůležitější jedna věc: UVOLNĚNOST. Nepřítomnost napětí. Zatímco dlouhodobý stres vyvolává různé psychosomatické potíže a může vyústit až v těžká onemocnění, uvolněnost je pro náš organismus optimálním stavem. Jak se tedy stresu teď hned zbavit?
Odborně se metodám zbavení se stresu říká copingové strategie. Patří mezi ně fyzické cvičení nebo relaxačnía meditační techniky. V některých případech mohou pomoci i potravinové doplňky. Ale obsahem tohoto článku je ještě něco úplně jiného.

Vadim Zéland: "Musíte odhodit důležitost!"

Když bychom šli k samotným kořenům, tak co je prvotním důvodem stresu?

V následující formulaci V. Zélanda (2006: 15) je řečeno vše: "V napjatém stavu se nacházíte pouze kvůli tomu, že něčemu, co se vás dotýká, přikládáte nadměrný význam."

A to je ten klíč: "Abyste se stresu zbavili, musíte bezpodmínečně procitnout a odhodit důležitost," píše Zéland. Odhodit důležitost rovná se okamžitě se zbavit stresu.

Například ve vztazích funguje zajímavý paradox: Ten, kdo nepotřebuje přízeň druhého pohlaví (= pro koho to není nepřiměřeně důležité), většinou si nemůže na nezájem o svou osobu stěžovat. A naopak. Kdo je v oblasti vztahů v křeči, někdy naopak druhé od sebe přímo odpuzuje. Uvolněnost je vždy přitažlivá, kdežto s lidmi, kteří jsou v napětí, se tak dobře necítíme.

Nebo jiný příklad: Přemotivovaný sportovec na Olympijských hrách si tak moc přeje medaili, že v rozhodující okamžik selže. Stres ho ochromí. Proto náš slavný trenér Ivan Hlinka kdysi hokejistům před důležitými zápasy říkával geniální, byť velmi "lidově" vyjádřenou radu: "Hlavně se z toho nepo….." Snižoval tím u svých svěřenců vědomí důležitosti.

Přestaňte lpět na výsledku, uvolněte se v proudu

Je velmi prospěšné, jakýmkoliv způsobem přestat lpět na výsledku - že něco musí nějak dopadnout. Že je to důležité. Důležitost je stejně vždy jen projevem ega. Mír a vnitřní klid v srdci má naopak ten, kdo je schopen ve všem vidět boží vůli, kdo nevzdoruje a doslova se uvolní v proudu.

Na závěr ještě jednou shrnuto slovy Zélanda, jak se okamžitě zbavit stresu: "V jakékoliv složité situaci vystačíte s tím, že si na problém důležitosti vzpomenete a vědomě snížíte její význam."

Literatura: Zéland, V. (2006): Ovlivňování reality, III. díl. Bratislava: Eugenika.


Jak Aloe Vera účinkuje ve vašem těle: Proč jej Egypťané nazývají rostlinou nesmrtelnosti

9. září 2016 v 7:35 | http://farmazdravi.cz


Známá egyptská rostlina nesmrtelnosti a rodilými američany označovaná jako "hůlka nebes", aloe vera příchází s rozsáhlou řadou léčivých vlastností; některé z nich jsou už známé. Možná dokonce máte svou vlastní rostlinu aloe vera u vás doma pro využití při lehčích zdravotních obtížích, jakými jsou vyrážky, říznutí a popáleniny. Ale věděli jste, že využití aloe vera není omezeno na zmiňované použití, a že v současné době je dokonce tělu mnohem prospěšnější, pokud je aplikováno vnitřně?

Aloe vera obsahuje přes 200 biologicky aktivních, přirozeně se vyskytujích složek, které zahrnují polysacharidy, vitamíny, enzymy, aminokyseliny a minerály, které podporují absurbci živin.
Podle Ekologického deníku vědy a zdraví má aloe vera také antibakteriální, antivirové a antimykotické účinky, které napomáhají imunitnímu systému k očistě těla od toxických a invazních patogenů. To však není vše, co aloe vera v podobě džusu, šťávy nebo gelu může nabízet.

Minerály

Aloe vera obsahuje spoustu minerálů včetně vápníku, hořčíku, zinku, chromu, selenia, sody, železa, draslíku, mědi a manganu. Tyto minerály pracují společně, aby oživily metabolické dráhy.

Enzymy

Aloe vera obsahuje důležité enzymy, kterými jsou amyláza a lipáza. Ty rozkládáním tuků a molekul cukru napomáhají zajistit lepší zažívání. Zejména molekula Bradykinase, která pomáhá redukovat záněty............

Co farmaceutický průmysl nechce vědět? Tři jednoduché suroviny, které léčí rakovinu!

7. srpna 2016 v 20:48 | http://vitalitis.cz/


Farmaceutický průmysl přináší lidem mnoho léčiv, bez kterých bychom si dnes už nemohli svůj život představit. Pomáhají nám v mnoha závažných onemocněních, tlumí alergie a podobně. Jsou tedy nepostradatelnou součástí lidského života. Ne všichni však ve farmacii věří.

Někteří lidé dávají přednost přírodní medicíně a také přírodním látkám, které mají také mnoho pozitivních účinků na lidské tělo. Tento recept obsahuje pouze přírodní látky, které pravděpodobně mohou léčit závažná onemocnění, jako je například rakovina. Za vyzkoušení to jistě stojí, nemyslíte?

Lék složený ze tří ingrediencí

S touto zázračnou směsí přišel jako první brazilský kněz Romano Zego, který si tento lék sám připravil. Skládá se ze tří složek, které jsou běžně k dostání. A jaké složky to jsou? Aloe vera, alkohol a med. Jestliže mají tyto tři složky na lidské tělo takový účinek, proč je nedoporučují farmaceutické firmy? Asi je zřejmé, že lidé by raději sáhli po přírodní metodě, než po té farmaceutické, což by mohlo znamenat ušlé zisky. Tento recept již pomohl mnoha lidem, kteří trpí rakovinou. Vyzkoušejte jej i vy, pokud ho potřebujete. Nemůžete nic ztratit, jen získat!
Ingredience:

  • 350 gramů čerstvých listů aloe vera
  • 6 lžic 40% alkoholu (můžete použít vodku)
  • 500 gramů medu
Příprava:
Listy aloe vera omyjte, odstraňte z nich trny. Poté je nařežte na malé kousky a smíchejte dohromady s alkoholem a medem. Míchejte, dokud se nevytvoří tvrdá směs. Tu poté vložte do nádoby, kterou je možné uzavírat a uchovávejte tuto směs v lednici.
Jak konzumovat?

Doporučujeme konzumovat třikrát denně a to vždy půl hodiny před jídlem. Stačí jedna polévková lžíce a výsledky už brzy pocítíte

Experiment: Krysy odnaučily děti jíst brambůrky

4. srpna 2016 v 19:58 | Vjačeslav Vinogradov
Máte rádi chipsy? Jestliže patříte k milovníkům chroupání slaných či jinak kořeněných, dozlatova osmažených brambůrků, pak se podívejte na video na konci článku. Překlad videa Vám nabízíme pod čarou.

Ukrajinští učitelé vymysleli, jak jednou provždy odnaučit děti nezdravému stravování. Společně se žáky provedli experiment, v němž krmili krysy chipsy, hranolky a kořeněnými pochoutkami, to vše pod každodenním dozorem. Jak tento pokus dopadl?

Tento experiment se rozhodla udělat učitelka chemie a základů zdraví Taťjana Dejnega po výsledcích lékařského vyšetření žáků, kde každý třetí žák měl problém se žaludkem. Žádné vysvětlování, proč by neměli jíst škodlivou stravu, na teenagery nezabíralo, proto se ve třídě objevil jakýsi koutek se zvířaty. Učitelka si prý je jista, že když žáci experiment provedli a sami na vlastní oči viděli výsledky, tak oni a v budoucnu ani jejich děti nebudou více tyto škodlivé potraviny jíst.

Všichni společně koupili od zemědělské univerzity bílé laboratorní krysy a rozdělili je na čtyři skupiny. Krysy z první skupiny krmili chipsy, hlodavci z druhé měli kořeněné chlebové suchary, ve třetí skupině dostávali zeleninu s přísadami a pro čtvrtou skupinu žák Sergej sám sestavil jídelníček, který obsahoval čerstvou mrkev ze zahrady rodičů a pšenici, kterou Sergej vypěstoval. Neobsahovala tedy žádné pesticidy .................

3 skutočné prípadové štúdie, vďaka ktorým budete spochybnovať podstatu reality

6. června 2016 v 20:37


To akým spôsobom vaša myseľ ovplyvňuje vašu výkonnosť je rozsiahle zdokumentovaná. Vo všetkom od športu až po medicínu sme videli ľudí, ktorí dosiahli pozoruhodné výsledky tým, že si predstavovali a verili v ne s jasnosťou a presvedčením.
Možno že sa to stalo už ja Vám. Už ste si niekedy niečo predstavovali tak jasne, že sa to nakoniec stalo? Či už to robíte vedome alebo nie, veda nám ukazuje že ste si umožňovali veľkú výhodu.

Tu sú 3 najúžasnejšie prípadové štúdie o ktorých sme počuli, ktoré vám pripomenú silu vašej vlastnej mysle a flexibilnú podstatu vašej reality.

Prípadová štúdia 1 - Sovietski Olympionici


Dr. Charles Garfield, bývalý výskumník NASA a súčasný prezident Inštitútu Výkonnosti a Vedy v Berkeley, Kalifornii, hovorí o prekvapivom experimente ktorý spravili sovietski športový vedci.
Štúdia skúmala efekt mentálneho tréningu, vrátane vizualizácie na 4 skupinách svetových atlétov krátko pred Olypiádov v Lake Placid, v New Yourku v roku 1980.
Štyri skupiny atlétov bolo rozdelených nasledovne:

Skupina 1 robila 100% fyzický tréning.
Skupina 2 robila 75% fyzický a 25% mentálny tréning.
Skupina 3 robila 50% fyzický a 50% mentálny tréning.
Skupina 4 robila 25% fyzický a 75% mentálny tréning.
Čo výskumníci zistili bolo, že Skupina 4 - skupina s najväčším mentálnym tréningom, ukázala významne väčšie zlepšenie než Skupina 3.
Podobne Skupina 3 ukázala väčšie zlepšenie ako Skupina 2 a Skupina 2 ukázala väčšie zlepšenie ako Skupina 1. Atléti ktorí vykonávali najviac mentálneho tréningu sa zlepšovali najviac. Tréneri boli udivení................

Čím víc léků, tím víc nemocí aneb Porozumění místo boje

21. března 2016 v 8:22 | MUDr. Jan Hnízdil


Vědecký pokrok nelze zastavit. Moderní medicína nabízí špičkovou diagnostiku a vysoce účinné léky. S obrovským nasazením bojuje s bolestmi těla, duše, s rakovinou. V uplynulých desetiletích dosáhla řady dílčích vítězství. To konečné je ale v nedohlednu. Strategie boje selhává. Podle Mezinárodní asociace pro studium bolesti trpí v současné době chronickou kloubní bolestí asi 39 milionů Evropanů. Do roku 2020 se má jejich počet zdvojnásobit.
Náklady na léčení činí každoročně 34 miliard EUR. Evropané z důvodů chronické bolesti zmeškají půl miliardy pracovních dní. Léky proti bolesti přitom kralují ve statistikách těch nejprodávanějších. Jen v České republice jich je každoročně distribuováno skoro 50 miliónů balení, v ceně 4,5 miliardy korun. Pět balení na jednoho občana, včetně dětí.

Čím víc analgetik, tím víc bolesti. Kde udělali soudruzi chybu? Podle biologické medicíny je bolest nemoc. Jestliže ji označíme za nemoc, je třeba proti ní bojovat léky: analgetiky, bolest potlačit. Fatální omyl. Bolest není vůbec nemoc. Je to obranný mechanizmus. Tělo nemá jinou možnost, jak nám povědět, že jsme si naložili víc, než uneseme, že žijeme sobě na úkor. Zdaleka přitom nejde jen o námahu fyzickou. Hlavním motorem bolesti se stal stres. Tíží nás problémy v rodině, rozčilují politici, děsí propuštění z práce, ekonomická krize, ekologické katastrofy, válečné konflikty… Už to není k unesení. Negativní emoce vyvolávají napětí svalů, to vede k únavě a zdánlivě nevelký podnět spustí bolest. Ta zase zvyšuje napětí. Jestliže ji potlačíme prostřednictvím léků, můžeme ještě nějaký čas pokračovat v nesnesitelném způsobu života. Než se úplně zničíme.................

Jak klesli hodnoty vitamínů a minerálů v ovoci a zelenině za posledních 25 let

15. března 2016 v 8:12 | http://www.holistickamedicina.sk

12 nejlepších bylin a rostlin proti negativním energiím

7. března 2016 v 18:30 | www.dobrazona.cz


Bylinky, které mají moc zbavit nás negativních energií a špatných vlivů jsou základem mnoha magických rituálů, terapeutických esenciálních olejů a vykuřovacích směsí. Náhlédněte do tajů naších babiček, indiánských šamanů a starodávných nositelů moudrosti. Bazalka - Bazalka je symbolem plodnosti. V Itálii je tato bylinka známa i jako symbol lásky, protože listy bazalky se podobají srdci. Basil deva (duch rostliny) je ochráncem rodiny a a pár kapek roztoku bazalkového oleje v aroma lampě vám pomůže zbavit domov špatných astrologických vlivů a negativní energie.
Bylinka vytváří pozitivní vibrace a lidé jí často nosí na pomoc při jednání s jinými lidmi. Bazalka stimuluje mysl člověka i zvířete a vyvolavá pocit štěstí. Otevírá srdeční čakru a vymaže energii pohybu mezi srdcem a rukama. Bazalkový olej je také spojen s jasnovidectvím, věštěním a poctivostí.

Šalvěj
Bílá šalvěj se používá už tisíce let pro její neutralizační účinky. Kouřem z bílé šalvěje čistili indiáni svá obydlí a svatá místa od negativní energie. Šalvěj uvolňuje do vzduchu záporné ionty, které můžete najít ve vzduchu po bouřce nebo u oceánu. Ve starém Řecku a Římě se tradovalo, že kouř předává moudrost a duševní bystrost. Kouř bílé šalvěje vám pomůže pročistit vaši domácnost a zbavit místnost špatných emočních energií. Pokud potáhnete kouř jemně kolem vašeho těla a aurického pole, můžete neutralizovat veškeré negativní energie.

Fenykl
Fenykl je spojován s dlouhověkostí a dodává odvahu a sílu. Taky odpuzuje negativní energie a poskytuje tak ochranu lidskému energickému poli. Zároveň posiluje i imunitu organismu. Za účelem ochrany před zlem a kouzly se dávaly větvičky fenyklu nad domovní dveře, nebo zasouvali do klíčových dírek. Fenykl symbolizuje, hrdinství, vítěztví, sílu, mužnost. Fenykl taky "čistí" a posiluje oči a má mnoho léčivých účinků, které dnešní výzkumy a moderní lekařství potvrdilo..........................

Vyskúšajte magický kúpeľ zo sódy bikarbóny

11. února 2016 v 8:14 | http://www.dobrarada.sk


Hydrogénuhličitan sodný (NaHCO3) je pod názvom jedlá sóda známy nielen v kulinárskom prostredí. Sódu bikarbónu poznali už v starom Egypte a postupne sa potvrdzovali jej blahodarné účinky nielen na žalúdok, ale aj na naše telo a zdravie. Dnes nebudeme písať o tom, ako nám sóda pomáha pri pálení záhy, bielení zubov, upratovaní domácnosti a podobne. Povieme si o zázraku, menom bikarbónový kúpeľ. A začneme netradične - pri nemom filme.

Manželka Charlieho Chaplina a sóda bikarbóna

Lita Grey mala iba 16 rokov, keď s kráľom komikov otehotnela. Aby sa Chaplin vyhol väzeniu, zobral si ju tajne v Mexiku za ženu. Keď o rok neskôr hrala v jeho filme Zlaté opojenie, posťažovala sa jej jedna z menej známych herečiek, že ju režisér Mack Sennett odmieta obsadzovať do svojich filmov kvôli kozmetickej vade.

O čo išlo? Začiatky filmového priemyslu boli ťažké. Kvôli slabej kvalite kamier a materiálu museli byť scény nasvietené pomocou silných reflektorov a tak sa mnohí herci doslova kúpali pri filmovaní vo vlastnom pote. Hlavne herečky tým veľmi trpeli a výnimkou nebola ani Litina kamarátka. Od potu mala doslova kruhy pod pazuchami a Mack Sennett jej celkom nediplomaticky vyhodil na oči, nech s tým niečo robí, alebo nech radšej robí poštárku ako herečku. Lita jej vtedy prezradila tajný recept mnohých herečiek, ktoré si podpazušie "pudrovali" obyčajnou jedlou sódou a tieto problémy nemali. Musíme si uvedomiť, že v tom čase si ženy podpazušie neholili a tak sa okrem nepríjemného pocitu po čase pridal k problémom aj zápach. Sóda však tieto kozmetické závady eliminovala. Už okolo roku 1930 bola sóda veľmi populárna, ako prísada do kúpeľa, ktorý doslova omladzoval telo. No ako išiel čas, agresívna reklama spôsobila, že ľudia vymenili lacnú sódu za drahé peny do kúpeľa a "zázračné soli", ktoré síce mnohým pomáhali, no v podstate mali rovnaký účinok, ako jedlá sóda. Vráťme sa teda o sto rokov nazad a pripomeňme si kúpeľ, ktorý mnohí označovali za magický.

Ako si "namiešať" zásaditý kúpeľ? ...............

Glyfosát, vakcíny a fluorid ničí naše duchovní spojení

4. února 2016 v 8:33


Neustále stimulujeme naše smysly, abychom stále zabavovali sami sebe a zároveň neustále pohlížíme na různá světelná zařízení a hmotné věci. Hledáme místa, kam bychom mohli patřit, obsazujeme barové stoličky a kostelní lavice ve svatostáncích s prázdnými pohledy a uzavřenými srdci. Naše fyzická těla se scházejí, tak blízko vedle sebe, ale měřitelná energetická pole mezi našimi srdci nikdy nebyla tak netečná a rozdělená. Utrácíme peníze, abychom byli neustále šťastní, chodíme uličkami v obchodech mezi regály s pocitem potřeby a nedostatku. Bohužel hledáme smysl na všech možných špatných místech, až nakonec skončíme v depresi, nenaplnění a odpojeni sami od sebe. Naučili nás nahlížet na ostatní lidi jako na cizince. Naučili nás, že jsme všichni oddělené bytosti. I když jsme všichni jedineční s různými zkušenostmi a perspektivami, jsme si všichni stále velmi podobní a spojeni a společně tvoříme na této bohaté, kulaté planetě.

Dovedete si představit, jaké bychom měli možnosti pro udržení míru, kdybychom pochopili duchovní spojení, které všichni sdílíme? Naše ego a touha ovládat, měnit a dobývat svět by z nás odpadlo jako mrtvá kůže a to by nám pomohlo vidět všechny lidi kolem nás novýma očima. Rozdělující hranice různých náboženství by se vymazala a my bychom dospěli k věčnému porozuměním toho, co to znamená být naživu jako celek.
V našich vírách a náboženských skupinách, stejně tak jako i v našich synagogách a kostelech, hledáme vyšší spojení, ale dogmata a pravidla pouze potlačují naše duchovní těla a odtrhávají nás od našich bratří a sester. V naší prázdnotě jsme pod vlivem emocionálního poselství viny a strachu, které je na nás vrháno z manipulačních dogmat, jenž se nám snaží interpretovat Boží vůli. Tím, že nám je naše cesta diktována, ztrácíme svou duchovní suverenitu a naše spojení s Duchovním zdrojem, který žije v nás a neustále na nás působí a ovlivňuje nás. Co drží lidské duchovní spojení stranou?

Šišinka mozková je považována za "sídlo duše"
Ve fyzickém těle existuje místo, kde jsou iniciována a projevována duchovní setkání. Je to šišinka mozková, žláza velikosti hrášku, zastrčená v geometrickém středu mozku. Je součástí endokrinního systému člověka a je odpovědná za produkci melatoninu, hormonu, který reguluje spánek, usínající a probouzející cykly, sny, podvědomí a cirkadiánní rytmus. Rovněž produkuje serotonin a molekulu DMT (Dimethyltryptamin), důležitý prvek pro duchovní zážitky. Nahoře šišinka mozková obsahuje buňky, detekující světlo, které jsou podobné oční sítnici, jako kdyby to bylo nastaveno pro přenos signálu. Také se nachází v blízkosti emocionálních a smyslových částí mozku; proto je často označována jako třetí oko. Nebo, jak v sedmnáctém století razil francouzský filozof René Descartes: je to "médium, z něhož by naše duše mohla být projevena prostřednictvím naší tělesnosti".

Glyfosát je katalyzátorem pro těžké kovy, způsobuje otravu krve a ničí funkci šišinky mozkové
V současné době je šišinka mozková napadána chemicky přes krevní oběh. Tím může být zastavena produkce hormonů, které jsou potřebné pro spánek, duševní jasnost, intuici a komunikaci s druhými. Některé z toxinů, které mohou poškodit šišinku mozkovou, jsou těžké kovy, jako je například rtuť a hliník, které se nacházejí v některých očkovacích vakcínách.
Ostatní toxiny, jako je glyfosát, mohou nepřímo otrávit šišinku mozkovou. Glyfosát je herbicid číslo jedna, který se dnes používá na postřik plodiny. Glyfosát narušuje šikimátové dráhy prospěšných bakterií, žijících symbioticky v našich střevech. Tím, že jíme potraviny stříkané glyfosátem, ničíme dobré bakterie, což způsobuje střevní dysbiózu nebo mikrobiální nerovnováhu, umožňující větší vstřebávání těžkých kovů do krve. Když glyfosát vyčerpá dobré bakterie ve střevech, tak střevní stěny jsou nechráněné a těžké kovy, jako jsou rtuť a hliník, proniknou snadněji do krve. Glyfosát působí jako katalyzátor pro těžké kovy, způsobující otravu krve, jiných orgánů a šišinky mozkové (není chráněna mozko-krevní bariérou).
Současné výzkumy naznačují, že glyfosát narušuje střevní bakterie, což vede k přemnožení Clostridium difficile, který produkuje p-kresol, předchůdce spojeného s autismem. P-kresol silně povzbudí vstřebávání hliníku do krve prostřednictvím transferinu. V tomto stavu hypoxie se v šišince mozkové navýší syntéza transferinu. Metabolismus melatoninu je také zničen glyfosátem a hliníkem prostřednictvím enzymů cytochromu P450.

Fluorid ničí funkci žlázy šišinky mozkové, odpojuje našeho ducha od těla
Většina lidí v USA je v dnešní době pomalu trávena každý den zásobou vody. Je povoleno, aby se fluorid sodný přidával do městských zásobníků užitkové vody ve městech po celé Americe i v celém průmyslovém světě. Fluorid se také přidává do kojenecké vody a do mnoha psychiatrických léků. Fluorid zvápňuje šišinku mozkovou, čímž je pro tuto žlázu těžké regulovat melatonin a výrobu DMT, což omezuje spánek a sny, emocionální stavy a soudržnost srdce s mozkem.
Mnoho badatelů poukazuje na to, že jsme svědky neuvěřitelného množství demence, poruch spánku, Parkinsonovy choroby, poruch učení, depresí, úzkosti a disociace v dnešní společnosti, protože lidé po celém světě jsou systematicky tráveni - jejich šišinky mozkové jsou zvápenatělé.

Zemědělský systém (glyfosát), zdravotní systém (injekce obsahující těžké kovy, psychiatrické léky na bázi fluoridu) a fluorid, posvěcený vládou, jsou doslova spojeny, aby zničily naši mysl a naše duchovní spojení.
V tomto procesu uvědomění si sebe sama se musíme naučit se, jak čistit naši krev, detoxikovat a odvápňovat naši šišinku mozkovou, abychom si obnovili naše vědomí, spojení a lásku jeden k druhému.

Zdroj: http://www.naturalnews.com/052456_glyphosate_fluoride_spiritual_connection.html
http://www.nwoo.org/2016/01/01/glyfosat-vakciny-a-fluorid-nici-nase-duchovni-spojeni/
 
 

Reklama